Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

XoR

New member
ad1. znikają znikają, i to bardzo szybko. Ja swój TV używam często zamiast monitora i po godzinie/dwóch pulpitu nic mu nie jest

ad2. chodzi o to że zielony kolor wolniej gaśnie. Problem jest słabo widoczny na moim modelu z 2008 roku a w nowszych jeszcze mniej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
te powidoki które powstały po 5 minutach - zniknęły po 2 godzinach.
Bałem się zatrzymać jednak obraz np na kilka godzin.
Nie wiem jaka będzie reakcja telewizora.
Ale któregoś dnia z zegarkiem w ręku popróbuję.

Nie chodzi znów o to aby robić coś na siłę , ale jeśli ktoś gra np w grę i stałe elementy wyświetlane ma na ekranie w tym samym miejscu lub gdy ogląda Olimpiadę na Eurosporcie osiem godzin non stop bo jest extra -
to może mieć kłopot. Dlatego też producent w instrukcji podaje informację o nie wyświetlaniu dłużej stałych elementów na ekranie ( dotyczy plazmy).

Wiem z całą pewnością że w Plazmie Panasonica
Panasonic Polska - Oferta / Telewizory plazmowe / TX-P46Z11E
Po ośmiu godzinnym teście - elementy są bardzo widoczne
008_P1060495.JPG


http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-plazmy/46194-panasonic-tx-p46z11e-test.html

Co do czerni :
Ignorowanie zawyżone dane od producentów i różnych metod pomiaru (ANSI porównaniu on / off) na sekundę, współczynnik kontrastu jest przede wszystkim stosunek jasności do szczytowego poziomu czerni, że telewizja stanie wyprodukować. W ciemnym pomieszczeniu nadaje się do krytycznego oglądania, zakładając, że PEG jasności piku (100% bodziec biały) TV zalecenie SMPTE z dnia 30 stóp Lamberts (zbyt dużo jaśniejsze będzie wyglądać niewygodne ... pamiętaj, że w ciemnym pomieszczeniu), nie ma się rozumieć że rzeczywiście poziom czerni, który określa współczynnik kontrastu telewizji.
Niższy poziom czerni, wyższy współczynnik kontrastu. Wyższy współczynnik kontrastu, tym większy zakres dynamiki - tu mówimy o przejście od czerni do cieni szczegółowo półcienie podkreślić detale i wreszcie białe - HDTV można odtworzyć, co nadaje większą głębię i wgląd do obrazu.
Dziwne, jakby się wydawało, poziom czerni jest również kluczowe znaczenie dla odwzorowanie kolorów na HDTV, po prostu dlatego, luminancji tła jest nieodwołalnie dodawane do każdego koloru, który powinien być wyświetlany na ekranie. Pomyśl o tym w ten sposób: szaro-czarnych będzie bardziej "białe", niż czysta czerń
.​
Ten "biały" miesza się z kolorami, zmniejszając Saturations (na czerwono przykład może wyglądać różowo ... ekstremalnie, ale ten pomysł) i wypłukiwanie obrazu. Tylko głębokie czernie może pozwolić rozwijać się kolory z nieskażone bogactwo.
Ta samo tłumaczę na testach innym użytkownikom.


Ignoring inflated figures from manufacturers and various measurement methods (ANSI versus on/ off) for a second, contrast ratio is essentially the ratio of peak brightness to black level that a television can produce. In a dark room suitable for critical viewing, assuming we peg peak brightness (100% stimulus white) of a TV to SMPTE’s recommendation of 30 foot-Lamberts (too much brighter would look uncomfortable… remember it’s a dark room), it stands to reason that it’s actually the black level that determines the contrast ratio of the television.

The lower the black level, the higher the contrast ratio. The higher the contrast ratio, the greater the dynamic range – here we’re talking about the transition from blacks to shadow detail to midtones to highlight detail and finally to whites – the HDTV can reproduce, which lends more depth and insight to the image.

Strange as it may sound, black level is also critical to colour rendition on a HDTV, simply because the background luminance is irrevocably added to every single colour that needs to be displayed on screen. Think of it this way: greyish blacks will have more “white” than pure blacks. This “white” will be mixed with the colours, decreasing their saturations (for example red may look pink… a bit extreme, but you get the idea) and washing out the image. Only the deepest blacks can allow the colours to flourish with unadulterated richness.


http://translate.google.pl/translat...=firefox-a&hs=HE5&rls=org.mozilla:pl:official
 
Ostatnia edycja:

XoR

New member
po 2 godzinach ale czego? czarnej planszy? :-|
nie chcesz chyba powiedzieć że Panasonic cofnął się kilka lat wstecz technologicznie... :-?
Na moim PV80 jedyne powidoki jakie mogły mnie straszyć to były te powstałe w pierwszych 100h pracy plazmy po kilku godzinach grania w grę gdzie był jakiś kontrastowy HUD np. ramka mapy z Bad Company a i one nie potrzebowały nigdy więcej niż 5-15minut aby się wykasować a teraz po ponad 2000h mogę pulpit wyświetlać z maksymalnym kontrastem i powidoki są prawie niewidoczne a jak już się coś "wypali" to znika po minucie wyświetlenia czegoś innego w tym miejscu :smile: Także problem dla mnie nie istnieje, choć w sumie może coś skopali w całym tym wyścigu o małe zużycie energii... :-x

BTW. teksty lepiej zamieszczać już w oryginale niż przez translator bo się tego czytać nie da wogóle :-x
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
po 2 godzinach oglądania programu ( oczywiście bez stałych znaków).
Znam ludzi którzy mają plazmy cztery lata i mają stałe powidoki na ekranie.
Nie wiedzieli wówczas że trzeba je "docierać "
 

bogaty

New member
Bez reklam
Powidoki to zmora prawda, KIKI napisz czy X10 w trybie gra ma image retention, który przesuwa sąsiednie piksele w celu zapobiegania wypalania stałych elementów?.Kiedyś grałem na początku, gdy docierałem w trybie kinowym i tam powidoki powstawały bardzo szybko w Forzę 3 grałem 9h miałem czarną ramkę po prędkościomierzu, widoczna była na czarnym, szarym i białym tle.Likwidacja trwała 3h głównie śnieg.Teraz w trybie gra powidoków jakoś nie widzę a grałem dużo w Aliens vs Predator tam HUD jest biały, czyli najgorszy z możliwych.Jak się mają powidoki do plazmy która przepracuje powiedzmy 1500h?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to ciekawe pytanie. Możemy zrobić test wypalania , tyle że nie wiem mówiąc szczerze jaka jest przeciętna ilość grania w gry np PS 3 w Polsce.
Bo jeśli miałoby być np 8 godz. Dziennie to z pewnością powstaną kłopoty z powidokami po pewnym czasie.
Dlatego jest wpis w instrukcji plazm Panasonica.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Jak się mają powidoki do plazmy która przepracuje powiedzmy 1500h?
Dobre pytanie, mam przepracowane 1700 godz, powidoki pojawiają się po 5 min,ale na szczescie na krótko,najgorzej jest na TVP, w moim przypadku logo raczej już sie utrwaliło na stałe,za cholerę nie chce to zniknąć,probowałem juz wszystkiego nic nie daje,niestety pogodziłem się już z tym faktem.
Kiki myśle ,ze wtedy jak robiłeś test X10 na 100% nie sprawdzałeś tego defektu, ponieważ powidoki w tej serii tez tak szybko powstają jak w serii X20:cry:
 

XoR

New member
taki test miałby sens jaki podać ile powidoki zostają grając na tv który np. nie przepracował 100h, po 1000h i po 3000h aby pokazać że problem znika z czasem. Robić taki test na świeżym TV to tylko antyreklama niepotrzebna :neutral:

poza tym jeszcze raz napiszę nie liczy się samo to jaką czarną planszę TV jest w stanie wyświetlić tylko kontrast statyczny jaki TV osiąga, szczególnie w ciemnych scenach gdzie oko jest bardziej wrażliwe na blady obraz. LCD niebezpiecznie zbliża się jakością obrazu do plazm prześcigając je w niektórych aspektach i kupując drogi TV zastanowiłbym się poważnie nad jakimś LEDem ze strefami przyciemianymi ale w tanich TV tylko plazma narazie :bober:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak jak podałem - producent specjalnie umieścił ostrzeżenie o stałych elementach na ekranie( powidoki) żebyś nie ścigał go po sądach.
Jestem pewien że naświetlanie długo luminoforu w jednym miejscu ( czytaj np logo TVP wyświetlane w tym samym miejscu po kilka godzin dziennie non stop)
Musi powodować mniejsze lub większe uszkodzenie.
W modelu X 20 -ostrzeżenie też jest.
 

digitalus

Banned
powrocil temat z logo tvp.tvp testowalo polprzezroczyste logo w czasie wybranych programow
przez ponad rok i nic.
ostrzezenie o zatrzymanych obrazach bylo tez w starszych telewizorach lcd. np samsung.wszyscy nie maja nowych telewizorow. przykladem sa np powidoki po logo axn widoczne na zdjeciu w lcd LG w temacie logo tvp. stacja telewizyjna powinna wiedziec ze jaskrawe logo moze byc przyczyna powidokow .
TVP1 ? Wikipedia, wolna encyklopedia

cytat

  • od 17 marca 2008 podczas niektórych programów logo jest wyświetlane półprzezroczyście, przy czym przez kilka sekund pojawia się niebieski znaczek z białym logiem TVP i podpisem "Tylko u nas". Od tego dnia również nie jest wyświetlany podpis "STEREO" pod logiem, który był od 1 września 1999. Od lipca 2009 roku oznaczenie "Tylko u nas" jest rzadziej wyświetlane.
  • koniec cytatu

testy zakonczone polprzezroczystego logo nie ma. odslon tematu o utracie czerni ponad 20tys. lepiej gdyby 20 tys osob weszlo na strone tvp i wyslalo listy w sprawie zmiany logo na polprzezroczyste.
Kontakt - Telewizja Polska SA
kanaly ktore zmienily logo na polprzezroczyste to np tele5,tvn turbo,canal+ film,sport i inne.
od kilku tygodni muzyczny kanal 4FUN TV ma nowe polprzezroczyste logo.nie wierze ze wszyskie zmiany logo na polprzezroczyste sa przypadkowe lub tylko ze wzgledow estetycznych.
ograniczenia wiekowe np na kanalach c+ polprzezroczyste. link do tematu
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/33946-logo-stacji-tvp-13.html
nawet armenskie kanaly maja polprzezroczyste logo:), troche podobne do logo tvn
zdjecie nizej to powidok po logo axn sci-fi w lcd.
 
Ostatnia edycja:

georing

New member
Jeśli chodzi o powidoki, to niestety na swojej plazmie (P42G10E) przypadkiem zauważyłem coś bardzo niepokojącego. Robiłem fotki w zaciemnionym pomieszczeniu, aby sprawdzić "jasność" czerni. Wykonałem parę zdjęć, następnie chciałem sprawdzić ile godzin przepracował telewizor, żeby opisać zdjęcia. W menu systemowym był włączony "śnieg" i ustawiony był kontrast dynamiczny. Po sprawdzeniu stanu zegara, stwierdziłem że przydało by się zrobić jeszcze zdjęcia dodatkowe zdjęcia. Po zrobieniu fotek zauważyłem coś co mnie powaliło na kolana. Powidoki, które nie były wcześniej widoczne pojawiły się i były wyraźne. Nic nie było wyświetlane na telewizorze oprócz menu systemowego, a powidoki były z obrazu wyświetlanego ponad godzinę wcześniej, przed rozpoczęciem robienia jakichkolwiek zdjęć. Jak taka sytuacja jest możliwa, skoro włączanie śniegu ma niwelować powidoki? Fotki obrazujące cała sytuację dodam jak tylko odzyskam władzę nad komputerem (w7 padł)
Jak już pisałem w temacie:http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/50458-pogorszenie-obrazu-mozliwe.html moja plazma zachowuje się podejrzanie. Przyjrzę się dokładnie sprawie tych powidoków i najprawdopodobniej zgłoszę sprawę do serwisu.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Niestety macie racje, mialem plazme (Panas z 2008r) i powidoki byly dla mnie nie do zniesienia - a byla "docierana".
Na poczatku roku zdecydowalem sie kupic nowy tv. Dalem szanse znowu plazmie ale po testach zdecydowanie postawilem na bdb lcd i to byl dobry wybor.
Jest tak jak zauwazylo juz wielu i sie z tym zgadzam - po ostrym wejsciu technologii plazmowej teraz jej rozwoj bardzo sie spowolnil a lcd rozwija sie o wiele szybciej (nie mowiac o innych tech.). Zauwazylem moge to powiedziec - namacalnie. I wielu producentow tez to zauwazylo wycofujac sie z inwestowaniem w plazme.
Czy to dobrze? Nie, dobrze miec jednak wiekszy wybor, szczegolnie ze plazma ma wielu zwolennikow.
I ostatnie: symboliczne bylo dla mnie zamieszczenie prze KIKI zdjecia na ktorym nowy Soniak lcd deklasuje w czerni plazme Panasonica...
 

bogaty

New member
Bez reklam
Powidoki są wkurzające, ale ostatnio się nimi nie przejmuje, bo skoro po 9h grania powidok był, następnie trzy godzinki śniegu wystarczyło żeby znikł, wydaje mi się że w modelach 2009 nie da się wypalić na stałe obrazu szczątkowego.Im dalej w las będzie tylko lepiej i możliwe że gdy TV stuknie 3000 godz będzie już dobrze.@Kapsell ja nie chcę już LCD miałem kilka samsunga z podpisu, sama A656, Sharpa D65E,Teraz w domu jest jeszcze Sharp DH77E który imo jest bardzo dobry ale do Plazmy nie ma startu.Dla mnie najlepszy TV to Pionek LX6090 moi rodzice mają taki w salonie i mam porównanie najlepszy TV do mojego X10 który wypada przy nim blado, ale gdy porównać resztę TV które miałem do Pioneera to X10 jest zaraz za 6090.
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
powrocil temat z logo tvp.tvp testowalo polprzezroczyste logo w czasie wybranych programow
przez ponad rok i nic.
ostrzezenie o zatrzymanych obrazach bylo tez w starszych telewizorach lcd. np samsung.wszyscy nie maja nowych telewizorow. przykladem sa np powidoki po logo axn widoczne na zdjeciu w lcd LG w temacie logo tvp. stacja telewizyjna powinna wiedziec ze jaskrawe logo moze byc przyczyna powidokow .
TVP1 ? Wikipedia, wolna encyklopedia

cytat

  • od 17 marca 2008 podczas niektórych programów logo jest wyświetlane półprzezroczyście, przy czym przez kilka sekund pojawia się niebieski znaczek z białym logiem TVP i podpisem "Tylko u nas". Od tego dnia również nie jest wyświetlany podpis "STEREO" pod logiem, który był od 1 września 1999. Od lipca 2009 roku oznaczenie "Tylko u nas" jest rzadziej wyświetlane.
  • koniec cytatu
testy zakonczone polprzezroczystego logo nie ma. odslon tematu o utracie czerni ponad 20tys. lepiej gdyby 20 tys osob weszlo na strone tvp i wyslalo listy w sprawie zmiany logo na polprzezroczyste.
Kontakt - Telewizja Polska SA
kanaly ktore zmienily logo na polprzezroczyste to np tele5,tvn turbo,canal+ film,sport i inne.
od kilku tygodni muzyczny kanal 4FUN TV ma nowe polprzezroczyste logo.nie wierze ze wszyskie zmiany logo na polprzezroczyste sa przypadkowe lub tylko ze wzgledow estetycznych.
ograniczenia wiekowe np na kanalach c+ polprzezroczyste. link do tematu
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/33946-logo-stacji-tvp-13.html
nawet armenskie kanaly maja polprzezroczyste logo:), troche podobne do logo tvn
zdjecie nizej to powidok po logo axn sci-fi w lcd.

digitalis -JESTEŚ ŻAŁOSNY W TEJ SWOJEJ OBRONIE PLAZM - PISZESZ BREDNIE I GŁUPOTY WYCIĄGNIĘTE NIEWIADOMO SKĄD I KIEDY - pisz o konkretach - weż wspólczesny lcd i wspołczesną plazme - na plażmie powidoki na 100% wystąpią (abstrachuje na jak długo) w lcd na 100% nie - jeśli twierdzisz że na współczesnym lcd markowym pojawią się powidoki przy normalnym eksloatowaniu to kłamiesz!!!!
 

digitalus

Banned
nie jestem zalosny. na pewno nie klamie.napisalem przeciez ze powidoki moga dotyczyc starszych telewizorow lcd. zdjecie jest faktem, to nie jest wymyslona bajka.
napisz do producenta lcd list z pytaniem dlaczego umiescil ostrzezenie o zatrzmanych obrazach. moze to pomylka:). dlaczego napisano np moze spowodowac trwale uszkodzenie lub dlaczego napisano moga one zniknac.gdyby napisano znikna to nie ma problemu.
to tylko dwa przyklady
LCD samsung LE37A451
Nieruchomy obraz może spowodować trwałe uszkodzenie ekranu telewizyjnego.
- Nieruchomych obrazów nie należy wyświetlać na ekranie LCD dłużej niż przez 2 godziny, gdyż może to spowodować utrwalenie obrazu na ekranie.
Zjawisko utrwalania obrazu określa się także mianem „wypalania ekranu”. Aby uniknąć tego zjawiska, należy przy wyświetlaniu nieruchomych obrazów zmniejszyć jasność oraz kontrast ekranu.
- Oglądanie obrazu w formacie 4:3 na ekranie telewizora LCD przez długi okres czasu może powodować pozostawanie śladów krawędzi po środku ekranu oraz po jego lewej i prawej stronie. Przyczyną tego zjawiska jest różnica w natężeniu emitowanego światła. Odtwarzanie płyty DVD lub wyświetlanie obrazu z konsoli do gier może powodować powstawanie podobnego zjawiska. Wymienione powyżej objawy nie są objęte gwarancją.
- Wyświetlanie nieruchomych obrazów z konsoli do gier lub komputera przez długi okres czasu może powodować powstawanie obrazu szczątkowego
zatrzymane obrazy to właśnie logo.


LCD SONY KDL-40S5600

- "Długotrwałe wyświetlanie obrazów nieruchomych może spowodować wystąpienie obrazów wtórnych (tzw. zjawy). Mogą one zniknąć po krótkiej chwili."
 
Ostatnia edycja:
Do góry