TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

porosz1

New member
wi-fi

W setupie czego playera czy routera. No i mam już dość przecież nie będę szukał tej karty. Wydaje mi się że lepiej zakupić kabelek.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W setupie czego playera czy routera.

Po pierwsze - cytuj posty, bo wówczas łatwiej się porozumiewać.

A jeżeli chodzi o setup, to mowa była o playerze.

Dalej nie napisałeś, czy wykrywa Ci dongla WiFi.

Czy masz najnowszy firmware? Jeżeli nie, to może zainstaluj, przywróć ustawienia fabryczne i dalej jak pisałem.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ponieważ żona zażyczyła sobie możliwości oglądania MKV, postanowiłem kupić jej jakiś prosty player i przestudiowałem kilka wątków na tym forum... Z tejże lektury i wcześniejszych doświadczeń z trzema playerami wyciągnąłem wniosek, że ani na jotę nie przesadziłem zakładając wątek o Traxdacie z dopiskiem "b. dobry zakup". W porównaniu z listą żalów użytkowników innych urządzań, Traxdata jawi się jako "wyspa szczęśliwości w morzu niedoróbek". Po tym wniosku zacząłem go analizować namacalnie z playerem i wyszło na to, że poza prawdziwymi drobiazgami nic temu urządzeniu nie doskwiera. Puk, puk, puk - odpukuję w niemalowaną klawiaturę i oby tak dalej...
 

porosz1

New member
wi-fi

Po pierwsze - cytuj posty, bo wówczas łatwiej się porozumiewać.

A jeżeli chodzi o setup, to mowa była o playerze.

Dalej nie napisałeś, czy wykrywa Ci dongla WiFi.

Czy masz najnowszy firmware? Jeżeli nie, to może zainstaluj, przywróć ustawienia fabryczne i dalej jak pisałem.
Niestety nie widzi karty.Próbowałem z różnym softem i lipa.Nie wiem o co chodzi.
 

drjones

Member
Puk, puk, puk - odpukuję w niemalowaną klawiaturę i oby tak dalej...

Żeby tylko jeszcze, cholercia, była dostępna ;) to już byłby raj.

Markety w tej chwili namiętnie wyprzedają wszelkie Manty Emperory, podejrzewam że na przełomie lipca/sierpnia będzie zalew promocji C200 ;)

BTW futeko.com na dniach będzie rozsyłać egreat'y R4A z 1073DD+ (cena około 640PLN z przesyłką) a soft w tym mimo odmiennej konstrukcji sprzętu wygląda na identyczny z "naszym", z resztą model R1B w sumie też jest do przyjęcia i do tego dostępny, gdyby jeszcze tylko trochę tańszy HumanMedia był.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Niestety nie widzi karty.Próbowałem z różnym softem i lipa.Nie wiem o co chodzi.

Z moich lektur innych forów wynika, że na pewno zadziała WiFi USB na chipsecie RTL8191SU lub Realtek RTL8192. Odeślij ten jeżeli kupiłeś w sieci, jeżeli w sklepie spróbuj zamienić.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
BTW futeko.com na dniach będzie rozsyłać egreat'y R4A z 1073DD+ (cena około 640PLN z przesyłką) a soft w tym mimo odmiennej konstrukcji sprzętu wygląda na identyczny z "naszym"

Minusy: cena, do wnętrza tylko dyski 2,5 cala, jakoś na zdjęciach nie widzę USB slave i wyjścia optical, choć w specyfikacji są, brak wyjścia komponentowego i coaxial

Plusy: złącze eSata, 7.1 pass through.

Tak na marginesie. Mam znajomego mieszkającego w Pekinie. Wieczorem spróbuję z nim pogadać, żeby sprawdził ceny niektórych urządzeń. Może po prostu opłaci się tam kupić i przysłać. Gdyby było więcej zainteresowanych, to możemy coś pokombinować...
 

drjones

Member
Minusy: cena, do wnętrza tylko dyski 2,5 cala, jakoś na zdjęciach nie widzę USB slave i wyjścia optical, choć w specyfikacji są, brak wyjścia komponentowego i coaxial
No cena to fakt ale generalnie nowsza konstrukcja. Eeee, ale optyk jest właśnie za usb slave schowany:
MP00017-2.jpg

Coaxa i komponenta faktycznie ni ma.

Może po prostu opłaci się tam kupić i przysłać. Gdyby było więcej zainteresowanych, to możemy coś pokombinować...

No jakby było przebicie duże to "zarydzykowałbym" nawet ze 2 sztuki jakby było 1073DD+ lub recorder na 1283DD+ . Jak "traxdaty" to 1.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Tak na marginesie. Mam znajomego mieszkającego w Pekinie. Wieczorem spróbuję z nim pogadać, żeby sprawdził ceny niektórych urządzeń. Może po prostu opłaci się tam kupić i przysłać. Gdyby było więcej zainteresowanych, to możemy coś pokombinować...

Ciekawe jaka tam jest oferta. Może coś co by rzuciło na kolana :) Jakby było jakieś info to z chęcią wysłucham.
 

drjones

Member
Ciekawe jaka tam jest oferta. Może coś co by rzuciło na kolana :) Jakby było jakieś info to z chęcią wysłucham.

Myślę, że może być duża przebitka. Na ebay-u egreaty R1B słane z HongKongu, które u nas są po 500+ PLN tam sa po 100$ z wysyłką licząc rzekomo czyli przebitka jakie 150PLN przy obecnym kursie (oczywiśice brak gwarancji, brak ceł i vatów lokalnych w tej cenie).
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mam znajomego mieszkającego w Pekinie. Może po prostu opłaci się tam kupić i przysłać.

Wygląda na to, że się nie opłaci, nawet jeżeli będzie to paczka "gift", czyli bez cła. Gdyby byli chętni na 100 sztuk to inna rozmowa. W tej ichniej "dolince krzemowej", czyli Shenzen, goście maja gotowe układy, pakują do wybranych przez kontrahenta pudełek (maja kilka wzorów, mogą zrobić nowe na zamówienie, trawią lub kleją dowolne logotypy, te same logotypy dodają do firmware) i wysyłają. Rozmowy zaczynają się od setki sztuk, najlepiej jak zamówienia idą w tysiące.

Takie coś jak Traxdata, w takim samym pudełku, przy tysiącu egzemplarzy kosztuje niespełna 70 dolarów, z pełnym zestawem kabli (HDMI również). Zamówienie pojedynczego egzemplarza (chińska gwarancja sklepowa, czyli żadna, do tego brak pewności, że w środku jest to, co na opisie; - taki przykład 32 GB peny, sprawdzane w sklepie i rozpoznawane przez osobistego laptopa mojego znajomego jako faktycznie 32 GB, w praktyce okazywały się 4 GB, bo tylko tyle danych wchodziło, goście po prostu zmodyfikowali firmware) plus koszty wysyłki to około 110-120 dolarów za sztukę.

Pogrzebałem trochę na E-bay i oto:

MSI Movie Station HD1000 - AV-Player - Netzwerk -HDMI (aukcja 140418528410) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

CYCLONE SUMVISION MKV ENCLOSURE HDMI MEDIA PLAYER (aukcja 190379813784) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

Sumvision Cyclone HDMI DIVX MKV Media Player Version 2 (aukcja 320547908632) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

Kaiboer K200 + WiFi n (aukcja 120499362220) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

Ellion LABO--110 DTS MKV HD 1920x1080p Streamer H.264 (aukcja 150449118594) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

Sumvision Cyclone MKV V2 DTS HDMI 1080p NextDayDelivery (aukcja 320543458083) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

Xtreamer (aukcja 150421770783) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

Wystarczy mieć konto PayPal połączone z E-bay (dwa kliknięcia) ii można robić normalne zakupy z pełnym bezpieczeństwem, a nawet gwarancją zwrotu kasy, gdyby trafił się jakiś naciągacz. Mnie się dotychczas nie trafił...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

drjones

Member
Kirku, jak zwykle coś za coś.

Mnie np dalej ciekawi czy wreszcie te Hyundai'e L110 dostana upgrade fimrware. Jeśli tak to w ostatnim sofie tym co ma się pojawić do poniedzialku mają dodać obsługę zew. napędów - wtedy pozostaje już tylko obleśny wygląd interfejsu no chyba ze sdk V3 coś zmieni. bo brak dyskuj jakoś byłbym w stanie tolerować ;)

Ciekawe też czy Egreaty z futeko faktycznie będą "wszystkomające".

A Traxdaty jak nie było tak nie ma, Arcomp też brał towar z Platinetu.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tak pół na pół przegiął... Kilka dni temu poprosiłem kumpla z Nowego Jorku, żeby mi poszukał jakiegoś traxdatopodobnego playera w komisie lub czymś takim, wczoraj oddzwonił i kupił mi w jakimś lombardzie ośmiomiesięczny Mvix Ultio za 130 dolarów. Ma jeszcze cztery miesiące gwarancji - w USA dają z reguły po roku, my w UE mamy lepiej. Czyli wychodzi po dzisiejszym kursie dolara 430 zł. Ktoś niedługo przywiezie, więc koszty transportu odpadają...

I w związku z tym oferta: odstąpię Netgeara Elite Eva9150, którego w maju kupiłem na Ibood. Cena dla forumowiczów taka sama jak na Ibood - 640 zł plus koszty przesyłki. Obecna najniższa cena sklepowa - 799 zł, Pixmania sprzedaje po 940 zł. Dwa lata gwarancji, dysk 500 GB, duży plus to wbudowana z dwiema antenami karta Wi-Fi: 802.11a/b/g/n dual-band (2.4 GHz lub 5 GHz)... Zresztą wszyscy zorientowani wiedzą, co to za multimedialny kombajn. Właśnie ta mnogość funkcji i możliwości straszy moją żonę, która obecnie playera użytkuje. Tutaj jest bardzo dokładny test i opis po angielsku: NETGEAR EVA9150 Digital Entertainer Elite Reviewed - Setup

Tutaj jest opis po polsku: Netgear Digital Entertainer Elite już w Polsce! - EVA9150 Digital Entertainer Elite fukcje specyfikacje cena - Technika
 

pkomp

New member
kirek jak z odtwarzaniem mkv z kilkoma ścieżkami dźwięku i napisów na tym netgear?czy wysyła audio hd po hdmi?daje radę z m2ts, avchd,ts itp?odtwarza flac?jak z dts w mkv - opis mówi że kibel....

nie ukrywam że podoba mi sie ten sprzęcik - jest niedrogi - spore mozliwości i ładny wygląd....
z racji nędzy na rynku jeśli nie ma sie tysiaka do wywalenia byłbym zainteresowany o ile powyższe śmigaja elegancko
 

pkomp

New member
kurde jestem na stronie mvixa....za 250 dolców jest też wersja z terabajtowym dyskiem...kusi tylko ta gwarancja...ech...Polska to zadupie do kwadratu
 

drjones

Member
Tak pół na pół przegiął...

No za Traxdatę a nie Mvixa przegięli troszkę.

Wracając do naszych baranów i amatorów taniego ale dobrego playera.
zebrałem przede wszystkim z iboum.com ale też z testów HumanMedia i innych źródeł
szczególnie interesujące nas cechy sprzętu i w pakowałem do 1 tabel. Myślę że byłoby fajnie uzupełnić ją wg naszej wiedzy o zawartości aktualnych firmware. Z tego do wyszperałem to może i Traxa teraz się nie da kupić, ale między 400-500 PLN to już całkiem spory wybór jest - niestety playerki różnią się drobnymi niuansami typu dekodery audio złącza itp.

Zestawienie to obejmuje też kilka droższych 100% zgodnych "klonów" oraz sprzęty generacji DD+, które w tej chwili chodzą po ok 600 PLN.

Mamy tam też rodzynek, czyli pierwszy player na ARM11 i Androidzie - niestety trochę za drogi jak na nasze gusta.

Myślę że poprawiona wspólnymi siłami tabelka da nam sensowne rozeznanie rynku. Niestety Docs'y nie obsługuje nagłowkow w pionie więc tabelka się nieco rozjeżdża.

Zestawienie odtwarzaczy HDD
 
Do góry