Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

Grzmot969

New member
Witam szanowne grono, którego uwagi pilnie śledziłem zanim nabyłem tytułowe cudo. Właściwie informacje tu podawane są rzetelne. Delikatne buczenie owszem jest ale słyszalne po wyłączenie dźwięku. Temat w moim egzemplarzu nie istnieje. Nie ma o czym mówić. Migotania czerni w ciągu 3 tygodni nie zauważyłem. Ale przewaga plazmy nad LCD to mit. Problem, który mnie nurtuje od paru dni to długi czas reakcji telewizora, który widać doskonale koncentrując się na twarz postaci. Polecam sprawdzić samemu. Przy ruchu twarz zachowuje się jakby była z galarety. Kolory jakby nie nadążają za luminancją. Myślałem, że może jest to problem przeplotu, który na ogromnym telewizorze dobrze widać. Skłaniam się jednak do długiego czasu reakcji. Dlaczego? Jak wiadomo nasze plazmy cierpią na zmory, czyli utrwalanie obrazu. Skoro takie zjawisko występuję, to utrwala się również chwilowy obraz jak właśnie tej twarzy i przy jej ruchu widać jakby bezwładność wnikającą z niewygaszenia obrazu. Nie miałem jeszcze okazji porównać efektu z LCD. Zrobię to przy okazji. Również czerń z plazmy to jakiś żart. LCD pod tym względem są dużo lepsze. Polecam wizytę w dobrym sklepie RTV. Mimo wymienionych wad z zakupu jestem bardzo, bardzo zadowolony. Głównie ze względu na jakość do ceny. Nie wyobrażam sobie płacenia 6tys. za telewizor. A puszczanie filmów z USB to bajka.
 

redlum

New member
Bez reklam
Tylko ze ten model przy wyswietlaniu obrazu na ktorym jest malo jasnych elementow automatycznie sciemnia obraz, co bardzo latwo zauwazyc na filmach pokazowych w sklepach. Tak samo widac to na ledowych samsungach.


filmy pokazawe i to jeszcze puszczane w sklepach - nijak się mają do tego - co będzie się oglądać w domowym zaciszu
 

mateo1977

New member
Witam,
a ja kupiłem ten TV i powiem szczerze,że rozmiar tego TV mnie zaskoczył dopiero po wstawieniu go na półkę.
Mam takie pytanie- czy po włączeniu muszę zmieniać coś w ustawieniach? Jest to praktycznie moja pierwsza plazma więc nie wszystko jest dla mnie jasne.
 

salo5

New member
Witam po raz kolejny,

niestety, ale coraz bardziej się denerwuję na ten TV.
Na ustawieniach FILM ciągle mryga, szczególnie na kanałach HD.
Buczy niemiłosiernie.

Nie mam siły na przepychanie się ze sprzedawcami.
Czy reklamować i czy ktoś to próbował to robić?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam!
 

grzegorzwaw

New member
niestety, ale coraz bardziej się denerwuję na ten TV.




Mam (miałem) podobny problem. Na moim c530 nic nie mryga, ale za to bzyczy. Czytając wcześniej posty dot. Samsungów upewniłem się, że w razie problemów będę mógł go wymienić na inny telewizor.
To bzycznie zniechęca do włączenia urządzenia. Mają mi dzisiaj przywieźć Panasonica S20. Według opinii na forum - nie bzyczy, zobaczymy...

Myślę, że warto porozmawiać ze sprzedawcą.
 

dab11

New member
Osobiście mam ten TV miesiąc...jestem zadowolony. Naczytałem się wiele o tym modelu, lecz co ciekawe mój model bzyczał przez pierwsze 100h - po tym zapadła cisza i tak jest do tej pory :wink:
Po domowym skalibrowaniu, i ustawieniu jest wszystko ok...może po za tym, że zaobserwowałem że po włączeniu i zamiarze od razu oglądania filmu (czy to DVIX czy też DVD)

- to trzeszczą trochę głośniki - jakieś 8-10 min podczas wyższych dialogów. tło ok- lecz dialog trzeszczy :( i wszystko się uspokaja po wspomnianej chwili - powiedzcie mi czy to normalne?? Tłumaczyłem sobie i tłumaczę koniecznością wypalania się 8) i że z czasem będzie już dobrze :)

- Jeszcze jedno pytanko...gdzie zmienić?? przegrzebać...by odtwarzało polskie znaki na filmach divix ?? nawet po przerobieniu na srt - ś,ć i innych nie pokazuje :( Będę wdzięczny za pomoc
 

pelkana

New member
Witam
Mam problem z dźwiękiem (przycina się co kilkanaście sekund) podczas odtwarzania filmów w formacie mkv po ustawieniu lektora na język polski.
Czy można temu jakoś zaradzić
 

redlum

New member
Bez reklam
mkv - nie jest formatem audio/video - tylko kontenerem - można do niego wrzucić dużo różnych formatów - temu część nie chodzi lub przycina na tym TV
 

wiktorzi

New member
ależ o tym wiem, że to kontener
ale dwa mkv z mp4 avc1 (h264) w środku o identycznych parametrach - jeden odtwarza a drugi nie bo mu się kodek nie zgadza :shock:

a mkv też do końca ludzie robić nie potrafią,
 

twoj_cien

New member
Mam pytanie do bardziej obytych z tym telewizorem.

W opisie telewizora wyraznie jest napisane ze ma mozliwosc nagrywania na USB. czy ktos mi moze wytlumaczyc jak to zrobic bo szukam tego w menu i jakos nie moge znalezc, a przycisk "recording" z pilota nie dziala. Probowalem z podlaczonym pendrive jaki i z zewnetrzym dyskiem na usb i nic. Z gory dzieki!
 

wiktorzi

New member
A w którym miejscu ?
Bo ja po przejrzeniu instrukcji widzę tylko "istnieje możliwość nagrywania za pomocą zewnętrznej nagrywarki samsung"
A usb jest do odtwarzania i aktualizacji.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Mam pytanie do bardziej obytych z tym telewizorem.

W opisie telewizora wyraznie jest napisane ze ma mozliwosc nagrywania na USB. czy ktos mi moze wytlumaczyc jak to zrobic bo szukam tego w menu i jakos nie moge znalezc, a przycisk "recording" z pilota nie dziala. Probowalem z podlaczonym pendrive jaki i z zewnetrzym dyskiem na usb i nic. Z gory dzieki!
Pokaz gdzie, bo na stronie samsunga nie ma takiego info.
 

engine12

New member
Samsung PS50C550

Mam problem z ustawieniem tego telewizora , kupilem go tydzien temu i nie wiem czy dobrze zrobilem ale , pierwszy problem to buczenie jak wyczytałem na forum, nie jest słyszalne gdy się ogląda a nie wsłuchuje , wszystko dobrze , pięknie ale najbardziej co mnie denerwuje to problem z bielą która jest bardzo ciemna ... czy to jest wina tv czy ustawień ? mógł by ktoś wysłać własne ustawienia i co powinienem zrobić aby wydobyć z niego dobra jakość. Proszę bardzo o pomoc .
 

engine12

New member
Samsung PS50C550

Mam problem z ustawieniem tego telewizora , kupilem go tydzien temu i nie wiem czy dobrze zrobilem ale , pierwszy problem to buczenie jak wyczytałem na forum, nie jest słyszalne gdy się ogląda a nie wsłuchuje , wszystko dobrze , pięknie ale najbardziej co mnie denerwuje to problem z bielą która jest bardzo ciemna ... czy to jest wina tv czy ustawień ? mógł by ktoś wysłać własne ustawienia i co powinienem zrobić aby wydobyć z niego dobra jakość. Proszę bardzo o pomoc .
 

twoj_cien

New member
Opis produktu z jednej ze stron sieci sklepow


Brand SAMSUNG
Screen size 50 inches
Television type Plasma
LED technology Not featured
3D TV No
++DIGITAL TUNER TYPE++ ------------
Freeview tuner Yes
Freeview HD tuner No
Freesat HD tuner No
++PICTURE++ ------------------------------------------------
Screen resolution 1080p HD Ready (full HD)
Frame rate 600Hz
Contrast ratio Mega
Response time tbc
Brightness tbc
Light sensor No
Picture enhancement Hyper realengine
24p technology Yes
Viewing angle Wide
++INTERNET FEATURES++ ----------------------------------------
Wireless internet Not featured
DLNA Yes
++CONNECTIVITY++ ----------------------------------------
HDMI connections 4
Scart connections 1
Component video connection Yes
USB port 2
SD card slot No
CI slot for pay channel module Yes
Optical connection Yes
Can be used as a PC monitor Yes
Headphone socket Yes
++SOUND++ ------------------------------------------------
Sound system Dolby
Audio power output (RMS) 20 watts
++GENERAL FEATURES++ ----------------------------------------
Weight 28.500kg
Unboxed dimensions tbc
on/off timer Yes
Built in disc player No
Bluetooth enabled No
Record to USB Yes
Swivel stand Yes
Wall mountable Yes
Wall mount VESA compatible 400
Electronic programme guide 8 days
iPod dock No
3D Accessories N/A
+++Other features++++-------------------------------------------
1920x1080 pixel resolution
192/0.4watts :in use/powered-down power consumption
Desktop TV stand included
Freeview built-in
1 RGB enabled scart socket
S-Video Connection
audio and video inputs
16:9 widescreen format
DVI connection
 

Dheus

New member
Witam wszystkich
Od wczoraj jestem posiadaczem PS50C550, telewizor pracował góra 4h z przerwami. Odtwarzane były urywki filmów i trochę gier z xbox360 by sprawdzić jakość obrazu. Telewizor pracował na fabrycznych ustawieniach nic nie grzebałem w ustawieniach obrazu. Po wyłączeniu xbox'a na cienym ekranie z informacją o braku sygnału zauważyłem poświaty/duszki po grze takie jak licznik prędkości w dolnym prawym i inne jaśniejsze elementy. Dzisiaj rano sprawdziłem i nadal są widoczne na bardzo ciemnym tle, przy normalnym użytkowaniu tych "duszków" nie widać.

Moje pytania to czy to nie za wcześnie na takie "cuda"? Można jakoś to zwalczyć czy samo z czasem to zaniknie?

Proszę o pomoc i odpowiedź bo jestem dość niemile zaskoczony jak na niecałe 4h użytkowania tej plazmy.
 
Do góry