TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

traveleroslo

New member
ue55c8705xs

Witam to moj pierwszy post, ale mimo to mam nadzieje ze ktos mi pomoze...
2 tyg temu zakupilem tv 55c870xs w Norwegii... I zaczne od pytania czym sie roznia telewizory serii 8 ???
jak zauwazylem w wielu krajach sa rozne koncowki przy modelach ale czy wiaze sie to z jakimis dodatkowymi roznicami???

a teraz pytanie zasadnicze, czytalem mnostwo na temat cloudingu i kazdy pisze cos innego.
A wiec gdy dostalem pierwszy tv po zauwazeniu tego od razu poszedl na wymianke bez problemu po tygodniu dostalem nowy, problem w tym ze z tym jest dokladnie to samo, a moze nawet gorzej...
A wiec mam pytanie czy mam wymieniac tv do czasu jak trafi mi sie sztuka z ktora nie bede mial problemu , czy tez mam nauczyc sie z tym zyc??
A moze oddac tv i kupic np soniacza bo w nich podobno nie ma tego problemu tak mi powiedzial sprzedawca w sklepie...
prosze o pomoc bo wydajac 13tys na tv oczekiwalem czegos wiecej... dzieki wielkie z gory

na zalaczniku pokazalem jak wyglada u mnie czern, i nie mam pojecia jak mam osiagnac czern pokazana przez innych uzytkowniko, dodam ze kalibrowalem wg zalecen w temacie
 

Attachments

  • DSC00014.JPG
    DSC00014.JPG
    453,3 KB · Wyś: 145
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
traveleroslo ten typ tak ma
To jest cecha całej serii a nie wada konkretnej sztuki
Zmniejsz podświetlenie to będzie lepiej ;)
za 2 tyg zapomnisz o problemie :) a jak nie to wymieniaj na Sonego
 

bluray

Banned
7 po 8 oznacza, że masz tuner satelitarny na pokładzie.
W Polsce nie ma tej serii.
Oprócz zmniejszenia podświetlania usuń tryb energo-oszczędny.
I napisz.

Sygnał podajesz z karty graficznek PC-ta.
Jaka to grafika u ciebie siedzi.
Sprawdź jej nastawy, zacznij od defoulte.

ps.
gdzie mieszkasz w Norway ?
Pytam bo znam ten kraj.
 
Ostatnia edycja:

kojot

New member
Witam
mam takie pytanie znajomy kupił 40 cali c8000 , ale do świąt musi go przechować niestety w pozycji leżącej czy może to w jakiś sposób wpłynąć niekorzystnie na panel lcd? zadał mi takie pytanie i nie wiedziałem co mam odpowiedzieć, może ktoś z forumowiczów posiada wiedzę na temat przechowywania ww. tv
 

NickSon

Member
Chciałbym się z wami podzielić jednym spostrzeżeniem chodzi o model o przekątnej 46"
SAMSUNG was rąbie na przekątnej ekranu :) Gdy oddawałem swoją sztukę do sklepu zwróciłem uwagę na informacje na kartonie że przekątna ma 116cm wcześniej na to nie zwracałem uwagi w specyfikacji. Wiem tylko tyle że inne tv 46calowe mają przekątną 117cm
 
Ostatnia edycja:

mlx

New member
Chciałbym się z wami podzielić jednym spostrzeżeniem chodzi o model o przekątnej 46"
SAMSUNG was rąbie na przekątnej ekranu :) Gdy oddawałem swoją sztukę do sklepu zwróciłem uwagę na informacje na kartonie że przekątna ma 116cm wcześniej na to nie zwracałem uwagi w specyfikacji. Wiem tylko tyle że inne tv 46calowe mają przekątną 117cm

to ma być żart? cal int ma 2.54cm x 46 daje nam 116,84
 

OJDAN

New member
Odpalilem juz drugi film na BR :

ps3 - odtwarzacz

46c8000

Jakosc kosa ale czesto tez widac w tle cos ala kasza czy u was tez jest cos takiego ??

Kabel stary hdmi - jeden z pierwszych
 

traveleroslo

New member
7 po 8 oznacza, że masz tuner satelitarny na pokładzie.
W Polsce nie ma tej serii.
Oprócz zmniejszenia podświetlania usuń tryb energo-oszczędny.
I napisz.

Sygnał podajesz z karty graficznek PC-ta.
Jaka to grafika u ciebie siedzi.
Sprawdź jej nastawy, zacznij od defoulte.

ps.
gdzie mieszkasz w Norway ?
Pytam bo znam ten kraj.

Zmniejszylem podswietlenie i wyl tryb energo/oszczedny, niby jest troszke lepiej , ale jednak nadal to widze.... w sumie umowilem sie z serwisem samsunga moze oni mi cos wiecej poradza. i chyba bede musial sie do tego przyzwyczaic bo po zdjeciach nizej widac ze Sony ma podobna czern... wiec sam juz nie wiem...tak czy inaczej poczekam na serwis...
Od razu zadam pytanie czy kalibracja do 46 bedzie pasowala u mnei czy jednak musze miec dobrana do mojej matrycy???? i jesli ktos bylby tak mily i przeslal mi ja na priv byloby super...

Co do polaczenia z kompem, karta fraficzna to Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family ,nie mam pojecia co to takiego. komp ma juz swoje lata (okolo 3) i niestety nie ma hdmi dlatego lacze sie przez pc/dvi i obraz jest zyleta, niestety mam problem z dzwiekiem. tzn nie dziala, i glos mam z kompa.
Ma ktos pomysl co to moze byc???

odp ps:
Mieszkam w Oslo , a TY jakie okolice znasz najlepiej????
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
moze mi ktos zrobic fotke w nocy jak wlaczacie cos z media i widac napis WCZYTYWANIE, bo wydaje mi sie, ze przed gwarancja mialem lepsza czern a teraz kurde przez srodek jest mocno podswietlony :/


Co do DVI to wlasnie ten kabel nie wysyla dzwieku, musisz podlaczyc jakims drugim kablem dzwiek
 

traveleroslo

New member
wiem dokladnie tak, ale w przejsciowce jest miejsce na kabel i tam podlaczam kabel wychodzacy z wyjscia na sluchawki.. niestety tak czy inaczej nei dziala... a nie mam wyjscia optycznego w lapku wiec lipa
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
a masz jakies kino domowe lub cos w tym stylu, bo wtedy wystaczy poprowadzic jacka od wejsca do sluchawek i polaczyyc to z kinem,

ja jak chcialem podlaczyc kino to zrobilem tak
Laptop do TV HDMI (ale tutaj wystarczy sam DVI)
Laptop (kabel jack-chincze) kino
i byl obraz i dzwiek :)
 

NickSon

Member
to ma być żart? cal int ma 2.54cm x 46 daje nam 116,84
Wychodzi na to że tak to jest żart? inne marki w spec podają 117 bliżej prawdy? sa inni
Zdziwiło mnie że Samsung tak to opisuje Oczywiście matryce sa te same i pewnie na wymiary są w fabrykach jakieś normy swiją drogą ciekawe czy np 46 ma te 116.8 czy nie koniecznie.
Choc kiedyś to nie było takie oczywiste w czasach CRT minitory o tej samej przekątnej mogły się różnić od siebie rzeczywistym obszarem roboczym :)
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
... karta fraficzna to Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family ,nie mam pojecia co to takiego. komp ma juz swoje lata (okolo 3) i niestety nie ma hdmi dlatego lacze sie przez pc/dvi i obraz jest zyleta, niestety mam problem z dzwiekiem. tzn nie dziala, i glos mam z kompa.
DVI nie przesyła audio. Tylko video.

Podłącz jakieś poważne źródło z HDMI. Np. PS3 o wtedy oceń.
Albo kup w wstaw kartę graf z HDMI np. ATI HD seria 5xxxx.
Sa bardzo tanie (rozumiem, że masz PC a nie laptop). Drogie są dla graczy a tanie są idealne do HD.

ps.
W Norwegi grałem (muzyk) ok. 12 lat, po 30 dni w każdym miejscu.
Znam od Swinesund po Honingsvog (NordCap).
Sczególnie Lofoty (Andenes), Harstad, Vinstra, TrollVegen, Geiranger itp. itd.
W Oslo bywałem co drugi dzień przez rok bo grałem na promie OSLO - KIEL (Prince Harald) dla Color Line (zmienili nazwę).
Znam ten kraj lepiej od norwegów , bo oni jadą z wycieczką szkolną do OSLO a potem już tylko do ciepłych krajów.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
1. Title
2010 model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
UE**C6, 7, 8 Series
3. Description
* T-VALDEUC-3005.1

. Power On error when CAM is inserted
(especially, Samsung CAM, T-REX CAM, Orecrypt CAM, Boxer CAM)
. Audio is cut off when playing recorded TV with specific stream in Poland
. Add ''Nordic'' region in PnP step with T2 Tuner
. Add Yahoo widget(Internet @TV)
. ''Digital text'' menu is not showed when selecting ''Estonia'' as country. (Estonia)
. Latch up sometimes when entering ''3D Optimisation'' with 3D ''on''
. [PDP TV] Judder with 3D ''smooth'' mode (24Hz => 60Hz)
. Recorded TV is stopped if TF1 widget is played on TF1 channel.
. When watching and turning off/on several times, network setting is failed.
(Mac address error)


nowy soft, pewnie sobie dzisiaj go wgram, dajcie znac czy ktos juz wgral i czy cos sie zmienilo, o co chodzi z tym audio dla Polski?
 
Do góry