TV HD w polskiej TK Multimedia

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Drogi kolego cypis1 ja na odmianę mojego "multimedialnego losu' jak piszesz czekam już rok....:(

Ale oczywiście życzę Ci powodzenia !!! :D:D:D
 

k0val

New member
cypis1 napisał:
trochę czytałem, ale "na chłopski rozum" spodziewałem się, że będzie chociaż trochę lepiej niż ze zwykłego kabla. U kolegi, który ma - niedostępny w Świdnicy - Aster, cyfrowa telewizja wygląda wyraźnie lepiej niż analogowa. U mnie nie i niech nikt nie nie zwala tego na jakość sygnału nadawców, bo u kolegi np. TVP2, TVN, TVN24 czy nawet MTV wygląda dużo lepiej niż w MM (a telewizor kolega ma teoretycznie nieco gorszy). Zastanawiam się, co robić. Cwane MM przewidują teraz dośc dotkliwą karę za rezygnację z umowy. Jednak moim zdaniem towar, czyli DTV, jest niezgodna z umową, gdyż nie oferuje (poza NG HD) owej legendarnej cyfrowej jakości.
Chyba, że jest szansa na jakąś poprawę w najbliższym czasie (ktoś tu wspominał coś o sofcie do dekodera - czy to naprawdę może odmienić mój Mutimedialny los? ;) )
Zobacz mecz w analogu i cyfrze w analogu dostrzeżesz smugę za zawodnikami w cyfrze już nie i są bardziej żywe kolory mają większe nasycenie ale ogólnie dla mnie to porażka i syf ta cyfra od nich.No i tyle że masz możliwość oglądania kanałów których nie ma w analogu w tym hd.
Jednak na "N" nie ma mocnych.
 

masloww

New member
Bez reklam
k0val napisał:
Zobacz mecz w analogu i cyfrze w analogu dostrzeżesz smugę za zawodnikami w cyfrze już nie i są bardziej żywe kolory mają większe nasycenie ....
u mnie jest odwrotnie, w analogu mam bardziej żywe, naturalne kolory, w dtv obraz jest sztuczny-zamglony; dodatkowo w dtv za zawodnikami mam smugę pikselozy;
z programu Kino Polska w dtv mogę się tylko cieszyć że jest i nic więcej, bo oglądać go nie idzie - pikseloza zamazuje cały ekran, w analogu jest dobrze;
a w bok-u mówią że ze strony technicznej jest wszystko ok :???:
 

piotdz

New member
Zależy od TV pewnie też. U mnie na plaźmie świeże programy z TVNu i Polsatu wolę oglądać w analogu.
Jedyny plus jakościowy to C+ HD, jakość baaaardzo dobra, nawet ostatnio nie zarywa. Niestety to kosztuje pare zł. Pewnie jakbym miał widoczność to bym podziękował MM. Niestety pozostaje mi ten cudowny operator, dzwoniący jeszcze raz na 2mc z tą samą ofertą.
 

kamilb

Member
Da się zrobić żeby obraz z dekodera szedł na drugi telewizor ? Jeśli tak to jak ?
 
Ostatnia edycja:

DarekGdynia

New member
masloww napisał:
Pino TV testowo w Multimedia Polska
http://www.dvbnews.pl/news/2089/pino_tv_testowo_w_multimedia_polska

to już trzeci nowy kanał muzyczny w ostatnim czasie;
może jakiś wirus zamienia nam w mailach do MM prośby z Eurosportu na muzykę:?:

Dokladnie, lecz na analogu sa te testy, 2 dni temu kanal u siebie zauwazylem, lecz moim skormny zdaniem MM nie robi nic aby de facto wzbogacic, uatrakcyjnic swoja oferte, bo "wstawianie" takich kanalow jak Silesia czy Pino TV i etc. to zapychanie kabla moim skromnym zdaniem
 
N

neox

Guest
Wczoraj ruszyl test nowego softu w jednym z miast.
Wprowadza on kilka zmian, pojawia sie tzw. profile uzytkownika oraz nazwijmy to funkcje interaktywne. Rusza albo juz nawet ruszyl nowy kanal, gdzie za pomoca pilota bedzie mozna brac udzial w glosowaniach, ankietach, konkursach za pomoca pilota - cala ta zabawa ma byc mocno rozbudowywana, to tylko poczatek. Tworzac profil i wchodzac w VOD bedzie taki bajerek, ktory zarekomenduje jakies filmy wg. ustawien jakie dalismy w profilu - na pierwszej stronie VOD pojawia sie te filmy wraz z okladkami.

Co do jakosci obrazu na nowym sofcie - brak informacji.

Jesli z softem nie bedzie problemow, dosyc szybko zostanie puszczony na reszte miast.
 

DarekGdynia

New member
Zatem czekamy ... to co mnie a i mysle lwia czesc posiadaczy DTV interesuje to poprawa jakosci obrazu (pikseloza, mgla, brak kontrastu i ostrosci obrazu) wiec dobrze byloby gdyby technicy z MM i ADB nad tym popracowali.
Czy im sie to udalo, mam nadzieje wkrotce przekonamy sie na wlasnej skorze a raczej telewizorze :p
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

neox wiem ;] od wczoraj w gorzowie te DTV strasznie sie tnie ;/ wogole jakos tak dziwine dziala daje np ze chce na kanal 113 isc a mi wyskakuje ze wpisalem 889 i nie ma takiego kanalu ;/
 

Alundro

New member
Jak dla mnie MM nigdy nic nie zrobi z jakością tv.Chyba,że 20.12.2012 poprawią jakość żeby wszyscy mogli zobaczyć 21.12 w dobrej jakości koniec świata. A prawdę mówiąc to im na tym nie zależy.Sporo osób w blokach nie ma możliwości instalacji satelity a Ci co mają to im się poprostu niechce bo to zawsze jakieś kłopoty (a to zrezygnować z kablówki a to później wiercić otwory ). W Polsce niestety jest tak:podpisz umowę a później mamy CIę w dupie. Pozdrawiam.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

ej co jest ?! juz wczoraj wieczorem to zauwazylem i dzis to samo :( jak np ogladam jakis kanal na DTV to mam tak cicho dzwiek ze daje maksymalna glosnosc w TV i dalej to samo na dekoderze tez jest maksymalna ;/ wogole nic sie nie da zrozumiec wczoraj np ogladam mecz Lecha i zamias komentarza jakas cicha reklama jakiegos produktu ;/ napewno to nie wina TV bo na analogu wszysto ok jest;/ wy tez tak macie ? i co to moze byc za problem ?:hmm:
 

kawusiek

New member
Nowy soft jest w koninie.

Odnośnie tego głosu w dtv - restart dobry na wszystko - wcześniej podociskaj euro - jeżeli masz HDMI to zobacz czy nie wpadł ci stb w tryb DVI. Czasami przypadkiem sie tak dzieje. Wyłącz opcje DD z menu - przyeróc stb do ustawie fabrycznych. Czekamy na relacje czy problem nadal.
 
Ostatnia edycja:

pattro

New member
Bez reklam
Re

kawusiek tak masz racje cos tam z HDMI bylo :) ale juz jest ok dzienki wielkie :eek:k: a ty jestes z konina ? i moze wiesz jak sie sprawuje ten nowy sofcik :) ?
 

kawusiek

New member
Nie jestem z konina - tez jestem ciekaw jakto chodzi :) - fajnie że pomogły porady - polecam sie na przyszłość. W poniedziałek ma iść soft w Kaliszu później juz po kolei miasta jak nie będzie niespodzianek. podobno szybciej sprawuje sie programowanie - kanaly przełączają szybciej, epg szybciej wchodzi a to z racji innej konstrukcji softu.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

kawusiek :) to moze jak nowy soft juz pojdzie wszedzie to i te 5 nowych kanalow do gorzow wlkp wejdzie ;]
 
Do góry