TV HD w polskiej TK Multimedia

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Neox masz rację, ale idąc tym torem to lepiej już pozostać przy 21 calowym CRT!

Wtedy obraz ładny i ostry i kompresji nie widać.......:D

I w pełni się z Tobą zgadzam firma musi zarabiać....obiecując cyfrową jakość przed podpisaniem umowy, a później abonencie płać i martw się sam co zrobić z sygnałem marnej jakości....zacięciami, zawieszaniem dekodera i brakiem co jakiś czas programów! Ja rozumiem chwilowe trudności, ale mam już DTV rok i cały czas jest tak samo.... ile można czekać?

I nie jest to oczywiście tylko przypadłość MM, niestety taka jest polska rzeczywistość klient jest dobry przed zakupem towaru, usługi, a później to już jego problem...
 
N

neox

Guest
marciniozo napisał:
I nie jest to oczywiście tylko przypadłość MM, niestety taka jest polska rzeczywistość klient jest dobry przed zakupem towaru, usługi, a później to już jego problem...

Tak jest WSZEDZIE.
 

masloww

New member
Bez reklam
najlepiej byłoby jakby MM podziękowała za współprace fachowcom z ADB i zatrudniła innych; n-ka też ma problemy bo także korzysta ze sprzętu i usług ADB;
cyfra i upc nie mają sprzętu ADB i nie słychać na forum aby narzekali na problemy techniczne i jakość obrazu;

czy jest gdzieś dostępny stary zeszłoroczny soft i czy można go samemu wgrać? ja już wolałem ten zacinający się ale z lepszym obrazem
 

DarekGdynia

New member
marciniozo napisał:
Neox masz rację, ale idąc tym torem to lepiej już pozostać przy 21 calowym CRT!

Wtedy obraz ładny i ostry i kompresji nie widać.......:D


Tutaj ja moge cos powiedziec, bo podlaczajac DTV w marcu podlaczylem ja pod CRT 26" ale juz wtedy widzialem ze cos jest nie tak z jakoscia tej telewizji "cyfrowej" i wiesz mi neox nie jestem zadnym maniakiem czy znawca tematu HD, bo de facto pierwszy kanal HD zaczalem ogladac wlasnie z MM :p poprostu lubie telewizje w dobrej jakosci, lubie usiasc wieczorem i obejzec cos co cieszy oko... :)

Teraz gdy podlaczylem do DTV LCD 37" to juz nie moge zrzucac winy ze obraz slaby po tv stary, poprostu taki obraz jakie jego zrodlo, czyli baaardzo marne...




I w pełni się z Tobą zgadzam firma musi zarabiać....obiecując cyfrową jakość przed podpisaniem umowy, a później abonencie płać i martw się sam co zrobić z sygnałem marnej jakości....zacięciami, zawieszaniem dekodera i brakiem co jakiś czas programów! Ja rozumiem chwilowe trudności, ale mam już DTV rok i cały czas jest tak samo.... ile można czekać?

I nie jest to oczywiście tylko przypadłość MM, niestety taka jest polska rzeczywistość klient jest dobry przed zakupem towaru, usługi, a później to już jego problem...

Tutaj marciniozo w pelni tez sie zgadzam z tym co piszesz.

Faktycznie tez slyszalem ze w N-ce ludzie zaczynaja narzekac, ale naprzyklad koledzy z Vectry potrafia zrobc dobra telewizje cyfrowa. Az sie serce kraja, firma z Gdyni, a nie moge sie do nich podpiac bo kilka lat temu prezesi firm Vectra i MM sie zawarli gentelmenska umowe o nie wchodzeniu sobie w parade i gdzie tu zdrowa konkurencja, gdzie ?!!?


Jedyne co moge podpowiedziec technikom z MM to moze wreszcie czas pojsc w slady innej konkurencyjnej firmy i zaczac wspolpracowac z VECTORem ktory wdraza w roznych czesciach kraju DOCSIS 3.0 I-CMTS
 
Ostatnia edycja:

Vanish

New member
DarekGdynia napisał:
Jedyne co moge podpowiedziec technikom z MM to moze wreszcie czas pojsc w slady innej konkurencyjnej firmy i zaczac wspolpracowac z VECTORem ktory wdraza w roznych czesciach kraju DOCSIS3.0
Na pewno nad tym pracują ale żeby zaraz wdrażać? To się jeszcze będzie tyle razy zmieniać że szkoda wysiłku. Na razie w Polsce nikt tego chyba komercyjnie nie stosuje. A poza wszystkim można zrobić dobrą DTV i bez DOCSIS3.0 - nich MMP się weźmie i zrobi. Mnie jest obojętne czy transmisja kanału idzie po DVB czy IP - ma to działać dobrze.
 

Vanish

New member
masloww napisał:
a mógłbyś mi wyjasnić w czym tkwi różnica momiędzy dekoderami adb a tymi z upc
Przede wszystkim brak VOD ale też brak usług dodatkowych (portali, jakichś interaktywnych bajerków które wprowadza n-ka i mmp - zlecania nagrywania z komórki u n-ki)
 

masloww

New member
Bez reklam
Vanish napisał:
Przede wszystkim brak VOD ale też brak usług dodatkowych (portali, jakichś interaktywnych bajerków które wprowadza n-ka i mmp - zlecania nagrywania z komórki u n-ki)
znaczy się potwierdza się stara zasada, że jak coś jest uniwersalne do wszystkiego to jest to zazwyczaj do dupy
 

kawusiek

New member
masloww nie bardzo sie teraz zgadzam - weszła pierwsza wersja tego nowego softu oznaczona nr 30. Jak wiadomo ze stycznia -lutego weszla również nowa wersja softu i tam byl ten sam problem - po 3 tygodniach adb poprawilo soft i juz bylo ok. A Odnośnie funkcjonalności. Super - ylko aby sie nie wieszalo

A tak namarginesie - dzis od rana awaria cała polska - E02 :) Chyba stacja czołowa w Gdyni poleciała w powietrze :)
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

kawusiek dzienx za info ze awaria ja juz myslalem ze cos u mnie znowu :D ale mam nadzieje ze spalilo im sie tam wszystko i ze zaczna od nowa wszystko czyli nowe dekodery soft jakos obrazu kanaly :D <marzenie>;)
 

DarekGdynia

New member
kawusiek napisał:
A tak namarginesie - dzis od rana awaria cała polska - E02 :) Chyba stacja czołowa w Gdyni poleciała w powietrze :)

No prosze, nic nie moge potwierdzic, bo aktualnie jestem w pracy, ale dam znac w godzinach pozno popoludniowych co i jak u mnie..
 
Ostatnia edycja:
N

neox

Guest
DarekGdynia napisał:
Jedyne co moge podpowiedziec technikom z MM to moze wreszcie czas pojsc w slady innej konkurencyjnej firmy i zaczac wspolpracowac z VECTORem ktory wdraza w roznych czesciach kraju DOCSIS 3.0 I-CMTS

DOCSIS 3.0 bedzie wdrazany byc moze nawet w tym roku ale nie dla uslug komercyjnych.
 
N

neox

Guest
Beda mogli DUUUZO WIECEJ wpuscic w siec na obecnej infrastrukturze.
Jesli chodzi o net to maja byc nowe pakiety chyba 12Mbps (moze wieksze tez) ale to bedzie na 2.0
 

cypis1

New member
neox rozumiem, że propozycja podłączania CRT do cyfrowego dekodera to żart - w końcu telewizji cyfrowej nie kupuje się do oglądania na kineskopowcach - do tego w zupełności wystarcza zwykła kablówka...
Co do jakości "cyfrowej" telewizji Multimediów i tego, że uczestnicy forum to koneserzy obrazu, a zwyczajny lud cieszy się z tego, co ma i siedzi cicho - to naprawdę kiepskie myślenie. Ja rozumiem, biznes, zyski, nawet pazerność, ale we wzajemnym świadczeniu sobie usług społeczeństwo powinno opierać się także na uczciwości i zaufaniu, inaczej mamy dżunglę, chaos i dyskomfort. Jeżeli obiecuje się wysoką jakość, to trzeba się z obietnicy wywiązać - albo nie obiecywać. Nie można oszukiwać. To tak jakby na wsi była jedna piekarnia i piekarz w związku z tym stwierdził: liczy się zysk, robię bułki z popiołu, dodam do smaku trochę mąki, a ludzie i tak kupią, bo muszą coś jeść (koneserzy ponarzekają, ale kij z nimi ;)). W średniowieczu rzemieślników, którzy psuli standardy, dla oszczędności odchodzili od powszechnych receptur, zaniżali wagę produktów, oszukiwali klientów, nazywano partaczami i zakazywano im handlu w mieście.
W dzisiejszym korporacyjnym świecie partacza nie wyrzucimy z miasta, bo partacz się rozrósł i dyktuje warunki. Niech jednak nie wmawia mi, że dostaję dobry produkt i mam się cieszyć z tego, co mam - widziałem inne cyfrowe telewizje i wiem, że jak się chce to można zaoferować klientowi dużo bardziej zadowalającą jakość. :evil:
 
N

neox

Guest
Czy ktos Ci broni zakupic Polsat Cyfrowy, Cyfre+, N-ke? Mamy wolny kraj, wybieraj co chcesz, nie jestes zadowolony z MM zmien operatora. No sory ale wkurza mnie takie podejscie, kiedys mialem neta z TPSA, problemow technicznych nie mialem, po 1.5 roku cenowo wzgledem innych operatorow placilem jak za zboze, podziekowalem i zmienilem operatora.


No widzisz i tu sie mylisz, dekoder do TV CRT - zaden zart. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ilu klientow ma dekoder podlaczony do takiego TV, a Ci, ktorzy maja LCD/Plazme dekoder maja podlaczony scartem, ktory jest w zestawie - byc moze dlatego nie zglaszaja problemow o ktorych mu ty piszemy :D. Na CRT kompresji nie widac :) LCD niestety ale kompresja jest widoczna na kilku kanalach, do HD nie mam zadnych zastrzezen.

To moze ja tez ponarzekam, ladnie przytoczyles przyklady.
Zwykly ketchup "Wyprodukowano dla Tesco" - promocja, smakowity, tani, po co przeplacac? W srodku wodnista substancja, jakby ktos wlal 100mln ketchup-u a do tego dolal 250mln wody. Partacz (Tesco) rozroslo sie do takich rozmiarow ze nie mozna ich wyrzucic. Wmawia ludziom ze ich produkty sa lepsze i duzo tansze. Wiem co do prawdziwy ketchup i niech mi nie wmawiaja ze to co oni daja to ketchup. Zakazuja handlu takimi produktami w naszym kraju????? Nie!

Mam mozliwosc uzyskania informacji odnosnie uslug MM i powiem wam ze osob, ktore narzekaja na jakos obrazu w DTV jest garstka!! Oczywiscie, mozecie mi nie wierzyc a jak napisze ze zdarzaja sie sytuacje, w ktorych klienci sami chwala jakosc obrazu to pewnie zaczniecie sie smiac:cool:

Ja sobie tylko zycze zeby wszystkie stacje szybko przeszly na HD, SD to przezytek, az nie chce mi sie ogladac TV jak kilka godzin czlowiek popatrzy na NG HD albo C+ Sport HD (zeby nie bylo ogladam przez cyfrowy dekoder w sieci MM :D)
 
Ostatnia edycja:

DarekGdynia

New member
neox napisał:
Ja sobie tylko zycze zeby wszystkie stacje szybko przeszly na HD, SD to przezytek, az nie chce mi sie ogladac TV jak kilka godzin czlowiek popatrzy na NG HD albo C+ Sport HD (zeby nie bylo ogladam przez cyfrowy dekoder w sieci MM :D)

Fakt, National Geo... faktycznie super wyglada, i czesto wlaczam go tylko po to aby nacieszyc oczy pieknymi krajobrazami chodz tez warto zwrocic uwage ze nie kazdy program jest nadawany w HD ale to juz kwestia nadawcy a mu tu osadzamy operatora przeciez :)
 

cypis1

New member
neox napisał:
Czy ktos Ci broni zakupic Polsat Cyfrowy, Cyfre+, N-ke? Mamy wolny kraj, wybieraj co chcesz, nie jestes zadowolony z MM zmien operatora. No sory ale wkurza mnie takie podejscie
Ha, żeby tak łatwo było w rzeczywistości ;) MM jest jedynym operatorem kablowym w moim mieście. Od kilku lat mam w tej firmie internet, telefon i zwyczajna kablówkę (którą oglądałem na CRT) i z tych usług akurat byłem zadowolony. Po zmianie telewizora, przekonywany przez reklamy i panią z biura obsługi klienta ("jakość będzie dużo lepsza") postanowiłem wykupić DTV. Szczerze mówiąc, nie miałem gdzie sprawdzić jakości cyfrowej telewizji w MM na sprzęcie jaki kupiłem, bo akurat trzy telewizory, które oglądałem w akcji (na dekoderze MM) u znajomych miały bardzo małe przekątne i jakość obrazu nie przerażała. Większe oglądałem, ale niestety była to inna kablówka w innym mieście (sporo lepsza od MM - i tam różnica między sygnałem analogowym a cyfrowym jest znacząca). Okej, zakupiłem usługę, "dostałem" dekoder i ręce mi opadły (oczywiście poza kanałami HD, które rzeczywiście wyglądają dobrze - a mam ich raptem 2 ;): NG HD i Filmbox HD). I tu zaczynają się schody - za wypowiedzenie umowy pakietu Basic jest od niedawna niemała kara. Więc nie mów mi, że olanie operatora, który mnie oszukał jest takie proste.
 
Ostatnia edycja:
Do góry