Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

jk_seeker

New member
Po spędzonym weekendzie ze swoim TV stwierdzam, że jednak ma on mankament, a mianowicie DSE. Jest ono rozłożone, nazwijmy to, równomiernie, po całym ekranie i jest delikatne. Tak naprawdę widoczne jest tylko podczas oglądania meczów w słabszej jakości. Podczas filmów jest praktycznie niemożliwe do zauważenia, chyba, że wiem, czego szukam i akurat jest jednolite tło i szybki ruch kamery. Podczas meczu dobrej jakości, jak np wspomniane demko w 4K, efektu w ogóle nie widać. Poradźcie mi, co zrobić. Czy pakować go i lecieć do Sony Centre i wymieniać, czy nie liczyć, że się dostanie model bez DSE? Jesli chodzi o clouding, czy równomierność podświetlenia matrycy, to nie mam żadnych zastrzeżeń.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Ja mam pytanie co do jakości nadawanego sygnału. Jestem właśnie na wykańczania nowego lokum i mam dostęp do skrzynki z Multimedii, pytanie czy jakość sygnału obrazu będzie wystarczająca czy raczej poszukać czegoś innego. Z tego co wiem na dzień dzisiejszy mógłbym tylko coś cyfrowego dobrać (polsat itp.)

Dzięki

Nie wiem jak w innych miastach, ale w Warszawie jakosc Multimedii jest naprawde na niezlym poziomie i duzo lepsza niz np. Vectry i UPC. Ostrosc , nasycenie, glebia obrazu etc. Testowalem zarowno z dekodera jak i CI+. (Philips PUS7600 4K). Podsumowujac - nawet na mysl mi nie przyszlo, aby zakladac talerz po tym co widze na ekranie.
 
Ostatnia edycja:

ptyq

New member
Po spędzonym weekendzie ze swoim TV stwierdzam, że jednak ma on mankament, a mianowicie DSE. Jest ono rozłożone, nazwijmy to, równomiernie, po całym ekranie i jest delikatne. Tak naprawdę widoczne jest tylko podczas oglądania meczów w słabszej jakości. Podczas filmów jest praktycznie niemożliwe do zauważenia, chyba, że wiem, czego szukam i akurat jest jednolite tło i szybki ruch kamery. Podczas meczu dobrej jakości, jak np wspomniane demko w 4K, efektu w ogóle nie widać. Poradźcie mi, co zrobić. Czy pakować go i lecieć do Sony Centre i wymieniać, czy nie liczyć, że się dostanie model bez DSE? Jesli chodzi o clouding, czy równomierność podświetlenia matrycy, to nie mam żadnych zastrzeżeń.

Każdy telewizor LCD tej wielkości będzie miał DSE, nawet te najdroższe modele. Jeżeli widzisz je tylko podczas meczów w słabej jakości, nie masz cloudingu, to moim zdaniem trafiłeś dobry egzemplarz :)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Po spędzonym weekendzie ze swoim TV stwierdzam, że jednak ma on mankament, a mianowicie DSE.

Każda technologia wnosi swoje zalety i wady, typ podświetlenia akurat w 65" niweluje inne niechciane "efekty" LCD ale potwierdzam jest dostrzegalny DSE, chociaż trzeba się temu mocno wpatrywać i występuję ścisłe określonych sytuacjach (w jakich, napisałeś).

Dalej twierdze, że TV się używa, a nie przeprowadza się codzienną ocenę jakości obrazu, 95% mi ten defekt nie przeszkadza, ale każdy ma swoją percepcję i wrażliwość. Druga kwestia nie można wymagać od technologii obarczonej b. dużą ilością różnych mankamentów obrazu idealnego i raczej reklamować jedynie takie, które dyskwalifikują użytkowanie TV na co dzień. Wybór jednak masz, nic na siłę.
 

jk_seeker

New member
Każda technologia wnosi swoje zalety i wady, typ podświetlenia akurat w 65" niweluje inne niechciane "efekty" LCD ale potwierdzam jest dostrzegalny DSE, chociaż trzeba się temu mocno wpatrywać i występuję ścisłe określonych sytuacjach (w jakich, napisałeś).

Dalej twierdze, że TV się używa, a nie przeprowadza się codzienną ocenę jakości obrazu, 95% mi ten defekt nie przeszkadza, ale każdy ma swoją percepcję i wrażliwość. Druga kwestia nie można wymagać od technologii obarczonej b. dużą ilością różnych mankamentów obrazu idealnego i raczej reklamować jedynie takie, które dyskwalifikują użytkowanie TV na co dzień. Wybór jednak masz, nic na siłę.

Jeśli możliwe by było otrzymanie egzemplarza pozbawionego wad, to bym reklamował, ale skoro to cecha tego typu telewizorów, to nie mam nawet nie tyle argumentu, tylko nie mam na co wymienić, bo nie znajdę bez DSE. Dzięki za podpowiedzi, jak zwykle merytoryczne.
 

Razahell

New member
Jeśli możliwe by było otrzymanie egzemplarza pozbawionego wad, to bym reklamował, ale skoro to cecha tego typu telewizorów, to nie mam nawet nie tyle argumentu, tylko nie mam na co wymienić, bo nie znajdę bez DSE. Dzięki za podpowiedzi, jak zwykle merytoryczne.

Pisane bylo setki razy ze LCD jest obarczone roznymi wadami tej technologii. Im wieksza przekatna tym bardziej widac te wady...
Nie liczyl bym na to ze po wymianie bedziesz mial lepiej. Piszesz ze w zasadzie tylko przy meczach slabszej jakosci widac DSE wiec ja bym nie kombinowal... Brak cloudingu, rownomiernie podswietlone 65" czego chciec wiecej? No jedynie chyba większą przekątną :cool:
 

jk_seeker

New member
Pisane bylo setki razy ze LCD jest obarczone roznymi wadami tej technologii. Im wieksza przekatna tym bardziej widac te wady...
Nie liczyl bym na to ze po wymianie bedziesz mial lepiej. Piszesz ze w zasadzie tylko przy meczach slabszej jakosci widac DSE wiec ja bym nie kombinowal... Brak cloudingu, rownomiernie podswietlone 65" czego chciec wiecej? No jedynie chyba większą przekątną :cool:

Żebyś wiedział, że bałem się 65 cali, czy nie będzie za duży, a teraz żałuję, że nie wziąłem 75 i jesli kiedys bede mogł sobie na taki pozwolić, to się nie zawaham ani sekundy.
 

yellowmen

New member
Dobra Panowie, po wnikliwej analizie problem z obrazem 3D rozwiązałem sam, przy okazji pokusiłem się o kalibrację, obraz miodzio i co najważniejsze okulary od Samsunga działają perfekcyjnie z tym TV. Dziękuje za uwagę :D
Kalibracja mam za sobą. Powiedz teraz jak ustawiłeś to 3D.... Bo ni w ząb nie mogę tego ustawić.

Tapnięte z Note 4
 

jk_seeker

New member
Jak duże dyski macie podłączone pod TV? Zastanawiam się, czy TV obsłuży mi dysk 4TB (odtwarzanie), a taki dysk właśnie rozważam. Nie mogę znaleźć takiej informacji w instrukcji. Za to znalazłem w niej ciekawe stwierdzenie, mówiące, że "duże urządzenia USB należy podłączać pod gniazdo USB 1", co oznacza sugestię podłączenia pod gniazdo w standardzie USB 2.0. Nie rozumiem, dlaczego, skoro 3 gniazdo USB jest w standardzie 3.0, który umożliwi zdecydowanie szybszy dostęp do danych?
 
Ostatnia edycja:

Razahell

New member
ja mam 2TB bo tak bylo napisane na stronie SONY ze max taki obsluguje. Sam szukalem odpowiedzi przed zakupem dysku jaki ludzie najwiekszy wpinali i nikt sie nie znalazl kto mial wiekszy niz 2TB.
Akurat skierowalem sie na dysk WD z zewnetrznym zasilaniem i niewielka byla by doplata do 4TB ale balem sie ze TV go nie zobaczy i zakup byl by bezsensowny...
 

aleksander_a

New member
Gratulacje udanego zakupu :)

Jakość obrazu w KODi 16 zdecydowanie się poprawiła tylko szkoda, że nie da się pożenić go z spdif i z DD/DTS, w dalszym ciągu player move, robi tą robotę lepiej, trick by wejść do "informacji" by przestawiał w format kinowy, jak najbardziej działa, dzięki ptyq :)

U mnie KODI (co prawda jeszcze nie aktualizowałem do 16) dał się pożenić z puszczeniem sygnału audio przez spdif do wzmacniacza bez większych problemów, dlatego mnie zastanawia czemu nie możesz tego zrobić. w opcjach w Kodi robisz sygnał pass-through a w TV zmieniasz w menu typ głośników bodajże na zewnętrzne (nie pamiętam dokładnie tego teraz - jak będę w domu sprawdzę dokładnie) i wszystko działa jak ta lala. :) Jedyny mankament, że jak zmienię typ głośników na TV i puszcze coś przez Kodi to jeden wielki pisk... także najpierw zmiana typu głośników a później odpalenie filmu w Kodi

Pozdrawiam
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
działa jak ta lala. :)

Sprawa jest bardziej złożona, pewnie audio mam na ampli, ale bez DD/DTS/AAC (w 5.1), wszystko leci jako stereo, gdzie w playerze video (podstawowy w tym TV) potrafi poprawnie wypuścić sygnał audio takie jakie jest obecne w pliku. Nad KODI trzeba jednak trochę popracować, bo jest tego wart.

Mam starego ampli Denona już dekoderami z HD-audio ale niestety bez ARC i na razie nie widzę sensu zmiany, stąd męczę spdif. ARC przez HDMI ponoć załatwia sprawę a od 16stki, Kodi potrafi nawet wypuścić TrueHD/DTS HD MA.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak sobie patrzyłem na obudowy telewizorów Ultra HD firmy Sony z serii XD85 (linia 2016) i wydaje mnie się , że jest brak na nich slotu (gniazda PCMCIA) na moduł Common Interface . Nie dość , że brak 3D , to następna
oszczędność , jednakże dla niektórych potencjalnych klientów nie do zaakceptowania . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

aleksander_a

New member
Sprawa jest bardziej złożona, pewnie audio mam na ampli, ale bez DD/DTS/AAC (w 5.1), wszystko leci jako stereo, gdzie w playerze video (podstawowy w tym TV) potrafi poprawnie wypuścić sygnał audio takie jakie jest obecne w pliku. Nad KODI trzeba jednak trochę popracować, bo jest tego wart.

Mam starego ampli Denona już dekoderami z HD-audio ale niestety bez ARC i na razie nie widzę sensu zmiany, stąd męczę spdif. ARC przez HDMI ponoć załatwia sprawę a od 16stki, Kodi potrafi nawet wypuścić TrueHD/DTS HD MA.

Pobaw się ustawieniami Kodi - mi na Ampli idzie DD/DTS, także jest to do zrobienia. Kodi dla mnie to bajka - parę wtyczek do napisów poinstalowałem i jeszcze nie zdarzyło mi się, aby mi jakiś nie znalazł.

Mój ampli też nie ma ARC i to była jedyna opcja by mieć 5.1 - teraz zbieram na nowego już z ARC.

Pozdrawiam,
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Zastanawiam się , czy nowe partie telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-55X8505C i KD- 65X8505C (linia 2015 r.)
wyprodukowanych już od miesiąca marca 2016 r. otrzymają podstawy podobne jak w telewizorach firmy Sony np. KD-55XD8505 . ( linia 2016)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Pobaw się ustawieniami Kodi

Witaj, samo ustawienia w KODI nie wystarczą, jak i przełączenie na zew. system audio w TV, który masz pod opcją głośnik. Trzeba wejść głębiej (co już zrobiłem) w ustawieniach TV opcje dźwięk ustawić jak PCM (formalnie 2.0), co w sumie nie jest takie oczywiste przy dwóch pozostałych opcjach: 1) dźwięk wielokanałowy bez zmian, 2) skompresowany dźwięk wielokanałowy bez zmian, sugerujące niejako, że te opcje należałoby włączyć.

Ciekawostką jest, że "wbudowany" odtwarzacz video w TV, po przestawieniu na PCM, przestaje przekazywać w DD/DTS, brak też DD po wyborze ścieżki oryginalnej w nadawanym sygnale z naziemnej DVB-T.

W samym KODI (opcje system/audio) zostawiamy kanały na 2.0, włączamy wyprowadź na urządzenie zewnętrze, włączamy "ma DD", włączamy "ma DTS", jak chcemy mieć AAC w systemie wielokanałowym DD, włączamy enkodowanie do DD, bez tego leci jako stereo, resztę zostawiamy bez zmian.

Da się jednak to ujarzmić, chociaż czas spędzony na to liczę w dniach ;-) . KODI jednak jest o wiele bardziej konfigurowalny niż player video, a od wersji 16 wyprowadza o wiele lepsza jakość obrazu niż wcześniej, niemniej dalej interfejs pozostaje w 1080p. Brak jest możliwości przestawienia rozdziałki (nie mylić pod innymi systemami czy windosem) pod android TV, części opcji po prostu nie ma, nic nie zmienia tryb ekspercki. Czy wypuszcza 4k jako fHD do sprawdzenia, chociaż ma opcje w zakładce video, wypuszczaj jak w źródle.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Zastanawiam się , czy nowe partie telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-55X8505C i KD- 65X8505C (linia 2015 r.)
wyprodukowanych już od miesiąca marca 2016 r. otrzymają podstawy podobne jak w telewizorach firmy Sony np. KD-55XD8505 . ( linia 2016)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Powiem Ci że zaciekawiło mnie to pytanie :) zobaczymy ...ja mydle że jak mają dużo podstaw tych z roku 20215 to dalej będą je montować..
 

accu

New member
Bez reklam
Powiem Ci że zaciekawiło mnie to pytanie :) zobaczymy ...ja mydle że jak mają dużo podstaw tych z roku 20215 to dalej będą je montować..

Witam uprzejmie,

Za bardzo "wybiegłeś" w przyszłość . ;)

Z nową podstawą lepiej by się prezentowała "stara" seria X85C (linia 2015) .

Co prawda moim typem nr 1 do zakupu w roku 2016 jest telewizor firmy Sony KD-55XD9305 . ( ale trochę oddalony
termin zakupu w czasie , dopóki cena się nie obniży do akceptowalnego poziomu )
 
Do góry