TV HD w polskiej TK Multimedia

wichzi

New member
ciekawy ten wyciąg z regulaminu..
mnie ciekawi jak oni chcą komuś udowodnić kiedy otrzymał rachunek, bo przecież nie dostarczają go za pośrednictwem ani poczty ani żadnego kuriera któremu parafuje odbiór. stempla też nie ma więc do czego ma być odwołanie?
rozumiem, dostaje pocztą poleconym czy ktoś mi przynosi mam 2 tygodnie, ale tak?

dziwna firma.
 

masloww

New member
Bez reklam
marciniozo napisał:
Co do dekodera to nie wiem dokładnie, ale zwykły bez HDD a kanały z załączeniu z cenami. Aha cena analogu full pakiet 21zł. Także jak policzyłem co bym wziął to mi wyjdzie taniej niż w MM i mam więcej kanałów w tym paczka ES i Canal + Sport 2. To ich strona http://www.serv-net.pl/
Muszę przejść się do BOK i dokładnie sprawdzić ofertę i wypytać co i jak.
wygląda jakby SERV-NET przepisał cennik Tesatu
http://www.tesat.pl/poznan/telewizja/pakiety-tematyczne/114-pakiety-tematyczne-prestizowy-hd.html
bo on sam ma inny układ pakietów
http://www.serv-net.pl/telewizja_cyfrowa.html
 

ptr3009

New member
Wiem, że działają na Północ II i MM ma tam promocje na neta 2mb za 18 czy 19 zł. Przedstawicielka mówiła mi, że niedługo do mnie (konieczki) mają wejść i wtedy MM również zetnie ceny. Kiedy to będzie nie wiadomo. Nic więcej nie wiem o tym nowym operatorze.
 

cinek68

New member
Ok dzwoniłem dziś do BOK i można już wypowiadać umowę w związku ze zmianami styczniowymi.
Ogólnie powiedziała że mam czas do końca grudnia (i tak zrobie to w listopadzie). I to co już tutaj pisali że rozmawiają o dodaniu Eurosportu i Nsportu
 

maretzki

New member
cinek68 napisał:
Ok dzwoniłem dziś do BOK i można już wypowiadać umowę w związku ze zmianami styczniowymi.
Ogólnie powiedziała że mam czas do końca grudnia (i tak zrobie to w listopadzie). I to co już tutaj pisali że rozmawiają o dodaniu Eurosportu i Nsportu
Potwierdzam, tez dziś dzwoniłem i wypowiedzenie trzeba dostarczyć do 31 grudnia.
Trzeba tylko uważać jeśli chce się pozostawić ich internet (te promocyjne są powiązane z planem tv Komfort). Rozwiązując umowę na tv automatycznie wskoczymy w cennik standardowy na internet, chyba ze podpiszemy nową umowę okresową na internet wg aktualnej promocji.
 

xolzok

New member
Bez reklam
Wiele wskazuje na to, że w 2010 roku telewizja "n", podobnie jak Cyfra+ oraz Cyfrowy Polsat, otworzy się na operatorów telewizji kablowych i do kabla wprowadzi swoje kanały telewizyjne.
W przyszłym tygodniu ITI Neovision przygotuje ofertę
dla operatorów telewizji kablowych - dowiedział się Presserwis. Dzięki temu w ofercie sieci kablowych pojawią się takie kanały telewizyjne jak nSport HD, nFilm HD oraz MGM HD, które do tej pory dostępne są wyłącznie w ofercie telewizji "n"
xlink.gif
.
Tym samym telewizja "n" dołączy do swoich konkurentów - Cyfrowego Polsatu
xlink.gif
i Cyfry+
xlink.gif
, którzy od dawna współpracują z operatorami kablowymi. Dzięki temu platformy wpuszczają swoje kanały do kabla, zwiększają tym samym zasięg
oraz mogą liczyć na dodatkowe przychody z opłat telewizyjnych. W komfortowej sytacji są natomiast abonenci
kablówek, którzy w jednym kablu mają oferte z kilku platform satelitarnych.

W przypadku kanałów telewizji "n" problem dla kablówek może okazać się emisja kanałów w standardzie HD i brak ich odpowiednika SD, co oznacza, ze dostęp
do tych stacji otrzymają jedynie Ci abonenci kablówek, którzy posiadają dekodery dostosowane do odbioru HD a przy tym płacą wyższy abonament
. Być może rozwiązaniem dla abonentów kablówek, którzy nie posiadają dekoderów HD, może okazać się przekonwertowanie sygnału HD do standardu SD. Takie rozwiązanie stosuje m.in. sieć Vectra w tzw. oknie otwartym promując kanały HD wśród abonentów.

info: media2.pl
 
Ostatnia edycja:
maretzki napisał:
Potwierdzam, tez dziś dzwoniłem i wypowiedzenie trzeba dostarczyć do 31 grudnia.
Trzeba tylko uważać jeśli chce się pozostawić ich internet (te promocyjne są powiązane z planem tv Komfort). Rozwiązując umowę na tv automatycznie wskoczymy w cennik standardowy na internet, chyba ze podpiszemy nową umowę okresową na internet wg aktualnej promocji.
[/q uote] tzn. że wszyscy abonenci mogą rozwiązać umowe?
 

maretzki

New member
dziadzius4 napisał:
maretzki napisał:
Potwierdzam, tez dziś dzwoniłem i wypowiedzenie trzeba dostarczyć do 31 grudnia.
Trzeba tylko uważać jeśli chce się pozostawić ich internet (te promocyjne są powiązane z planem tv Komfort). Rozwiązując umowę na tv automatycznie wskoczymy w cennik standardowy na internet, chyba ze podpiszemy nową umowę okresową na internet wg aktualnej promocji.
[/q uote] tzn. że wszyscy abonenci mogą rozwiązać umowe?
Jeśli ktoś ma umowę na czas nieokreślony to zawsze może wypowiedzieć umowę z miesięcznym okresem wypowiedzenia, a jak ktoś niedawno podpisał umowę na czas określony (bo np była promocja) i z jakiegoś powodu czuje się nieusatysfakcjonowany z oferty, która na dodatek od stycznia ma się zmienić, to taka akcja informacyjna o możliwości rozwiązania umowy bez kar jest dla niego jak manna z nieba.
Mam nadzieję, że wypowiedziałem się w miarę czytelnie.:D
Osobiście do końca miesiąca składam wypowiedzenie na ofertę tv (mam umowę na czas nieokreślony) i raczej zostawię sobie internet w MM (podpisując nowa promocyjna umowe), bo nie jestem klientem TPSA, a internet mobilny to nie dla mnie. 6 Mb za 59 zł to chyba dobra oferta jak na moją mieścinę.
Pozostaje jedynie przesiąść się na jakąś platformę cyfrową - raczej "n" i cieszyć się lepszym obrazem niż ten oferowany do tej pory przez MM. Jedynie nie wiem jaki dobry sprzęt oprócz dekoder wybrać aby odbierać kanały z dwóch satelitów, ale to mój problem.
 

k0val

New member
a jeśli mam łączoną usługę tv cyfrowej z internetem że mam wypożyczać w vod na 30 zł filmy żeby mieć internet za 19 zł jak będę zrywał cyfrę to neta też będę mógł? Może ktoś wie czy jest jeszcze ta promocja 6mb za 39zł i czy bym się na nią załapał?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No i czar prysnął.....

Ale do rzeczy. Byłem dzisiaj w siedzibie nowej ( konkurencyjnej dla Multimedia) kablówki servnet. I tak dekoder jaki oferują dla obsługi telewizji cyfrowej z kanałami HD to homecast HC 5101. Tak w ogóle kanały HD to u nich jakieś są super dodatkowe - traktowane jako super specjalna dodatkowa usługa - co wiąże się z dodatkową opłatą aktywacyjną - 50zł.
Oferta jaka jest dostępna na Ich stronie internetowej różni się od tej faktycznej jaką zaoferowano mi w BOK. Dodatkowo aby mieć tańsze usługi trzeba wziąć jak to określono usługę zintegrowaną ( analog + internet, lub analog plus DTV ).
Jak na spokojnie policzyłem to za pakiety jakie bym chciał wyszło mi 145zł - bez internetu oczywiście. Jeżeli chodzi o internet to przy usłudze zintegrowanej opłata wynosi 29zł za 4MB/s i 34zł za 8MB/s. bez tej integracji to odpowiednio 34zł i 40zł.

W BOK był włączony kanał MTV na 42 calowym LCD Panasonic i obraz był mówiąc delikatnie kiepski. ( tuner ten do obsługi kanałów HD ).

Podsumowując
99zł aktywacja, tuner z opinii jakie znalazłem w necie żadna rewelacja ( też lubi się zawiesić i się grzeje ), opłaty za pakiety wcale nie takie tanie ( listę kanałów zamieściłem wcześniej )....
Ktoś napisał kilka postów wyżej, że gorzej niż w MM być nie może...
Tak w ogóle jak zapytałem się o kanały HD to pani była jakby lekko zaskoczona i nie do końca pewna jak to z nimi jest...

Także tak jak na wstępie czar prysnął.... Z pewnością jednym wielkim plusem jest samo pojawienie się konkurencji - dzięki temu MM obniżyła ceny

I bądź tu mądry człowieku i podejmuj decyzję. Bo dostałem rachunek z MM i tam bardzo małym druczkiem napisane, że kanały tematyczne Polsatu znikają i można rozwiązać umowę na TV. No tu jeszcze dodatkowe pytanie - na TV a internet? Mam go w promocji - umowa na dwa lata....żeby nie przedobrzyć i nie zwracać różnicy do normalnej ceny ( poza promocją) ..
 

masloww

New member
Bez reklam
marciniozo napisał:
Oferta jaka jest dostępna na Ich stronie internetowej różni się od tej faktycznej jaką zaoferowano mi w BOK.
zapewne sami nie poradzili sobie ze stacją czołową albo chcieli na niej przyoszczędzić i postanowili zaoferować pakiety innego dostawcy – w tym przypadku TESAT-u, (mają takie same pakiety i kanały jak na skanie cennika który zapodałeś i ten sam dekoder HOMECAST);
ten „Najbogatszy pakiet HD”, który wkleiłem to od nich pochodzi; za sam ten pakiet dałbym się skusić;
może i ceny w sumie nie są niskie ale ofertę mają kompletną;
co do jakości to ten sam numer co w MM, TESAT pakuje w kabel analog i bogatą cyfrę to musi ściaśniać; na dodatek dochodzi też przesył z Poznania więc jakość niestety nie będzie idealna;
ten ich dekoder HD nie ma najlepszej opinii
http://www.facebook.com/topic.php?uid=184226249947&topic=11003#topic_top
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Czyli wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma...

Pakiet HD faktycznie bogaty, ale jak pisałem pani w BOK jakoś tak dziwnie do tego podchodziła. no niby w ofercie kanały HD są..., ale no właśnie ona sama nie wiedziała jak to do końca jest z tym HD w ich ofercie a o jakości nie pojęcia nie miała...
 

wojtas567

New member
Witam wszystkich

Do tej pory tylko czytałem to forum ale dziś w związku ze zmianami w regulaminie postanowiłem się podzielić swoimi informacjami.
Dziś byłem w BOK i rozwiązałem umowę na TV analogową i cyfrową bez większego problemu. :)
Ale właśnie analizując cennik MM chyba strasznie się wkopałem. Miałem inernet w promocji z VOD za 49 zł przy 30 zł filmy z VOD po rozwiązaniu TV za internet 1M profit bo taki mam wg cennika będę płacił 138 zł :( mniej wychodziło mi w całym zestawie) a to już mi się nie podoba.
Zastanawiam się czy takie manipulacje nie podlegją pod UOKiK.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Snakeee

New member
Bez reklam
Dzisiaj spotkalem znajomego technika z MM - smial sie nawet, bo mowil ze zawsze jak cos nowego wie to mamy okazje sie spotkac :)
Chwile pogadalismy no i temat tylko jeden oczywiscie. Mowil ze juz maja te dekodery z HDD, szykuja sie do wprowadzenia. Zapewne bedzie dodatkowa oplata tak jak w Vectrze za dostep do takigo dekodera. Standardowe opcje typu timeshift na aktualnie ogladanym kanale i jednoczesne nagrywanie np. jakiegos innego programu. Widzal to w akcji i prezentuje sie fajnie.
Co do kanalow tematycznych Polsatu to nie wiedzial jak obecnie maja sie te rozmowy ale mowil ze jednoczesnie prowadza rozmowy z ES, gdyby mialy wyleciec te pierwsze z oferty. I jeszcze jedno, co mnie nawet zdziwilo, chca poprawic ogolnie jakosc kanalow w DTV, trwaja prace nad tym.

Jak to mowia pozyjemy, zobaczymy.
Animal Planet HD rowniez lada chwila ma byc.
 

maretzki

New member
djgurek napisał:
To można brać sam internet bez telewizji analogowej ?

Jakie są ceny/promocje ?
Można, ale tak jak pisałem jesli ktos ma umowe tv Komfort + internet to automatycznie po rozwiazaniu umowy wskoczy w cennik czyli za 1 Mb 138 zł. Rozwiązaniem w przypadku braku umowy na czas określony jest zawarcie nowej umowy na sam internet. Cieszyć może ze MM nie pobierają jak TPSA opłaty za utrzymanie łacza (przy braku aktywnego numeru TPSA), czy jak to nazwać. Płaci się jedynie za to co wynika z aktualnego cennika, czyli np 59 zł za łącze 6 Mb.
Nie wiem co w przypadku posiadania umowy promocyjnej na czas określony na internet i rozwiązaniu umowy na samo tv. O to nie pytałem bo mnie to nie dotyczyło.
Co do zniknięcia programów tematycznych Polsatu to pani w BOK w moim mieście zapewniała mnie ze na 99% wynik rozmów będzie pozytywny:D Ciekawe skąd ona to wie. Dla mnie czytelnym jest ze na rachunku piszą o fakcie, który się dokona z dniem 1 stycznia, a dziwnym jest to ze miesiąc przed końcem roku MM twierdzi, ze prowadzi jeszcze rozmowy z Polsatem. Dziwne dbanie o interesy klienta ze strony MM. Porządna firma miesiąc przed końcem roku powinna wiedzieć na czym stoi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry