Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinien zrobić to od ręki - ale widocznie nie jest to prosta sprawa skoro cały czas jedynie się tłumaczy.
W tym całym zamieszaniu chodzi o to czy faktycznie jest rozbieżność między deklaracją producenta co do czasu pracy plazm a faktycznym wcześniejszym stan zużycia.
Panasonic przyznał się że plazma traci czerń co do wartości wyjściowej.
Czy ta wartość przekracza podane wartości przez producenta zobaczymy.
Amerykański portal CNET i AVSForum - twierdzą że tak - obrazując swoje badania.
Na ile to przeszkadza użytkownikom - to inna sprawa.
Na ile przełoży się na deklarowany czas pracy produktu zobaczymy.
 

slimak

New member
Bez reklam
Na ile to przeszkadza użytkownikom - to inna sprawa.

Tak wygląda utrata czerni w modelach 2008/2009.
MLL%20by%20size.JPG


0,03fL = 0,1cd/m2 i jest to wynik osiągalny dla dobrych LCD z średniej półki np. Sony 40W5500.


Powinien zrobić to od ręki - ale widocznie nie jest to prosta sprawa skoro cały czas jedynie się tłumaczy.

Moim zdaniem poprawki oprogramowania nie będzie, bo poprawione oprogramowanie musiałoby posiadać dane o zużyciu konkretnego panelu.


Niebieski - wzorcowa zmiana napięcia w czasie dla zużycia fosforu przy oglądaniu horrorów.
Czerwony - wzorcowa zmiana napięcia w czasie dla zużycia fosforu przy oglądaniu olimpiady zimowej.
Czarny - Zaprogramowane zmiany napięcia w 2008/2009.

f38c9830ec8b34d5med.jpg


Zaprogramowane skoki napięcia muszą być zawsze wyższe od maksymalnego przewidywanego wzorcowego napięcia, co zapewnia poprawną pracę pikseli.
Czym większa różnica między wzorcowym napięciem, a zaprogramowanym tym gorsza czerń na czarnej planszy.
Po około 3500 h fosfor ma się ustabilizować i zmiany napięć są już niepotrzebne.



Na ile przełoży się na deklarowany czas pracy produktu zobaczymy.

Jeżeli zmiana poziomu czerni z 0,05cd/m2 na 0,08cd/m2 ma jakikolwiek wpływ na szybsze zużycie TV, to zmiana parametrów obrazu z [Kinowy] na [Dynamiczny] powinna skrócić czas życia TV do 100 h. ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak podają producenci wartość poziomu wyjściowego po okresie deklarowanej ilości godzin - czyli np Panasonic podaje żywotność 100000 godzin - spada o połowę. To oznacza że sprzęt zakończył technologiczną żywotność.
Ja rozumiem przez to fakt że jeśli składowe wcześnie kończą swoją żywotność
to cały ekran również .
Popraw mnie jeśli się mylę.
Google Tłumacz - porównanie plazmy do lcd
 

slimak

New member
Bez reklam
Ja rozumiem przez to fakt że jeśli składowe wcześnie kończą swoją żywotność
to cały ekran również .
Popraw mnie jeśli się mylę.

Panasonic w swoich reklamach pisze „do 100000h” po których jasność spada o połowę w porównaniu do maksymalnej na początku. O kolorach, czerni, napisach na pilocie nic nie wspomina.
Przypomnę też, że Tobie pomiar czerni w nowym V10 wyszedł 0,114cd/m2, czyli ~98% osób z zamieszczonej wyżej tabelki skarżących się na utratę czerni po XXX godzinach ma lepszą czerń niż w nowym V10. ;-)

kiki napisał:
po wyjęciu V10 - ma wg wskazań 0,114 cd/m2. Czyli bez rewelacji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dziś skończyłem test 42G20 i jest 0.12 cd/m2 -czyli inaczej niż podają inni.
Sprawdziłem na planszy testowej to można zrobić inny wynik (lepszy ) ale na planszy gdzie oprócz czarnego (odcień szary) są również inne kolory - są one w ogóle nie widoczne.
Zobaczysz na testach . Bo linie wzorca przy identyfikacji czerni i bieli odjechały ostro do wzorca.
Dlatego nic dziwnego że czarny jest w takim odcieniu.

Śledzę telewizory od ponad 20 lat - i te które straciły jasność , straciły wszystkie pozostałe walory.
Nawet telewizory CRT
 
Ostatnia edycja:
B

burz

Guest
nie zauważyłem spadku poziomu czerni w swoim pv80 od nowości do teraz, czyli na przestrzeni ponad roku.
Panel przepracował trochę ponad 2.000 godzin.
 

matias2004

New member
Ja na swojej pv70 mam 8 tys godz , i tez nie zauwazlyem pogorszenia czegokolwiek , a porównuje do nowiutkiego szarpa 46 cali ktory został zakupiony przez kolege , i ta "stara" plazma swieci jak cud techniki w porównaniu do tego g... szarpa , na którym national hd z kablówki wygląda gorzej niż u mnie divx.
 

yacek _b

New member
Ja na swojej pv70 mam 8 tys godz , i tez nie zauwazlyem pogorszenia czegokolwiek , a porównuje do nowiutkiego szarpa 46 cali ktory został zakupiony przez kolege , i ta "stara" plazma swieci jak cud techniki w porównaniu do tego g... szarpa , na którym national hd z kablówki wygląda gorzej niż u mnie divx.

brawo , masz zdrowe podejście ....
liczy się ogólna jakość obrazu na najczęściej oglądanym materiale /sygnale a nie testowe tablice , pozdr.
 

airon

New member
Tak właśnie wygląda siła sugestii. Śledzę cały czas wątek utraty czerni i jak na razie to tylko Amerykanie robią wiele hałasu. Na sąsiednich forach opinie takie same jak na tym forum. Wiele osób pisze że nic się nie pogarsza w temacie czerni tylko nieliczni zauważają jej nagły spadek :). Nie od dziś wiadomo że od dość dawna producenci Lcd próbują na stałe wygryźć ekrany plazmowe. Osobiście myślę że to jedna wielka ściema aby namieszać w głowach potencjalnym nabywcom plazmy panasonica, ale to tylko moje osobiste zdanie.
Pozdrowienia.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Tak właśnie wygląda siła sugestii. Śledzę cały czas wątek utraty czerni i jak na razie to tylko Amerykanie robią wiele hałasu. Na sąsiednich forach opinie takie same jak na tym forum. Wiele osób pisze że nic się nie pogarsza w temacie czerni tylko nieliczni zauważają jej nagły spadek :). Nie od dziś wiadomo że od dość dawna producenci Lcd próbują na stałe wygryźć ekrany plazmowe. Osobiście myślę że to jedna wielka ściema aby namieszać w głowach potencjalnym nabywcom plazmy panasonica, ale to tylko moje osobiste zdanie.
Pozdrowienia.
Tak właśnie jest, tak samo jak wchodzisz do sklepu mówisz że chcesz kupić TV, sprzedawca o nic nie pyta tylko prowadzi na stand z LCD, Plazmy omijając szerokim łukiem.
 

mil998

New member
Tak właśnie jest, tak samo jak wchodzisz do sklepu mówisz że chcesz kupić TV, sprzedawca o nic nie pyta tylko prowadzi na stand z LCD, Plazmy omijając szerokim łukiem.
Zależy od sklepu. Miałem przypadek, że w Media Markcie i w ART Dom koleś polecał mi plazmy, a nie LCD. To zależy od sklepu.
 
B

burz

Guest
a porównywałeś do czego ?

jak zawsze, do czarnej ramki wokół matrycy, wieczorem przy zbliżonych warunkach odbioru:)

Ktoś może powiedzieć, że to g*** porównanie, ale ja oko mam dobre na takie sprawy i GWAŁTOWNY spadek jakości czerni natychmiast bym zauważył. Oczywiście to moje zdanie.
 

marecki1

New member
A ja mam srebrną ramkę, więc nie dane mi będzie stwierdzić szybko utraty czerni :wink:
Więc nie czytam już tego bełkotu o zaniku czerni.
Plazma jest the best.
 

apollo

New member
Tak właśnie wygląda siła sugestii. Śledzę cały czas wątek utraty czerni i jak na razie to tylko Amerykanie robią wiele hałasu. Na sąsiednich forach opinie takie same jak na tym forum. Wiele osób pisze że nic się nie pogarsza w temacie czerni tylko nieliczni zauważają jej nagły spadek :). Nie od dziś wiadomo że od dość dawna producenci Lcd próbują na stałe wygryźć ekrany plazmowe. Osobiście myślę że to jedna wielka ściema aby namieszać w głowach potencjalnym nabywcom plazmy panasonica, ale to tylko moje osobiste zdanie.
Pozdrowienia.

Tylko dlaczego Panasonic potwierdza wszystkie zarzuty w swej oficjalnej odpowiedzi na całe zamieszanie? Przerzuca się na LCD? Myślę że taki spadek głębi czerni rzeczywiście może występować, z tym że takie są ewentualne scenariusze:
1. W USA wszystko jest inaczej i może charakterystyka ich paneli też jest inna :D
2. Za bardzo świrują z pomiarami i doszukiwaniem się tej wady, w porównaniu do europejczyków ;-)
3. Wadliwa seria wydana na USA (w końcu nawet tam nie u wszystkich to występuje)
4. Może wszystkie powyższe po trochu?

Jak jest w Samsungach i LG? W swoim oświadczeniu Panasonic stwierdził że wszystko jest tak jak powinno i jest to efekt naturalnego zużycia się tv plazmowych występujący u wszystkich producentów. Ile w tym prawdy?
 

bogaty

New member
Bez reklam
A ja mam srebrną ramkę, więc nie dane mi będzie stwierdzić szybko utraty czerni :wink:
Więc nie czytam już tego bełkotu o zaniku czerni.
Plazma jest the best.
Co do tego nie ma wątpliwości, mnie denerwują tylko dwie rzeczy w X10 powidoki po niektórych grach z HUD, znikają po 2h ale zawsze to wkurza.Druga rzecz to słaba płynność w kilku grach odpaliłem ostatnio far cry 2 i gdy szybko się obracam to rozmazuje strasznie wszystko.Wygląda prawie jak tu
res2.jpg

Fotka z S10 i PS3, u mnie jest to mniejsze ale tak właśnie to wygląda.Więcej wad plazmy nie widzę.
 

jarek20

New member
Może ta utrata czerni to ma związek z innym napięciem jakiem panuje w amerykańskiej sieci. Ja jak narazie cieszę się moim wystarczająco czarnym 42s10 z przepracowanymi 800 godzinami.
 
Do góry