TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

kola01

Well-known member
Bez reklam
A napisy na przyciskach na pilocie faktycznie, już wycierają się po 1-2 miesiącu intensywniejszego używania? Najbardziej podobno widać na przycisku OK (zazwyczaj najczęściej używany).
 

kristo1982

New member
@kola01 pewnie mało kto ma go tak długo, żeby stwierdzić. Mój pilot od tcl p60 po 4 latach wygląda bardzo dobrze, nic się nie wytarlo.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

saturn5

New member
No i ten Google Duo niestety nadal działa średnio. :(
Nie wiem co mogę zrobić, żeby nie było pogłosu u rozmówcy.
Nie mogę znaleźć w tym TCL jakiegoś magicznego ustawienia, w samym Google Duo też bieda.

Jakby ktoś w między czasie znalazł rozwiązanie to chętnie przeczytam. :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A jest to fizycznie do osiągnięcia? Skoro TV odtwarza głos rozmówcy, to mikrofon w TV go wyłapuje i część wraca z powrotem. Musiałbyś mocno ściszyć TV lub używać słuchawek.
 

saturn5

New member
A jest to fizycznie do osiągnięcia? Skoro TV odtwarza głos rozmówcy, to mikrofon w TV go wyłapuje i część wraca z powrotem. Musiałbyś mocno ściszyć TV lub używać słuchawek.

Oczywiście opcja mocnego ściszenia trochę pomaga, albo słuchawki. Tylko, że to nie do końca o to chodziło. Tym bardziej, że fizycznie jak najbardziej da się osiągnąć efekt. Po prostu mikrofon bardzo mocno zbiera, nie ma żadnych opcji, żeby zmodyfikować jego czułość, albo załączyć jakieś tłumienie dźwięków tła.

Do wad mógłbym dodać jeszcze asystenta google, który sobie działa jak chce. Może jednak trzeba odesłać ten TV, może jakiś wadliwy mi się przytrafił. Hehe. :)
 

witek666

Member
Może ktoś spotkała się lub ma jakąś radę. Mam kalibrację od kikiego i ona jest na opcji Film ustawiona. I raz na jakiś czas tv sam przełączy mi opcje Film na Standard oraz raz na 2-3 tygodnie sam przywróci sobie ustawienia na opcji Film na takie przed kalibracja. Na pewno nikt nie resetuje tych ustawień w domu. Przetestowałem nawet jak wyłączyłem z prądu i włączyłem tv kalibracja został, ale jak korzysta się z tv i po którymś uruchomieniu kalibracja się resetuje raz na 2-3 tygodnie. Może ktoś zauważył takie cuda?

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Resetuje się lub zmienia tryb dla tego samego źródła?
Ustawienia obrazu są zapamiętywane dla każdego źródła osobno. Na swoim TV (SONY) Musiałem osobno wklepać ustawienia dla ekranu głównego, YT, Netflixa SDR, Netflixa HDR, dekodera, itp. Jak podpiąłem nowe urządzenie pod HDMI to znów miałem fabryczne ustawienia przypisane dla niego. Oczywiście wprowadzone zmiany powinny zostać.
 

witek666

Member
No to tu muszę się przyjrzeć w takim razie bo tego nie jestem pewny. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Boylers

Member
I do mnie dotarł 65C825.
Bez wątpienia jest to duży przeskok w stosunku do mojego 8 letniego Philipsa 55PFL8008.
- czerń? Tu jest przepaść, mega dobrze to wygląda. Bez bezpośrednio porównania nie czuję różnicy nawet w stosunku do plazmy Panasonica
- bez wątpienia lepszy filtr antyrefleksyjny w TCL
- dźwięk robi wrażenie, choć raczej zostanę przy swoim sprzęcie stereo. Myślałem o równoczesnym użyciu soundbara z tv i głośników stereo, ale nie umiem zsynchronizować dźwięku i jest wkurzające przesunięcie. Niby ręcznie można to ustawiać, ale brakuje mi cierpliwości Może zna ktoś sposób na to?
- Dolby Vision w 4K wgniata w fotel. Pytanie czy da się wejść w tym trybie w ustawienia eksperckie, tak by ustawić obraz tak jak kalibracja wskazywała?
- Android TV też robi robotę. W końcu mogę pożegnać Chromecasta
- raz pojawiły się jakieś dziwne artefakty, ale widzę, że nie mam jeszcze najnowszego softu, jutro spróbuję wgrać najnowszy
- mam trochę zgryza z kalibracją. O ile kolory itp jak najbardziej mi pasują, to jest problem z przejściami tonalnym. Np na kablówce, HBO GO itp wygląda to mega słabo. Dopiero gdy wyłączę w ustawieniach eksperckich balans bieli 20p, to problem znika, choć wpływa to na kolory, to jednak nadal mi pasują. Może ktoś spotkał się z tym samym i ma jakieś mniej drastyczne rozwiązanie?
- trochę przytłacza mnogość opcji "usprawniających", które nie do końca wiem jak optymalnie ustawić.
Zobaczymy co przyniosą kolejne dni, ale już teraz czuję, że był to bardzo dobry zakup.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
...
Niezawodność oprogramowania nieco do wyboru, co nie daje zbytniej pewności siebie.
Telewizor nie jest optymalny podczas uruchamiania, MUSISZ go zaktualizować i wyłączyć szybki start, aby na przykład cieszyć się Dolby Vision.

Jestem też naprawdę zaskoczony, że prasa nigdy nie wspomniała o mnogości błędów podczas swoich testów, jest to zresztą dość podejrzane, między wizją dolby, która miga, aplikacjami, które wyłączają telewizor itp.

W przeciwieństwie do prasy branżowej, która dała ocena 8/10 lub 9/10, postawiłbym (z całą skromnością) 7/10.

Wprawdzie ekran jest pełen walorów, ale ma zbyt wiele złych rzeczy, co sprawia, że ​​polecam telewizor do cierpliwości z aktualizacjami.


Miałem go polecić córce, jednak odpuszczam, tym akurat stwierdzeniem ja nie jestem zaskoczony:
Jestem też naprawdę zaskoczony, że prasa nigdy nie wspomniała o mnogości błędów podczas swoich testów" :!:.
 

Har

New member
I do mnie dotarł 65C825.
Bez wątpienia jest to duży przeskok w stosunku do mojego 8 letniego Philipsa 55PFL8008.
- czerń? Tu jest przepaść, mega dobrze to wygląda. Bez bezpośrednio porównania nie czuję różnicy nawet w stosunku do plazmy Panasonica
- bez wątpienia lepszy filtr antyrefleksyjny w TCL
- dźwięk robi wrażenie, choć raczej zostanę przy swoim sprzęcie stereo. Myślałem o równoczesnym użyciu soundbara z tv i głośników stereo, ale nie umiem zsynchronizować dźwięku i jest wkurzające przesunięcie. Niby ręcznie można to ustawiać, ale brakuje mi cierpliwości �� Może zna ktoś sposób na to?
- Dolby Vision w 4K wgniata w fotel. Pytanie czy da się wejść w tym trybie w ustawienia eksperckie, tak by ustawić obraz tak jak kalibracja wskazywała?
- Android TV też robi robotę. W końcu mogę pożegnać Chromecasta
- raz pojawiły się jakieś dziwne artefakty, ale widzę, że nie mam jeszcze najnowszego softu, jutro spróbuję wgrać najnowszy
- mam trochę zgryza z kalibracją. O ile kolory itp jak najbardziej mi pasują, to jest problem z przejściami tonalnym. Np na kablówce, HBO GO itp wygląda to mega słabo. Dopiero gdy wyłączę w ustawieniach eksperckich balans bieli 20p, to problem znika, choć wpływa to na kolory, to jednak nadal mi pasują. Może ktoś spotkał się z tym samym i ma jakieś mniej drastyczne rozwiązanie?
- trochę przytłacza mnogość opcji "usprawniających", które nie do końca wiem jak optymalnie ustawić.
Zobaczymy co przyniosą kolejne dni, ale już teraz czuję, że był to bardzo dobry zakup.


Czy dźwięk z wbudowanych głośników wyłącza się automatycznie gdy włączę amplituner ? Czy za każdym razem trzeba coś mieszać w ustawieniach tv?

Dla Netflix czy PlayStation korzystam z kina domowego. Dotychczasowy telewizor sam wyłącza dźwięk gdy włączę amplituner z odpowiednim źródłem sygnału.
 
Ostatnia edycja:

tobot

Member
I do mnie dotarł 65C825.
- dźwięk robi wrażenie, choć raczej zostanę przy swoim sprzęcie stereo. Myślałem o równoczesnym użyciu soundbara z tv i głośników stereo, ale nie umiem zsynchronizować dźwięku i jest wkurzające przesunięcie. Niby ręcznie można to ustawiać, ale brakuje mi cierpliwości �� Może zna ktoś sposób na to?


Nie lubisz słuchać dźwięków jak najbardziej zbliżonych do ich naturalności? Trzeba wybrać albo albo. Osobiście jestem przeciwnikiem soundbarów bo to tylko i wyłącznie bar - od początku do końca i żadna nawet najdoskonalsza symulacja bazująca na nienaturalnym podbijaniu wybranych częstotliwości preferowanych przez nasze uszy czy grzebanie w przesunięciach fazowych lub/i dodawania reverbu dla "uprzestrzęnnienia" tego, co jest już naturalnie uprzestrzęnnione przez twórcę nie przybliża a oddala od naturalnego brzmienia! W Twoim wypadku dodawanie dźwięku z soundbara do zestawu stereo... to pomysł mniej więcej jak wymieszanie grochówki i ogórkowej - można, ale sens jaki??? Trzeba wybrać to, co teraz bardziej odpowiada - lubisz brzmienie swojego zestawu? - słuchaj, za godzinę, jutro lub... będziesz miał kaprycho i spodoba Ci się dźwięk z sounbara - o.k.! Razem nie będzie nigdy tak, jak być powinno. Bedzie oszustwem, zakłamaniem, być może nawet chwilowo zachwycającym, ale... kłamstwem w odbiorze :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Brawo, lepiej bym tego nie ujął. Pozostawiając już nawet na boku problem z synchronizacją dźwięku, pomysł uruchamiania soundabara + zestaw stereo jest fatalny.
 

Boylers

Member
Czy dźwięk z wbudowanych głośników wyłącza się automatycznie gdy włączę amplituner ? Czy za każdym razem trzeba coś mieszać w ustawieniach tv?

Dla Netflix czy PlayStation korzystam z kina domowego. Dotychczasowy telewizor sam wyłącza dźwięk gdy włączę amplituner z odpowiednim źródłem sygnału.

U mnie automatycznie to nie działa. Trzeba w opcjach wybrać (na szczęście jest szybki dostęp) co ma grać. Choć być może działa to inaczej kiedy wzmacniacz/amplituner jest inaczej podłączony niż u mnie (optyk).

Brawo, lepiej bym tego nie ujął. Pozostawiając już nawet na boku problem z synchronizacją dźwięku, pomysł uruchamiania soundabara + zestaw stereo jest fatalny.

W sumie macie rację. To było takie pierwsze zachłyśnięcie się "Dolby Atmos", "subwoofer" itp. Może gdyby dało się sam subwoofer wykorzystać, to by było to z pożytkiem dla kina akcji, ale w sumie nie ma co kombinować, nie po to się kupowało porządny zestaw stereo.

No to tu muszę się przyjrzeć w takim razie bo tego nie jestem pewny. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka

Jak wejdziesz do ustawień obrazu np na hdmi1 gdzie masz skalibrowane ustawienia, to można wybrać opcję "Zastosuj dla wszystkich trybów", "wszystkie źródła". Na każdym źródle będą te same ustawienia i nie trzeba będzie tego ręcznie wprowadzać.
 

kristo1982

New member
Odebrałem dziś tv, jestem po krótkich testach ok 2h. Dla mnie jest super, zwłaszcza poziom czerni, w porównaniu do mojego poprzedniego tcl p60 to jest przepaść, tak samo jasność, kontrast i jakość dźwięku. Zaznaczam, że nie jestem purysta jeśli chodzi o obraz i nie mam porównania do oled. Widać, że system jeszcze jakieś błędy ma, przy intensywnym korzystaniu, szybkim wciskaniu przycisków potrafi dostać zadyszki, raz się zresetował.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry