Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Fajny tv będziesz miał Kolego :)
znam już kilka cen nowych tv:

KD55XD8599 - 7100

KD55SD8505 - 8 tyś.

KD65SD8505 - 13 tyś.

KD55XD8505 - 11.300 - tu jest zapewne pomyłka - to jest cena za 65 cali


KD75XD8505 - 23 tyś

KD85XD8505 za 34 tys...
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Fajny tv będziesz miał Kolego :)
znam już kilka cen nowych tv:

KD55XD8599 - 7100

KD55SD8505 - 8 tyś.

KD65SD8505 - 13 tyś.

KD55XD8505 - 11.300


KD75XD8505 - 23 tyś

Witam uprzejmie,

KD55XD8505 - 11.300 . Wydaje się , że błędnie wpisałeś , czy ta cena nie dotyczy czasem telewizora Ultra HD firmy Sony KD-65XD8505 ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety tak tam widnieje - może jest to pomyłka, a może coś im na głowę upadło jeśli to jest za 55 cali...

ale myślę że jest to błąd bo niżej już jest 65 cali więc chyba się rypnęli na stronie ...

Jeszcze taki model jest

KD85XD8505 za 34 tys... aż się prosi żeby w takim rozmiarze było 3d.. rewelacyjnie to zrobili..
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Niestety tak tam widnieje - może jest to pomyłka, a może coś im na głowę upadło jeśli to jest za 55 cali...

ale myślę że jest to błąd bo niżej już jest 65 cali więc chyba się rypnęli na stronie ...

Witam uprzejmie,

Z jakiej strony internetowej te ceny "ściągnąłeś" ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Prosze CIe bardzo :)

Telewizory - e-Sklep

Tutaj jest generalnie tanio jak już tv troszkę są w sprzedażny plus maja promocje dokładają gwarancje albo np okularki itp rzeczy.. warto zaglądać o ile ktoś lubi kupowanie przez net.. odbiór osobisty w dwóch miastach SC.. bo ten sklep z nimi współpracuje.
 

accu

New member
Bez reklam
Prosze CIe bardzo :)

Telewizory - e-Sklep

Tutaj jest generalnie tanio jak już tv troszkę są w sprzedażny plus maja promocje dokładają gwarancje albo np okularki itp rzeczy.. warto zaglądać o ile ktoś lubi kupowanie przez net.. odbiór osobisty w dwóch miastach SC.. bo ten sklep z nimi współpracuje.

Witam uprzejmie,

Znam ten sklep , który z reguły do nowości produktów firmy Sony ma szybki dostęp .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się KOlego - mój kumpel własnie tam kupował tv .. zaraz po wejściu X85 c - szybciej mieli jak u nas w Stolicy - mało tego za grosze wykupił 5 letnią gwarancję w promocji.. dobry sklep - choć ja osobiście lobie kupować na miejscu że tak powiem.. :)

Jeśli chodzi o ceny to potwierdza się to co pisałem nie ma 3d a ceny takie same :) koszty 3d dla nich to śmiech na sali a pozbawili wielu ludzi radości z 3d - oczywiście tych co lubią a patrząc na fora troszkę tych ludzi jest..
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Zgadza się KOlego - mój kumpel własnie tam kupował tv .. zaraz po wejściu X85 c - szybciej mieli jak u nas w Stolicy - mało tego za grosze wykupił 5 letnią gwarancję w promocji.. dobry sklep - choć ja osobiście lobie kupować na miejscu że tak powiem.. :)

Jeśli chodzi o ceny to potwierdza się to co pisałem nie ma 3d a ceny takie same :) koszty 3d dla nich to śmiech na sali a pozbawili wielu ludzi radości z 3d - oczywiście tych co lubią a patrząc na fora troszkę tych ludzi jest..

Witam uprzejmie,
Tak nowa seria telewizorów firmy Sony KD-55XD8505 czy KD-65XD8505 (linia 2016)

nie ma 3D to mało , nie ma również gniazda PCMCIA na moduł CI+ z kartą od operatora . To dopiero "granda" moim skromnym zdaniem . Nie ma również kanałów analogowych . Ot co .

BTW, jeżeli się ma dostęp do marketów czy sklepów w miejscu zamieszkania , to oczywiście jest
to moim skromnym zdaniem najlepsza forma możliwości oglądu danego telewizora i jego zakupu .( o ile jest on dostępny w tych marketach czy sklepie Centre Sony)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

arik92

New member
Właśnie spojrzałem na specyfikacje na sony.pl i rzeczywiście dla serii XD85 brak info o wejściu CI i tunerze analogowym. Kurcze, coś mi się nie chcę wierzyć, że Sony odwaliło taką lipe i zrezygnowało z gniazda CI tylko w jednej serii, bo już dla XD94, XD93 i WD75 jest podane, że gniazdo CI jest i tuner analogowy też, tym bardziej, że gniazdo CI to był standard w każdym TV BRAVIA od czasu gdy zaczeła się ich era, czyli od 2006 roku. Może to tylko błąd na stronie Sony, bowiem dla modeli W807C, W808C, W809C do dzisiaj jest na ich stronie błędna informacja w specyfikacji, że posiadają podwójne tunery DVB-T/T2/C/S/S2, a jest tak dopiero w seriach X (4K).
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
3TB USB 3.0 czyta z każdego USB...większego dysku nie mam by sprawdzić.

Tapnięte z Note 4
Dostałem info z Sony Centre, że w chwili obecnej X85 obsługuje do 4TB. Aż szkoda, bo myśląc o serii WD Elements, to najbardziej kalkuluje się 5TB. Może ktoś z Was ma dysk o takiej pojemności? I jeszcze pytanie do posiadaczy WD Elements - czy wybraliście go zamiast MyPassport ze względu na dodatkowe zasilanie, czy prędkość, czy ze względu na coś innego?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Przy obecnych cenach modeli z roku 2016, modele z roku 2015 są "w promocji " ;-), poczekaj na rabaty technologiczne w Saturnie, może jeszcze będą, lub na spadek cen obecnych modeli.
 

redrum1906

New member
Trochę nie ogarniam różnic między serią z 2015 a 2016.
Są różnice, które są warte dopłaty? Lepsze bebechy, matryca?
Jest dostępna jakaś tabela z porównaniem linii 2015 vs 2016? Po oznaczeniach wielkiej różnicy nie ma.
 

ptyq

New member
Trochę nie ogarniam różnic między serią z 2015 a 2016.
Są różnice, które są warte dopłaty? Lepsze bebechy, matryca?
Jest dostępna jakaś tabela z porównaniem linii 2015 vs 2016? Po oznaczeniach wielkiej różnicy nie ma.

https://docs.sony.com/release//specs/XBR65X850D_mksp.pdf

Okazuje się, że tegoroczny odpowiednik 65x850c, oprócz braku 3D, posiadać będzie podświetlenie krawędziowe, a nie bezpośrednie. Mówi się też, że zamiast panelu VA, będzie IPS, czyli lepsze kąty, ale słabszy kontrast.
Nie widzę za bardzo sensu kupna tego telewizora w takiej cenie, ale warto poczekać na testy.
 

redrum1906

New member
https://docs.sony.com/release//specs/XBR65X850D_mksp.pdf

Okazuje się, że tegoroczny odpowiednik 65x850c, oprócz braku 3D, posiadać będzie podświetlenie krawędziowe, a nie bezpośrednie. Mówi się też, że zamiast panelu VA, będzie IPS, czyli lepsze kąty, ale słabszy kontrast.
Nie widzę za bardzo sensu kupna tego telewizora w takiej cenie, ale warto poczekać na testy.
IPS nie chcę. Oglądam na wprost a dla mnie liczy się kontrast;)
Wiem, ze 65" 8505 z 2015 ma direct LED ale nie chcę nadwyrężać finansów i racjonalnie stać mnie jedynie na 55" wiec i tak będzie EDGE LED.

Pytanie o procek. W 2015 siedzi jakiś 2 rdzeniowy Mediatek, który jak wiadomo przy rozdziałce 4K jest stanowczo zbyt słaby do SMART.
Ale nie jest to wielki problem bo lpiej kupić Nexus Playera/Nvidia Shield i nie przejmować się mocą. Póki co wbudowane bebechy jakoś dają radę.
 

accu

New member
Bez reklam
https://docs.sony.com/release//specs/XBR65X850D_mksp.pdf

Okazuje się, że tegoroczny odpowiednik 65x850c, oprócz braku 3D, posiadać będzie podświetlenie krawędziowe, a nie bezpośrednie. Mówi się też, że zamiast panelu VA, będzie IPS, czyli lepsze kąty, ale słabszy kontrast.
Nie widzę za bardzo sensu kupna tego telewizora w takiej cenie, ale warto poczekać na testy.

Witam uprzejmie,

Przecież to specyfikacja telewizora firmy Sony XBR65X850D , który przeznaczony jest na rynek USA . Taki telewizor
nie jest przeznaczony na rynek europejski .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To po pierwsze - więc dobrze lepiej popatrzeć a po drugie Koledzy to że matryca będzie IPS w USA, to w cale nie oznacza że jest lipa - przykład topowy model LG z tamtego roku lcd 4k przeczytajcie sobie testy i zobaczycie, że tam kontrast jest naprawdę dobry i jakby porównać dwa tv - ten topowy od Lg i X 8505c to kto wie jakby to wyszło porównanie - oczywiście od lg tv jest znacząco droższy ale matrycę ma IPS więc od razu takiej matrycy ja bym nie skreślał nawet jeśli kiedyś się pojawi w takiej czy w innej firmie.. to kwestia całego tv jak jest zrobiony wpływa na to jaki jest końcowy efekt. MOże w tv sony będzie lipa ale ja bym poczekał na testy .. bo można się zdziwić tak jak to było w przypadku Lg.. gdzie naprawdę fajny tv zrobili.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tyle , że nie znalazłem w specyfikacji , aby w telewizorze firmy Sony XBR65X850D przeznaczonym na rynek USA znajdowała się
matryca typu IPS .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
 
Do góry