TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

Maxxxxxx

New member
46C8000Problem

Czesc mam pytanko do bardziej doswiadczonych!Mam samsunga 46C8000 bez cloudingu ale na matrycy na jasnym tle(niebo,snieg,jasne sciany w pomieszczeniach czy mecz!)podczas r uchu kamery zwlaszcza w boki sa widoczne ciemniejsze plamy glownie na srodku i po prawej stronie ekranu,plamy sa roznej wielkosci i ksztaltu ale ciagle w tym samym miejscu i widoczne tylko podczas ruchu kamery na jasnym tle.I mam pytanie,Co to moze byc i czy da sie to wyleczyc?Bo jak na ta klase tv to jestem zawiedziony!Prosze o pomoc!:cry:
 

NickSon

Member
to jest wlasnie clouding :) tzn jego efekt nierówne podświetlenie można go doswiadczyć nie tylko na czarnym Ja nie wierze ze nie masz cloudingu ;)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,to moim zdaniem nie jest Clouding a Banding,poszukaj na forum i w Google.Krotko dobry sygnał=dobry odbiór.pozdr.
 

Maxxxxxx

New member
Dzieki wielkie!Teraz wiem ze to Banding!Ale teraz co z tym zrobic?Jak serwis Samsunga odpowiada na ta wade!?I jak najlepiej wyeksponowac to dziadostwo gdy zjawi sie serwis.
 

rafcio_1988

New member
witam, mam zamiar kupic c8000 ale zdziwila mnie jedna rzecz, mianowicie gdy poprosilem sprzedawce w saturnie o prezentacje konwersji 2D do 3D na blu ray'u ktory byl podpiety pod tv opcja konwersji w menu byla wygaszona i nie dalo sie jej wlaczyc, dopiero przy sygnale z kablowki. moje pytanie czy ten tv moze przerobic obraz do 3D z odtwarzacza BR i konsoli PS3 i innych urzadzen podpietych przez HDMI?

druga sprawa wie ktos jaki jest model pilota z serii c9000? wiem tyle ze kosztuje 999,90 zl.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
ja z HDMI normalnie przerabiam na 3d, testowalem na TNK HD via HDMI i xbox (ale tutaj slabo gry przerabia, lepiej w TV sie sprawuje)
 

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
Srebrna ramka w samsungu C8000

Cześć. mam pytanie ,czy ta srebrna ramka w samsungu c8000 nie przeszkadza w oglądaniu filmów.
Chodzi mi o to czy podczas oglądania w ciemnym pomieszczeniu za bardzo jej nie widać czy za bardzo się nie wyróżnia???
 

borubar

New member
Witam wszystkich.
Jestem świeżo upieczonym posiadaczem 46C8000.
Wnikliwie przeczytałem cały wątek przed zakupem i mimo wielu postów krytykujących model jak i producenta zdecydowałem się na zakup.
Powiem wprost - jestem zachwycony.
Telewizor prezentuje się rewelacyjnie, obraz jest doskonały.
Generalnie - cena odpowiada jakości - co nie zawsze wygląda podobnie w przypadku innych producentów.
Jeden temat mnie szczególnie rozbawił - ktoś pisał że SAMSUNG oszukuje na wielkości matrycy i ma ona 116cm wg. informacji na kartonie.
Moim zdaniem to zachowanie bardzo OK bo inni piszą 117cm a 46 cali to 116,84cm i tyle właśnie ma ta matryca - kto bardziej oszukuje klienta ???.
Jednym słowem - polecam.
Cześć. mam pytanie ,czy ta srebrna ramka w samsungu c8000 nie przeszkadza w oglądaniu filmów.
Chodzi mi o to czy podczas oglądania w ciemnym pomieszczeniu za bardzo jej nie widać czy za bardzo się nie wyróżnia???
Z ramką nie ma problemu natomiast napis SAMSUNG na dole mocno jarzy ale jeżeli komuś to przeszkadza to podświetlenie owo jest w pełni konfigurowane - może świecić cały czas, gasnąć po wyłaczeniu, nie świecić w ogóle.
 
Ostatnia edycja:

crash

New member
Zamieniłem ostatnio mojego Sony 40W5500 na Samsunga 40C8000. Czas podzielić się swoją subiektywna opinią na jego temat. TV testowałem na tym, czym chata bogata:
Dreambox 8000
Popcorn Hour C200
Coolstream Neo

Nie będę opisywał zalet, bo jest ich masa. Opiszę kilka wad bo są one naprawdę uciążliwe i warto żeby potencjalni nabywcy wiedzieli o nich.
Niestety nie jestem do końca zadowolony z tego TV. Ktoś pisał, że super wypas czarny. Zgadzam sie ale tylko jak oglądamy TV na wprost, bo z kątami jest na bakier. Największą bolączka tego TV jest Redukcja skoków /Judder/ To jest po prostu dramat !!!. Z tego co wyczytałem tutaj polecacie ustawić ten parametr na 0 ale dlaczego nikt nie pisze, że wtedy obraz w pewnych scenach wygląda jakby zwalniał. Natomiast zwiększając ten parametr mamy efekt Teatru, obraz w niektórych scenach wydaję się za ostry. Jakby nie był z filmu tylko ze studia, nie wiem jak to dokładnie opisać. Najgorsze jest to, że nie możliwe jest wyeliminowanie tego efektu – trzeba się przyzwyczaić. (Nie wiem czy mi się uda...) Nadzieja w tym, że Samsung dalej będzie aktualizował oprogramowanie i któraś wersja poprawi to zjawisko. Na koniec została sprawa Bandingu, też nie jest różowo ale to już zależy od tego jaki TV wam się trafi.
Podsumowując wszystko zależy od tego czego oczekujecie od TV. Ja już ich kilka przerobiłem i na dzień dzisiejszy jestem trochę zawiedziony Samsungiem. Liczę na aktualizację oprogramowania....

BTW. Moje ustawienia, może sie komuś przydadzą.

Tryb: Standard
Podświetlenie: 11
Kontrast: 81
Jasność: 41
Ostrość: 30
Kolor: 48
Odcień: 50/50
Rozwiązania ECO – Wyłącz

Ustawienia zaawansowane
Tonacja czerni: Wyłączone
Kontrast dynamiczny: Wyłączone
Gamma: 0
Wzorce zaawansowane: Wyłączne
Tylko tryb RGB: Wyłączone
Przestrzeń kolorów: Oryginalna
Uwydatnianie krawędzi: Wyłączone
LED Motion Plus: Wyłączone

Opcje obrazu
Ton kolorów: Normalny
Rozmiar: 16:9
Filtr zakłóceń cyfr.: Wyłączone
Redukcja zakłóceń MPEG: Wyłączone
Tryb Film: Auto1
Motion Plus: Użytkownika 10/3
D.Smart Led: Standartowy
 

Daras72

New member
Witaj crash.
Spróbuj ustawić MOTION PLUS na WYRAŹNY i wyłącz tryb FILM.
Proponuję jeszcze Dioda Smart LED - Niski i Led Motion Plus - Kino. Zaręczam że będzie lepiej.
Pozdrawiam
 
Do góry