WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

bartiko

New member
mógłby ktoś zarzucić większym screenem, jak prezentują się zewnętrzne napisy w tym WDku? Może jednak się skuszę, bo ostatnie posty w dziale Arivy dosyć mnie zmartwiły, a zastanawiałem się już nad kupnem.
 

topjes

New member
To sprawdz z napisami zewnetrznymi - nie sa na samym dole.
Tylko te wmuxowane sa na dole...

Aaaa, no chyba, że tak. Dla mnie akurat to nie problem bo nie mam żadnego filmu (a mam ich w tej chwili 8 TB :) ), który miałby napisy nie wewnątrz mkv.

Przy okazji nasuwa mi się pewna myśl a propos plików txt. Osobiście nie dziwię się, że odtwarzacz ten ich nie obsługuje (choć to szkoda), gdyż na zachodzie ten format jest niemal nieznany. Wszystkie napisy ściągane z zagranicznych serwerów typu allsubs, podnapisi, opensubtitles itd są w zdecydowanej większości w srt lub ssa - nie mówiąc już o tych, które są wmuksowane w ripy scenowe w mkv. Może stąd nikt w WD nie pomyślał o tym, że w Polsce są popularne pliki txt (ja szczęśliwie zawsze przed muksowaniem przerabiałem napisy na srt, gdyż np mkvmergegui nawet nie obsługuje formatu txt).


Nie wiem o co chodzi. W mkv ustawia sie ktore sciezki dzwiekowe i napisy sa domyslne i dziala to bez problemu.
No właśnie u mnie nie działa. Zawsze mi player odtwarza pierwszą ścieżkę i pierwsze napisy. Niezależnie od tego co jest zapisane w pliku mkv - a pliki są na pewno prawidłowe, gdyż domyślne ścieżki są czytane prawidłowo w VLC lub MPC. Zatem jeśli domyślnie mam ustawioną drugą ścieżkę audio - i tak mi odtworzy pierwszą. Jak mam np wszystkie ścieżki napisów na "no" to i tak mi odtworzy pierwsze.


Wydaje mi sie ze w mkvmerge ustawialem nazwy sciezek i wyswietla mi je prawidlowo. Musze sprawdzic...
Jak byś mógł to potwierdzić to byłbym zobowiązany :) Mnie się wydaje, że to właśnie nie działa.


Od siebie tylko dodam ze przeszkadza mi tylko:
Ja bym dodał jeszcze jedną rzecz - brak menu w plikach ISO z DVD. Nie mam tego dużo - raptem kilka pozycji, ale zawsze to jakś minus. Wszystkie płyty DVD mam zmuksowane do mkv, ale kikla pozycji jak np The Wall mam pozostawione jako oryginalną płytę ISO.
 

brandt78

New member
Faktycznie nie dzialaja flagi Default i Forced :/
Po prosu zawsze ustawialem domyslne napisy jako pierwsze przy muxowaniu, dlatego tak mi sie wydawalo :cool:
W sumie i tak w sieci by sie nie znalazlo pliku z napisami polskim ustawionymi jako domyslne i ustawionymi nie na pierwszym miejscu^^

Opisy sciezek tez sa ignorowane przez WD'ka, wlasnie to sprawdzilem...

A co do napisow *.txt to sie ciesze ze nie sa obslugiwanie i mam nadzieje ze nigdy nie beda. Ten polski wynalazek powinien jak najszybciej zniknac...

Poza tym ktos kto jeszcze nie zastanawia sie nad zakupem, powinien miec na uwadze ze przewaznie wszyscy sie tutaj rozpisuja o tym co nie dziala, a malo kto pisze ze to swietny odtwarzacz i te wszystkie wady nie sa jakos specjalnie uciazliwe.
Najbardziej zastanawialem sie miedzy wdtv live, ariva i xtreamer'em. Kazdy ma jakies wady i po prostu wybralem sprzet ktory bedzie mnie jak naj mniej "wnerwial".
Po miesiacu uzytkowania wdtv live nie zamienil bym go na innego playera w tej samej klasie cenowej.
 

topjes

New member
Faktycznie nie dzialaja flagi Default i Forced :/
Po prosu zawsze ustawialem domyslne napisy jako pierwsze przy muxowaniu, dlatego tak mi sie wydawalo :cool:
W sumie i tak w sieci by sie nie znalazlo pliku z napisami polskim ustawionymi jako domyslne i ustawionymi nie na pierwszym miejscu^^

Z sieci rzeczywiście nie - nawet np na hdbt.pl audio i napisy (jeśli są) są na ogół w osobnym pliku. Ale np moja kolekcja składa się wyłącznie z ręcznie przeze mnie zremuksowanych plików gdzie zawsze mam napisy polskie, angielskie i jeśli się da to lektora - wszystko w jednym mkv. Dużo łatwiej sę tak to potem ogląda.

Problem ten nie jest poważny - tylko czasem wyjdą z tego bzdury. No bo weźmy "Inglorious Bastards", gdzie mam zmuksowane 3 ścieżki napisów - polską pełną + angielską pełną i angielską Forced. Na tym urządzeniu po pierwsze nie widać, która jest która przez brak opisu, a po drugie domyślnie wybiera się nie ta co trzeba :)

Natomiast zgadzam się, że generalnie jest to super odtwarzacz - ja jestem w głębokim szoku. Właśnie dziś kupiłem drugi ojcu (około 60-tki :) ), który choć jest lekko zagubiony to jest zachwycony, że może oglądać zdjęcia i słuchać muzyki w tak prosty sposób - a do tego ma dostęp do filmów w HD. A jak mu pokazałem, że w prosty sposób może oglądać zdjęcia, które ma zapisane na laptopie to już odjechał :D

W zasadzie te dywagacje na temat ścieżek to takie nasze akademickie mocno rozważania. Na pewno warto ten sprzęt kupić.
 

brandt78

New member
mógłby ktoś zarzucić większym screenem, jak prezentują się zewnętrzne napisy w tym WDku? Może jednak się skuszę, bo ostatnie posty w dziale Arivy dosyć mnie zmartwiły, a zastanawiałem się już nad kupnem.

1) Napisy wewnetrzne, rozmiar 32, 1 linia, film na calym ekranie 42":

http://yfrog.com/jm1lwew32j

2) Napisy zewnetrzne, rozmiar 32, 1 linia, film na calym ekranie 42":

http://yfrog.com/jm1lzew32j

3) Napisy zewnetrzne, rozmiar 32, 2 linie, film na calym ekranie 42":

http://yfrog.com/jm2lzew32j

4) Napisy wewnetrzne, rozmiar 40, 2 linie, film na calym ekranie 42":

http://yfrog.com/jm2lwew40j

5) Napisy zewnetrzne, rozmiar 40, 2 linie, film na calym ekranie 42":

http://yfrog.com/1s2lzew40j

6) Napisy zewnetrzne, rozmiar 32, 2 linie, film z "czarnymi pasami" na ekranie 42":

http://yfrog.com/j32lzew32blackbarsj

7) Napisy zewnetrzne, rozmiar 32, 2 linie, film z "czarnymi pasami" na ekranie 42", przesuniety maksymalnie do gory:

http://yfrog.com/0g2lzew32movedj


Ja na tv 42" i ogladajac z 3m mam ustawione napisy na rozmiar 32.
I czy to napisy wmuxowane, czy zwnetrzne, czy film na pelnym ekranie, czy z "czarnymi pasami" - to nie widze potrzeby ich regulacji i dla mnie dobrze jest jak jest...
 
Ostatnia edycja:

waldek69

Member
Witam. Czy któryś z forumowiczów posiada lub posiadał taki sprzęt - PATRIOT BOX OFFICE NETWORK MEDIA TANK FULL HD 2.5" ? Wg opisu zbliżony do WD. Z możliwością zamontowania dodatkowo dysku wew. Jako opcja jest dostępna karta wifi USB Patriot za kilka zł. Czy jest do tego jakiś soft w miarę szybko rozwijający się ? Zależy mi głównie na dobrym odtwarzaniu bdrip.
 

brandt78

New member
Zależy mi głównie na dobrym odtwarzaniu bdrip.

Czy wdtv live nie odtwarza bdrip'ow wystarczajaco dobrze?

O patriocie juz ktos zalozyl tamat, ale nikt tam sie nie udziela, raczej malo popularny player...
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=446681

Najwiecej info znajdziesz o nim na oficjalnym forum patriota.
Zajrzalem tam i rzucil mi sie w oczy problem z glosnym wentylatorem i problemy z plynym odtwarzaniem mkv...
Na szybko rozwijajacy sie soft do patriota tez bym nie liczyl.
 

brandt78

New member
Moglbys napisac troche wiecej szegolow jesli oczekujesz pomocy...
Jesli mowisz o MP4 to na razie zaden soft ci nie pomoze.
Ktos jeszcze wspominal ze jest przesuniecie DTS 5.1 na ampli, ale czesc ludzi pisala ze u nich jest ok.

Ja jeszcze nie trafilem na film w ktorym dzwiek by sie rozjezdzal, a playerka (fw 1.01.11) wykorzystuje intensywnie...
 

jejek78

New member
No właśnie mam akurat filmy w MP4 i wszystkie mają ten sam problem to znaczy nie ściągać w formacie MP4,a te alternatywne softy coś wnoszą jakieś poprawki odtwarzania czy to są funkcje sieciowe tylko ,Dzięki za odpowiedz.
 

brandt78

New member
Z tego co pamietam to wystarczu MP4 wrzucic do MKVmergeGUI i zapisac jako mkv. Trwa to kilka minut i juz bezproblemowo smiga na wd'ku.

Alternatywny soft B-Rad'a nie wnosi dla przecietnego uzytkownika nic nowego, bo on raczej grzebie w linuxie na ktorym stoi wd'k, a nie bezposrednio w jego sofcie.
Z ciekawszych rzeczy to w fw b-rada dochodzi obsluga ftp, nfs i klient torrent'a.
Nie ma co liczyc ze b-rad poprawi synchro w MP4...
 

jejek78

New member
To znaczy trzeba czekać na poprawki w oryginalnym sofcie i tak ze sprzętu jestem bardzo zadowolony bo jest dobrze wykonany prosta obsługa i super obraz nie wiem jak będzie działać w telewizorach full hd bo ja mam starą plazme i chyba bede zmieniać.
 

muszyna2

New member
To znaczy trzeba czekać na poprawki w oryginalnym sofcie i tak ze sprzętu jestem bardzo zadowolony bo jest dobrze wykonany prosta obsługa i super obraz nie wiem jak będzie działać w telewizorach full hd bo ja mam starą plazme i chyba bede zmieniać.
Takie moje obserwacje. Na moim soniaku obraz super(bo mój :)) na kumpla 32 calowym philipsie(hd ready) już starszym modelu filmy np. mkv lepszej jakości pokazują wszystkie słabości tego lcd obraz taki se :) lg mała plazma 32 cale też hd ready całkiem przyzwoity obraz ładne kolory. Jak dla mnie szaleć z wielkością tv a wszystkie opowiastki na temat bo bedzie za duży cza mieć w dupie. Film to kino, kino to duży ekran i dźwięk nowe tv to pełne hd a nie monitor a wd to namiastka projektora. To takie moje myślenie. Pozdrawiam :)
 

pabloo1033

New member
Prosba

Witam.Moglbym prosic o wrzucenie screena z filmu na WD playerze z napisami albo linku gdzie moglbym to zobaczyc bo slyszalem ze sa za wysoko.
 

pabloo1033

New member
napisy

Hmm szkoda ze te napisy zewnetrzne sa tak wysoko.Jak by byly na takim poziomie jak wewnetrzne to byloby ok.A ile lini tekstu wyswietla HD PLAYER?Jesli 3 to moglbym prosic o screena.Bylbym bardzo wdzieczny.
 

brandt78

New member
Jest juz oficjalny firmware 1.01.17
Niestety jest to tylko 1.01.12 z poprawionym bledem, ktory powodowal przywieszenie naszego WD'ka na amen...

"Version 1.01.17:
Resolved Issues:
• Improved the reliability of the WD TV Live firmware upgrade manager by incorporating a more robust method of upgrading firmware over the internet."

@pabloo1033
Dla mnie zewnetrzne sa w sam raz...
Jak ci tak juz to przeszkadza to zawsze mozna sobie napisy wmuxowac (minuta roboty), albo podniesc obraz (jak jest z pasami). Jak znajde chwile to zrobie fote z 3 liniami.
3 linie to raczej rzadkosc, chyba tylko kiepski tlumacz by tak robil napisy. Bede musial recznie przygotowac taki plik, bo w zadnym nie mam 3 lini...
 
Ostatnia edycja:

pabloo1033

New member
Re

Dzieki Brant78.Mam jeszcze pytanka,czy ten player odwiera zewnetrzne napisy do MKV,czy wersja LIVE dziala na tym samym procesorze i oprogramowaniu co WD HD gen 2?
 
Do góry