TV HD w polskiej TK Multimedia

torik

New member
Dekoder PVR jak przerzucić nagrane dane do komputera?

Witam,

Pytanie do użytkowników dekodera PVR w multimedia.
Czy istnieje możliwość przerzucenia nagranych programów z dysku w dekoderze do komputera?
Jeżeli tak to w jaki sposób?

Pozdrawiam
 

Leptosp

New member
Format obrazu a rzeczywista jego jakośc W MM

Mam pytanie do użytkowników Multimedia.pl. Zanim je zadam, krótki wstęp:
Wielkość obrazu przesyłana przez tego dostawcę to raptem 28 cali przekątnej.
Powiększając obraz HD do nawet 37 cali mamy stratę 9 cali i jakość obrazu HD ma wyraźnie niższą jakość (zatem HD jest fikcją).
Byłem w latach ubiegłych odbiorcą sygnału UPC. Tam przesyłany obraz miał co najmniej 32 cali chyba, że zakupiło się filmy dodatkowe Te były w takim samym formacie jak wszystko w Multimedii.

Pytanie brzmi czy zaobserwowane przeze mnie zjawisko jest efektem rzeczywiście takiego "pokurczowego" formatu przesyłania czy badziewnego dekodera w jaki Mm wyposaża swoich klientów?
 

masloww

New member
Bez reklam
oj nowy nowy
lamer z ciebie nieprzeciętny
z tymi calami to pojechałeś ostro
czym prędzej pytaj się wujka Google na tematy „rozdzielczość ekranu” i „format obrazu” bo na dziś masz masz pałę z tych tematów

wina badziewnego obrazu leży po stronie jakości nadawanego obrazu przez MM, zbyt mocnej kompresji – artefakty; dekoder też swoje wnosi – mały kontrast

p.s.
z UPC przenosić się do MM? odwrotnych przypadków było kilka a w tą stronę to jesteś chyba pierwszy

p.s.2
czy we Wrocku w ostatnich dniach w nocnych porach też macie zaniki sygnału: internet, analog?
 

zenon20

New member
Czy u was tez na Rebel TV jest taka pixeloza przy szybszych scenach jest normalna szachownica na ekranie to samo jest na TELE 5,Poloni 1,TVS,Domo ostatnio tez jakosc innych kanalow tez sie pogorszyla takich jak TVN 24,TVN Turbo i kilku innych dla czego reszta kanalow nie moze wygladac jak Czworka radio z wizja akurat ten kanal prezentuje sie dobrze jak wprowadzaja nowe kanaly to moga chyba zwiekszyc bitrate i poprawic jakosc dtv.Sorry za brak Polskich znakow to wina uszkodzonej klawiatury.
 

flisu123

New member
Czy u was tez na Rebel TV jest taka pixeloza przy szybszych scenach jest normalna szachownica na ekranie to samo jest na TELE 5,Poloni 1,TVS,Domo ostatnio tez jakosc innych kanalow tez sie pogorszyla takich jak TVN 24,TVN Turbo i kilku innych dla czego reszta kanalow nie moze wygladac jak Czworka radio z wizja akurat ten kanal prezentuje sie dobrze jak wprowadzaja nowe kanaly to moga chyba zwiekszyc bitrate i poprawic jakosc dtv.Sorry za brak Polskich znakow to wina uszkodzonej klawiatury.

Tak u mnie w Tarnowie to samo kicha na calego ,teraz mozna porownac jakos w MM z jakoscia naziemniej telewizji cyfrowej i widac jaka jest roznica.
 

mil999

New member
Niedługo oddaje dekoder DTV i mam pytanie co tam trzeba oddać w zestawie? Dekoder, pilot, kabel euro i coś jeszcze było? Czy trzeba mieć oryginalne pudełko?
 

Frauka

New member
Bez reklam
Ja oddawałam w oryginalnym bo korzystałam chyba tylko miesiac czasu. Słyszałam jednak ostatnio w BOK jak pracownica tłumaczyła jakiejś kobiecie, że ma przyniesc modem, zaslilacz, kabel i żeby to zapakowała w jakiekolwiek pudełko chroniące sprzęt.
 

masloww

New member
Bez reklam
Tak u mnie w Tarnowie to samo kicha na calego ,teraz mozna porownac jakos w MM z jakoscia naziemniej telewizji cyfrowej i widac jaka jest roznica.
dzięki temu można łatwiej zerwać umowę jak ktoś się uprze z powodu niezadowalającej jakości usługi;
do tej pory też to było możliwe, tylko trzeba było wymóc na serwisancie żeby potwierdził mankamenty obrazu a nie zawsze chcieli to czynić; teraz już nikt nie będzie mógł rżnąć głupa że obraz jest bardzo dobry jak się da do porównania sygnał z DVB-T;
może też stanie się cud i włodarze z MM przejrzą na oczy i zrobią coś z obrazem, choć na to bym zbytnio nie liczył
 

zenon20

New member
U mnie najgorsza pixeloza,rozmywanie sie obrazu to:TVS,Tele5,Polonia 1,TVN Turbo,Travel,Domo,Sportklub,Rebel TV reszta jakos tam ujdzie a tak to tylko kanaly HD ok.
 

tolesi

New member
U mnie najgorsza pixeloza,rozmywanie sie obrazu to:TVS,Tele5,Polonia 1,TVN Turbo,Travel,Domo,Sportklub,Rebel TV reszta jakos tam ujdzie a tak to tylko kanaly HD ok.

Co do kanałów TVS , Tele5, Polonia 1, Sportklub to wina nadawcy , z satelity bez żadnych zbędnych dodatkowych kompresji też te kanały mają tragiczną jakość.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Dostałam odpowiedz na moją reklamację. Uznali ją i dają jednorazowo 24zł upustu przy kolejnej fakturze.
Nie napisali jednak, kiedy usuną problem. Podejrzwam, że liczą na to, że zaraz zacznie się wrzesień i dzieci pójdą do szkoły. Ręce opadają.

Zamiast 12mb mam 4-6 a pojedyńczy plik idzie do południa 300 a poźniej 220Kb/s max. I tak od 14 lipca.

Chyba tylko UKE mi zostaje. :neutral:
 

Stupa

New member
Nie wiem czy zauważyliście od czasu do czasu pojawia się komunikat od mm, że przepraszają za jakość niektórych kanałów ale jest to niezależne od nich, a od nadawcy tychże kanałów...
 
Do góry