Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

kerimc

New member
Philips 650LED807/12,
Nie studiowałem parametrów na papierze, po prostu z tego co zobaczyłem za żywo ten najbardziej mi przypasował i tv z Android oraz OLED.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Dzwonił dzisiaj do mnei gostek z "serwisu TCL", mają zabierać i badać o co kaman. Oczywiście opowiadałem mu, że jasny pasek w panoramie to standard w wersji 75 cali.

Jak to Pan powiedział, w sumie to nie wiem co mamy zrobić bo mało TCL w sumie robimy....
 

soplus

Active member
Bez reklam
Przecież ew. wymiana na inny egzemplarz i tak niczego nie zmieni. 75 cali ma problem z którym TCL nic nie robi albo udaje, że problemu nie ma. Przysyłają serwis, który też niewiele wie. Zaraz wyjdzie na to, że to użytkownicy coś sobie ubzdurali a TV jest super, extra zaj...y i tak świetnie się sprzedaje, że w sieciówkach go nie uświadczysz bo cała produkcja schodzi na pniu,
IMHO problem z jasnym paskiemw 75" jest na 99% softwareowy, ktoś testował rozszerzanie ekranu lekko w górę/dól przy pomocy Nvidia Shield i problem prawie znikał. TCL ma to w d... a sprzedaż tego rozmiaru jest na tyle marginalna, że mogą sobie na to pozwolić.
 
Ostatnia edycja:

AlbertoTomba

Active member
Żyjemy i nic nie widzimy przez kolejne tygodnie.

W ogole nie wiem czy to ten tv/soft czy co, ale np apka Netflixa to mi się czasem z 2 minuty otwiera, potem scrolluje różne kategorie i podświetla się kolejny tytuł, ale nie ładuje się jego opis/podglad i trzeba niemiłosiernie długo czekać żeby zaskoczyło. Albo niektóre te prostokąty są po prostu czarne. Pare tygodni (miesięcy?) temu tak nie było, było już ileś aktualizacji apki, wiec to pewnie tv jednak łapie jakiegoś laga (i nawet w pewnym momencie zrobiłem mu pełen restore z pliku img, żeby nie było ze mam zawalony śmieciem - nic się nie zmieniło), zreszta nie słyszałem żeby znajomi z innymi tv narzekali. Apka ATV+ tez się bardzo długo odpala...

Za to jako ekran do PS5 sprawdza się właściwie bez zarzutu, vrr itp śmigają. Chociaż tyle…

Ostatnio jakoś tak ani nie za często mam czas, ani nie za bardzo jest co oglądać i chyba tylko to jest przyczyną, czemu jeszcze się tego grata nie pozbyłem. U ruskich dawno żadnego softu nie było, tez ciekawe.

Z serwisem nie ma co sobie gitary zawracać, przecież to jest ewidentnie kwestia firmware i niczego więcej.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Żyjemy i nic nie widzimy przez kolejne tygodnie.

W ogole nie wiem czy to ten tv/soft czy co, ale np apka Netflixa to mi się czasem z 2 minuty otwiera, potem scrolluje różne kategorie i podświetla się kolejny tytuł, ale nie ładuje się jego opis/podglad i trzeba niemiłosiernie długo czekać żeby zaskoczyło. Albo niektóre te prostokąty są po prostu czarne. Pare tygodni (miesięcy?) temu tak nie było, było już ileś aktualizacji apki, wiec to pewnie tv jednak łapie jakiegoś laga (i nawet w pewnym momencie zrobiłem mu pełen restore z pliku img, żeby nie było ze mam zawalony śmieciem - nic się nie zmieniło), zreszta nie słyszałem żeby znajomi z innymi tv narzekali. Apka ATV+ tez się bardzo długo odpala...

Za to jako ekran do PS5 sprawdza się właściwie bez zarzutu, vrr itp śmigają. Chociaż tyle…

Ostatnio jakoś tak ani nie za często mam czas, ani nie za bardzo jest co oglądać i chyba tylko to jest przyczyną, czemu jeszcze się tego grata nie pozbyłem. U ruskich dawno żadnego softu nie było, tez ciekawe.

Z serwisem nie ma co sobie gitary zawracać, przecież to jest ewidentnie kwestia firmware i niczego więcej.
Pojawił się podobno jakiś V999 test 10, zaczynają sprawdzać na XDA.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Zainstalowałem, jest dużo lepiej, IMHO sprawy idą we właściwym kierunku. Z minusów nie działa skyshowmax ale to pewnie wina apki.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Zainstalowałem, jest dużo lepiej, IMHO sprawy idą we właściwym kierunku. Z minusów nie działa skyshowmax ale to pewnie wina apki.

Skyshowtime nie działa (a nie skyshowmax :) ) . Ładuje się i po chwili wywala do pulpitu.
 

AlbertoTomba

Active member
Pewnie raczej firmware, chyba że apka nie działa nigdzie ;)

Jest nadzieja że do jesieni udostępnią jakiś oficjalny update...
 

soplus

Active member
Bez reklam
Z apką coś się dzieje, raportują też użytkownicy innych modeli TCL (np. nagle nie mogą zainstalować). U mnie na Iphone zaczęło wywalać komunikat : usługa nie jest dostępna w Twojej lokalizacji...
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
I ja się dałem namówić 😜 na c825 cec nawet zaczął działać do obsługi zew urządzenia!🤩
Tego się nie spodziewałem 😉
 

soplus

Active member
Bez reklam
Dobra testuje dalej. Jasny pasek nadal jest, najbardziej widoczny przy Hdr, vision z LD na high, przy low i off praktycznie nie ma, niestety czerń na tym cierpi. Pomaga zjechanie z gamma na 2-3.
 

AlbertoTomba

Active member
Trochę poskakałem i stabilne to to jest mocno umiarkowanie, w jednym miejscu działa super płynnie, w innym coś chrupie, ale z drugiej strony to te pół-oficjalne wiele lepsze nie są.

Pierwsze co to oczywiście wrzuciłem bluraya z atmosem i jest jakieś dziwactwo: jak mam wyjscie jako pass-through ustawione, to żaden atmos mi z bluraya nie dociera do soundbara, ale jak ustawiłem na auto - to i owszem (i z apek też działa). To już jakiś plus, bo mam ustawiony tylko nieskompresowany w odtwarzaczu, więc jak to się nie zrypie, to będę mógł przestać robić akrobacje. Tylko czemu pass-through puszcza PCM to już tylko TCL wie.

Jasny pasek w ogóle moim zdaniem się nie zmienił.

Za każdym razem muszę włączyć game-mode jak włączam PS5, bo ani tego nie pamięta, ani mi nie wykrywa konsoli (chociaż pokazuje jej nazwę) i nie włącza automatycznie - a to istotne, bo bez tego VRR nie działa, trochę irytujące. Wcześniej się pojawiał komunikat że game content detected czy coś takiego.

Fajne to menu pod trzema kreskami i że można je sobie dostosować - przydaje mi się czasem opcja wyłączania ekranu i doklikiwanie się do niej w starszych softach jest masakryczne, a tu można sobie skrót do audio settings zrobić.

Nadal przełączanie kanałów TV nie "zawija" ich po ostatnim, tylko odpala HDMI. I nadal podświetlenie czegoś w EPG, przełącza na ten kanał TV. Obie te funkcjonalności wyglądają jakby działały w 20fps.

Udało mi się też w mig zawiesić tv tak że tylko wtyczka z gniazdka pomogła - włączając i wyłączając KODI. Wychodząc z niego przyciskiem home na pilocie, a nie przyciskiem power off w apce wszystko jest ok. To tak jak na poprzednim sofcie.

Ogólnie jest lepiej, coś się z tą kompatybilnością poprawia a też samo UI wygląda w końcu nie jak wyrezane w Paintcie. Zobaczymy
 

soplus

Active member
Bez reklam
@alberto Tomba sprawdź pasek przy Dolby Vision jasny, LD na low i gamma 1. IMHO paska praktycznie nie widać, przynajmniej za dnia.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Udało mi się też w mig zawiesić tv tak że tylko wtyczka z gniazdka pomogła - włączając i wyłączając KODI. Wychodząc z niego przyciskiem home na pilocie, a nie przyciskiem power off w apce wszystko jest ok. To tak jak na poprzednim sofcie.
Które kodi używasz? Ja od dawna maven kodi 21 i nigdy mi się nic nie zawiesiło. Wiem że stare kodi 19 miało coś posrane z zamykaniem...
 
Do góry