WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

adamo64

New member
Mnie firmware 1.01.12 weszło bez problemów i teraz nie bardzo wiem co z tym 1.01.17 -czy mam aktualizować czy lepiej sobie to darować?:blagam:
 

brandt78

New member
@pabloo1033

wdtv gen2 to okrojony wdtv live, ma ten sam procesor sigma 8655, ale jest pozbawiony funkcji sieciowych i zlacza component.
wdtv live oczywiscie bez problemu czyta pliki zewnetrzne z mkv. Robisz *.srt z taka sama nazwa jak plik mkv i w czasie odtwarzania bez problemu przelanczasz miedzy napisami zewnetrznymi i wewnetrznymi.

Do wmuxowania napisow do mkv mozesz uzyc MKVmergeGUI

@adamo64 mozesz sobie uaktualnic, ale oprocz nowego numerka firmware nic sie u ciebie nie zmieni^^
 

pabloo1033

New member
Re

A do czego zlacze component sluzy bo nie wiem czy bedzie mi potrzebne aha a zeby wgrac na stale napisy do divx xvid h264 to jakim programem.
 

Danilo84

New member
Witam. Od tygodnia posiadam WD TV 2 i jestem z niego bardzo zadowolony. Mam natomiast kilka pytań:
Ad.1 Czy, aby wiadać było okładke w miniaturce folderu filmu jest konieczne zdjęcie czy można to jakoś obejść, aby był widczony tylko plik z filmem??
Ad.2 Czy Wd ma możliwość przeskakiwania po rozdziałach w płytach DVD-AUDIO/Video??

Pozdrawiam Danilo84
 

brandt78

New member
Ad.1 Jesli dysk jest podpiety bezposrednio to miniaturek JPG nie widac jako pliki. Niestety przy folderach udostepnionych przez siec jest na razie nie usuniety bug i miniaturki sa widoczne jako pliki. Mozna to obejsc wykorzystujac alternatywny firmware b-rad'a i sposob opisywany juz wczesniej w tym topicu.

Ad.2 Na ta chwile (i moze na zawsze) wdtv live nie obsluguje menu i chapterow w obrazach plyt
 

Danilo84

New member
Dzięki za odpowiedź. Jeszcze tylko jedno pytanko do
Ad.2 W takim razie co robic z filmami/koncertami na DVD?
Przerabiać na mkv czy lepiej palić na plytkach??

Pozdrawiam
 

brandt78

New member
Nie wiem czemu mowisz o paleniu na plytkach, skoro do wd plytki nie wsadzisz @@

Przeciez obrazy *.iso plyt DVD chodza na wd'ku, tylko nie ma menu i chapterow...

Nie uzywam dvd bo tam jakosc jest gorsza niz na bdripach, gdzie divx ma ~2gb, ale z tego co widze to ludzie czesto przerabiaja dvd na mkv (jest do tego kilka programow).
 

masofcer

New member
czy dysk podlaczony poprzez adapter usb->sata/ata bedzie widoczny dla WD, czy jest to zalezne od dysku czy od adaptera i czy jest roznica miedzy takim podlaczonym dyskiem a "gotowym" dyskiem zewnetrznym
 

Danilo84

New member
Może inaczej. Pobieraj DVD wtedy jeżeli coś nie ukazało sie na Bluray. Dlatego sie zastanawiam czy palic to na plyty czy moze zripowac do mkv i odtwarzac na WD.
 

lousavarese

New member
Po najnowszej aktualizacji firmware 1.01.17 WD nie wstał. Pojawia się komunikat, aby w celu odzyskania systemu podpiąć pendriva z softem, jednak nie ma żadnej reakcji. Wysyłam sprzęt do serwisu. Aktualizację robiłem z sieci tak jak wcześniejszą. Do tej pory sprzęt pracował bez zarzutów.
 

Danilo84

New member
@brandt78

Ad.1 Jesli dysk jest podpiety bezposrednio to miniaturek JPG nie widac jako pliki. Niestety przy folderach udostepnionych przez siec jest na razie nie usuniety bug i miniaturki sa widoczne jako pliki. Mozna to obejsc wykorzystujac alternatywny firmware b-rad'a i sposob opisywany juz wczesniej w tym topicu.


Witam. Możesz mi podlinkować ten post, gdzie jest mowa o firmware b-rad'a i opis jak to obeść?? Przejrzałem 40 stron i nie znalazłem.

Pozdrawiam Daniel
 

brandt78

New member
No tutoriala to tu nie znajdziesz. Ktos chyba tylko wspomnial ze jak sie podmontuje folder w NFS to jest widziany ja by sie podpielo dysk zewnetrzny na USB. A na dyskach podpietych bezposrednio nie ma podwojnych miniaturek.

Wiecej info znajdziesz na angielskim forum wd.

"With WDLXTV-Live you can mount your network shares under the local folders area where they’ll be visible as long as you also have a device plugged in. This will workaround the duplicate thumb issue. Search wdtvforum.com for net.mounts or refer to the README. –b-rad"
 

chato.pl

New member
Na forum wdtv tez wiedze, ze kilka osob tak mialo:
http://wdtvforum.com/main/index.php?topic=4135.0
Nie jest to taka skala jak przy .12, ale widac ze ciagle jest cos nie tak :/
U mnie, na szczęście, poszło bez problemów :)
Dla pewności ściągnąłem firmware na pendraka i z niego zrobiłem aktualizację.

502884.jpeg

.
 

jejek78

New member
Sieć LAN

Witam jak połączyć WD z PC zeby mozna było wysyłać z PC do WD pliki przez LAN gdzie to trzeba skonfigurować program WD Discowery wyświetla mi tylko adres 192.168.1.101.
 

brandt78

New member
A masz podpiety do wd jakis dysk/pendrive przez USB?

Przez WD Discovery mozesz zrobic sobie skrot na pulpicie do zasobow WD lub zmapowac jako dyski.

Zakladam ze 192.168.1.101 to IP WD'ka i streaming z kompa dziala prawidlowo...
 
Do góry