TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
Samsung UE46C8000-UPC czy Cyfra+

Cześć... mam zamiar kupić Samsung UE46C8000 i nie wiem jaką telewizję do niego podłączyć UPC czy Cyfrę+...Chodzi mi o sygnał(jakość obrazu) ,nagrywanie filmów na pena lub dysk, i o jakiekolwiek różnice...
W chwili obecnej posiadam UPS ale mogę zmienić np. na Cyfrę+
i jeszcze jedno czy ten model samsunga to dobry wybór???
 

Poker7

New member
Niestety nie bedziesz mogl nagrywac ani na dysk ani na pena
Mam UPC i mozna nagrywac tylko na ich dekoder
Rozdzielczosc w UPC 1280 x 720
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
ludzie mam pytanie wczoraj podlaczylem sobie TNK HD (dodam, ze raczej dobrym kablem HDMI model: vivanco 42081) i zrobilem jakas wstepna kalibracje (jeszcze do podszliwowania :) ) i koloru super (na poczatku byl problem z czernia, ale dalem HDMI na czern niska i teraz jest fajnie) ale na obrazie mam tak jakby mrowki (takie ziarniste pixele, nie wiem jak to nazwac) i nie raz obraz jakby byl za ostry, bo jak troche sie obraz poruszy to dziwnie to wychodzi :p ale to chyba wina ustawien, tylko nei wiem co z ta zarnistoscia, cos poradzicie?

Czy moze to poprostu wina nadawajacych kanal, bo najbardziej to widac na TVN HD (+1 tez)?
 
Ostatnia edycja:

anikin

New member
Witam

Powiem tak w niedzielę zakupiłem samsunga 46 C8000 , do zakupu przymierzałem się dość długo itd szukałem odpowiedniego TV najwięcej osób polecało samsunga itd..(sprzedawcy zawsze polecali SONY) lecz nie wiozłem Sony tylko samsunga. Szczerze chyba zaczynam żałować : ZALETY : wygląd samsunga rewelka , TVN HD jak są wiadomości itp rewelka , jak są filmy przyrodnicze hd bosko , ALE WADY !!!!! jak przychodzi co do oglądania zwyczajnych filmów uważam że samsung to G...O za przeproszeniem a już mówię dlaczego po przeprowadzeniu kalibracji itd (myślałem że to coś da) filmy wyglądają jak wynaturzone seriale klasy b postacie są tak jak by naklejone na nienaturalne tło i poruszają nie płynnie czuję się jak bym oglądał jakiś stary serial nie mówię już że oczy mnie bolą od oglądania tego (nie posiadam wady wzroku i nigdy mnie nie bolały oczy od oglądania TV a potrafiłem siedzieć po 48 h przed komputerem) , jeśli da się to usunąć to błagam żeby mi ktoś powiedział bo już żałuję że poszedłem w to 3d bo to dlatego tak to wszystko wygląda a ja 3d nawet nie mam zamiaru oglądać , jak nie da się tego zmienić to chyba będę zmuszony sprzedać TV po 3 dniach ;/ bo straciłem przyjemność oglądania filmów wyglądają okropnie każdy znajomy tak mi mówił jak do mnie przyszedł "podziwiać TV" błagam o jakaś radę pomoc itp !!!!

MICHAŁ
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
musisz zrobic ustawienia montion, wtedy nie bedziesz mial efektu teatrzyku (ja mam 8/4 chyba, sa jeszcze wersje 10/0), co do sprzedania tv, to masz 10 dni na oddanie TV, ale ja bym go na Twoim miejscu zostawil
 

pestek

New member
musisz zrobic ustawienia montion, wtedy nie bedziesz mial efektu teatrzyku (ja mam 8/4 chyba, sa jeszcze wersje 10/0), co do sprzedania tv, to masz 10 dni na oddanie TV, ale ja bym go na Twoim miejscu zostawil
Dokładnie,
anikin cofnij sie kilka stron wstecz. Tez miałem tem problem i wydaje mi sie ze najbardziej poprawiło ustawienie podane przez makis:
Auto motion plus: : - Ustawienia użytkownika:
Redukcja rozmycia: 10 /Blur/
Redukcja skoków : 0 /Judder/
 

anikin

New member
Witam

nie mogłem dokładnie przeglądać forum bo ostatnio chyba coś przerabiają i się strasznie zacina/ zawiesza wiec opisałem dokładny problem , a co do waszej pomocy to bardzo dziękuje rzeczywiście motion plus było tym problemem już jest lepiej z filmami i wszystko hula i teraz TV jest wyborem takim jakiego chciałem dokonać !! teraz z pełną odpowiedzialnością stwierdzam że to najlepszy TV w 100% :p wczoraj byłem porostu sfrustrowany swoją niewiedzą na ten temat ale wszystko jest już ok , jestem do edukowany i szczęśliwy ze swojego zakupu który mogę polecić wszystkim ! jeszcze raz dziękuję za pomoc uwielbiam to forum :) .

pozdrawiam

Michał
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Moje pytanie do samsunga:

Witam,
Chcialbym sie dowiedziec czy dysk zewnetrzny mam podlaczac wykorzustujac 2 porty USB czy tylko 1?? W instrukcji dysku przeczytalem, ze do komputera powinno podlaczac sie po przez 2 porty, poniewaz 1 USB ma za malo pradu w sobie, lecz jesli USB jest oznaczone ikonka blyskawicy to wystarczy podlaczzyc tylko 1 port w TV jest port USB zaznaczony HDD czy to wlasnie jest taki port, ktory ma wiekszy prad w sobie?? Chcialbym sie jeszcze dowiedziec jak zmienic sciezke dzwiekowa w filmach via DLNA, USB? Jesli nie ma takiej mozliwosci to prosze o przekazanie informacji do odpowiedniego dzialu, aby taka opcja zostala dodana
Pozdrawiam

Odpowiedz

1. Telewizor ma tylko jedno złącze USB z zasilaniem (USB/HDD), więc dysk
może nie współpracować jeśli wymaga dwóch portów z zasilaniem.
2. Nie można wybierać ścieżek audio w plikach multimedialnych, telewizor
odtwarza główną.


Kurde oni nie skumali chyba o co mi chodzi, moze ktos zna sie na rzeczy i powie czy wystarczy 1 usb do TV?
 

Smołek

New member
najprościej chyba będzie jak podłączysz i sprawdzisz?
Sprzęt od tego nie wysiądzie, a jak będzie za mało prądu to raczej w ogóle nie zadziała..
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
heh dysk i tak bedzie pracowal, bo jak podlacze 1 USB do PC to tez dziala, ale wtedy nie stabilnie chodzi i w tym caly sek
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam;
Jedna z lepszych rzeczy jakie dodał Samsung do swoich telewizorów, począwszy od wersji B650, jest możliwość ustawienia własnego trybu kompensacji ruchu, z podziałem na układ usuwający efekt stroboskopowy i układ likwidacji rozmyć. W każdej z tych opcji możemy dobrać w 10 punktach. Należy je tak ustawić, żeby układ kompensacji ruchu sumarycznie dawał efekt, który już nas satysfakcjonuje, ale żeby jeszcze nie generował artefaktów, albo generował je rzadko i mało uciążliwe.
Zobacz te nastawy:
Tryb film lub STANDARD

PODSWIETLENIE 12do15
KONTRAST 82do85
JASNOSC 54do58
OSTROSC 65
KOLOR 47-50
ODCIEN 50/50
Ustawienia Zaawansowane
Tonacja czerni- ciemniejsza
Dynamic Contr. wysoki lub niski
Gamma -0
Przestrzen Kolorow; auto lub uzytkownik
10p White Balance – Off
uwydatnianie krawedzi-wylacz
xvYCC Off
LED Motion Plus Normal
BALANS BIELI
PrzesunCzerwony-26
Przesun Zielony 24
Przesun Niebieski 21

Wzmocnij Czerw. 13
Wzmocnij Zielony 26
Wzmocnij Niebieski 32

COLOUR SPACE
Red: 65 8 0
Green 22 18 11
Blue 0 18 50
Yellow 55 38 8
Cyan 10 34 52
Mag 56 23 52
OPCJE OBRAZU
TON kolorow: cieply 1/lub normal
Size: 16/9
EKO wylacz wszystko
HDMI Black Level: niski
Tryb Film;AUTO 2
DN Filter: Auto/ OFF
MPEG Noise Filter: Auto/ OFF
Motion Plus -Uzytkownik;
Rozmycie (7-10 )
Skoki (2-5)
Smart LED:standard
LUB tryb STANDARD
wszystko to samo jak wyzej
tylko w trybie standard
 
Ostatnia edycja:
Do góry