Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

Razahell

New member
mam dysk podpiety pod usb hdd rec i AIDA pokazuje ze:

Supported USB Version: 2.10

Current Speed: 480Mbps

Maximum Power: 26

wiec nie jestem jednoznacznie pewny ze to USB 3.0 zlacze chyba ze w momencie kiedy TV formatuje i koduje dysk dla celow nagrywania materialow z TV... ale to moga sprawdzic tylko ci co maja dysk sformatowany pod TV... wtedy moze jest to usb 3.0
 

jk_seeker

New member
mam dysk podpiety pod usb hdd rec i AIDA pokazuje ze:

Supported USB Version: 2.10

Current Speed: 480Mbps

Maximum Power: 26

wiec nie jestem jednoznacznie pewny ze to USB 3.0 zlacze chyba ze w momencie kiedy TV formatuje i koduje dysk dla celow nagrywania materialow z TV... ale to moga sprawdzic tylko ci co maja dysk sformatowany pod TV... wtedy moze jest to usb 3.0

Format zapisu/odczytu danych nie wpływa na zaimplementowany standard USB danego gniazda. Albo to usb 2.0 (tylko gdzie jest wówczas 3.0, jesli nie przy nagrywaniu), albo moze ten program zidentyfikowal Twój dysk jako posiadający usb 2.0 .
 

Razahell

New member
Format zapisu/odczytu danych nie wpływa na zaimplementowany standard USB danego gniazda. Albo to usb 2.0 (tylko gdzie jest wówczas 3.0, jesli nie przy nagrywaniu), albo moze ten program zidentyfikowal Twój dysk jako posiadający usb 2.0 .

dziwne ze w tym samym czasie nizej w device jest widoczny wolny slot

Device Protocol: 03

deviace class: 09/00 (hub)

Supported USB Version: 3.00

Current Speed: 5000 Mbps

Moj dysk na 100% jest usb 3.0 i kompatybilny z 2.0...

Ciekawe jak u innych to wyglada....

Nie zmienia to faktu ze filmy chodza plynnie na firmowym odtwarzaczu... na KKodi v16 rowniez ale mam wrazenie jakosc obrazu jest gorsza na KODI...


ps. widze kolega dokonal wyboru TV... czekamy na relacje z wrazen i jakies porownanie do swojego poprzedniego TV...
 

jk_seeker

New member
dziwne ze w tym samym czasie nizej w device jest widoczny wolny slot

Device Protocol: 03

deviace class: 09/00 (hub)

Supported USB Version: 3.00

Current Speed: 5000 Mbps

Moj dysk na 100% jest usb 3.0 i kompatybilny z 2.0...

Ciekawe jak u innych to wyglada....

Nie zmienia to faktu ze filmy chodza plynnie na firmowym odtwarzaczu... na KKodi v16 rowniez ale mam wrazenie jakosc obrazu jest gorsza na KODI...


ps. widze kolega dokonal wyboru TV... czekamy na relacje z wrazen i jakies porownanie do swojego poprzedniego TV...

Ogladam wlasnie na Eleven HD skroty z Ligi Europy. Czuję się jak w pubie przed ekranem projektora... TV jest fantastyczny :D :D

Owszem, z kablówki jakosc jest delikatnie mowiac przecietna, ale spokojnie mozna mecze ogladac, a filmy.. poezja. Odpalenie czegos w FullHD konczy sie opadem szczeny. Polecam kazdemu niezdecydowanemu, a wybor 65 cali, a nie 55, to był strzał w 10 :) W ogole go nawet jeszcze nie kalibrowalem, przerzucam tylko kolejne filmiki, kanały. Jestem bardzo zadowolony :) TV ma niewielki DSE, ale podczas ogladania w ogole tego nie widac, wyszlo dopiero na planszy testowej. Cos wspaniałego. Do poprzedniego TV ciezko mi porownac, bo to byl 26 calowy Panasonic z 2006 roku, wiele sie zmienilo ;) Przepasc, nie ma co porownywac. Podpialem pod wzmacniacz stereo i jest jazda. Nawet moja Mama , dla ktorej TV moze miec nawet 14 cali i tez bedzie ok, powiedziala, że wcale nie jest za duży... No to musiał sie jej bardzo podobać :)
 

Razahell

New member
Ogladam wlasnie na Eleven HD skroty z Ligi Europy. Czuję się jak w pubie przed ekranem projektora... TV jest fantastyczny :D :D

Owszem, z kablówki jakosc jest delikatnie mowiac przecietna, ale spokojnie mozna mecze ogladac, a filmy.. poezja. Odpalenie czegos w FullHD konczy sie opadem szczeny. Polecam kazdemu niezdecydowanemu, a wybor 65 cali, a nie 55, to był strzał w 10 :) W ogole go nawet jeszcze nie kalibrowalem, przerzucam tylko kolejne filmiki, kanały. Jestem bardzo zadowolony :) TV ma niewielki DSE, ale podczas ogladania w ogole tego nie widac, wyszlo dopiero na planszy testowej. Cos wspaniałego. Do poprzedniego TV ciezko mi porownac, bo to byl 26 calowy Panasonic z 2006 roku, wiele sie zmienilo ;) Przepasc, nie ma co porownywac. Podpialem pod wzmacniacz stereo i jest jazda. Nawet moja Mama , dla ktorej TV moze miec nawet 14 cali i tez bedzie ok, powiedziala, że wcale nie jest za duży... No to musiał sie jej bardzo podobać :)

hehe super ze zakup trafiony w 100% :popcorn:

co do rozmiaru to akurat w przypadku TV ma znaczenie :D

zawsze kazdemu pisze lub mowie jak masz kase kupuj jak najwieksza przekatna na jaka cie stac z zachowaniem jakosci obrazu itd...
byli tutaj tacy ktorzy za wszelka cene cisneli w 4K kosztem rozmiaru... z odleglosci 3m 49 cali budzetowe 4k to dla mnie zupelnie nie racjonalny zakup no ale kazdy ma swoje widzimisie...

szczeze gdybym mial kase tez w tej chwili wybral bym 65x85c bo to na moj pokoj optymalny rozmiar.
Co do DSE, cloudingu, bandingu itd... niestety technologia LCD jest tymi mankamentami obarczona w mniejszym lub wiekszym stopniu i nie da sie tego wykluczyc w 100%.
A najwazniesze ze twoj egzemplarz ma na tyle malo tych wad ze prawie ich nie widac. A testy jak to testy, zawsze cos znajdziesz... czasami lepiej nie robic i zyc w nieswiadomosci :bober:
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Ogladam wlasnie na Eleven HD skroty z Ligi Europy. Czuję się jak w pubie przed ekranem projektora... TV jest fantastyczny :D :D

Gratulacje udanego zakupu :)

TV ma trochę mankamentów, ale obraz rekompensuje wszystko, jest rewelacyjny, a 65 cali robi swoje nie ma rzeczywiście na co narzekać.

Jakość obrazu w KODi 16 zdecydowanie się poprawiła tylko szkoda, że nie da się pożenić go z spdif i z DD/DTS, w dalszym ciągu player move, robi tą robotę lepiej, trick by wejść do "informacji" by przestawiał w format kinowy, jak najbardziej działa, dzięki ptyq :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam po przesiadce z 26 cali z 2006 roku to faktycznie nie dziwie się kol.Jk_seeker,że jesteś w "szoku".Gratulacje z zakupu !
 

Razahell

New member
Ja sie przesiadlem z sony kdl-40ex710 na 55w755c i tez mozna powiedziec przezylem szok jakosciowy (design, obraz i dzwiek) te same filmy fullHD zupelnie inaczej wygladaja...
Wczoraj z 8 letnim synem ogladalismy -->Filmy HD :: Avatar (Rozszerzone wydanie kolekcjonerskie) - Avatar Extended Collectors Cut *2009*[1080p.DTS-HD MA.5.1.AC3.BluRay.x264-LEON 345] [Lektor i Napisy PL]
Obraz jak na ten rozmiar pliku rewelacja...
Ale juz mam w glowie za 5-7lat wiekszy TV i moze juz OLED w 4K...

Ps. A z 26" to pewnie bym przeżył podwójny szok :D

Ps. 2 Ja sie ciesze ze forum spelnia swoje zadanie i pomaga w roznych aspektach odnosnie TV, czy to zakup nowego sprzetu czy to rozwiazywanie problemow...
I w sumie mam jakas tam mala satysfakcje ze ktos kto czyta np. moje wypociny :bober: dokonuje swiadomego wyboru i zakupu... A pozniej milo jest przeczytac, ze zakup w 100% trafiony...
 

Razahell

New member
7 lat myślisz że tyle wytrzyma tv ? Jak najdzie Cię to może być i wcześniej wymiana :)

poprzedni 40ex710 ma juz cos ok. 7 lat i nadal służy synowi u niego w pokoju. wiec jakos w duchu licze ze nowy tez pogra z 6 lat i do tego czasu technologia OLED stanieje i bedzie zjadliwa finansowo dla przecietnego Polaka ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam tv u rodziców Sony już 4 letni i dzieciak ma też 4 letni ale do 7 lat nie wiem czy dociągną :)
 

accu

New member
Bez reklam
Ja mam tv u rodziców Sony już 4 letni i dzieciak ma też 4 letni ale do 7 lat nie wiem czy dociągną :)
Witam uprzejmie,

To kwestia tylko "przysłowiowego łutu szczęścia" , jakże potrzebnego w" dzisiejszym życiu" .;)
Jedni chodzą z nim "pod rękę" , a inni niestety nie .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry