TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

1paul11

New member
transfer po lanie

Jaki macie transfer po sieci lan miedzy komputerem a traxdata z podpiętym dyskiem zew. przez usb ?
U mnie jest ok 1,5 MB to zdecydowanie za mało !! i nie wiem w czym jest problem czy w routerze czy w traxdacie.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
337,95 zł + (29,95)

Miałem trzymać rękę na pulsie w sprawie Traxdata. Niestety jest jakiś obsuw w dostawach i nie wiadomo kiedy realnie będzie. Jak wiadomo w tej chwili ten model jest w zasadzie nie osiągalny w sprzedaży.
Ale dziś na iBOOD.com - Internet's Best Online Offer Daily! jest sprzedaż jednodniowa do wyczerpania stanu zapasów
Argosy HV335T Mobile Video HDD za 337,95 zł + (29,95 kurier). Jest na Realtek 1073DD i umożliwia instalacje SATA 3.5. FW powinien pasować od wszystkich opisywanych w tym wątku klonów. Różni się troszkę inną obudową, slotem USB na panelu przednim i innym pilotem. Reszta wygląda na identyczną. Gwarancja 2 lata. Zobaczcie - pomyślcie. Przypominam że tylko dziś do kupienia.
 

drjones

Member
Jest na Realtek 1073DD i umożliwia instalacje SATA 3.5. FW powinien pasować od wszystkich opisywanych w tym wątku klonów. Różni się troszkę inną obudową, slotem USB na panelu przednim i innym pilotem. Reszta wygląda na identyczną.

Myślałem o tym ale chyba nie za ryzykuję. Niby wygląda na klona ale po jakiś większych mutacjach wewnętrznych chyba. Poczekamy cierpliwie na znane klony. ;)

Aha Manta C300 recorder w Auchan po 399 była. Niestety C200 już nie było, ale warto upilnować. 399 to rozsądna cena za wierny klon. ;)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Myślałem o tym ale chyba nie za ryzykuję. Niby wygląda na klona ale po jakiś większych mutacjach wewnętrznych chyba. Poczekamy cierpliwie na znane klony. ;)

Aha Manta C300 recorder w Auchan po 399 była. Niestety C200 już nie było, ale warto upilnować. 399 to rozsądna cena za wierny klon. ;)

Ja tam zamówiłem więc się sprawdzi. Generalnie ma to czego na dziś potrzebuje. Nie chciałem już czekać a co później wyjdzie na rynku to się zobaczy.

Wiem że Manta C300 od C200 różni się w specyfikacji czyli możliwością funkcji. A jak to wygląda sprzętowo?
 

drjones

Member
Wiem że Manta C300 od C200 różni się w specyfikacji czyli możliwością funkcji. A jak to wygląda sprzętowo?

Mnie niepokoi w tych demkach Argosy, że audio jest tylko dwustopniowe "HDMI LPCM" bez możliwości ustawień typu Ryan/Traxdata (Raw, downmix itd).
A co do wiwisekcji Manty to tylko bebechy C200 można znaleźć i wyglądają jak już Kirek wspominał na Ryanowe, czyli te same pcb w środku i 1073DD.
Natomiast C300 wygląda na poprzednią generację nagrywarek bo nie łyka ani RM/RMVB ani MKV/matroski. Niestety nikt jeszcze nie zrobił C300 sekcji trudno powiedzieć nawet jaki procek.
Podobna jest trochę to Evolve Recordera i IconBit HDR12L ale tamte mają w zbliżonej cenie tunery analog i DVB-T a Mancia nic.
Chyba, że znajdzie się spec, który przywróci te funkcje (odtwarzania, nie tunery ;) ) w C300.


Jest jedno zdjęcie z prockiem wygląda na to, że to RTL1283 niestety DA. Co zdaje się pokrywa się z brakującymi funkcjami i działającym nagrywaniem - Kirek popraw mnie jeśli się mylę.

10.jpg

 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Też patrzyłem na tego Argosy na Ibood i chyba zaraz go nabędę. Cena niska, rezerwa taktyczna w domu się przyda.
Na MPC i innych forach ludzie piszą, że zmieniali firmware (Noonteck, Mvix Ultio), więc mimo lekkich zmian konstrukcyjnych wygląda na naszego ulubionego klona. Linuksowi "grzebacze" potwierdzają, pisząc o Realtek SDK 3.0 i Linuksie Venus, więc...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Też patrzyłem na tego Argosy na Ibood i chyba zaraz go nabędę. Cena niska, rezerwa taktyczna w domu się przyda.
Na MPC i innych forach ludzie piszą, że zmieniali firmware (Noonteck, Mvix Ultio), więc mimo lekkich zmian konstrukcyjnych wygląda na naszego ulubionego klona. Linuksowi "grzebacze" potwierdzają, pisząc o Realtek SDK 3.0 i Linuksie Venus, więc...

Zamówiłem dwie sztuki. Oczywiście dla tego co ma w środku no i cena/możliwości. Ale troszkę mimo wszystko dla innej obudowy. Tamte typu Traxdata są zbyt okrąglaste a Argosy lepiej mi pasuje. No dobrze jak przyjdą to można testować.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Natomiast C300 wygląda na poprzednią generację nagrywarek bo nie łyka ani RM/RMVB ani MKV/matroski. Jest jedno zdjęcie z prockiem wygląda na to, że to RTL1283 niestety DA. Co zdaje się pokrywa się z brakującymi funkcjami i działającym nagrywaniem

Nie widać dokładnie co to za układ na tej płytce, bo zdjęcie słabe. Ale nie powiedziałbym, że to RTL1283 (nie chodzi o wygląd chipsetu, bo aż tak głęboko w tym nie siedzę), nawet DA. Przede wszystkim z uwagi na funkcje. RTL1283 to jednak procesor obsługujący full HD, czyli pełne 1080p, dodatkowo z funkcjami obsługi Digital TV, plus nagrywanie. Wersje 1073DD i słabsza 1073DA są okrojone o funkcje obsługi tunerów tv i nagrywania.

Tymczasem Manta C300 obsługuje maks. 720p, nie "łyka", mkv, m2ts, obrazów BD, flv itp.itd., więc jest oparta na czymś znacznie słabszym. Pamiętajmy, że na Realteku 1283DD+ jest oparty Xtreamer Pro, a to potężna machina, na czystym 1283 zbudowany jest Egreat EG R-3A, Divico Tvix 6660, czy Elion Labo. Mnogość obsługiwanych formatów i możliwości mówią same za siebie i gdzie tam do nich Mancie.

Biorąc pod uwagę możliwości i obsługiwane wyjścia stawiałbym na Realtek 1262 lub 1282, ze wskazaniem na ten drugi, z uwagi na obsługę czytników kart. Notabene Manta zaoszczędziła na tunerze DVB-T, bo te układy go obsługują.
 

drjones

Member
Nie widać dokładnie co to za układ na tej płytce, bo zdjęcie słabe.
[...] Biorąc pod uwagę możliwości i obsługiwane wyjścia stawiałbym na Realtek 1262 lub 1282, ze wskazaniem na ten drugi, z uwagi na obsługę czytników kart. Notabene Manta zaoszczędziła na tunerze DVB-T, bo te układy go obsługują.

Pewnie masz rację. Sugerowałem się tym A widocznym na końcu nazwy proca.

Pytanie do speca czy jak podmienimy soft na Mvixa czy Traxdatę to funkcje obsługi audio również będą dostęne identyczne z klonami czy może ten Argosy jest fizycznie wykastrowany z jakiegoś chipa i niemożliwe będzie uzyskanie DD 5.1 czy DTS core 5.1 po optyku? Może i zaryzykuję zakup ;)

A i jeszcze jedno z oficjalnego FAQa wynika, że USB nie umożliwia podpięcia zewnętrznego napędu DVD! Pytanie do speca II czy po zmianie firmware może zacząć działać z zew. napędem?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Pytanie do speca

Broń boże, nie jestem żadnym specem!! To tylko nietypowe hobby zagorzałego humanisty i odskocznia od codzienności :-o


czy jak podmienimy soft na Mvixa czy Traxdatę to funkcje obsługi audio również będą dostęne identyczne z klonami czy może ten Argosy jest fizycznie wykastrowany z jakiegoś chipa i niemożliwe będzie uzyskanie DD 5.1 czy DTS core 5.1 po optyku? Może i zaryzykuję zakup

W specyfikacji mamy czarno na białym, że jest oparty na chipsecie 1073DD, czyli możemy być pewni opcji DTS Dmix, DTS-HD MA Dmix, DTS Pass. Na forum AVC potwierdzają...

Podmiana softu... Hm... Tego można być pewnym po "organoleptycznym" sprawdzeniu lub poznaniu wielu opinii, czyli trzeba dokładnie przewertować zachodnie fora. Wstępnie znalazłem potwierdzenia, że goście flashowali inne firmware lub modowali, ale na razie to trochę mało doświadczeń - lubię mieć wszystko solidnie udokumentowane, aby móc powiedzieć coś na pewno. A najlepiej samemu spróbować.

Na Minimoddingu jeden eksperymentator napisał, że wrzucił ostatni Mvix Ultio, Agrosy przyjął bez problemu, ale klawisze pilota działały trochę inaczej. Przywrócił oryginał bez problemu.

Na pewno wiem, że w ostatnim firmware zrobili sporo poprawek, m.in. już normalnie odtwarza BD ISO, a firma chwali się, że w kolejnym sofcie będzie obsługa menu BD, co wydaje mi się doś optymistyczną zapowiedzią, ale kto wie... Z przerzucenia tematów na forach wiem też, że ludzie z firmy Argosy (notabene to Tajwan, a nie ChRL) chętnie odpowiadają na maile z pytaniami i sugestiami.

A i jeszcze jedno z oficjalnego FAQa wynika, że USB nie umożliwia podpięcia zewnętrznego napędu DVD! czy po zmianie firmware może zacząć działać z zew. napędem?

Tego w tym konkretnym przypadku nie wiem, aczkolwiek czytałem o kilku zmianach firmware w playerach opartych na tym samym chipsecie, które to playery w specyfikacji nie uwzględniały obsługi DVD USB, a po zmianie napęd DVD był widoczny jak pendrive i ponoć świetnie działał... Teoretycznie to tylko kwestia sterowników w Linuksie, bo procesor obsługuje napęd...

Myślę, że wystawieniu Agrosy na Ibood pojawi się sporą wątków na ten temat, tak jak miało to miejsce po sprzedaży Traxdaty i innych. Trzeba po prostu poczekać. A kupić chyba warto, bo cena niewysoka, a gdy komuś nie podejdzie, to na pewno znajdą się inni chętni.

Ooops... Widzę, że północ się zbliża, a Ibood ma jednodniową ofertę, więc pewnie już za późno na taką radę...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Ale nie odpuszczaj importerom pliiiz ;).
Pytanie - kogo molestowałeś Platinet czy inną firmę?

Tak, bo to dystrybutor ale nie bywa za bardzo rozmowny. Czasami lepiej się dowiedzieć innymi drogami. Jutro znowu uderzę po info. Troszkę się zmęczyłem czekaniem i dlatego zamówiłem HV335.
Dam znać jak będą nowe wieści
Tak na marginesie to z tego co widać dodają do Argosy kabel HDMI.
 

drjones

Member
Aj to witam kolegę ja również humanista/informatyk.
Dzięki za odpowiedź, jednak zaczekam na te Traxy może w końcu się pojawią w znośnej cenie.
A co to reszty też grzebałem cały dzień po forach i trafiłem na ciekawe przypadki padów "z niczego" typu zdechł i już się nie odpalił w sumie dość liczne jak na tak małą liczbę postów. Stąd moja "ostrożność procesowa".
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Ale nie odpuszczaj importerom pliiiz ;).
Pytanie - kogo molestowałeś Platinet czy inną firmę?

No dziś rozmawiałem w sprawie dostępności Traxdata i na razie nie ma co się spodziewać dostawy kanałem oficjalnym. Spowodowane jest to tym że nie ma tego towaru do sprowadzenia. Mój post z ubiegłego tygodnia był przedwcześnie optymistyczny. Prawdopodobnie nie brano pod uwagę że taka sytuacja może zaistnieć. W każdym razie na dniach nie należy się spodziewać dostawy. A może tygodni. Oczywiście powiadomię jakby coś się zmieniło.
 

drjones

Member
No dziś rozmawiałem w sprawie dostępności Traxdata i na razie nie ma co się spodziewać dostawy kanałem oficjalnym.

Dziś natrafiłem na ślad Traxdaty w firmie Arcomp z Łodzi która twierdzi że sprowadzi towar max. w 2 dni zobaczymy co odpiszą

Update poranny: Niestety Arcomp bierze też Platinetu :/ więc żaden interes.
 
Ostatnia edycja:

porosz1

New member
Łącze wi-fi

Witam
Jak ustawić traxdatę i router aby wzajemnie się widziały po wi-fi.
Zakupiłem katrę usb na chipie realteka RT2770F karta Pentagram.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam
Jak ustawić traxdatę i router

Najlepiej ustawić na routerze serwer DHCP, aby dynamicznie przydzielał adresy w ustalonym zakresie. Na Traxdacie w setupie w dziale network wybierasz wireless, player wyświetla dostępne sieci WiFi, wybierasz swoją, komunikuje się z routerem, wpisujesz hasło... To wszystko. Bez włączonego DHCP ręcznie wpisujesz IP, maskę podsieci, bramkę, serwer DNS...
 

porosz1

New member
Wi-fi

Niby jest jak pisałeś i kiedyś w złomie mancie tak było ale miała wi-fi wbudowane a tu nie mogę sobie poradzić. Czy używałeś jakiejś konkretnej katy sieciowej?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy używałeś jakiejś konkretnej katy sieciowej?

Do Traxdaty nie używam WiFi. Przyznam, że nie sprawdzałem, które dongle najlepiej pasują do tego sprzętu. Zakładam, że z chipsetem Realteka. Skądś w mojej bazie danych mam informację, że na pewno działają z chipsetem 8187. Z kolei firma Traxdata ma swojego dedykowanego dongla z chipsetem Realtek 8191SU (TRAXDATA - Products), Mvix oferuje takiego http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130369476466, swojego ma Sumvision itp. itd. Co klon to firmowe WiFi USB.

Czy w ogóle player rozpoznaje, że ma WiFi - powinno włożyć się dongla przy wyłączonym urządzeniu, następnie włączyć player, a ten po chwili powinien poinformować, że wykrył WiFi USB, chyba w lewym górnym rogu...

Co jeszcze mógłbym dodać...? Aha, a ustawiłeś w setupie w tryb INFRASTRUCTURE (AP)?
 
Do góry