TV HD w polskiej TK Multimedia

kawusiek

New member
Myśle że to nie ma nic wspólnego - w Gorzowie poprstu pasma brakuje - musza coś z analogu wyrzucić i wtedy dodadzą do dtv te nowe kanały.
 
N

neox

Guest
Sofcik nic nie da, tak jak pisalem miedzy czerwcem a wrzesniem kanaly beda pojawiac sie stopniowo w kolejnych miastach. Trwaja prace ;)

Nom teraz soft idzie w dwoch czesciach, ten glowny, ktory do tej pory byl i dodatkowo dekoder pobierze kolejna czesc softu, w ktorym zawarte sa te funkcje interaktywne.
 
Ostatnia edycja:

pattro

New member
Bez reklam
Re

neox yy czyli np jak w gorzowie nie ma pasma to ten jakis nowy kanal z tymi sondami itp to sie nie pojawi ? :hmm:
 
N

neox

Guest
Ten kanal ma byc dostepny tam gdzie bedzie nowy soft.
Aha nowy soft na chwile obecna jest tylko do dekoderow z oddzielnymi modemami. Dekodery z wbudowanymi modemami dostana swoja wersje troszke pozniej.
 

DarekGdynia

New member
Gdybys teraz sie podlaczal to bys miial juz z wbudowanym. Ja "wszedlem" w DTV w marcu i taki dostalem.

A teraz innej beczki: od dwoch dni kanal FOXLife u mnie jest niedostepny - czarny ekran.

Nie wspominam juz od LUXE TV ktory od 2 tygodni mam niedostepny (fakt pakietu HD nie posiadam ale oko cieszylem w HDTV...teraz jedynie National Geo pozostal ... :p
 
Ostatnia edycja:

kawusiek

New member
Niestety mają mała awarie foxlifa - a co do Luxe TV jest juz tylko w pakiecie płatnym HD.

tak na mariesie 19 PLn za HD/m-c
 
Ostatnia edycja:

DarekGdynia

New member
kawusiek napisał:
Niestety mają mała awarie foxlifa - a co do Luxe TV jest juz tylko w pakiecie płatnym HD.

tak na mariesie 19 PLn za HD/m-c


Wiesz dobrze byloby pomysle o jakiej planszy, czym kolwiek , co cieszyloby oko w momencie braku sygnalu, tak jest na analogu, przynajmiej wiesz ze u Ciebie all okey, tylko przekaz padl, lub kanal.... takie rozwiazanie user friendly, nie wiele to zachodu a klient nie jest zdezorientowany.... Taka moja sugestia do technikow z MM... :p
 

masloww

New member
Bez reklam
kawusiek
widać że jesteś dobrze zorientowany w tym co się dzieje w MM; mógłbyś zdradzić skąd masz takie informacje, czy jesteś może pracownikiem MM?
może wiesz coś o planach-możliwościach polepszenia jakości obrazu w DTV oraz wprowadzeniu nowych programów w szczególności Eurosportu i Canal+Sport2
 

kawusiek

New member
Cały analog ma byc wkomponowany w DTV. Eurosport pewnie nic nie zrobią.
Lisek już działa.

I wiadomośc z ostatniej chwili - nowy soft jest w kaliszu - wrażenie zaje...... epg śmiga jak szalony :) - profile do userów - nowy vod - teraz widać że się naprawde postarali. Wskoczyła nowa telewizaj MM - niestety widać ze jeszcze zakodowana. Pewnie testy.

masloww - A nie wiesz że ciekawośc to pierwszy stopień do piekła hehehe :):):):)
 
N

neox

Guest
DarekGdynia napisał:
Wiesz dobrze byloby pomysle o jakiej planszy, czym kolwiek , co cieszyloby oko w momencie braku sygnalu, tak jest na analogu, przynajmiej wiesz ze u Ciebie all okey, tylko przekaz padl, lub kanal.... takie rozwiazanie user friendly, nie wiele to zachodu a klient nie jest zdezorientowany.... Taka moja sugestia do technikow z MM... :p
Takie cos juz bylo zglaszane ale nie jest to takie proste do wykonania.


Co do obrazu to delikatne zamglenie chyba dalej ma miejsce, jak to zglaszalem komu trzeba to ten nowy soft byl juz chyba zapiety, jakas zmiana jesli bedzie to raczej z nastepnym softem.
 
Ostatnia edycja:

DarekGdynia

New member
Czekamy zatem na wdrozenie nowych miast. Faktycznie wczoraj po obejzeniu filmu z VOD musialem zresetowac "skrzynke" bo byla taka zamulona ze nawet kanalu zmienic nie mozna bylo.

Co do jakosci obrazu to nie mam tutaj tylko mlecznego obrazu na mysli. Obraz widac wyraznie ze jest baaardzo, ale to bardzo kompresowany co sie odbija cholernym blaskiem na jakosci... To jest moim skromnym zdaniem Panowie, glownym problem w MM.

Ostatnio dla porownania podlaczylem sobie antene satelitarna ze zwyklym tunerem cyfrowym i kazdy jeden kanal z FTA byl zyleta a tego od poczatku w DTV brakowalo i nadal brakuje.

p.s. FOXLife wrocil :)
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
kawusiek napisał:
masloww - A nie wiesz że ciekawośc to pierwszy stopień do piekła hehehe
lubię wiedzieć z kim mam do czynienie, co by się w kotka i myszke nie bawić i czegoś niestosownego nie napisać;
jak nie chcesz zdradzić to trudno; ale fajnie że tu jesteś, nowe źródełko informacji się przyda, bo z bok-u nie idzie się niczego dowiedzieć; do tej pory tylko neox raczył nas wieściami z tajnej organizacji, za co jestem wdzięczny;

DarekGdynia napisał:
Obraz widac wyraznie ze jest baaardzo, ale to bardzo kompresowany co sie odbija cholernym blaskiem na jakosci... To jest moim skromnym zdaniem Panowie, glownym problem w MM.
też jestem tego samego zdania, obraz mam taki jakbym podłej jakości divixa ogladał; MM za mocno kompresuje sygnał, ostatnio caraz bardziej, pewnie dlatego aby upchnąć nowe programy; aż strach pomyśleć jaka będzie kompresja jak całego analoga wkomponują w dtv bez znacznego zwiększenia pasma
 

kawusiek

New member
No kompresja jest straszna - ale jak to mówia na władze nie poradze - maslov powiedzmy że sie z neoxem dobrze znamy i z tego samego źródłama my info :)
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

a ja sie pytam kiedy cos nowego w gorzowie :D bo prawda jest taka ze pakiet HD do mnie dotarl dopiero po hymmm 5 miesiacach od kiedy powstal ;/ czy ten gorzow to jest ich jakies najmiejsze miasto i dlatego czy co ? :( bo z bok nic nie moge sie dowiedziec :( :hmm:
 

DarekGdynia

New member
też jestem tego samego zdania, obraz mam taki jakbym podłej jakości divixa ogladał; MM za mocno kompresuje sygnał, ostatnio caraz bardziej, pewnie dlatego aby upchnąć nowe programy; aż strach pomyśleć jaka będzie kompresja jak całego analoga wkomponują w dtv bez znacznego zwiększenia pasma[/quote]



Dlatego moje zdanie jest takie - na ta chwile nie chce miec calego analogu w DTV i nowych kanalow multimedialnych, bo to wszytsko to sa "zapychacze" i polsrodki dzieki ktorym beda mogli sie pochwalic 50-60 cyfrowymi kanalami w swojej ofercie.
Wolalbym aby popracowali nad jakoscia tych ktore mamy juz teraz dostepne niz zajmowac sie czysto marketinowymi dzialaniami pod konkurencje, bo w chwili obecenej z czystym sumieniem moge powiedziec ze DTV w MM nie ma nic wspolnego z telewizja wysokiej jakosci HDTV (innymi slowy, ktos tu kogos nabij w butelke :).
Obraz lepszy osiagam na zwyklym "talezu" i tunerze. A to chyba nie o to w tym wszystkim chodzi, i nie taka jest misja firmy Multimedia...
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
DarekGdynia, nic dodać nic ująć!!!

Stwierdzalnym dzisiaj / z przykrością /, że od wielu już dni w ogóle nie używam DTV...nie tak to miało wyglądać:( Ja też liczyłem na cyfrową jakość, której nie ma.....

Nic tylko poczekać do sierpnia....
 

kawusiek

New member
No i sa problemy z nowym softem - zawiesza sie stb - szkoda a tak ładnie sie zapowiadoało eh... pewnie na reszte polski juz nie pojdzie. A powiemwam że na nowym sofcie jakość nawet odbioru sie poprawiła a sam dekoder działa szybciej. Wg mnie dziwne - ale jkoś kolory sie polepszyły i te włąsnie dziwne DIVx owe mory poznikały :)
 
N

neox

Guest
Wykryte zostaly bledy w nowym sofcie, upgrade na pozostale miasta wstrzymany. Podejrzwam ze znow ADB dalo ciala, bo jeden blad to ten sam ktory juz kiedys byl ehhh brak slow.

Dlatego moje zdanie jest takie - na ta chwile nie chce miec calego analogu w DTV i nowych kanalow multimedialnych, bo to wszytsko to sa "zapychacze" i polsrodki dzieki ktorym beda mogli sie pochwalic 50-60 cyfrowymi kanalami w swojej ofercie.
Wolalbym aby popracowali nad jakoscia tych ktore mamy juz teraz dostepne niz zajmowac sie czysto marketinowymi dzialaniami pod konkurencje, bo w chwili obecenej z czystym sumieniem moge powiedziec ze DTV w MM nie ma nic wspolnego z telewizja wysokiej jakosci HDTV (innymi slowy, ktos tu kogos nabij w butelke :).
Jak znam zycie, nie jest to realne, moze inaczej, nie jest to oplacalne. Co z tego ze obraz bylby zyleta do potegi n-tej, 15 kanalow HD i kazdy stały bitrate 20Mbps skoro koszta takiego czegos bylyby takie, ze abonamencik jaki placimy za DTV wzrósł by do takiej kwoty, ze kupili by to maniacy HD - juz kiedys pisalem, nikt na to nie pojdzie to jest biznes, to musi przynosic dochody i byc dla milionow a nie garstki.

Czasami wejde w temat o N-ce i widze ze ludzie tez zaczeli tam narzekac na jakosc kanalow HD, przycieli bitrate? Prawda jest taka ze WY wiecie co to bitrate, WY zauwazacie pewne niedogonosci ale 100tys. innych klientow oraz dziennie przybywajacych kilkudziesieciu czy tam kilkuset po prostu tego nie widzi. Maniakow HD jest garstka.

Dla mnie najwazniejsze sa kanaly HD, pozostale SD, ktore ogladam przez DTV odbieraja prawidlowo, te na ktorych najbardziej widac kompresje malo mnie interesuja. Aha podlaczcie sobie ten dekoder przez scarta do zwyklego TV CRT - ja tam kompresji nie widze :) Niestety na LCD bedzie widac wszelkie niedogodnosci zwiazane z kompresja.

Wierze ze po wakcjach bedzie lepiej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry