Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

slimak

New member
Bez reklam
Google Tłumacz
Tu są wypowiedzi Panasonica i innego znaczącego portalu na świecie.

Kolejna wypowiedz Panasonica USA i portalu „USA”.
HDGURU.Com Panasonic TCP50G10 50″ Plasma Review
panasonic-tcp50g10-rear-jackpack-415.jpg

panasonic-tcp50g10-picture-3-415.jpg

No chyba, że twierdzisz, że takie menu i gniazda na płycie głównej są też w wersji europejskiej P50G10. ;-)

Nie twierdzę, że modele europejskie nie mają jakiś problemów, ale TY ciągle podajesz źródła danych z USA.
 
Ostatnia edycja:

SPONTANNAH

New member
Witam wszystkich. To mój pierwszy post.
A'propos czerni w plazmach:
Wczoraj byłem w jednym ze sklepów rtv i zadałem pytanie sprzedawcy o telewizor że chcę kupić:
40-42 cale
cena do 4000 PLN
najlepsza możliwa jakość obrazu do uzyskania podczas oglądania tv(Cyfrowy Polsat) bez HD i z DVD.
Myślę sobie :zaraz pokaże mi plazmy Panasonica(nie ukrywam, że przymierzam się do modelu G20) -
- a sprzedawca na to:LCD MAJĄ LEPSZĄ CZERŃ NIŻ PLAZMY. Co?! Że jak?!
Zamurowało mnie, myślę sobie : znowu nie trafiłem na fachowca (obiektywnego fachowca).Zaraz mu udowodnię,że nie ma racji.
Mówię, żeby pokazał zatem, że nie mam racji.
O.K. Idziemy:plazma Panasa G20 nowy model 42'' - obraz jakiego się spodziewałem co tu dużo pisać(myślę sobie tylko czy ta czerń będzie czarna za pół roku?) - nic to, nadal myślę o plazmie.
Idziemy dalej, i tu uwaga:Samsung LE 40 C 650 - szok!. Czerń - smoła.Obraz ostry, kolor bez przebarwień.Fakt,że obraz z e-nki miał jakieś dziwne rozmycia, ale na wszystkich tv w sklepie był taki sam nawet na plazmie.Znajomy też ma n-kę i obraz ma niezaciekawy.
Ale wracając do czerni,bo o tym mowa w tym wątku:
czy ktoś z Was widział już tego samsunga? jakieś spostrzeżenia opinie testy?,Czy zostać przy plazmie Panasa,a może Philips42PFL8404H,a może nie kupować i poczekać?
A może uległem marketingowej ściemie?
 

Andrewan

New member
Temat jest jak pierdnięcie w zatłoczonym autobusie, wszyscy czują że coś jest nie tak no bo przecież śmierdzi. wywiązała się dyskusja kto puścił bąka i nawet winny się przyznał (czytaj Panas) no i teraz powstają wykresy natężenia smrodu, kto ma lepszy narząd temu bardziej śmierdzi.
A jak znam życie to autobus się przewietrzy i wszystko wróci do stanu przed pierdnięciem.
No może poza małymi wyjątkami którym to nadzwyczaj mocno wykształcił się narząd powonienia i zawsze kręcą nosem :cry:.
Pozdrawiam All
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
czy ktoś z Was widział już tego samsunga? jakieś spostrzeżenia opinie testy?,Czy zostać przy plazmie Panasa,a może Philips42PFL8404H,a może nie kupować i poczekać?
A może uległem marketingowej ściemie?
Nie ten temat. Odpowiedni wątek jest np. tutaj. Polecam przeczytać sam początek a następnie ostatnich kilka(naście) stron tamtego wątku.

Pozdrowienia!
 

SPONTANNAH

New member
Ja tylko pytam fachowców, czy zaczynają pojawiać się telewizory LCD z lepszą czernią niż w plazmach np.wymieniony przeze mnie samsung z tego roku, czy to tylko marketingowy trick?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja tylko pytam fachowców, czy zaczynają pojawiać się telewizory LCD z lepszą czernią niż w plazmach np.wymieniony przeze mnie samsung z tego roku, czy to tylko marketingowy trick?
W sklepie LCD zawsze mają czerń super, mój samsung z podpisu w dzień ma czerń na poziomie kuro, dopiero wieczorem gdy nie ma źródła światła czerń robi się fioletowa.Ja ten wątek zaczynam czytać z przymrużeniem oka, bo kiki pisze że X10 traci czerń, przeczytałem cały wątek na AVForums i nie spotkałem się z takimi opiniami.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Temat jest jak pierdnięcie w zatłoczonym autobusie, wszyscy czują że coś jest nie tak no bo przecież śmierdzi. wywiązała się dyskusja kto puścił bąka i nawet winny się przyznał (czytaj Panas) no i teraz powstają wykresy natężenia smrodu, kto ma lepszy narząd temu bardziej śmierdzi.
A jak znam życie to autobus się przewietrzy i wszystko wróci do stanu przed pierdnięciem.
No może poza małymi wyjątkami którym to nadzwyczaj mocno wykształcił się narząd powonienia i zawsze kręcą nosem :cry:.
Pozdrawiam All

Chyba nie rozumiesz powagi sytuacji?

Kiedyś kupowało się odbiornik do oglądania TV.
Teraz kupuje się odbiornik dla poziomu czerni!

Nie chcę by po czasie mój ulubiony "afroamerykański bohater" wybielał.
(treść filmu się zmieni...bo mialo być o rasiźmie, a tu sami biali...) :(
 

dafit

New member
Chyba nie rozumiesz powagi sytuacji?

Kiedyś kupowało się odbiornik do oglądania TV.
Teraz kupuje się odbiornik dla poziomu czerni!

Nie chcę by po czasie mój ulubiony "afroamerykański bohater" wybielał.
(treść filmu się zmieni...bo mialo być o rasiźmie, a tu sami biali...) :(

Lekka ironia? sorry ale już sam nie wiem jak już to wszystko czytam to to spostrzeżenie wydaje się jak najbardziej normalne ;)
weście już zbastujcie z tą czernią bo to się nudne staje, niedługo ktoś z USA zauważy że czerwony jest za mało soczysty i znowu będzie taki sam dym jak teraz :p
 

XoR

New member
@SPONTANNAH
już dawno w dzień LCD wydawały się lepsze pod względem czerni. Jest to jednak bardzo krótkowzroczne :cry: Tak samo jak ich super jasność białych plansz które na plazmie są wyraźnie ciemniejsze... Słowo klucz "wydawały" :cry:

Nie mówię że ten Samsung to zły TV ale osobiście dużo bardziej podoba mi się obraz z plazmy. Jest dużo lepszy wieczorem a ta ostrość i gładkość w LCD mają się do jakości telewizji i grafiki w grach jak kij do oka... :???:
 

Andrewan

New member
Chyba nie rozumiesz powagi sytuacji?

Kiedyś kupowało się odbiornik do oglądania TV.
Teraz kupuje się odbiornik dla poziomu czerni!

Nie chcę by po czasie mój ulubiony "afroamerykański bohater" wybielał.
(treść filmu się zmieni...bo mialo być o rasiźmie, a tu sami biali...) :(

Jeśli kupiłeś odbiornik do oglądania czerni to gratuluję.
A jak wybieli się twój ulubiony bohater udaj się do okulisty.
 

jacek5d

New member
Samsung LE 40 C 650 - szok!. Czerń - smoła.Obraz ostry, kolor bez przebarwień.Fakt,że obraz z e-nki miał jakieś dziwne rozmycia, ale na wszystkich tv w sklepie był taki sam nawet na plazmie.Znajomy też ma n-kę i obraz ma niezaciekawy.
Ale wracając do czerni,bo o tym mowa w tym wątku:
czy ktoś z Was widział już tego samsunga? jakieś spostrzeżenia opinie testy?,Czy zostać przy plazmie Panasa,a może Philips42PFL8404H,a może nie kupować i poczekać?
A może uległem marketingowej ściemie?

Myślę że uległeś właśnie marketingowej ściemie.
Poproś w sklepie o podłączenie bezpośrednio plazmy i LCD pod jeden tuner, włącz obraz Sd / HD na jednym i drugim wypadnie dobrze /, najlepiej jakieś dynamiczne sceny. Myślę że wybór nie będzie trudny.
 

SPONTANNAH

New member
Te dwa telewizory czyli samsung i plazma panasonica były podłączone do jednego tego samego dekodera (jak i wszystkie inne telewizory w tym sklepie) - więc miałem porównanie. Czarne to czarne- wiem coś o tym - jestem fotografem.

Nadal jestem za plazmą, lecz wątplwości coraz więcej...
...ale jak na razie na rynku nie ma telewizorów lepszych od plazmy ,które lepiej pokazywały by tv w SD.
 
Ostatnia edycja:

gebolek

Banned
Samsung LCD czy plazma Panasonic

Już wcześniej jeden z kolegów napisał dość wyraźnie jedną bardzo istotną rzecz!!!!
Nie można porównywać tych dwóch technologii w sklepie, ponieważ zawsze LCD będzie górą.
Plazma zyskuje przy bliższym poznaniu czyli w domu. W sklepie jest mocne oświetlenie gdzie LCD wygląda lepiej, jednak w normalnych warunkach domowych dużo traci. Czym ciemniej w pomieszczeniu w którym oglądasz Tv tym słabsza czerń w Lcd a lepszy obraz z plazmy.
Podsumowując, jeżeli oglądasz TV wyłącznie w dzień a promienie słoneczne padają przez okno bezpośrednio na telewizor bierz LCD. Jeżeli oglądasz wieczorem albo masz rolety w oknach bierz Plazmę bo żaden Lcd nie da Ci takiego obrazu.
 

SPONTANNAH

New member
O.K. a co z tzw. zielonymi duszkami i wypalaniem się loga stacjii tv? No i wreszcie co z tą czernią po około 1000h użytkowania telewizora. Nie ukrywam,że te rzeczy powodują ,że się waham przed zakupem. Nie chciał bym po zakupie plazmy myśleć nocami, czy coś się wypaliło,czy czerń będzie o.k. etc,etc.
 

gebolek

Banned
lcd vs plazma

Od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem TX-P42V10E i jak dotąd pomimo tego, że nie gra tylko wtedy kiedy ja śpię ( chociaż czasem i wtedy ) nie zauważyłem jakiegokolwiek spadku czerni.
Co do duszków i wypaleń też nie miałem z tym problemów. Nawet jeśli katowałem go godzinami na jednym programie z wyświetlanym logiem i coś tam po wyłączeniu TV zostało to po następnym maratonie już tego nie było.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Napisze tak 720h na liczniku zmian w czerni nie widać, czekam aż pęknie 1000h.OD 2 tyg nie patrze w ogóle na powidoki oglądam to co chcę gram na X360 i przestałem patrzeć na ekran z 30cm.Green Ghosting jest widoczny tylko na video, przy normalnym użytkowaniu nie widać tego.
 
Ostatnia edycja:

gebolek

Banned
lcd vs plazma

Tylko przy statycznym obrazie wyświetlanym BARDZO długo.
Widoczne tylko po wyłączeniu telewizora i z odległości nie większej niż 1,5m.
 
Do góry