God of War III

yasiekt

New member
Tutaj nie ma co dyskutować, dopytywać się, sprawdzać tylko lecieć do skelpu. Imho GOW 1 i 2 to najlepsze gry na PS2. Ja nadal młócę w dwójeczkę. Generalnie zakup którejkolwiek z gier z serii God of War powoduje że Kupujący po kilku minutach gry zaczyna rozważać opcję wzięcia paru dni urlopu :twisted:

PS. Nikt nie zwraca uwagi na oprawę dźwiękową serii a tak kapitalnej i jednocześnie fantastycznie uzupełniającej wydarzenia na ekranie ścieżki dźwiękowej nie ma chyba żadna inna gra, czapki z głów.
 

Franekk

New member
Póki ta gierka nie wyjdzie, to w lepszą na ps3 nie zagram (moja osobista opinia)
Jak przeszedłem dwójke, to już chcialem grać w trójke... i czekam... czekam... czekam... i nie wiem czy wytrzymam do marca ^^
 

Redundantor

New member
Oglądałem filmiki i jako długoletni PC-towiec mogę powiedzieć jedno. Niezłe wykonanie, pewnie tez grywalność, ale co by nie mówić to jest klon Diablo, który być może przescignął swój pierwowzór. Ale to jest takie prześcignięcie jakby mówić, że niektóre ksiązki fantasy prześcignęły Włądcę Pierścieni. Są po prostu nowsze i lepsze, ale inspiracja jest jedna.

Diablo z kolei - z powodu tego, że jest wydawane co 10 lat ma problem z tym, że łatwo mu zarzucić plagiat gier, które same są plagiatem Diablo.

Zobaczcie:

Kratos:
kratos.jpg


Barbarzyńca w Diablo:
diablo-3-barbarian.jpg


Co Wy na to?
 

dienekes' shade

New member
Wygłupiasz się, czy piszesz poważnie? Rozumiem, w stolicy żar leje się z nieba, ale... co z chronologią? Co z ogólnie przyjętym konceptem "barbarzyńcy" który zobrazowany został już dziesięciolecia temu?
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
Nie no tylko rzucam temat półpoważnie :):

Chronologicznie wygląd postaci przeważa na rzecz Diablo 2 (2000 r.).
barbarian-and-sabre-cats.jpg


GOW pojawił się dopiero w 2005 r. Jak dla mnie wygląd ewidentnie podobny. Specyfika rozgrywki bardzo podobna. Oczywiście nie kropka w kropkę, ale i tu i tu po prostu rżniesz tabuny wrogów.

Wiem, że właściwie każda gra po Diablo 1, która polega na przechodzeniu plansz po trupach, bosach itp. ma coś z tej gry, bo to właściwie w tej chwili odrębny gatunek (hack'n'slash), ale te screeny dają trochę do myślenia.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
:shock: Faktycznie tak samo brzydki i łysy jak kolano .Sorry jakis włos mu jednak dynda hehe
Tak by mozna bez końca porównywac wszystkie gry ze sobą ;)
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
No tak, te znaki szczególne się zgadzają :).

To jest jak ze Scorpionem i Sub Zero w Mortal Combat. Nigdy nie wiadomo który jest który. Jak wydadzą Diablo 3 za 20 lat to może już nikt nie będzie pamiętał o Kratosie i plagiatu nie będzie.
 

Redundantor

New member
Ty rzeczywiście! Nawet z twarzy ludziki podobne.

A propos obowiązującego od wielu lat wyglądu barbarzyńcy - dla mnie w tej sprawie kanonem jest raczej Conan Barbarzyńca (ewentualnie Cohen - ale pewnie nikt nie wie o co chodzi ;)
Dlatego nie dali Kratosowi długich włosów. No i inny kraj to jest.
 

dienekes' shade

New member
Czyli jednak nie żartujesz... Trudno mi w to uwierzyć, zwłaszcza gdy biorę pod uwagę absurd jakim jest Twój zarzut. Zrzucę to jednak na karb upałów i tego, co potrafią zrobić z ludzkim organizmem ;)

Pisząc o chronologii, miałem na myśli to, że barbarzyńca był przedstawiany tak, jak w D2, na długo nim w ogóle ktokolwiek pomyślał, by założyć firmę Blizzard. Ba, prawdopodobnie, nie było ich wówczas na świecie. Jeśli przyjąć, że ktoś popełnił "plagiat" :rolleyes: to poczynili go rysownicy pracujący dla Blizzard North...

Ps. Jestem wielkim fanem D 1 (tylko) i nie bronię kreatywności SMS, ale doszukiwanie się podobieństw w wyglądzie antycznego herosa i "średniowiecznego" barbarzyńcy, w kontekście ewentualnej kalki, woła o pomstę to Nieba/ Olimpu.

Ps. 2 Brak włosów na głowie Kratosa, jako generała spartańskiej armii, jest dla mnie cokolwiek niezrozumiały (moim konikiem jest historia starożytnej Grecji). Gwoli wyjaśnienia - kto, jak kto, ale Spartiaci "nosili" długie włosy, zaś "na łyso" golili krnąbrne i podbite ludy - na znak poddaństwa i porażki. Tym samym, łysa glaca jakoś nie pasuje mi do Spartiaty, którego nawet bogowie się lękają ;)
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
Nie no spokojnie - czysto teoretyczne rozważanie. Mnie barbarzyńca zawsze kojarzył się z włosami.

Pytanie tylko dlaczego greckiego herosa tak się przedstawia. Rzymskie nagolenniki, rysy typowo aryjskie, wzór na przepasce od biedy grecki (geometryczny), brak włosów na głowie. Typowy Grek nie ma co. Fakt, że dzisiejsi Grecy właściwie w niczym nie przypominają tych starozytnych, bo za bardzo pomieszali się z Turkami, ale jednak...
 

dienekes' shade

New member
Rozumiem Twoją dociekliwość, z jednej strony... A z drugiej, gdybyśmy chcieli wyłapywać wszystkie nawiązania i ewentualne wpływy/ inspiracje, musielibyśmy cofnąć się do antyku, właśnie ;) a wówczas niewiele gier/ filmów/ książek/ postaci pozostałoby "oryginalnymi".

Co do fizjonomii Kratosa - sam nigdy nie uznałbym go, w oderwaniu od kontekstu w którym się pojawił, za typowego Greka. IMO - to źle, a wystarczyło zgapić co nie co z antycznych rzeźb itp. Wydaje mi się, że programiści/ rysownicy drugiej i trzeciej odsłony musieli, nomen omen, rzeźbić w tym, co zostało naszkicowane w pierwszej części. Sęk w tym, że wówczas nasz heros miał niewiele detali, a tym samym, trudniej mu byo zarzucić jakieś podobieństwa :p Teraz, jak widać, mogą być pożywką dla "szukających prawdy" ;)

Pozdrawiam

Ps. Omawiany wizerunek pochodzi z GoW II, w III będzie wyglądał inaczej.
 

premek111

Active member
Bez reklam
wykonanie tej gry jest obłędne,ale(prawdopodobnie) musimy czekac do 1 kwietnia 2010.no cóż ale warto czekac bo ta gra to prawdziwy killer :)
pozdrawiam:)
 

Carbon_

New member
Bez reklam
ESRB już wzięło GoW3 na tapetę i ocenzurowali filmiki z gry.
Gra w Australii została zbanowana, a w Stanach najprawdopodobniej skończy jako AO. Ciekawe jak postąpi Sony.
 
Do góry