TV HD w polskiej TK Multimedia

topsy

New member
Dzisiaj włączyli mi HBO HD, jakościowo jaj nie urywa, ale jest poprawnie:)
Fajnie, że dołożyli jeszcze HBO 2 i HBO Comedy.

btw:
Czy u was działa głośność +/- w dekoderze po hdmi ?
 

Powerr

New member
Tak, jeZdem z Kętrzyna :D
Mam motorolkę zawsze połączoną RJotką. Mam ją od dawna, nigdy nie mialam problemów z prędkościami, chyba że była jakaś awaria, piorun walnął w technika czy coś takiego :) Cały ub rok miałam 12mb i nie narzekałam. Teraz po tych przenosinach i sygnale z Giżycka to po prostu horror. Raz mam 7 raz 3. Przeważnie 3 :(

Wczoraj technik sprawdzał modem, podpinał siędo niego, wszystkie parametry ma ok, kable w porządku, na klatce w skrzynce tez cos grzebał i jest dobrze wszystko ustawione a i tak lipa z transferem.

Miałam miec telefon kontrolny wieczorem ale pies z kulawąnogą nie zadzwonił. Zresztą po co miał dzwonic jak pewnie juz technik im przekazał żę poprawy nie ma a klientka ma coraz bardziej czerwone oczy z wściekłości :grin:

PS. Przy okazji rozmawiałam o dtv. Gośc powiedział, że z Nką nie ma co porównywać ale ze się podobno trochę poprawiło z jakością. Szkoda że ceny nadal dołujące :p

Czyli norma. w Giżycku od kilkunastu dni są problemy z uzyskaniem odpowiednich parametrów internetu.
 

mil999

New member
Regulację głośności po HDMI nie zawsze da się łatwo uzyskać. Jeżeli kanał nadaje dźwięk w DD to dekoder nie może zmienić jego natężenia bez jego zdekodowania, zmiany natężenia i ponownego zakodowania bo to sygnał cyfrowy. Wysyła po prostu sygnał jak leci i dopiero urządzenie odbierające po zdekodowaniu może regulować natężenie już analogowego sygnału.
 

tolesi

New member
Regulację głośności po HDMI nie zawsze da się łatwo uzyskać. Jeżeli kanał nadaje dźwięk w DD to dekoder nie może zmienić jego natężenia bez jego zdekodowania, zmiany natężenia i ponownego zakodowania bo to sygnał cyfrowy. Wysyła po prostu sygnał jak leci i dopiero urządzenie odbierające po zdekodowaniu może regulować natężenie już analogowego sygnału.

w MM są dekodery firmy ADB , ta sama firma robi dekodery dla platformy N-ki , i w niej jest możliwośc regulacji głosu po HDMI z pilota od dekodera , a na dodatek w DD !
 

Frauka

New member
Bez reklam
Frauka, a napisz czy wymienił Ci technik ten modem ? Mówił jak u innych te 12Mbps działa ?

Nie wymienił bo modem ma dobre parametry. Nic go nie musiał regulować. Powiedział że ta Motorola obsługuje net nawet do 40 mb :)

Ten technik był oszczędny w słowach ale stwierdził ze to co mógł zrobić to zrobił. Modem sprawny, kable dobre. Po jego wyjściu i tak wysłałam im maila zachowując ciąg korespondencji, żeby wiedzieli, że sprawa nie jest zakończona. I jak na razie cisza.

Ten pierwszy technik to powiedział, że nie jestem jedyna. Jak widać zresztą na tym forum w Giżycku jest to samo.
Nie odpuszczę. Będę reklamować.

Przez poprzedni rok jakoś miałam 12mb. Niemożliwe żeby się cofali w rozwoju.

Ps. Przed chwilą sprawdziłam. Mam teraz niecałe 4mb. Śmiech na sali.
 

mil999

New member
w MM są dekodery firmy ADB , ta sama firma robi dekodery dla platformy N-ki , i w niej jest możliwośc regulacji głosu po HDMI z pilota od dekodera , a na dodatek w DD !

Mam teraz w domu dekoder multimedii (umowa do konca sierpnia) i dekoder N (ten z niebieskim menu) i w N jest atrapa regulacji głośności, tzn. dźwięk może być tylko włączony albo wyłączony. Gdy ściszasz, pasek leci w dół i w pewnym momencie dźwięk znika. Dekoder podłączony do TV przez HDMI. Taka ta regulacja tam jest. Nie wiem jak jest w nowszym turbodekoderze, może tam coś wymyślili.
 

tolesi

New member
N jest atrapa regulacji głośności, tzn. dźwięk może być tylko włączony albo wyłączony. Gdy ściszasz, pasek leci w dół i w pewnym momencie dźwięk znika.


hm. mam ustawioną w tv głośnośc na ok 50% ., i bez przeszkód p0łynnie reguluje dźwięk po HDMI z poziomu dekodera , nawet w jakimś satrym sat mediona jest regulacja dźwięku po HDMI
 

topsy

New member
Dekodery PVR w MM maja mozliwosc regulacji poziomem glosnosci przez HDMI, zwykle niestety nie.
Czy ktoś posiada taki dekoder?
Jest jakaś znacząca różnica w jakości względem starszego modelu ?
Czy dekoder pozwala na zapis video w formacie hd ?
Wybaczcie za pytania ale dopiero teraz podłączyłem dekoder do tv:) mam go od ponad dwóch lat :)
 

dandee

New member
Czy ktoś posiada taki dekoder?
Jest jakaś znacząca różnica w jakości względem starszego modelu ?
Czy dekoder pozwala na zapis video w formacie hd ?
Wybaczcie za pytania ale dopiero teraz podłączyłem dekoder do tv:) mam go od ponad dwóch lat :)

pvr rzadziej się wiesza , modem jest wbudowany , hd nagrywa też oczywiście i jak napisał snekee mozna regulwać głośność po hdmi
 

Bartek_PLRZ

New member
też bym chciał wiedzieć, bo sam myślałem by włączyć sobie dzisiaj C+ w HD, jednak nie dodzwoniłem się do dziadów i chęć mi przeszła. I mam pytanie, pakiety włączają od razu? :)
 

Stupa

New member
Potwierdzam wczoraj oglądałem GP na Canal + Sport HD i jakość była jak na mm bardzo dobra ;) nawet nie wiedziałem, że jest ten Canal + Gol musze ustawić... a czy można w mm wymienić dekoder na ten z pvr? bo mój zwykły ma tak opóźnioną reakcje gdy przepracuje z 2h ze to szok czasami...
 
Do góry