Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

tayson-tg

New member
Witam! Piszecie wszyscy dużo o użytkowaniu TV w powiązaniu z HDD, Kodi, jakości/ustawieniach obrazu, stabilności systemu, dostepnych aplikacjach (po zakupie pod koniec listopada byłem i jestem zaszokowany małą dostępną ilością aplikacji pod Androidem i brakiem "normalnej" przeglądarki zainstalowanej seryjnie) itd. i dobrze. Jednakże ja mam notorycznie problem o którym nic się nie pisze - tuner satelitarny (którego oglądam codziennie i ze zdecydowaną przewagą do innych funkcji TV - FTA Astra). Pomijam już nieintuicyjne i trudne w ustawieniu możliwości jego konfiguracji (lista kanałów itd) tak że trzeba radzić sobie programem zewnętrznym - Sony Editor - gdzie na szczęście skonfigurowałem swoją listę i zapisałem na PenDrive. Dramatyczne jest regularne "sypanie" się listy (średnio co drugi dzień). Więc wgrywam na nowo a Pen jest ciągle podłączony w gnieździe USB. Sypanie polega na tym że zmienia się układ, kanały się "gubią", mieszają, zmieniają numery itd.. To jest jakaś masakra i wszelkie aktualizacje oprogramowania w fakcie tym niczego nie zmieniają. Ktoś coś?!
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
Czy któraś z przeglądarek radzi sobie na tym TV z flashem? Pytam w kontekście odtwarzania filmów np z serwisu cda.pl. Sprawdziłem na Operze, ale kliknięcie "play" nic nie powoduje.
 

yellowmen

New member
Dobra Panowie, po wnikliwej analizie problem z obrazem 3D rozwiązałem sam, przy okazji pokusiłem się o kalibrację, obraz miodzio i co najważniejsze okulary od Samsunga działają perfekcyjnie z tym TV. Dziękuje za uwagę :D
Jak rozwiązałes ten problem? I jaka kalibracja?

Tapnięte z Note 4
 

jk_seeker

New member
kliknij play pod filmem w panelu... albo zainstaluj wtyczke do KODI "Phantom" lub "MR KNOW"

Kliknięcie "play" nie przynosi efektu, ale dzieki za podpowiedz z KODim - spróbuję. Jeszcze co do samego TV, to minął kolejny dzien, a on nie powiesil mi się ani razu! Jedynie ze 2-3 razy, jak chcialem np cos odtworzyc z IPLI, VOD albo YouTube, to wychodzil do menu np po reklamach. Ale to incydenty. Jestem zachwycony czernią. Jak ogladam film w 21:9, to pasy są zdecydowanie czarniejsze, niż ramka. Jest po prostu czarna i koniec. MEGA.

Skalibrowałem go sobie zgodnie z podpowiedziami z filmiku https://www.youtube.com/watch?v=TPRx6_UjxUc , przy czym stwierdziłem, że w moich warunkach, do seansów wieczornych przy bardzo niewielkim świetle, dobrą robotę robi "Dostosowanie czerni" i "Zaawansowane zwiększenie kontrastu", które ustawiłem na max. Reszta zgodnie z filmem.

Tryb football tez fajnie dziala w przypadku meczów na żywo. Jestem strasznie zadowolony, wyglada to wszystko razem oczko lepiej, niż się spodziewalem, ze bedzie :)
 
Ostatnia edycja:

Razahell

New member
Kliknięcie "play" nie przynosi efektu, ale dzieki za podpowiedz z KODim - spróbuję. Jeszcze co do samego TV, to minął kolejny dzien, a on nie powiesil mi się ani razu! Jedynie ze 2-3 razy, jak chcialem np cos odtworzyc z IPLI, VOD albo YouTube, to wychodzil do menu np po reklamach. Ale to incydenty. Jestem zachwycony czernią. Jak ogladam film w 21:9, to pasy są zdecydowanie czarniejsze, niż ramka. Jest po prostu czarna i koniec. MEGA.

Skalibrowałem go sobie zgodnie z podpowiedziami z filmiku https://www.youtube.com/watch?v=TPRx6_UjxUc , przy czym stwierdziłem, że w moich warunkach, do seansów wieczornych przy bardzo niewielkim świetle, dobrą robotę robi "Dostosowanie czerni" i "Zaawansowane zwiększenie kontrastu", które ustawiłem na max. Reszta zgodnie z filmem.

Tryb football tez fajnie dziala w przypadku meczów na żywo. Jestem strasznie zadowolony, wyglada to wszystko razem oczko lepiej, niż się spodziewalem, ze bedzie :)

Zawsze jest tak ze inaczej oglada sie w sklepie TV a inaczej pozniej to wyglada w domu...

i pytanie jak twoj dysk? TV widzi go i pliki bo pisales ze w SC TV mialy z tym problem...

ps. pytanie odnosnie ustawien zaawansowanego kontrastu... nie plywa ci obaz przy ciemnych scenach w filmach? w sensie plywania jasniej ciemniej?
 

jk_seeker

New member
Zawsze jest tak ze inaczej oglada sie w sklepie TV a inaczej pozniej to wyglada w domu...

i pytanie jak twoj dysk? TV widzi go i pliki bo pisales ze w SC TV mialy z tym problem...

ps. pytanie odnosnie ustawien zaawansowanego kontrastu... nie plywa ci obaz przy ciemnych scenach w filmach? w sensie plywania jasniej ciemniej?

Zupełnie nic się nie dzieje, żadnego pływania, smużenia itp, opcje robią doskonałą robotę. Co do dysku - KODI widzi natychmiast, po aktualizacji potwierdzam, że odtwarza doskonale, płynnie. Wbudowany player potrzebuje czasu, żeby go zobaczyć, koniec końców widzi, ale robi taki bałagan z plikami, że mała głowa. Zastanawiam się, czy rozwiązaniem nie będzie stworzenie katalogu z nazwą, którą będzie wyświetlał jako pierwszą (bo pokazuje alfabetycznie) i do niego władowania całej zawartości dysku. Nawet spróbuję takiego manewru.
 

Razahell

New member
Zupełnie nic się nie dzieje, żadnego pływania, smużenia itp, opcje robią doskonałą robotę. Co do dysku - KODI widzi natychmiast, po aktualizacji potwierdzam, że odtwarza doskonale, płynnie. Wbudowany player potrzebuje czasu, żeby go zobaczyć, koniec końców widzi, ale robi taki bałagan z plikami, że mała głowa. Zastanawiam się, czy rozwiązaniem nie będzie stworzenie katalogu z nazwą, którą będzie wyświetlał jako pierwszą (bo pokazuje alfabetycznie) i do niego władowania całej zawartości dysku. Nawet spróbuję takiego manewru.

Czyli jednak to byl problem w SC z ich TV... to ze firmowa apka Video dlugo indeksuje to bylo pisane wczesniej. Zrobienie katalogu raczej nie pomoze, poprostu i tak w nim bedzie alfabetycznie ideksowana zawartosc...
co do plywania obrazu to czasami to jest widoczne czasami nie (zalezy od filmu i scen w ciemnych pomieszczeniach) ale jednak zauwazylem przy zaawansowanym kontrascie ze tak sie dzieje... no ale nic... wazne ze jestes zadowolony...

ps. u mnie na cda.pl filmy sie otwieraja w Operze... ale niestety ciezko to wyglada dlatego wole ogladac przez wtyczki w KODI...
 

jk_seeker

New member
Czyli jednak to byl problem w SC z ich TV... to ze firmowa apka Video dlugo indeksuje to bylo pisane wczesniej. Zrobienie katalogu raczej nie pomoze, poprostu i tak w nim bedzie alfabetycznie ideksowana zawartosc...

co do plywania obrazu to czasami to jest widoczne czasami nie (zalezy od filmu i scen w ciemnych pomieszczeniach) ale jednak zauwazylem przy zaawansowanym kontrascie ze tak sie dzieje... no ale nic... wazne ze jestes zadowolony...

ps. u mnie na cda.pl filmy sie otwieraja w Operze... ale niestety ciezko to wyglada dlatego wole ogladac przez wtyczki w KODI...

A jak wejdę do katalogu, to nie zobaczę listy katalogów, które są tylko w nim? Na dysku mam różne rzeczy, nie tylko filmy, dlatego pomyslalem, zeby zrobic tylko katalog z filmami i nazwać go tak, zeby wyswietlał się na liście jako pierwszy. Wtedy odpada mi jego szukanie (bo jest pierwszy), a po wejściu do środka widzę tylko filmy.

Przyjrzę się efektowi, który opisujesz, dzięki za zwrócenie uwagi, natomiast oglądałem już sporo materiałów, od SD po 4K i nie widziałem takiego efektu. A jakie ustawienie Ty polecasz?
 

Razahell

New member
A jak wejdę do katalogu, to nie zobaczę listy katalogów, które są tylko w nim? Na dysku mam różne rzeczy, nie tylko filmy, dlatego pomyslalem, zeby zrobic tylko katalog z filmami i nazwać go tak, zeby wyswietlał się na liście jako pierwszy. Wtedy odpada mi jego szukanie (bo jest pierwszy), a po wejściu do środka widzę tylko filmy.

Przyjrzę się efektowi, który opisujesz, dzięki za zwrócenie uwagi, natomiast oglądałem już sporo materiałów, od SD po 4K i nie widziałem takiego efektu. A jakie ustawienie Ty polecasz?

tzn... apka Video pokazuje ci tylko materialy filmowe, muzyka tylko muzyke itd... ma na dysku utworzone wlasnie 3 foldery (film, muzyka, zdjecia) lubie miec porzadek na dysku...

co do sciemniania i rozjasniania sie podczas filmu roznych scen zauwazylem ogladajac Piratow z Karaibow a pozniej na innych filmach... wiec zaawansowany kontrast mam na off...
co do ustawien to ja polecam te od francuskiego testera ale on testowal model FHD wiec niewiem jaki efekt bedzie na x85c -->


Test Sony KDL-55W805C : un téléviseur 1080p encore dans la course ! | HDfever

zakladka obraz i kalibracja
 

jk_seeker

New member
Próbuję właśnie bezprzewodowo rzucić obraz z laptopa na TV, ale nie za bardzo wiem, jak. Grzebię w opcjach TV, ale nie widzę nigdzie możliwości komunikacji z laptopem. Ktoś z Was próbował?
 

jk_seeker

New member
No wlasnie nie wiem, jak to do końca bedzie działać, bo wspominasz o playerze, a ja myślałem, ze mogę po prostu rzucić na TV obraz tego, co mam na laptopów, niekoniecznie film. Czy to nie tak?
 

jk_seeker

New member
Wlasnie na Eleven Sports HD jest mecz Realu Madryt z Atletico. Chyba retransmisja, ale jakość jest bomba. Pierwszy raz widzę tak dobrą jakość transmisji meczu w HD. Oby Euro było w takiej (jesli nie 4K) jakości.. Pięknie to wygląda :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To albo jakiś cud albo musieli coś poprawić bo jakość tego jeszcze jakiś czas temu była masakryczna ... nawet na infolinii w C+ mówili że nie mają na to wpływu i jest jak jest...
 

Dubiel

New member
Witam
Jestem świeżo po zakupie SONY 65 X8505C. Podłączony od kilku godzin. Na razie tylko pod kablówkę i WIFI. (lepszą jakość sygnału TV ogarnę w tygodniu) Uaktualniłem już oprogramowanie.

Nie jestem wielkim znawcą dlatego poszukiwania właściwego TV trwały ponad 5 miesięcy. Zakupiłem model od którego zaczynałem swoje poszukiwania. Jako że to forum było jednym z moich głównych źródeł informacji to chciałbym w ramach wdzięczności pomóc innym w wyborze.

Tak więc jeżeli ktoś ma jakieś pytania lub mógłbym w czymś pomóc to walcie śmiało. A ja wracam do zabawy tym kombajnem :)
 

jk_seeker

New member
To albo jakiś cud albo musieli coś poprawić bo jakość tego jeszcze jakiś czas temu była masakryczna ... nawet na infolinii w C+ mówili że nie mają na to wpływu i jest jak jest...
Albo coś poprawili (bo właśnie patrzę i jest równie dobrze, jak w nocy) albo trafiła się kolejna transmisja w lepszej jakości. Zauważyłem, że transmisja transmisji nierówna, nawet na tym samym programie. Albo po prostu doceniam korekty w ustawieniach obrazu, jakie poczyniłem, tak też może być. W każdym razie nadal nie jest to to, co można obejrzeć tu https://www.youtube.com/watch?v=S-tJmuMNCsQ , a zatem jest jeszcze obszar do rozwoju ;)
Gdyby tak Euro2016 wyglądało, to zabrakłoby mi jedzenia w lodówce :)
 

Stryju86

New member
Witam

Ja mam pytanie co do jakości nadawanego sygnału. Jestem właśnie na wykańczania nowego lokum i mam dostęp do skrzynki z Multimedii, pytanie czy jakość sygnału obrazu będzie wystarczająca czy raczej poszukać czegoś innego. Z tego co wiem na dzień dzisiejszy mógłbym tylko coś cyfrowego dobrać (polsat itp.)

Dzięki
 
Do góry