WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

bebbop

New member
A czy konkurencja w podobnej cenie oferuje takie funkcje?

ps. wyczytałem na wdtvhd.com ze jedna z najnowszych poprawek do pierwszej generacji WD, dodaje mozliwość pozycjonowania napisów w pionie, więc może Live także się doczeka. :cool:
Chyba wszystkie konkurencyjne urzadzenia posiadaja wymienione przez ciebie funkcje ( Egreat, Popcorn, Ariva, Xtreamer itp.) Nie wiedziec czemu tylko WD ma z tym jakis problem. Moglbys zarzucic jakims linkiem z forum wdtvhd? Przegladalem listy zmian z poszczegolnych firmware, ale nie znalazlem tam wzmianki o mozliwosci pozycjonowania napisow w pionie.
 

bartiko

New member
Chyba wszystkie konkurencyjne urzadzenia posiadaja wymienione przez ciebie funkcje ( Egreat, Popcorn, Ariva, Xtreamer itp.) Nie wiedziec czemu tylko WD ma z tym jakis problem. Moglbys zarzucic jakims linkiem z forum wdtvhd? Przegladalem listy zmian z poszczegolnych firmware, ale nie znalazlem tam wzmianki o mozliwosci pozycjonowania napisow w pionie.

Tutaj facet pisze że była taka poprawka, poza tym nic konkretnego nie ma.

wdtvhd(kropka)com/index.php?showtopic=9401&hl=subtitles

(nie mogę podać linka bo mam za mało postów na koncie)

W innych tematach ludziska także domagają się bardziej rozbudowanych opcji do obsługi napisów. Może pojawią się w kolejnych updatach.
 

bebbop

New member
Tutaj facet pisze że była taka poprawka, poza tym nic konkretnego nie ma.

wdtvhd(kropka)com/index.php?showtopic=9401&hl=subtitles

(nie mogę podać linka bo mam za mało postów na koncie)

W innych tematach ludziska także domagają się bardziej rozbudowanych opcji do obsługi napisów. Może pojawią się w kolejnych updatach.
Niestety pisza tam tylko o tym, ze ekipa z WD podwyzszyla wyswietlanie napisow w ostatnim firmware dla pierwszej generacji wd tv, poniewaz czasem mogly znajdowac sie zbyt nisko. WD Tv Live posiada ten sam problem, ale go jeszcze nie rozwiazano. Niestety wciaz nie wiadomo czy dadza ludziom mozliwosc zmiany koloru czcionki oraz pozycji napisow. Dla mnie osobiscie jest to lekkie przegiecie ze strony WD, gdyz konkurencja umozliwiaja takie operacje na swoim sprzecie od samego poczatku. WD TV 1 generacji, ktory jest na rynku przynajmniej rok nie doczekal sie do tej pory takowych mozliwosci. Dlatego tez, podchodze z duza doza rezerwy do supportu WD.
 
Ostatnia edycja:

bebbop

New member
A co za problem przesunąć sobie wyżej ... obraz :?:
vide => http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=433266&postcount=69


.
Oczywiscie jest to jakies rozwiazanie, ale sprawdza sie praktycznie tylko przy takich formatach obrazu jak 2.21:1, 2.35:1 czy 2.39:1 (pasek). W przypadku materialu 720p lub 1080p w formacie 16/9, bedziemy mieli obraz na pelnym ekranie, wiec napisy beda zaslaniac spora jego czesc. W przypadku obrazu 1.85:1, umieszczenie go ponad napisami spowoduje obciecie sporej gornej jego czesci. Jak dla mnie napisy sa zbyt wysoko umieszczone, marnuje sie za duzo miejsca pod nimi. Mimo wszystko rozumiem producenta, ktory musial przewidziec, ze znajda sie osoby, ktore beda uzywac najwiekszej czcionki. Niestety musza cierpiec na tym osoby, ktore nie maja ekranow 46/52 calowych lub posiadaja dobry wzrok. Pozycjonowanie ekranu jest jakims polsrodkiem, ktore czesciowo rozwiazuje problem, ale zdecydowanie powinni dac klientowi wiecej mozliwosci/wieksze pole dzialania. Tym bardziej, ze jako jedyni na rynku w tej kwestii sa w tyle za konkurencja.
 

jejek78

New member
Napisy

Witam mam te czarne małe pudełeczko od wczoraj nie wiem co ustawić żeby były polskie znaki w napisach i jescze jedno czy dysk o pojemności 1TB musi mieć swoje zasilanie czy przez USB bedzie działać Pozdrawiam. Prosze o odpowiedz czy to da się gdzieś ustawić.


 

geers

New member
Witam

Mam w dostepie taki zestaw obecnie:
LG 42LF2510
+
SAMSUNG 1,5TB 32MB 7200rpm USB 3,5cala (HX-DU015EB/A62)

Czy to będzie w całości smigało po podłączeniu WD Live?

Czy np warto by zamienić dysk na firmowy WD?

Western Digital My Book Essential 1,5TB USB 3,5cala (WDBAAF0015HBK-EESN)

Cena zamiany nie jest wielka wiec to nie problem?

Jak to wszystko będzie ze soba współpracować?

Dodatkowo jak załącze mu przez USB lapka razem z tym 1,5TB nie bedzie miał problemów jakichś?

Czy ktos probował taką konfiguracje?

Czy dyski 3,5 cala rusza wogóle z WD 2,5 cala czy trzeba 3,5 cala?

Powiem szczerze że jestem zielony w tym temacie na obecną chwile.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Witam mam te czarne małe pudełeczko od wczoraj nie wiem co ustawić żeby były polskie znaki w napisach i jescze jedno czy dysk o pojemności 1TB musi mieć swoje zasilanie czy przez USB bedzie działać Pozdrawiam. Prosze o odpowiedz czy to da się gdzieś ustawić.
Zaczne od dysku. Jesli w obudowie dysku jest gniazdo do zasilania, to musi mieć zasilanie. Jeśli nie ma, nie musi.

W ustawieniach odtwarzacza wybierasz Central-Europe (1250) i po sprawie. Oczywiście warto pamietać, aby napisy równiez były w tym standardzie lub w Unicode.

ArtS :)
 

Sasanki

New member
inna karta wifi niz z listy

moze ktos z posiadaczy wudeka ma również TP-Link TL-WN422G , prośba o info czy dziala czy niestety jestem skazany na tylko i wylacznie karty z listy?
 

jurgens.r

New member
Dzisiaj odpaliłem WD TV Live HD (firmware 11) i zaobserwowałem, że trzeba dostosowywać ustawienia odświeżania przy 1080p do oglądanego filmu (innych rozdzielczości nie testowałem). Przy ustawieni 1080p/60Hz fajnie chodzą filmiki HD z 30fps i 60fps, a już niekoniecznie zwykłe aviki 23,798fps lub 25fps, które znowu dobrze działają przy 1080p/50Hz. Niestety w moim przypadku ustawienie HDMI na auto jest równoznaczne z trybem 1080p/60Hz, więc jak chcę mieć płynny obraz to muszę te ustawienia dostosowywać.

Można z tym, żyć, ale jest to strasznie upierdliwe szczególnie, że przestawianie odświeżania nie jest dostępne podczas oglądania filmu, tylko trzeba się trochę po menu połazić.
 

fylops

New member
Witam,

Mam pytanie do użytkowników WD TV Live, który adapter wifi polecacie? Na stronie producenta sporo jest tych urządzeń ale trudno stwierdzić który pracuje najlepiej ;)
Chodzi mi głównie o w miarę szybką i stabilną łączność.
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

jurgens.r

New member
Ściągnąłem te wszystkie pliki:
----------------------------------------------------
10 - 28mbps-L4.1-DTS-MA.m2ts
11 - 30mbps-L4.1-TrueHD.m2ts
----------------------------------------------------
- dźwięku nie ma tylko w pliku nr 4 (WMAPRO - Digital), 6 (No audio channel) i 11 (DDTrueHD - Digital)

.

Oba źródła idą do wzmacniacza Yamaha 465 z 48 kHz, przy czym DTS-MA idzie w postaci zwykłego DTS 5.1 a TrueHD jako 7.1.
Powoli zaczynam się gubić jak to działa.
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Wszystkie playerki niestety mają jakieś mankamenty(w granicach do 600zł) jak jest procek dobry,który wszystko bez przycięć puszcza to znowu napisów nie można ustawić i odwrotnie...męczy już to wszystko.Może pojawi sie wreszcie jakiś player który będzie miał sigme i napisy z możliwością regulacji,zastanawia mnie ten nowy wątek na forum,może jest nadzieja bo w firmware chyba niedoczekamy sie zmiany regulacji napisów w tym WD-ku:x
 

topjes

New member
czy mógłbyś napisać, czy jest [jakakolwiek] różnica pomiędzy dobrym 1080p x264 a nieskompresowanym blu-ray'em pod względem jakości obrazu?

już od dłuższego czasu korci mnie, by pociągnąć pełen blu-ray, ale wizja całonocnego ściągania 40GB jakoś mnie odstrasza... :p
[tak, wiem - kiedyś XviD 700mb ciągnął się 7 dni i też byłem zadowolony]

Co do różnicy - to zależy od konkretnego ripa, który masz. Na większym telewizorze 40" na ogół zauważysz różnicę między ripem 1080p a obrazem z Bluraya. Objawi Ci się to szczególnie w ciemnych scenach, gdzie masz delikatne przejścia kolorów - szczytem tego jest np odcinek Planet Earth o jaskiniach, gdzie wygląda to po prostu fatalnie.

Niemniej, jeśli ściągasz dobre ripy takie jak głównie eureka, framestor, hidt, xander - może też esir, don, ctrlhd + pewnie paru zapomniałem - to na ogół mimo wszystko jest ok. Kluczowy jest oczywiście bitrate - ale też umiejętności grupy ripującej.

W zasadzie przy nowych pozycjach np eureki 1080p możesz spokojnie założyć, że w zasadzie nie zauważysz żadnych różnic między ripem a oryginałem w domowych warunkach.

Dlatego też czasem jest lepiej (np dla komedii) ściągnąć rip dobrej grupy 720p niż słabszej grupy 1080p - obraz będzie lepszy na korzyść 720p.
 

topjes

New member
Witam wszystkich tu po raz pierwszy (a w zasadzie drugi patrząc na odpowiedź powyżej).

Kupiłem to cudo dziś po południu i chciałem się podzielić garścią wrażeń.

1.) DTS-HD działa o tyle, że core DTS na pewno streamowany jest prawidłowo na amplituner. Nie mam amplitunera DTS-HD więc nie wiem czy sygnał zawiera cały DTS-HD.

2.) Nie zauważyłem żadnego problemu z synchronizacją audio/wideo przy użyciu wyjścia Digital optycznego.

3.) Nie zauważyłem żadnego problemu z wysokością napisów na ekranie. Nie wiem czy to kwestia firmware'u (chyba końcówka 11) czy po prostu wg mnie wszystko jest z napisami ok - są po prostu na samym dole.

4.) Odtwarzacz nie obsługuje tagów wyboru ścieżki audio/napisów - aż dziwne, że nikt o tym jeszcze nie napisał. Zawsze wybiera pierwszą ścieżkę audio i pierwsze napisy - trochę uciążliwe.

5.) Odtwarzacz nie pokazuje nazw ścieżek audio i napisów - a to już czasem jest bardzo kłopotliwe, np przy filmach gdzie są dwie ścieżki z napisami (Forced i pełne) albo kilka ścieżek audio angielskich z komentarzami (jak je rozróżnich wtedy jak mamy 3 ścieżki z komentarzami np AC3 2.0).

6.) Ogromnym brakiem jest brak możliwości przeskakiwania np o 1 minutę albo 10 minut do przodu filmu - czy ktoś kiedyś stworzy net player równie funkcjonalny i prosty jak wiele już lat temu stworzono niemal idealny XBMC??? :)

7.) Na początku miałem ogromne problemy z siecią i zrywanie połączenia po 10-30 sekundach. Pomogło wykasowanie użytkownika windows (był anonymous) i wprowadzenie prawdziwego użytkownika i hasła z komputera, do którego się łączymy. Mam nadzieję, że problem nie powróci.

8.) Nie ma żadnych problemów z napisami czy różnymi ścieżkami audio wbudowanymi w mkv - tego się lekko obawiałem - jest super :) Napisy są ładne, o dobrej barwie, położeniu - akurat nie podzielam tu żadnych krytycznych uwag. Aha, dodam, że ja wszystkie napisy mam zawsze wmuxowane w mkv i kodowane w Unicode - ogonki działają prawidłowo.

9.) Niestety, odtwarzacz się przycina (podejrzewam, że sieć) przy niektórych remuxowanych MKV z Blurayów. Prawidło np mi działa VC-1 z Planet Earth (w kontenerze mkv), ale już Nature's Greatest Moments się przycina. Podobnie Transformers 2 CEE - niestety sieć nie wyrabia. Wieczorem jeszcze zrobię test czy to sieć czy dysk, bo będę kopiował te pliki na hdd usb. Dla pewności wyłączyłem na swoim serwerze uTorrenta i wszystko inno co powoduje ruch sieciowy - i nadal przerywało, więc nie tu był pies pogrzebany. Będę jeszcze potem próbował połączyć się z zasobem sieciowym na drugim kompie przez LANa i zobaczyć czy to coś zmienia (na jednym mam xp na drugim Vistę).

10.) Obsługa audio (mp3) jest generalnie ok - nie mam tu większych uwag, nawet czyta prawidłow playlisty (m3u), które mają w sobie odwołania do innych folderów (np "../.." itd).

11.) Obsługa zdjęć (jpg) jest też generalnie ok. Przejścia do prezentacji są spoko. Zdjęcia ładują się w znośnym tempie - jakość jest ok.

12.) Obsługa Network Shares jest trochę niedopracowana - a raczej źle zrobiona. Wolałbym jak w XBMC zdefiniować sobie udziały i foldery, które chce mieć w kategoriach Video, Audio i Photo - tak to powinno być. Niemniej, i tak jest nieźle w porównaniu do niektórych chorych wynalazków jak konieczność instalowania jakiś własnych serwerów streamingowych...

13.) Zgadzam się z opiniami, że upscale divxów jest naprawdę bardzo dobry - moim zdaniem lepszy niż uzyskiwałem z komputera (podłączenego przez HDMI do tego samego oczywiście TV) przez VLC lub MPC. To duży plus. Co do samego obrazu - obraz jak obraz - trudno mi powiedzieć, że jest jakiś super hiper. Po prostu jest to normalny, dobry obraz HD.

14.) Szybkość działania - bez zastrzeżeń. Pilot reaguje sprawnie, całkiem szybko. Bardzo szybko się włącza cały system. System pamięta miejsce zatrzymania plików - to też duży plus.

15.) Ot taki drobiazg - pilot jest zdecydowanie za mały. Dla mnie taki mały pilot jest momentami niewygodny - jest za krótki - nie wiem jak go trzymać po prostu.

16.) Udało mi się odtworzyć ścieżkę LPCM przez Digital Out - na wzmacniacz przyszło PCM stereo.

17.) Nie wiem jeszcze czy jest coś nie tak z AUTO ustawieniem rozdzielczości i odświeżania. Ja nie widzę tu problemów. Zresztą jak miałem komputer to też był pulpit ustawiony na 1080p60 i wszystkie filmy zawsze wyświetlały się ok. Spróbuję w wolnej chwili zmienić ustawienia ręcznie na 23,976 i puścić coś z bluraya i ocenić subiektywnie czy obraz jest w jakiś sposób lepszy czy nie.


Generalnie uważam, że wersja z siecią to świetne urządzenie i nie mam żadnych zastrzeżeń. Do XBMC sporo temu brakuje jeśli chodzi o możliwości konfiguracji, ale maszynka za taką cenę jest ok. Sprzedaż playerów za ponad 1000 zł to moim zdaniem ździerstwo i nieporozumienie. 500 zł to max ile takie urządzenia powinny kosztować patrząc na technologie, które są w nich użyte.

Fajny obraz, brak problemów z audio, napisami. Proste i szybkie działanie.

Na minus trzeba dodać problemy z siecią (Transformers 2 CEE np mogę bez problemu odtworzyć przez taką samą sieć 100Mbit z komputera i się nie zacina) i dla bardziej zaawansowanych użytkowników brak prawidłowej obsługi domyślnych ścieżek w mkv i ich nazw.

Z rzeczy, które irytują - w zasadzie tylko jedna - brak możliwości skoku w filmie/muzyce o jakiś tam większy czas do przodu.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Możesz przeskakiwać po 10 minut do przodu wciskając przycisk Next, jednak musi być właczone "przewijanie" (2x lub wiecej). Niestety, po skoku trzeba nacisnąć Play, inaczej dalej się "przewija".

ArtS :)
 

topjes

New member
Zatem tak jak się można było spodziewać wszystkie filmy bluray remux w mkv z USB działają bez żadnych zacięć.

Czy ktoś ma pomysł co można zrobić by przeskoczyć problem wydajności sieci? Czy wireless n zestawiony tylko między serwerem a WD Live, który teoretycznie ma większą przepustowość niż 100 Mbit byłby rozwiązaniem w praktyce?

A może da się dołączyć jaką kartę USB Gigabit Ethernet do tego ustrojstwa?
 

wa2

New member
Wgraj do WDTV nieoficjalne firmware WDLXTV, na serwer NFS i będzie trochę szybciej po lan.
 
Ostatnia edycja:

brandt78

New member
3.) Nie zauważyłem żadnego problemu z wysokością napisów na ekranie. Nie wiem czy to kwestia firmware'u (chyba końcówka 11) czy po prostu wg mnie wszystko jest z napisami ok - są po prostu na samym dole.

To sprawdz z napisami zewnetrznymi - nie sa na samym dole.
Tylko te wmuxowane sa na dole...

4.) Odtwarzacz nie obsługuje tagów wyboru ścieżki audio/napisów - aż dziwne, że nikt o tym jeszcze nie napisał. Zawsze wybiera pierwszą ścieżkę audio i pierwsze napisy - trochę uciążliwe.

Nie wiem o co chodzi. W mkv ustawia sie ktore sciezki dzwiekowe i napisy sa domyslne i dziala to bez problemu.

5.) Odtwarzacz nie pokazuje nazw ścieżek audio i napisów - a to już czasem jest bardzo kłopotliwe, np przy filmach gdzie są dwie ścieżki z napisami (Forced i pełne) albo kilka ścieżek audio angielskich z komentarzami (jak je rozróżnich wtedy jak mamy 3 ścieżki z komentarzami np AC3 2.0).

Wydaje mi sie ze w mkvmerge ustawialem nazwy sciezek i wyswietla mi je prawidlowo. Musze sprawdzic...


Od siebie tylko dodam ze przeszkadza mi tylko:

1. brak synchro A/V w mp4
2. brak obslugi WMApro
3. nie dziala HDMI Auto
4. czasami nie pokazuje udostepnionych folderow i pomaga tylko restart lub odlaczenie od pradu wd'ka
5. Problem z wyswietlaniem okladek (podwojne)
6. restart wd'ka po zalogowaniu na wlasne konto na youtube
7. czesto restart wd'ka jak nacisne "play" na folderze, a nie na pliku


Przed zakupem najbardziej obawialem sie o napisy, ale jak sie okazalo niepotrzebnie. Jest mozliwosc wyboru rozmiaru fontow i grubosci obramowania i to zupelnie wystarcza - napisy sa zawsze dobrze widoczne.
Nie ma mozliwosci regulacji wysokosci, ale sa tak ustawione ze nie potrzeby ich ruszania. Sa biale i nie widze potrzeby uzywania innych kolorow.
 
Do góry