I do grania i do oglądania czyli uniwersalny 65 calowy SmartTV do 4500zl

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Ja Ci nie pomogę. Po ponad półrocznej walce w poszukiwaniu tv z pełną świadomością mogę stwierdzić, że dwa najlepsze Mini Led to Bravia 9 i 7. Oba są jednak drogie. 9 nawet bardzo. Niżej Samsungi a później cała reszta. Nie wiem jak LG bo mało testów i informacji.
 
Ile masz max kasy ?
Na dzień dzisiejszy £1000 = 5000zl
Podpowiedzi ogólne bo w UK.sa inne modele
Podejrzewam, że tu są odpowiedniki tych w Polsce, a w większości przypadków różnice w nazwie wynikają bardziej drobnostek typu OS wersji, napisów na pilotach, FreeView itd. OLED mam wybrany, więc proszę o rekomendację dla Mini Ledow, rozważam 55in lub 65in. Więc fajnie jakby były 2 w 2 rozmiarach.
Ja Ci nie pomogę.
W takim razie, jeszcze raz dzięki za kręcenie gowno burzy w tym topicu 🤪.

Jestem jeszcze ciekaw co @armanig i @gitarrra chcieli mi polecieć, odradzając mi OLEDa? Dzięki 🙏
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Ok. Bravia 9 jak nie OLED. Najlepszy Mini Led. Masz 1k to w filtrach w sklepie zaznacz co do tej kwoty kupisz. A nie kupisz nic topowego. Tyle ode mnie 😂
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Jestem jeszcze ciekaw co @armanig i @gitarrra chcieli mi polecieć,
Nie wiem jak @armanig ,ale ja jeśli chodzi o samo meritum ,już chyba wszystko powiedziałem.
Ale jak tak czytam Twoje posty ,to nachodzi mnie nieodparte wrażenie ,że Ty już tak na prawdę wybrałeś telewizor w odpowiedniej technologii.
A od forumowiczów oczekujesz jedynie potwierdzenia słuszności swojego wyboru.
Ja mam obecnie mini leda.Przez niemal tydzień stał obok niego w celach porównawczych oled od LG,a w sąsiednim pokoju córka "dorzyna" plazmę od Panasonica.
I chociaż nie jestem "specjalistą" z czterdziestoletnim stażem , to coś na ten temat mogę powiedzieć. Bo miałem, bo widziałem, bo używałem. Bezpośrednio. ;)

A jak nie "9" ,to coś z topowych Samsungów.I to tyle w temacie miniledów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem jeszcze ciekaw co @armanig i @gitarrra chcieli mi polecieć, odradzając mi OLEDa? Dzięki 🙏

@armanig @gitarrra @czarny2807
Jako obóz przeciwny do @mat74 jaka macie alternatywę do tego LG C3 (gdyby wszystko poszło ok).

Chyba się nie zrozumieliśmy, z mojej strony nie ma tu mowy o żadnych "obozach" - dla mnie Oled jest jedyną obecnie technologią, która oferuje niemal bezkompromisową jakość (nocne warunki)
Pod warunkiem, że zależy nam na czerniach w nocy - a dla mnie, przede wszystkim jest to brak efektu halo przy napisach.
Żaden ML i żadna Bravia 9 nie jest w stanie wyświetlić tego tak, jak Oled.

Nie bez przyczyny miałem Oleda do PC (chociaż tutaj mimo jakości się nie sprawdził) i nie bez przyczyny kupiłem Oleda do sypialni.
Jeżeli chodzi o Oleda do sypialni, to z góry założyłem, że jak się cokolwiek wypali, to nie będę płakał i się użalał. Zresztą podobnie było z Oledem do PC.
Ty takich pesymistycznych założeń nie masz.

Jeżeli chodzi o drugi tv, to masz poniżej wyjaśnienie, dlaczego musiałem podmienić Oleda do PC, mimo iż, nominalnie żaden ekran "lcd" nie jest w stanie się z nim równać:
To jest właśnie to o czym niektórzy zapominają, czyli dobór do konkretnych warunków użytkowania

Podsumowując,
Ja odpowiadam na Twoje oczekiwania które podałeś na pierwszej stronie, a nie podrzucam modele tv za naście tyś.

Nie polecam żadnych Bravi 9, bo ten tv jest grubo ponad Twój budżet.
Nie polecałem większych przekątnych, bo tu też aż się prosi zważywszy na gaming, ale też ograniczony budżet.
Nie polecałem podobnie Oleda, bo wyrażnie założyłeś, że tv przetrwa dekadę.


Nie wierze, żeby Oled w Twoich warunkach użytkowania przetrwał 10, 7, czy nawet 5 lat bez jakiejkolwiek degradacji.
Mogę oczywiście się mylić i tego Ci życzę, Mat twierdził, że nie ma żadnych problemów i ja mu wierzę (chociaż nie grał), ale dla mnie to nie jest reguła.

Jeżeli bierzesz na klatę ew. problemy przypadłości technologii Oleda, akceptujesz je i nie będziesz zawiedziony jak wystąpią - a ewidentnie widać, że ciągnie Cię do oleda, to nie ma się nad czym zastanawiać i bierz Oleda ; )
 
Ale jak tak czytam Twoje posty ,to nachodzi mnie nieodparte wrażenie ,że Ty już tak na prawdę wybrałeś telewizor w odpowiedniej technologii.

ewidentnie widać, że ciągnie Cię do oleda, to nie ma się nad czym zastanawiać i bierz Oleda ; )

Panowie, decyzja wcale nie zapadła..Inaczej powiem, Tak naprawdę najgorsze dopiero przede mną.👀 Prawdopodobnie do ostatniej sekundy będę zastanawiał i bił sie z myślami czy to ma być ML czy OLED. Nie chce maglować znowu tematu bo raczej zostało tu wszystko powiedziane o obu technologiach i wiem jakie jest ryzyko OLEDa a jaka wada MiniLeda. Chciałbym poznać wasze propozycje co do ML, z których wybiorę (wybierzemy 🙃) sobie tak jak w przypadku OLED (gdzie nota bene było tylko kilka kandydatów) „tego najlepszego”.
Tak @mat74 polecil mi fajnego OLEDa z jeszcze fajniejszym dealem, ale to jest 50/50 (bo raz ze nie wiadomo czy będzie na magazynie, a dwa czy zmieszczę się w budżecie). Gdybym się zdecydował na tego OLEDa to temat byl by już dawno zakończony. Ale tak nie jest i truje dalej wam dupe 🫣😉
to coś z topowych Samsungów.I to tyle w temacie miniledów.
A dokładniej? Możesz podać modele?
Nie polecam żadnych Bravi 9, bo ten tv jest grubo ponad Twój budżet.
Mądrzejszego słucha się jeszcze lepiej 🤓 Jakie są Twoje propozycje kolego?
Jeżeli bierzesz na klatę ew. problemy przypadłości technologii Oleda, akceptujesz je i nie będziesz zawiedziony jak wystąpią
Nigdzie to nie zostało napisane. Widziałem na żywo kilka modeli, żeby zrozumieć o co chodzi i dlaczego taki wow jest na to i ogólnie pierwsze wrażenie ok. Nie mówię że MiniLedy daleko za murzynami, tylko że te telewizory wyróżniały się na tle innych. Ale to ma być małżeństwo z rozumu a nie z miłości…jeśli wiesz o czym mówię 😜
 
To idź kup S92C bo w tym budżecie nic lepszego nie kupisz
Raz ze pytam o rekomendację Mini Ledow, a dwa do 5000zl.
Nie czytałem całości...
Zapraszam, były ciekawe momenty ☺️🤪
Będziesz wcześniej trochę testował/porównywał na żywo,czy wystarczą Ci opinie innych
Testować to może nie będę, ale jeśli będzie taka możliwość to chciałbym je zobaczyć w realu, bardziej z ciekawości niż w pomocy podjęciu decyzji. Opinia i doświadczenie użytkowników ma tu ogromne znaczenie i ona będzie głównym kryterium, którym będę się kierował przy wyborze TV.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Eee tam,każdy ma inne postrzeganie i widzi co innego (ja np. lubię upłynniacze bez artefaktów).
Może zagadaj z Kikim o prezentację kilku telewizorów na chacie.
 
Do góry