TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

tobot

Member
Jakie są różnice technologiczne, po za oczywiście podstawową różnicą w podświetlaniu, pomiędzy modelem ubiegło- a tegorocznym?
 

SDman

Banned
...
Potwierdzamy również własnym testem.
Potwierdzamy również opiniami tych którzy kupili i dziękowali za jakość.
Więc suma wszystkich ocen - to wartość sprzętu do polecenia.


Jasne dokładnie tak samo mogę napisać o Q90T -oczywiście dziękować nie mam komu bo to mój świadomy wybór jedynie MM cena i obsługa na 5+.
Potwierdzam to również własnym testem (inaczej by nie został po PDP)
i użytkowaniem na co dzień.

Jak również widać sporo osób na świecie dziękuje też za jakość.
 

Attachments

  • Q90Topinie.jpg
    Q90Topinie.jpg
    21,6 KB · Wyś: 695

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale jakoś nie widzę nagrody Eisa żaden w tym roku dla Samsunga, to pierwszy taki przypadek.
Wiec dziennikarze specjaliści z 50 krajów świata, słabiej ocenili Samsunga tak TCLa
 

SDman

Banned
Nikomu nic nie chciałbym ujmować ale ...specjalista specjaliście nie jest równy, a i portfel też się musi zgadzać.
Spokojnie, poczekam i osobiście sprawdzę, chętnie w Łodzi może ktoś planuje zakup z możliwością zwrotu :)
 

tobot

Member
Ale jakoś nie widzę nagrody Eisa żaden w tym roku dla Samsunga, to pierwszy taki przypadek.
Wiec dziennikarze specjaliści z 50 krajów świata, słabiej ocenili Samsunga tak TCLa


Miałem niemal 2 tyg :) (regulaminowo) QE65QN91. Sorry Winnetou! Nie! Próbowałem znaleźć kompromis.

Masakryczne odbicia. Ciemne sceny nie do oglądania. Później, po oddaniu tego modelu natknąłem się na inny egzemplarz w jednym ze sklepów - masakra; tęcza od jarzeniówek!
Poza tym brak wsparcia niektórych formatów zarówno audio jak i video... - nie wymieniam, wszystkie info łatwiutko znaleźć. Odradzam tegoroczne modele samsunga! Może, nieogólniając, odradzam QE65QN91.
Po kliknięciu na zdj. macie podpisy o warunkach, zdjęcia robione komórką oczywiście ;)
 

Attachments

  • 1.odsłonięta roleta w jednym oknie.jpg
    1.odsłonięta roleta w jednym oknie.jpg
    155,4 KB · Wyś: 69
  • 2.zasłonięta roleta, uchylone okno.jpg
    2.zasłonięta roleta, uchylone okno.jpg
    152,7 KB · Wyś: 70
  • 3.zasłonięte rolety.jpg
    3.zasłonięte rolety.jpg
    327,9 KB · Wyś: 64
  • 4.normalne warunki w dzień, okno z prawej strony.jpg
    4.normalne warunki w dzień, okno z prawej strony.jpg
    406,5 KB · Wyś: 73
  • 5.zasłonięte rolety, słoneczny dzień.jpg
    5.zasłonięte rolety, słoneczny dzień.jpg
    197,7 KB · Wyś: 69
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Jestem w szoku jak bardzo Samsung się cofa albo jednak ogromne znaczenia
ma miejsce w którym stoi.
Model z 2020r Q90T stoi w mocno nasłonecznionym pokoju i nie wyobrażam sobie innego, który by sobie lepiej poradził, a już na 100% nie OLED.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
A to ciekawe. Jak do tej pory dominowały opinie użytkowników, że w Europie seria z 2019 roku, czyli 90R, miała dużo lepszą powłokę od Q90T.
I teraz pytanie, czy Q90R była tak rewelacyjna, że gorsza 90T jest dalej niezła czy może po prostu Twoja ocena nie jest obiektywna?
QN90A oczywiście ma przeciętną powłokę. Widać to nawet na zdjęciu z recenzji RTINGS: https://i.rtings.com/assets/products/af1tMb3C/samsung-qn90a-qled/bright-room-off-large.jpg
Patrząc ogólnie na wyższe modele Samsunga 4K, nie widać żadnego postępu w jakości obrazu od 2019 roku a może i wcześniej. Nawet jak jest poprawa na jakimś polu (np lepszy kontrast) to widać, że jest to kosztem innych cech np. gorszę kąty, większe odbicia itp. Suma sumarum, Samsung od lat kręci się w miejscu.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Odpowiem Ci ze 100% obiektywizmem.
Od kwietnia 2020 wychwalałem powłokę Samsungów z 2019r od modelu Q80R wzwyż, to absolutne mistrzostwo.
W czerwcu w salonie Samsunga w Łodzi (Manufaktura) zdarzyło się, że stały obok siebie Q85R i Q90T , sami sprzedawcy
nie byli świadomi tego, że model Q85R z 2019 zwyczajnie wygrywa z Q90T jeśli chodzi o odbicia,
ba nawet byli na mnie źli, że im to uświadomiłem.
To jest absolutny fakt powłoka z 2019 była jedną z najlepszych na rynku.
Kupując Q90T (w super cenie) miałem możliwość testu w domu w moich warunkach (bardzo mocno nasłoneczniony pokój)
Byłem (jestem) w szoku, że w moim przypadku, kątach padania słońca sprawdza się świetnie.
To że Q90T w końcowych ocenach okazał się TV wręcz lepszym od Q90R doczytałem na licznych testach, forach zagranicznych
i potwierdzam to.

PS. powłoka z 2019 była najlepszą ale jednocześnie najgorszą, praktycznie nie do doczyszczenia łapki, odciski itp. Może to było powodem rezygnacji z niej w 2020r.
 

xxdeyvidxx1

New member
Takie pytanie panowie ,oglądam tv z kablówki do tego xbox series x I czasami netflix. Ten tcl c825 da radę czy dołożyć do lg qned913. Oleda nie chce zbyt dużo oglądamy zwykłej tv z logami itp

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

kristo1982

New member
Mógłby ktoś wypowiedzieć się jak ten model ma się do tcl 65x10? Wiadomo, że ten nowszy, ale X10 ma więcej stref podświetlenia, teoretycznie jaśniejszy i można go obecnie ok tysiąca taniej wyrwać niż ten model, przy startowej cenie X10 - 12k. Który lepszy pod oglądanie netflixa itp, bez grania, żadnych konsoli.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

demola84

New member
Jako posiadacz tego TV mogę potwierdzić, że w relacji cena/jakość trudno o lepszy zakup, szczególnie w cenie około 4k za 55". Długo się przymierzałem do zakupu nowego TV i w zasadzie brałem pod uwagę wszystko w przedziale do 5k. Niestety nie ma TV idealnych i zawsze gdzieś trzeba iść na jakieś kompromisy. Gdybym TV potrzebował tylko do wieczornego oglądania pewnie poszedł bym w OLEDA od LG, ale potrzebowałem TV jak najbardziej uniwersalnego i wydaje mi się, że ten model to właśnie oferuje. Oczywiście można celować jeszcze w konkurenta czyli Samsunga z serii QN85 albo QN91, ale tam też jest cała masa mniejszych bądź większych minusów no i cena. Tutaj dostajemy czerń niemal jak w OLED poza delikatnym boomingiem, duża jasność, świetne kolory (w mojej ocenie) masa obsługiwanych standardów obrazu i dźwięku, bardzo dobry dźwięk jak na TV, porty HDMI 2.1, Android TV w najnowszej wersji, do pełni szczęścia brakuje mi jedynie pełno 10 bitowej matrycy (tutaj 8+frc). Reasumując ja jestem zadowolony na tą chwilę i jeżeli ktoś szuka TV wszechstronnego, całodobowego to TCL jest na pewno warty poważnego rozważenia.

Pytanie do posiadaczy, czy któryś próbował do portów HDMI 1 i 2 podłączyć PS5?
 

SDman

Banned
Przy dobrze skalibrowanej (tylko wytrawne oko) i porównanie 1:1 obok siebie może wychwyci różnicę.
Model Samsunga Q90R miał 10 bit, model nowszy Q90T ma 8 bit, a w finalnej ocenie ten nowszy jednak lepszy (lepsze WCG za sprawą DualLed) oraz lepsze algorytmy sterujące podświetleniem.
 
Ostatnia edycja:

demola84

New member
Jak w Twojej ocenie wypadają kąty i odbicia w tym modelu ?


Za wcześnie żeby wyrokować. Mam go dopiero od piątku i "pech" chciał że weekend był raczej pochmurny, więc trudno w takich warunkach o odbicia. Jednak matryca sama w sobie nie wydaje się przesadnie lustrzana, więc mam nadzieję że będzie ok. Spróbuje w najbliższym czasie coś więcej napisać w tym temacie.

Co do kątów, to przyznam że też jeszcze nie zwracałem uwagi na ten parametr. Generalnie nie leży on przesadnie w kręgu moich zainteresowań, więc ciężko będzie mi coś tu napisać sensownego bo po prostu nie mam porównania.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie potrafisz ocenić kątów po kilku dniach użytkowania???
Im większy kontrast natywny matrycy, tym mniejsze kąty. Ten TV ma bardzo wysoki kontrast natywny a więc pytanie o kąty jest jak najbardziej zasadne.
Możesz cokolwiek o nich napisać/porównać itp?
 

tobot

Member
Jako posiadacz tego TV mogę potwierdzić, że w relacji cena/jakość trudno o lepszy zakup, szczególnie w cenie około 4k za 55". (...) Reasumując ja jestem zadowolony na tą chwilę i jeżeli ktoś szuka TV wszechstronnego, całodobowego to TCL jest na pewno warty poważnego rozważenia.

Pytanie do posiadaczy, czy któryś próbował do portów HDMI 1 i 2 podłączyć PS5?




A czy mógłbyś sprawdzić czy ten nieszczęsny, bo samotny port USB współpracuje z koncentratorem? Czy widzi np. 2-3 dyski podłączone przez koncetrator? Please...
 
Do góry