I do grania i do oglądania czyli uniwersalny 65 calowy SmartTV do 4500zl

Ale Samsung ma bałagan z tymi numerami 🤯 Trochę ponad budżet więc będę go obserwował. Znalazłem 2 modele z 2024:
QN88D więc "oczko" niżej: https://www.samsung.com/uk/tvs/qled-tv/qn88d-55-inch-neo-qled-4k-tizen-os-smart-tv-qe55qn88dbtxxu/
I QN90D z tej samej serii „9” co poleciłeś:
Myślisz że warto się skusić czy lepiej czekać na stopnienie ceny tego co podałeś?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Dzięki @mat74. Dobre alternatywy, ale napaliłem się na to C4, więc czekam ze tak się wyrażę na twoj ruch z discountem. 😊

Dobra, bazując na wszystkich waszych podpowiedziach, komentarzach, milionach godzin w necie, chciałem podsumować jak póki co sytuacja wygląda:

OLED evo:LG C4
(https://www.lg.com/uk/tvs-soundbars/oled-evo/?ec_model_status_code=ACTIVE)

Neo QLED: Samsung QN90D (https://www.samsung.com/uk/tvs/qled-tv/qn90d-55-inch-neo-qled-4k-tizen-os-smart-tv-qe55qn90datxxu/

QD-Mini LED: TCL C855

Full Array Mini Led: Sony BRAVIA XR X90LU

Co o tym myślicie? Dobre wybory?
 
sprawdż w niecie co to za firma)
Dodgy 😜 Zero reviews. Na GovUK nie istnieje. Trochę pogrzebałem i znalazłem że są zarejestrowani pod Demis Constructions (firma jednoosoba), ale strona mówi sama za siebie. Grafik płakał jak projektował. Prawie dałem się nabrać 😉😅
 

Attachments

  • IMG_0898.png
    IMG_0898.png
    3,2 MB · Wyś: 10
Ktoś? Coś? Myślicie, że to dobre wybory w tych technologiach? Czy byście zamienili na inne modele. Tak jak mówiłem do końca będzie walka z myślami między OLED a MiniLedem (włączając pod tą kategorię QLED).
A i jeszcze coś:
Piszę to z żalem, ale tylko 55in brany jest pod uwagę 😓😢😭. Wiem, ze to drastycznie obniży radość z korzystania TV, ale siła wyższa i tu nie wynikająca z budżetu. Użyłem lokowanie TV 3D w pokoju (opcja w Amazon) i wg żony jest za duży względem pokoju. Dla pewności miarka poszła w ruch i....niestety. Oczywiście jakby się uwziął to można byłoby go zmieścić ale wiązało by się z przemeblowaniem, kupieniem mebla, a i tak TV stał pod katem. Żonie nie podoba się disproporcja stand vs TV...i że krawędź TV jest za blisko przy wejściu do salonu. Stąd taka a nie inna decyzja. Od razu mowie ze nic na ścianie wisieć nie będzie.😩
 

Attachments

  • IMG_0904.jpeg
    IMG_0904.jpeg
    141,7 KB · Wyś: 14
Ja bym zmienił żonę.:grin:
Będzie trzeba. Otworzyłem już temat na innym forum z prośbą o rekomendację 😉 Budżet troszkę mniejszy niż TV 😜

Odpowiednikiem tego TV jest Samsung QN90C. Oba są 2023. Różnica na korzyść 92C to 70w głośniki zamiast 60W i Ultimate UHD Dimming wersja PRO co przez wielu jest uważany za chwyt reklamowy i to PRO nie robi różnicy. Ja natomiast wybrałem QN90D (wersja z 2024) z matrycą VA. Według Rtings jest on modelem lepszym od tego co ty zaproponowałeś:
Jedyną z tych ważniejszych zaletą serii 90C jest ze jest lepiej skalibrowany.
 
Dobra chłopaki. Śmieszki na bok, bo sam telewizor się nie kupi 🫣
@czarny2807 myślisz że warto zostać przy 92C czy tak jak pisałem, rozpatrywać zakup 2024 modelu czyli 90D? 🤔. Tylko ta kalibracja. 😓 Nie wiem na ile opcje kalibracji innych ludzi pomogą (lub pogorsza) jakość. Podejrzewam, ze @kiki zaciera ręce jak ktoś kupuje tego Samsunga. 🤑🤑🤑😜😜
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
S90D to OLED a 92C to Mini Led. Ty najpierw zdecyduj czy chcesz OLED czy Mini Led. Kalibrację to się robi w miejscu gdzie docelowo stoi tv. Każda inna metoda to nie kalibracja a wbijanie jakiś tam ustawień.
 
Do góry