TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

Kirek50

Moderator
Bez reklam
kirek jak z odtwarzaniem mkv z kilkoma ścieżkami dźwięku i napisów na tym netgear?

Kilkoma to nie wiem, miałem pliki z dwiema ścieżkami audio do wyboru. Napisów wewnątrz MKV nie sprawdzałem osobiście, bo takowych plików nie używałem, ale na forach piszą, że bezproblemowo. Napisy zewnętrzne jak najbardziej OK, konfiguracja i możliwości wyboru stron kodowych, używałem UTF8. Aha, nawet odtwarza TXT[/QUOTE]


czy wysyła audio hd po hdmi?daje radę z m2ts, avchd,ts itp?odtwarza flac?jak z dts w mkv - opis mówi że kibel....

Nie jestem jakimś wielkim pasjonatem wyuzdanego dźwięku, więc nie posiadam również wyuzdanego sprzętu :). Podłączyłem testowo kablem HDMI pod ampli Denona u kolegi, przy "The Book of Eli" amplituner pokazał sześciokanałowy dźwięk i zatrzęsło pokojem. Według testerów Iboum DTS Dmix, True HD Dmix, DTS-HD MA Dmix, DTS Pass - jak w specyfikacji. Flac, m2ts odtwarza. Hm..., avchd, czy chodzi o rozszerzenie? Nie mam takich plików, ale to przecież MPEG-4 AVC/H.264 Main Profile Level-4.0 lub High Profile Level-4.1, wyjęte z kontenera MPEG 2 TS, czyli de facto w kamerze mts, a w kompie m2ts. W praktyce przecież do 24 Mbit/s (AVCHD zgodnie z H.264 High-Profile, Level 4.1) łykają wszystkie procesory[/QUOTE]


nie ukrywam że podoba mi sie ten sprzęcik - jest niedrogi - spore mozliwości i ładny wygląd...

Ha, niedrogi to on był na Ibood... Ceny zachodnie minimum 300 dolców, u nas ciut, ciut taniej. Ale tu się płaci za brand plus wszystkie opcje bezprzewodowe: DLNA, dual band WiFi, Push 'N' Connect, do tego zaimplementowany DRM, rack na HDD itp.,itd.

Reasumując: klasyczne możliwości urządzenia na Sigmie 8635, plus rozbudowane zarządzenie, opcje sieciowe i katalogowanie multimediów i 500 GB HDD, wyposażeniowo dwie klasy wyżej od Popcorna A110, Tvixa M-6500A, coś jak Qnap NMP-1000 tylko z dyskiem i znacznie ładniejsze.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
UWAGA!!!! Chyba zanosi się na sukces z zakupami

Szperając za pewnymi chińskimi wyrobami elektroniki użytkowej trafiłem przypadkiem na ciekawe traxdatopodobne urządzenie (zbliżone do Icobita, bo ze złączem eSata), a przy okazji na dość ciekawy chiński sklep z playerami i nie tylko. 1080P HDD Media Player (HD, RSS, YouTube, Network Ready)

Sklep handluje na cały świat, co ważne - transakcje można zawierać przez PayPal, czyli całkowicie bezpiecznie, a nawet z ubezpieczeniem. Oczywiście dokonałem weryfikacji przez moje konto PayPal, jest OK, każdy może sprawdzić. Ceny są b. przyzwoite, choć nie miałem czasu na logowanie się i dojście do etapu płatności, aby sprawdzić koszty wysyłki, więc to jeszcze trzeba zrobić.

Może dzisiaj nocą to sprawdzę. Aha... I mają live support. Nawet pogwarzyłem chwilę z jakimś dżentelmenem imieniem Mark o "full gwarancji" na ich towary.

Sprawdziłem od razu. 20 euro lub 25 dolarów wysyłka. Istotne: płacić można w kilku walutach.
 
Ostatnia edycja:

drjones

Member
Może dzisiaj nocą to sprawdzę. Aha... I mają live support. Nawet pogwarzyłem chwilę z jakimś dżentelmenem imieniem Mark o "full gwarancji" na ich towary.

Sprawdziłem od razu. 20 euro lub 25 dolarów wysyłka. Istotne: płacić można w kilku walutach.


Hmm może warto zrobić ściepę narodową żeby obniżyć koszty przesyłki i zbić cenę?
Jak myślicie? Oto wytypowani kandydaci spełniający nasze postulaty:

http://www.chinavasion.com/product_...media-centre-bit-torrent-ready-hdd-enclosure/
77 EUR
http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/youtube-ready-1080p-full-hd-media-player/
93 EUR
http://www.chinavasion.com/product_...dd-media-player-hd-rss-youtube-network-ready/
71 EUR

Wszystkie typowe realtekowe interfejsy ten za 93 ma dongla wifi w cenie

I najciekawszy:
http://www.chinavasion.com/product_...080p-hd-networked-media-entertainment-system/

114 EUR typowy realtek 1283 ale z funkcją recordera. Podejrzewam że może zadziałać soft AC Ryan DVR

Które byście Panowie typowali do zamówienia?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Hmm może warto zrobić ściepę narodową żeby obniżyć koszty przesyłki i zbić cenę? Jak myślicie?

Każdy towar sprowadzany do nas z Chin, gdy waży powyżej 5 kg, trafia do Urzędu Celnego i zaczynają się schody... Rozwiązaniem jest np. dogadanie się z polską firmą importową, której można złożyć konkretne zamówienie i za niewielki narzut firma taka może ściągnąć nasz towar ze swoim frachtem. Firma zamawia więcej egzemplarzy urządzenia, więc już jest jakaś tam zniżka, transport jest znacznie tańszy i wszyscy zadowoleni... A propos transportu: na stronie, którą podałem robiłem symulacje zakupów i aż mi szczęka opadła - w jednym przypadku koszt przesyłki 20 dolarów, a w innym - urządzenie o tej samej wadze - 50 dolarów. Trzeba to zweryfikować...
 

drjones

Member
Rozwiązaniem jest np. dogadanie się z polską firmą importową, której można złożyć konkretne zamówienie i za niewielki narzut firma taka może ściągnąć nasz towar ze swoim frachtem.
Trzeba to zweryfikować...

Pewnie by trzeba zakombinować i trochę potrwa. Sądząc po tych naszych leniwcach importowych i tak będzie to najszybsza droga i chyba jednak najtańsza, o ile zebralibyśmy z listy jakieś 10-15 zamówień.

Aha prowadzę jeszcze dyskusję z Human Media.
Będą dodawać dalej rozbudowane tabele testów audio w kolejności zainteresowania czyli najpopularniejsze playery będą miały zrobione testy w pierwszej kolejności.

Egreaty nie sprzedają się w ogóle, także szans na nowe modele R4A/B z DD+ właściwie nie ma a na pewno nie jest to ich priorytet.

Co do L110, na które tak narzekał Kirek nowy firmawre wreszcie daje wsparcie dla wszystkich formatów HD audio na poziomie core 5.1 lpcm 2.0 lub lepszych.

Zatem minusy techniczne niemożliwe do usunięcia w L110 to dziś brak opcji montażu HDD, brak usb slave oraz brak wyjścia optycznego.
 
Ostatnia edycja:

bebbop

New member
Panowie, mam pytanie odnosnie firmware. Jesli zdecydowalbym sie na tego clona Mede8er'a to co mozna tam wrzucic? Jakis soft A.C. Ryan'a, Egreat'a, czy dowolny bazujacy na Realteku? I co w takim przypadku z pilotem? Nie bedzie zadnych problemow z jego dzialaniem, czy trzeba inwestowac jeszcze w pilot uniwersalny?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jesli zdecydowalbym sie na tego clona Mede8er'a to co mozna tam wrzucic? Jakis soft A.C. Ryan'a, Egreat'a, czy dowolny bazujacy na Realteku? I co w takim przypadku z pilotem? Nie bedzie zadnych problemow z jego dzialaniem, czy trzeba inwestowac jeszcze w pilot uniwersalny?

JUż kilka razy tutaj poruszany był ten problem. Trzeba poczytać zachodnie fora - więcej ludzi robi eksperymenty. Na pewno nie pójdzie prosto soft z każdego playera na Realteku, ale niektóre od opartych na 1073DD. Poza tym Mede8r to bardzo solidny player, jego firmware uchodzi za jeden z najlepszych, często jest aktualizowany (ostatni z czerwca), więc po co poprawiać dobre? Tutaj jest oficjalne forum Mede8er Forum - Index, a tutaj changelogi pokazujące jak goście ładnie pracują nad firmware http://www.mede8er.eu/support.

Oby tak wszyscy chcieli...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Argosy hv335t

Kilka słów o Argosy hv335t. Zawartość pudełka standardowa ale jest dodatkowo kabel HDMI. Nie rozpakowałem jeszcze ale nie wygląda mi na bardzo elastyczny. Śrubki załączone bowiem player przygotowany do włożenia HDD i od nowości nie skręcony na stałe. Instalacja HDD SATA bezproblemowe. Pudełko z plastiku dość estetyczne jednak daleko do super obudowy z metalu. Błękitny pasek sygnalizujący działanie jest jednocześnie włącz/wyłącz. FW było jeszcze w wer, 1.0 czyli bez dodatków typu IMS, BT, UPnP itp. Upgrade do najnowszego 2.0 bez problemu. Po menu łatwo się poruszać a na pewno troszkę inne niż w klonach Realtek co jest miłą odmianą. Nie ma podglądu obrazu filmów. W usługach IMS Picasa, Flickr i Weather. Youtube i innych na razie brak może w następnym FW. Pilot bardzo poręczny zdecydowanie lepszy od tego jak w Aria 110 i tego typu - bez problemu obsługa po paru chwilach na pamięć. Przetestowałem czy działa BT – prosta obsługa i zadziałało. Napisy między innymi w SRT (bez TXT) wybór napisów nie wymaga tej samej nazwy co plik! Wielkość napisów ok. ale zmartwiło mnie że nie ma regulacji wielkości i kolorów. Sprawdziłem jeszcze obsługę DVD i DVD ISO jest ok. Nie mam niestety jak sprawdzić BD ISO. Ale chyba jeszcze tego nie obsługuje.
 

pkomp

New member
"Co do L110, na które tak narzekał Kirek nowy firmawre wreszcie daje wsparcie dla wszystkich formatów HD audio na poziomie core 5.1 lpcm 2.0 lub lepszych."

czyli jak mam to rozumieć?akurat core jest zawarty w materiałach
audio HD z tymże to najzwyklejsze DD i DTS a nie żadne HD....
jeśli dobrze rozumiem co napisałeś to nie dodano żadnej obsługi audio HD - core i downsampling to żadna obsługa
 

drjones

Member
audio HD z tymże to najzwyklejsze DD i DTS a nie żadne HD....
jeśli dobrze rozumiem co napisałeś to nie dodano żadnej obsługi audio HD - core i downsampling to żadna obsługa

Ok mój błąd, niezbyt jasno się wyraziłem.
Chodziło mi o to, że w ogóle udało się uzyskać core 5.1 z wszystkich formatów HD audio. Dotychczas normą w takich przypadkach była cisza albo dźwięk 2.0 w tej klasie sprzętu. Zawsze to coś.
 

qsqa

New member
Kilka słów o Argosy hv335t.

Dzisiaj też właśnie przyszła do mnie paczka z iBooda - wieczorkiem rozpoczynam testy :)

A możesz napisac czy w pudełku jest kabelek SATA do podłączenia i czy zrozumiałem dobrze, że Argosy nie łyka napisów w .txt (co może być problemem bo do większości filmów mam napisy właśnie w txt)

No i pytanie na koniec - jaki firmware najlepiej wrzucić, oryginalny 2.0 czy też z Traxdaty a może jeszcze coś innego?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dzisiaj też właśnie przyszła do mnie paczka z iBooda - wieczorkiem rozpoczynam testy :)

A możesz napisac czy w pudełku jest kabelek SATA do podłączenia i czy zrozumiałem dobrze, że Argosy nie łyka napisów w .txt (co może być problemem bo do większości filmów mam napisy właśnie w txt)

No i pytanie na koniec - jaki firmware najlepiej wrzucić, oryginalny 2.0 czy też z Traxdaty a może jeszcze coś innego?

No nie łyka TXT i tak miało być. Nie jest problemem przekonwertować w kilka sekund na SRT. W końcu i tak materiał jest na dyskach.
Dysk SATA jest montowany w środku więc jest złącze wewnątrz czyli nie wisi na kabelku tylko na sztywnym porcie SATA.
Z innym FW to bym się wstrzymał. Niestety w jednej sztuce wgrałem soft do Traxdata 3.0 i mi niestety nie wstaje Argosy. Pokazuje się czołówka HDD MEDIA PLAYER i następnie znika obraz.
Dioda mruga na niebiesko i tyle :(.
Macie panowie jakiś pomysł jak to przywrócić do życia?
 

Epidian

Member
Pewnie jest tak jak w innych podobnych playerach, trzeba załadować oryginalny soft na pena i poczekać z godzinkę, może zaskoczy i wczyta go. Jeśli nie to trzeba urządzenie rozkręcić i odszukać odpowiednie punkty na płycie, które służą do zresetowania procesora. Zewrzeć je na krótko ze sobą i po chwili player powinien wczytać soft z pena.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
cypisek_xl; napisał:
niestety nie wstaje Argosy. Pokazuje się czołówka HDD MEDIA PLAYER i następnie znika obraz. Dioda mruga na niebiesko i tyle :(. Macie panowie jakiś pomysł jak to przywrócić do życia?

Cholera, pech... Na MPC wyczytałem, że pewien dżentelmen zaliczył ten sam problem podczas flashowania z twardego dysku, miał identyczne objawy. W serwisie poradzili mu, żeby sformatował pendrive'a na FAT32 (w żadnym przypadku nie może być NTFS), wgrał firmware, włożył do USB i włączył player. Zaskoczyło i wszystko mu działa. Wgraj najpierw firmware Argosy, jak sposób się sprawdzi to można eksperymentować z innymi.
Good luck!!!!
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Cholera, pech... Na MPC wyczytałem, że pewien dżentelmen zaliczył ten sam problem podczas flashowania z twardego dysku, miał identyczne objawy. W serwisie poradzili mu, żeby sformatował pendrive'a na FAT32 (w żadnym przypadku nie może być NTFS), wgrał firmware, włożył do USB i włączył player. Zaskoczyło i wszystko mu działa. Wgraj najpierw firmware Argosy, jak sposób się sprawdzi to można eksperymentować z innymi.
Good luck!!!!

No właśnie to czytałem i tak próbowałem. Ale dokładnie robiłem to i na razie bez efektu. Nie chce czytać z pena firmware Argosy. Jest FAT32 i FW 2.0.
Może inne podstawie. Jakoś źle się to robi i myśli jak człowiek zfrustrowany.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Może inne podstawie. Jakoś źle się to robi i myśli jak człowiek zfrustrowany.

Spróbuj zmienić pena na innego (autentyk - kiedyś się u mnie sprawdziło), spróbuj tego flashowania "w ciemno", o którym tu pisałem w kontekście Realteków 1073 - to przecież siedzi na jednakowych Linuksach.

Aha, istotne sprawa... Może flashowałeś pod połączeniem HDMI i teraz ma jakiś nieobsługiwany tryb? Spróbuj przełączyć na composite...

Będę jeszcze coś wymyślał.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Spróbuj zmienić pena na innego (autentyk - kiedyś się u mnie sprawdziło), spróbuj tego flashowania "w ciemno", o którym tu pisałem w kontekście Realteków 1073 - to przecież siedzi na jednakowych Linuksach.

Aha, istotne sprawa... Może flashowałeś pod połączeniem HDMI i teraz ma jakiś nieobsługiwany tryb? Spróbuj przełączyć na composite...

Z tym Composite to wpadłem wcześniej ale objaw ten sam. Dokładnie pokazuje się przez chwile logo 'DTS 2.0 digital out' a potem następna plansza 'Mobile Video HDD' i wtedy zrywa obraz. Niepokoi mnie to że potem niebieska dioda szybko miga.
No wiem że muszę teraz zrobić wiele powtarzających się prób na wszelkie różne sposoby.
 
Do góry