TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

Andrew150

New member
................
HDMI Black Level: niski
............

Witam. U mnie ta opcja jest nieaktywna (niepodświetlona - nie mogę tego zmienić) - podpowie mi ktoś dlaczego, lub co zrobić żeby było OK?

Z pozostałych ustawień jestem zadowolony - wczoraj je zastosowałem na moim 55C8000 i "teatralność" zniknęła.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
ok wkoncu udalo mi sie zakupic 1. pare okularow 3d :D

I teraz mam do was takie pytanie, macie jakis filmy/zwiastuny gdzie widac fajnie efekt 3d? (mi w potwory... z TV wychodzi tylko ta pileczka odbijana paletka) inne zwiastuny to mam super glebie (avatar i shrek bajer), a avatar nie wychodzi z TV??

Jak u was wgl z 3d wychodzi u was cos? czy tutaj chodzi bardziej o glebie??


Nastepne pytanie znalazlem film, ale w rozdzialce 3840x1080 i TV tego nie obsluguje macie jakis pomysl na to? (moze zmiejszenie do 1920x1080) lub jakis inny

Czekam na sugestie
 

Andrew150

New member
Ostatnio zakupiłem Blu-Ray3D Imax Dinosaurs i muszę przyznać, że efekty są gorsze niż te demo-filmiki z internetu (youtube tru3d). Obraz po prostu "nie wychodzi na zewnątrz".
Odtwarzam to z PS3 (najnowszy soft) poprzez amplituner Onkyo 607 (standard HDMI 1.3). Z PS3 do ampli mam połączenie markowym kablem HDMI 1.4, a z ampli do telewizora jakimś no name HDMI. Czy to może być wina tego drugiego kabla (że jest poniżej 1.3). Jakie będą efekty, jeżeli kabel byłby poniżej 1.3?
Czy ktoś z was oglądał u siebie te dinozaury, jakie są wasze wrażenia?
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
u Ciebie te tru3d wychodza? BO wlasnie je znalazlem i sciagnelem jakis 10 filmikow i wieczorem potestuje, dodam, ze u mnie w dzien taka sobie jakosc, musi byc ciemno w pokoju u was tez??

Ps moze u mnie nie wychodzi bo pod zlym katem patrze co?

Bo patrze na prost, ale z lozka a TV mam powieszone, wiec jakis kat tam jest?? Nastepnie jak daleko od TV jestecie ja jakies 1,5m

Jak bys mogl daj link/nazwe w jakim masz najlepszy efekt
 
Ostatnia edycja:

Andrew150

New member
U mnie telewizor jest w odległości około 3,5 do 4 metrów, patrzę prosto na niego, ale z boku też są efekty. Oglądałem filmiki ze Shreka (najlepszy), Alicji w krainie czarów i Avatara (chyba najsłabszy). Jednak wszystkie są lepsze moim zdaniem (pod względem przestrzenności - wychodzenia z TV) od tego oryginalnego Blu-Raya3D.
Te filmiki są wyświetlane metodą side by side i telewizor je łączy, a z blu-raya są już gotowe (nałożone).
Trochę mnie to martwi, bo liczyłem na lepszy efekt z blu-raya, ale zaczekam do następnego filmu z niebieskiej płyty i zobaczę czy efekty są podobne, czy może te Dinozaury są kiepskie.
Spróbuję jeszcze podpiąć PS3 bezpośrednio do TV tym lepszym kablem 1.4 - może to coś da?
Jak myślicie?
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
podlacz PS3 bezposrednio do TV, ale wystarczy 1.3, bo ps3 nie osbsluguje 1.4, tzn jaka wersja shreka u Ciebie wychodzi, dasz linka??

Mocno u Ciebie wychodzi ten obraz?

Bo raz bylem w imaxie na "Krolestwo owadow" i tam efekty byly super wszytko bylo wyszle z ekranu, szukalem w sieci, ale jest to stary film i maja tylko na kolorowe okulary, moze kurde TV mam za blisko ?
 

Andrew150

New member
Do Imaxa nie ma absolutnie porównania - tego nic nie zastąpi - tam masz często obraz dosłownie przed nosem. Tutaj wychodzi z telewizora, ale nie tak bardzo - w przeciwieństwie do głębi powstałej podczas konwersji 2D na 3D.
Linka do Shreka nie mam - po prostu wpsałem w yotube tru3d i wyskakuje z 8 stron filmików HD, z tego chyba 2 ze Shrekiem, więc problemu nie ma żeby znaleźć.
Jak podłączę PS3 bezpośrednio do TV to stracę dźwięk HD, bo po optyku do ampli nie przechodzi DolbyTrueHD i DTSHDMA. Spróbuję jednak jednorazowo, żeby sprawdzić czy będą lepsze efekty.
 

Smołek

New member
Witam. U mnie ta opcja jest nieaktywna (niepodświetlona - nie mogę tego zmienić) - podpowie mi ktoś dlaczego, lub co zrobić żeby było OK?

Z pozostałych ustawień jestem zadowolony - wczoraj je zastosowałem na moim 55C8000 i "teatralność" zniknęła.
RHJG napisał bys na forum?
bo mam to samo pytanie...
 

JackWack

New member
Ustawcie sobie w opcjach Menu 3D, opcje Perespektywa 3D. Ja sobie ustawiłem na +5 i faktycznie obraz bardziej wychodzi.
A co do podłączenia Bluraya do Amplitunera , a nastepnie do TV wszędzie musi być wejście HDMI 1.4, w innym wypadku nie odtworzysz z Bluray filmu w 3d. I oczywiście kabel HDMI też 1.4 i na kablu niema co oszczędzać ja używam Prolink Exclusive przewód dobrej jakości za rozsądną cenę. Też mam Onkyo 805 gdzie jest tylko 1.3 i po włożeniu filmu oryginału na Bluray Avatar 3D do Samsunga 6900, na telewizorze pokazał się komunikat że nie da rady wyświetlić w 3d, można było tylko wybrać 2D. Podłączyłem więc bluray bezpośrednio do tv i ruszyło bez problemu.Z plików MKV gdzie obraz jest jeden nad drugim lub obok siebie wyświetla bez problemu. Jeżeli ściągniesz film w tak wysokiej rozdzielczości można film przerobić na mniejszą rozdzielczość programem RIPBOT 264 , ja tak zrobiłem z paroma filmami i wszysko śmiga aż milo
 
Ostatnia edycja:

Andrew150

New member
JackWack - ale ja odtwarzam Blu-Raye z PS3, która ma wyjście HDMI w wersji 1.3, więc nie potrzebuję teoretycznie kabla 1.4.
Płyta w 3D (Imax-Dinosaurs) się odtwarza, ale efekty są moim zdaniem słabe (jest głębia, ale mało przestrzeni przed telewizorem), dlatego pytam, czy może mieć na to wpływ kabel łączący ampli z TV.

Filmiki z Youtuba ściągam na komputer i odtwarzam z telewizora (połączenie TV z kompem mam kablem sieciowym).
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
RIPBOT 264 czy tym programem zmienie z 3840x1080 na 1920x1080, bo mam taki film w takiej rozdzialce, a TV max FULL HD obsulguje
 

JackWack

New member
Tak zmienisz taką rozdzielczość tym programem ,ja takie rozdzielczości przerabiałem i wszystko odtwarzalo bez problemu.

Do Andrew150. Ja z konsoli Ps3 dawno już zrezygnowałem z oglądania na niej filmów. Moim zdaniem konsola służy głównie do grania, a co do Twojego pytania to nawet w instrukcji TV jest napisane aby wpełni cieszyć się w pełni efektem 3D należ podłączyć sprzęty które obsługują standard HDMI 1.4 i połączyć je ze sobą kablem hdmi też w wersji 1.4. Ja u siebie nie mam z tym problemu . Podłączyłem Bluray z TV po Hdmi 1.4 , a z Bluray optykiem do Ampitunera. Co prawda nie mam dźwięku HDMA i TRUHD Ale DTS idzie. Natomiast gdy chcę oglądać Bluray z tymi efektami (HDMA i TRUHD) przekładam kabel z Bluray do Amlitunera. Niestety nie da rady tego obejść , jedynie kupno Amplitunera z interfejsem obslugującym HDMI 1.4. Mlowie Ci pobaw się ustawieniami w Menu-3D-Perwspetywa 3D i ja mam tu ustawione na +5, oglądałem teraz How to Train Your Dragon 3D-1080p x264 Efekty rewelacyjne
 

Andrew150

New member
Witam.
Problem z połączeniem przez ampli (Onkyo 607) rozwiązał się sam. PS3 wypuściło nowy soft 3.50, który definiuje wyjście HDMI jako 1.4 i w przypadku połączenia przez ampli pojawił się komunikat, że nie posiadam odpowiedniego sprzętu do 3D.
Po połączeniu kablem 1.4 bezpośrednio z PS3 do telewizora od razu pojawił się komunikat o wykryciu sprzętu 3D i po zdefiniowaniu wielkości ekranu wszystko hula!
Wczoraj zakupiłem blu-ray 3D "Alicja w krainie czarów" i efekty powalają - szczena opada.
Kombinowałem też z ustawieniami perspektywy, ale przy +5 obraz się rozdwaja, najlepiej wygląda to u mnie na +2. Pewnie zależy to też od filmu, trzeba będzie jeszcze pokombinować.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
a jak sobie radzicie z napisami?
Mam pare filmow w trybie Side by Side, ale musze jakos napisy przerobic na side by side?
Jakies pomysly, chodzi mi o to, zeby TV je widzial
 

mlx

New member
czy ktoś używał już Skype wraz z kamerką freetalk?
jaką to ma jakość? bo rozdzielczość VGA niezbyt zachęca i czy jest sposób na dołączenie innej kamerki nie za 600zł bo to śmiech na sali jest z taką ceną


Podpowie ktoś jak jest z wyświetlaniem filmów 3D z poziomu PC i oprogramowania typu Media Player Classic HC bądź Total Media Theather z 3D ( filmów 3D oczywiście ) z PC hdmi1.3 do Denon1910 hdmi1.3 i do tv Samsunga c8000

zakładam że producenci robią wszystko żeby trzeba było kupować nowe karty grafiki z hdmi1.4 i nowe wzmacniacze z 1.4 czy bluraye - będzie problem z uzyskaniem 3D?
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
wczoraj odpalilem film 3d (daemon i tam iso blu ray 3d) + program total media theater 5 i wszystko dziala, wystarczy kabel 1.3 (bynajmniej u mnie tak chodzilo :p)

A co do kamerki to TV nie ma wbudowanego mikrofonu co, bo nie raz chcialbym pogadac, ale kamery nie chce kupowac??
 

staniakos

New member
Witam,

Przede wszystkim to witam wszystkich - mój pierwszy post na forum.

Od wczoraj jestem posiadaczem 46C8000. Dodam jeszcze że zadowolonym posiadaczem.
Kupiłem w opcji prezentacji w domu - dzięki kiki.

Na prezentacji miałem Panasonica 50VT20E, SHARPA 46LE820, TOSHIBA 46..753. Moim faworytem był Panasonic. No i mega rozczarowanie. Na pierwszy ogień poszedł Panasonic i Toshiba, No i szok. Czerń to moim zdaniem miała trochę lepsza Toshiba, ale biel w Panasonicu była beznadziejna, Sportów zimowych to w dzień raczej oglądać się nie da. W ogóle obraz w Panasonicu kompletnie nie podobał mi się, na siłe starałem się siebie przekonywać, ale moim zdaniem Toshiba pobiła go na głowę. Jedyna rzecz to lepsze katy w panasonicu - ale przecież 99% czasu ogląfa się TV z przodu. Panasonic poszedł do pudła. Poza tym dużo większe odbicia, obraz dużo dużo gorszy. Mogą się wszyscy ze mną nie zgadzac - ale ja to tak widze. Naprawdę chciałem kupić plazmę.
Później Sharp - i tutaj też wydał mi się gorszy niż Toshiba, Przede wszystm Toshiba była bardziej szczegółowa. Sharp poszedł do pudła.

No i na koniec Samsung (tak na marginesie to nie za bardzo chciałe mw ogóle go oglądać - tak jakoś nazwa Samsung mnie odstraszała), I tutaj lepszy okazał się Samsung od Toshiby, chociaż Toshiba naprawdę super. Różnica w cenie to ponad 1600 droższy Samsung. Zastanawiałem się długo, wygląd samsunga nie za bardzo przypadł mi i zonie do gustu, ale jednak miał zdecydowanie lepszy kontrast i biel.

Jestem zadowolny z zakupu. Telewizor gra świetnie - nawet na sygnale SD jest rewlacja. HD bomba. Funcja 3D - moim zdaniem nawet emulacja fajna. Odtwarza z pendriva prawie wszystko i z napisami.

Jak na razie super.

I jeszce jedno - polecam formę zakupu w postaci prezentacji w domu. Rewelacja.
No i to mega rozczarowanie Panasonic.

pozdrawiam wszystkich
 

mlx

New member
wczoraj odpalilem film 3d (daemon i tam iso blu ray 3d) + program total media theater 5 i wszystko dziala, wystarczy kabel 1.3 (bynajmniej u mnie tak chodzilo :p)

A co do kamerki to TV nie ma wbudowanego mikrofonu co, bo nie raz chcialbym pogadac, ale kamery nie chce kupowac??
a to dobra wiadomość bo jak zobaczyłem cenę 199zł za Avatara na 3bd to wymiękłem z takim zdzierstwem


ta kamerka musi mieć mikrofon ale cena jest "od czapy" z tego co się tak pokręciłem w temacie to do panasonica jest kamera 720p a dla samsunga VGA(żenada) i jak wieść niesie te kamerki mogą mieć procesor kompresujący wideo - kto wie może dlatego taka cena

ale to zajefajny bajer - mieć w rodzinie 2 lub 3 podobne tv i rozmawiać przy 46"tv - w dużej skali
ba nawet można sobie flaszkę/piwo obalić w towarzystwie nie wyściubiając nosa z domu - taka wideo konferencja daje mnóstwo możliwości - jak ktoś ma szybkie łącze ofkz :p
 
Do góry