Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

wiktorzi

New member
Opis produktu z jednej ze stron sieci sklepow

no jak Ty wierzysz opisom sklepów, to życzę powodzenia.
Zawsze się wchodzi na oficjalną stronę producenta albo instrukcję.

NIe ma opcjii nagrywania a przynajmniej nie ma jej w obecnym sofcie. Może zrobią jakiś update albo trzeba wejść w menu serwisowe żeby odblokować.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
no jak Ty wierzysz opisom sklepów, to życzę powodzenia.
Zawsze się wchodzi na oficjalną stronę producenta albo instrukcję.

NIe ma opcjii nagrywania a przynajmniej nie ma jej w obecnym sofcie. Może zrobią jakiś update albo trzeba wejść w menu serwisowe żeby odblokować.
Teoretycznie najbardziej wiarygodne informacje powinny znajdowac sie na stronie producenta, ale roznie z tym bywa. Jednak nie zmienia to faktu, ze informacje zawarte w opisach powinno zawsze sie zweryfikowac, zeby pozniej nie bylo rozczarowania jak w przypadku powyzej :).

Co do opcji nagrywania, to moze chodzic o zapis ustawien TV na PENIE, ktore sie wgrywa po aktualizacji oprogramowania w TV, zeby nie trzeba bylo nic ustawiac od poczatku. Przynajmniej tak jest w LCD B650, jesli dobrze pamietam.
 

Dheus

New member
Włącz TV.
Pooglądaj coś innego (nawet przez 4h) i teraz sprawdź czy nadal masz powidoki z gier, co opisywałeś.

Wczoraj film i jeden serial w sumie jakieś 2,5h oglądania i mam wrażenie jakby powoli zanikały te "cienie" i widać je z bliska i przy ciemnym obrazie. W instrukcji wyczytałem, że mogą się takie rzeczy pojawić i aby je zlikwidować to należy na conajmniej godzinę włączyć "przewijanie ekranu" (chyba tak to się nazywało, czarno białe pasy przesuwane po ekranie). Generalnie z instrukcji wynika, że trzeba ten TV obchodzić się jak z jajkiem bo jak coś się stanie z ekranem to nie jest element podlegający gwarancji.
 

neriio

New member
Witam,
Jaką wersję oprogramowania macie u siebie, chodzi o Ps50C550?? W tej chwili mam firmware z 7.07.2010

Na stronie Samsunga dostępne jest T-TDT5DEUC-1021.0 16 Sep, 2010. Czy ktoś miał jakieś problemy z tą wersją... brak napisów, problemy z mkv ?? Z tego co wiem nie można się cofnąć do starszej wersji także wole się upewnić, z góry dzięki za informację.
 

Dheus

New member
Witam,
Jaką wersję oprogramowania macie u siebie, chodzi o Ps50C550?? W tej chwili mam firmware z 7.07.2010

Na stronie Samsunga dostępne jest T-TDT5DEUC-1021.0 16 Sep, 2010. Czy ktoś miał jakieś problemy z tą wersją... brak napisów, problemy z mkv ?? Z tego co wiem nie można się cofnąć do starszej wersji także wole się upewnić, z góry dzięki za informację.

Mój TV wyprodukowany we wrześniu 2010 ma oprogramowanie z 2 września 2010. Plików mkv jeszcze nie sprawdzałem ale nie ma najmniejszych problemów z napisami, innych problemów też nie zauważyłem.
 

dab11

New member
Mam pytanko... Bardzo Was proszę przypomnijcie mi do jakiej pojemności Nasz model odczytuje bezproblemowo dyski zewnętrzne??
Pamiętam o tym że musi być zew. ładowanie/podłączenie do sieci elektr tylko myślę o 1TB specjalnie pod zaplecze filmowe :)

Dziękuję pięknie za pomoc
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Mam pytanko... Bardzo Was proszę przypomnijcie mi do jakiej pojemności Nasz model odczytuje bezproblemowo dyski zewnętrzne??
Pamiętam o tym że musi być zew. ładowanie/podłączenie do sieci elektr tylko myślę o 1TB specjalnie pod zaplecze filmowe :)

Dziękuję pięknie za pomoc
Nie ma okreslonej gornej granicy, bo narazie czyta wszystkie ;)
 

glexu

New member
No to ja dorzucę swoje 3grosze na temat 50C550.

Tv mam około miesiąca. Dzisiaj sprawdzałem i wg menu serwisowego i od czasu zakupu "wyświecił" już 133h. Jakoźródło TV mam pakiet Cyfry+ z dekodera DM800HDi dysk HDD 2,5". Od przytargania TV do domu ustawiłem obraz ze skręconymi ustawieniami 50%. Na początku matryca swieciła dość ciemno, ale po około 40-50h bez zmiany ustawień obraz stał się jaśniejszy a kolory żywsze (to jest to wygrzewanie plazmy?).

Jeżeli chodzi o sławne migotanie czerni to nic takiego nie zauważyłem. Ze źródeł z których korzystam TV SAT i filmy z dysku HDD podpiętego z USB nie ma tego problemu ( a przyglądałem się i szukałem tego problemu).

Co do bzyczenia - faktycznie jest - ale nie stanowi to takiego problemu jakim przedstawiaja go poprzednicy. Ja słyszę to tylko w nocy, przy zupełnie wyciszonym dźwięku i trzeba się na tym bzyczeniu "skupić"? W dzień i wieczorem bzyczenie "nie istnieje", chyba że wsadzimy głowę z tyłu za TV i będziemy szukac problemu. W każdym razie to bzyczenie nie jest problemem na tyle istotnym by dyskwalifikować ten TV i szukać innego.

Obraz jest super, kolory bardzo naturalne. Kąty oglądania w porównaniu do poprzedniego LCD SONY to osobna bajka.

Mój szwagier kupił w tym samym czasie PANASONICA S20 (chyba S - nie jestem pewien). Obraz moim zdaniem taki sam. Za design duży plus dla Samsunga. Poza tym możliwość podłączenia dysku bezpośrednio do samsunga który odtwarza około 90% filmów z netu jest dla mnie bezkonkurencyjne (szwagier wydał 700zł więcej za TV do tego za odtwarzacz sieciowy z dyskiem 1tb ponad 800)
Ja mam to samo o 1500zł taniej.

Jeżeli ktoś z Was zastanawia się nad Samsungiem to ja tylko polecam.

I jeszcze jedno - 50" po 2 tygodniach oglądania robi sie stanowczo za małe......:p
 
Ostatnia edycja:

Trriistan

New member
no własnie jak to jest z tym obrazem w palzmach bo ostatnio bylem w euro rtv agd i bylo tam sporo tv wystawionych i jak patrzylem na wszystkie plazmy roznych rozmiarow to obraz byl dosc ciemny i malo wyrazisty a jak spojrzalem na ledy to obraz byl tak czysty jasny wrecz idealny,
 

Dheus

New member
no własnie jak to jest z tym obrazem w palzmach bo ostatnio bylem w euro rtv agd i bylo tam sporo tv wystawionych i jak patrzylem na wszystkie plazmy roznych rozmiarow to obraz byl dosc ciemny i malo wyrazisty a jak spojrzalem na ledy to obraz byl tak czysty jasny wrecz idealny,

Gdy ja poszukiwałem swojego TV to napewno raziła mnie różnica między led i plazma a lcd a muszę przyznać, że dobrych kilkadziesiąt tych TV obejrzałem w różnych miejsach. LCD najsłabiej jak na moje wypadał, a że potrzebowałem TV dość dużego i z pięknym obrazem za w miarę rozsądną cenę to wybór padł na ps50c550. Muszę przyznać, że TV daje radę a swoje możliwość oczywiście pokazuje dopiero w momencie dostarczenia mu odpowiedniego materiału czyli full hd 1080p.
 

mzeromski

Member
powiedzcie mi. dostalem do swojego samsunga 4 takie czarne filtry które zakłada się na kable. używacie tego ?? na jakie kable trzeba to założyć ? i do czego tak na prawdę to służy ??
 

BRgutek

New member
powiedzcie mi. dostalem do swojego samsunga 4 takie czarne filtry które zakłada się na kable. używacie tego ?? na jakie kable trzeba to założyć ? i do czego tak na prawdę to służy ??

Jest to rdzen ferrytowy,ktory eliminuje zaklocenia.W twoim przypatku masz chyba cztery polowki, ktore trzeba do siebie zlozyc,na kabel zasilajacy blisko wtyczki. [ w ksiazce instr.obslgi,na pierwszej stronie powinno byc o tym napisane]
 

mateo1977

New member
Mam do Was wielką prośbę gdyż nie wiem jak podłączyć komputer do TV.
Podłączenie przez router nie sprawia kłopotu bo TV przechodzi test z siecia pozytywnie. Połączenie allshare również działa tylko ten nieszczęsny komputer nie chce mi pokazać udostępnionych plików.
Przez jaką opcję w TV wchodzicie w foldery udostępnione?
Media Play?


Na tą chwilę zawsze przy chęci oglądnięcia z kompa w TV muszę użyć przenośnego nośnika usb.
 

mzeromski

Member
Jest to rdzen ferrytowy,ktory eliminuje zaklocenia.W twoim przypatku masz chyba cztery polowki, ktore trzeba do siebie zlozyc,na kabel zasilajacy blisko wtyczki. [ w ksiazce instr.obslgi,na pierwszej stronie powinno byc o tym napisane]


ok. no to dwie sztuki założyłem na kabel zasilający ( po jednym na koncówce . ) czy to ważne żeby kabel był zgięty i wchodziły do tego rdzenia 2 jego części ? bo przy końcówce co wchodzi do tv nie moge go zgiąć, a boję się że go uszkodze więc założyłem tylko na jedną częśc kabla i nie lata bo na nalepce się trzyma. I co mam zrobić jeszcze z 2-oma które mi pozostały ? na jakie kable mam założyć ? mam podłączone 2x hdmi , ethernet.
 

BRgutek

New member
ok. no to dwie sztuki założyłem na kabel zasilający ( po jednym na koncówce . ) czy to ważne żeby kabel był zgięty i wchodziły do tego rdzenia 2 jego części ? bo przy końcówce co wchodzi do tv nie moge go zgiąć, a boję się że go uszkodze więc założyłem tylko na jedną częśc kabla i nie lata bo na nalepce się trzyma. I co mam zrobić jeszcze z 2-oma które mi pozostały ? na jakie kable mam założyć ? mam podłączone 2x hdmi , ethernet.

Kabel nie musi byc zgiety,tylko byle ten rdzen byl blisko wtyczki i sie nie przesowal. [wazniejsza wtyczka przy Tv.] Ja gdy mialem z tym problem nalozylem pod spod odpowiednia ilosc izolacji,tak zeby ten rdzen ciasno ze soba sie zacisnal. Jezeli dostales do zestawu z tv.wiecej sztuk,to mozesz [choc nie musisz] nalozyc na kabel Hdmi/ itp. Zazwyczaj niektore... badz nieco lepsze kable,posiadaja juz fabrycznie zamontowany ten rdzen ferrytowy.
 

Szczenka

New member
DLNA w PS50C550

Witajcie,

Przeleciałem cały wątek, ale nie jestem pewien ważnej dla mnie kwestii związanej z DLNA (AllShare) w tym modelu - czy:
(1) TV potrafi czytać zasoby udostępnione tylko poprzez jakiś dedykowany program samsunga, który muszę zainstalować na komputer i tym samym mieć włączony komp podczas oglądania czy..
(2) TV potrafi czytać każde udostępnione media w lokalnej sieci (także na serwerze plików / dysku sieciowym), o ile oczywiście umie czytać dany format :)

TV podpinałbym poprzez LAN do routera.

Alternatywą jest LG 50PK350 (lub PK550) + jakiś prosty player typu WD TV lub jakiś Ferguson, ewentualnie w przyszłości Google TV, który ma takowe zasoby podobno nie tylko odtwarzać ale też potrafić indeksować i umożliwiać łatwe wyszukiwanie :)
 

mateo1977

New member
W związku z brakiem podpowiedzi co do moich problemów z siecią (przypomnę że chodziło o brak komunikacji z komputerem przez połączenie z routerem-komp widział tv a tv kompa już nie).
Jako posiadacz win7 x64 byłem przekonany że to jego wina. Okazało się jednak że to wina antywira ESET a konkretniej zapory w tym antywirze. Jak się okazało samo wyłączenie programu nie pomagało a dopiero po próbie zmiany ustawień zaawansowanych dało efekt pozytywny.
 
Do góry