Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

sihborx

New member
W swoim 65xd93 mam podobny efekt. Nawet w tych samych miejscach co na Twoim tv są jaśniejsze plamy. Widzę je TYLKO na statycznych planszach. Przy oglądaniu TV (w tym na nocnych scenach) w żaden sposób nie dostrzegam anomalii, mocniejszego podświetlenia - obraz jest super. Więc w ogóle o tym zapomniałem.

I jesteś kolejną osobą, która mnie w pewien sposób uspokoiła.:-o
Z resztą obraz jak na razie bajka. Teraz tylko czekam na podłączenie całego i kina i test na Bluray.
Zastanawiam się jeszcze nad kalibracją .....


PS- Panowie ponawiam pytanie.
Ze względu na rozstawienie moje systemu KD - telewizor musiałem powiesić troszkę wyżej niż przywykłem bo około 130cm od podłogi i troszkę , odrobinę przeszkadza mi kąt nachylenia.
Wolałbym troszkę przechylić go na siebie od góry. Ale przy tym oryginalnym - slim- wieszaku nie doszukałem się regulacji. Więc szukam jakiegoś bezpiecznego patentu na taki przechył.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to ściągnąć TV i pod ramię wieszaka podłożyć kilka podkładek. zrobić taki pseudo- dystans.
Co o tym sądzicie???
 

dzardzi

New member
Kto z Was ma wpięty:
a) dysk twardy
lub/i
b) moduł CAM CI+ do Sony XD93?

Kończy mi się umowa z nc+ i rozważam zamianę dekodera na ten moduł. Jak w praktyce się sprawdza?

1. Czy działa nagrywanie po podłączenie dysku pod usb?
2. Czy działa "time shift" (pauza)?
3. Czy przełączanie kanałów jest dużo wolniejsze niż na dekoderze?
4. Czy można odtwarzać z satelity kanały 4K (podobno można)?
5. Inne zalety/wady modułu CAM w tym modelu tv?
Podpinam się pod pytanie i dodatkowo czy jest możliwość nagrywania kanału lub dwóch i odtwarzania innego.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Carno

New member
...ja również też się podpinam bo rozważałem możliwość przejścia na moduł z NC+

a teraz pewne kwestie odnośnie HDR, gdzie w ustawieniach jest o tym mowa bo nie znalazłem, czy jest on na stałe aktywny? można go manualnie wyłączyć tak jak w przypadku ZD9?
Chcę porównać jaki jest efekt ;)

Druga rzecz mam instrukcję-przewodnik ale w nim tylko mowa o montażu TV, schemat połączeń, dane techniczne, funkcje pilota... nic konkretnego. Gdzie opis wszystkich funkcji z menu ustawień TV? Dokładnie chodzi mi o korzystanie z funkcji Menu, ustawienia obrazu, dźwięku, ustawienia sieciowe itp. ...w 8 letnim Soniaku w instrukcji obsługi wszystko było.

Z sieci pobrałem instrukcje w pdf ale to ta sama co dołączona do TV czyli uboga :/
 

accu

New member
Bez reklam
...ja również też się podpinam bo rozważałem możliwość przejścia na moduł z NC+

a teraz pewne kwestie odnośnie HDR, gdzie w ustawieniach jest o tym mowa bo nie znalazłem, czy jest on na stałe aktywny? można go manualnie wyłączyć tak jak w przypadku ZD9?
Chcę porównać jaki jest efekt ;)

Druga rzecz mam instrukcję-przewodnik ale w nim tylko mowa o montażu TV, schemat połączeń, dane techniczne, funkcje pilota... nic konkretnego. Gdzie opis wszystkich funkcji z menu ustawień TV? Dokładnie chodzi mi o korzystanie z funkcji Menu, ustawienia obrazu, dźwięku, ustawienia sieciowe itp. ...w 8 letnim Soniaku w instrukcji obsługi wszystko było.

Z sieci pobrałem instrukcje w pdf ale to ta sama co dołączona do TV czyli uboga :/

Witam uprzejmie,

Tak , firma Sony nie "rozpieszcza" użytkowników swoich nowych telewizorów .
Ale mam propozycję . :|
Proszę wejść na stronę :
www.sony.pl/support/pl/product/KD-55XD9305#Tutorials

dalej zejść na dół na część : Często zadawane pytania
i proszę zejść jeszcze niżej i kliknąć : Pokaż wszystkie najczęściej zadawane pytania .
Jest ich w sumie 222 na 23 stronach . ( po 10 pytań na jednej stronie)

Wielu informacji o głównych menu(strona 2 - pytanie 12 i kliknąć aby wyświetliła się odpowiedź) , ustawieniach obrazu , dźwięku , sieciowych na pewno się dowiesz , bez dwóch zdań , tylko ta metoda jest dla użytkowników lubiących szukać . :| Odpowiedź na Twoje pytanie . 1. Naciśnij przycisk HOME na pilocie . 2 . Wybierz opcję : Ustawienia . 3 . Wybierz opcję : wejścia zewnętrzne w kategorii TV . 4 . Wybierz opcję : Format sygnału HDMI i wybierz opcję : Format rozszerzony . Aby wyświetlać treść HDR telewizor w jednej z opcji trzeba podłączyć odpowiednim kablem HDMI do urządzenia ze złączem HDMI , które obsługuje HDR . Jeżeli dla tej opcji , wybierze się w telewizorze w : Format sygnału HDMI opcję : standardowy , treść HDR nie powinna być wyświetlana .



BTW , zaczyna się mecz ..... na razie 3:2 (20' Lewandowski, 35' karny Lewandowski, 47' Lewandowski , 49 samobój. Glik , 69'-) Wynik nie uległ już zmianie do końca meczu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Carno

New member
Dzięki za linka ;)
...co do HDMI i opcji z lepszym przesyłem to wiem ale chodziło mi o bezpośredniej opcji w ustawieniach odnośnie HDR. ZD9 to ma możliwe ze przy najbliższej aktualizacji XD93 również taka funkcja sie znajdzie. Przykładowo mam filmik na pendrive czy podłączonym dysku na USB 3.0 chciałem zobaczyć w jakim stopniu zaawansowania działa HDR. Imo domyślnie TV ma aktywnie włączone HDR.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Do filmów w nocy zdecydowanie wybrałbym Sony, który ma przynajmniej namiastkę systemu wygaszania lokalnego, pomimo, że podświetlenie jest krawędziowe. Poza tym, ciut lepsze kąty i ta filmowa jakość ziarna - jakkolwiek to nie brzmi, robi różnicę. Tylko Panasonic może stanąć w szranki z nim.

Do gier za to lepszy bedzie Samsung, ze względu na niższy input lag.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Tak ja też oglądałem smerfy i co z tego ? Fakty a jak nie masz pojęcia o nich to chociaż napisz moim zdaniem etc...
 

danteforum

New member
Do tych potrzeb ja wybrałbym Sony XD9305 i to z kilku powodów.

A co z tym lagiem ? Na konsoli jest 39 ana pc 51 czy cos takiego...
Bede grał w fife na pc, czy w jakies strzelanki i nie odczuje tego lagu?
Teraz gram na 5ms i nie umiem sobie wyobrazic 59ms... :/
Boję się że będę czuł opóźnienie....
Jutro chciałbym kupić ten tv, ale w saturnie bardzo polecali mi KS8000 i jego kropke kwantowa, lepzy system niz w sony i mniejszy lag. Sony mowili ze za drogie. Zeplace za nazwe i ze tragiczny cloding i wineta. Co by nie bylo na ks8000 nie widzialem problemu z podswietleniem a w 9305 bylabiala scena a po bokach czarne plamy... szedl przez ekran bialy napis na czarnym tle a wokół jakas biała łuna... i jak tu wydac 8tys....
 

barburian

New member
Bez reklam

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wszystko zależy zapewne gdzie się popatrzy, a to że w Saturnie proponują samsunga to żadna nowość , robili tak, robią i bedą robić...to jest nr jeden w saturnie cowidac, słychać i czuć 😃dziwne by było jakby co innego powiedzieli...
 

danteforum

New member
No na linku który załączyłeś Sony jest na 5 miejscu w tym zestawieniu
a w tym zestawieniu jest wyżej od KS-ów, zależy jakie przeznaczenie TV stawiasz na 1 miejscu.
Jeśli do Filmów to Sony jest lepszy , a jak do gier do Samsung jest lepszy

Best TVs for watching movies - Summer 2016: Reviews

Hehe w tym rzecz ze ja potrzebuję tv tylko do filmów i gier... :p
I nie wiem co będzie lepszym kompromisem.
Boję sie tego cloudingu i ms w sony...
W samsungu boje sie smuzenia przy grach slabego hdra i ogolnie jakości...
Jakoś serce mowi mi "sony to jest cos" a szajsung to szajsung...hmm
 

accu

New member
Bez reklam
Hehe w tym rzecz ze ja potrzebuję tv tylko do filmów i gier... :p
I nie wiem co będzie lepszym kompromisem.
Boję sie tego cloudingu i ms w sony...
W samsungu boje sie smuzenia przy grach slabego hdra i ogolnie jakości...
Jakoś serce mowi mi "sony to jest cos" a szajsung to szajsung...hmm

Witam uprzejmie,

Moim , skromnym zdaniem obojętnie który z tych dwóch telewizorów wybierzesz , proszę wybrać taką metodę
zakupu , aby ewentualnie jak coś "nie podpasuje" móc po prostu telewizor zwrócić . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Dzięki za linka ;)
...co do HDMI i opcji z lepszym przesyłem to wiem ale chodziło mi o bezpośredniej opcji w ustawieniach odnośnie HDR. ZD9 to ma możliwe ze przy najbliższej aktualizacji XD93 również taka funkcja sie znajdzie. Przykładowo mam filmik na pendrive czy podłączonym dysku na USB 3.0 chciałem zobaczyć w jakim stopniu zaawansowania działa HDR. Imo domyślnie TV ma aktywnie włączone HDR.

Witam uprzejmie,
Nie wiem o co chodziło . :neutral:
Tytułem uzupełnienia swojej wypowiedzi dodam , że firma Sony zapewniła wsparcie dla treści Ultra HD/HDR w formie osobnego trybu obrazu do oglądania tego typu treści . Po przyjęciu metadanych przez złącze HDMI telewizor Sony serii XD 9305 automatycznie przełącza się w ten tryb .
Można ten tryb zobaczyć wciskając na pilocie przycisk [Action Menu] , a następnie trzeba wejść w [Obraz] i wybrać Tryb obrazu . Jest kilkanaście trybów obrazu . Wybiera się :Tryb obrazu dla zawartości wideo HDR . Są dwie opcje : 1. Grafika 2 .Wideo HDR .

BTW , natomiast seria telewizorów Ultra HD firmy Sony ZD9 ma nowszy , mocniejszy procesor , który lepiej dostosowany jest do HDR . Telewizory ZD9 mają dodatkowy element menu o nazwie [opcje wideo] , który znajduje się np. w->USTAWIENIA ZAAWANSOWANE Aplikacje(wideo)->Jasność - Nasycenie - Czystość - Ruch - OPCJE WIDEO - Zerowanie . Są tam trzy opcje podmenu : 1 . Tryb HDR (i opcje , można np. wybrać - Auto.) 2 . Zakres wideo HDMI (i opcje , można np. wybrać - Auto.) 3. Przestrzeń kolorów (i opcje , można np. wybrać - Auto.) Tego elementu menu , w którym można wyłączyć HDR niezależnie od źródła sygnału wideo , telewizory serii XD9305 nie mają . :neutral: Telewizory serii ZD9 wspierają kodek VP9 profile 2 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry