Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

koniefka

New member
I pewnie dlatego ten sprzęt już od dłuższego czasu nie znajduje nabywcy.
Ale jak to mówią, wszystko jest kwestią ceny wiec wcześniej, czy później amator pewnie się znajdzie.
 
Nie pozostaje nic innego jak trochę poczekać na kolejne promocje, na pewno będą, nic na siłę, ciśnienia nie mam. Powiedzcie czy sprawdzi się w nasłonecznionym salonie? do 13 jest mocno jasno Czy powłoka antyrefleksyjna da radę z odbiciami?
 

sihborx

New member
Witajcie,

od kilku dni posiadam tv kd-65xd9305 i zauważyłem, iż występują w nim problemy związane z nierównomiernym podświetleniem. Załączam zdjęcia zrobione na szybko w celu podglądowym. Jeszcze gorzej to wygląda, np podczas uruchamiania tv, gdy na czarnym tle wyświetla się na środku napis "sony", czy podczas wyświetlania innych napisów na czarnym- wtedy takie jasne smugi są bardzo liczne i występują w wielu miejscach ekranu, które powinny, wg. mnie, pozostać czarne. Czy ten tv tak podświetla, czy to wada fabrycznam i należałoby złożyć reklamacje? Miał ktoś może takie problemy? Bardzo proszę o pomoc, co z tym robić...


Suchy powiedz czy coś zmieniło się u Ciebie? Bawiłeś się ustawieniami? Jak tam walka z chmurkami?

Ja trochę zainspirowany twoim postem też zacząłem to sprawdzać i wydaje mi się, że to raczej typowe w tych modelach.
Poszperałem w necie i znalazłem sporo fotek gdzie podświetlenie wygląda podobnie - włącznie z moim.
A wczoraj przez przypadek wyszedł mi prosty test sprawdzający te podświetlenie i z tego miejsca mam prośbę do wszystkich użytkowników, którzy mają ten model:
Włączcie TV ale bez sygnału telewizyjnego i włączcie przycisk Guide. Na środku ekranu pojawi się jakiś komunikat (niedostępne , gdy nie zapisano.......).
Przy wejściu i wyjściu z tego (i w trakcie) dobrze widać równomierność podświetlenia.
Jak macie taką możliwość wrzućcie takie fotki.

Inna sprawa - to zauważyłem, że fotki takie często są przekłamane przez problem z doświetleniem aparatu fotograficznego- np u mnie na wyświetlaczu kamery chmury są bardziej widoczne niż w realu a jak się podejdzie bliżej TV - kamera zmieni ostrość i chmurki są ciemniejsze ;)
Trochę to wygląda jakby kamera aparatu miała czujnik ciepała ;);)
 

jaro0508

Member
ja tez myślę o tym tv ma piękny obraz i płynność ale na forach testowych właśnie podświetlenie matrycy - jej nierównomiernosc wymienia jako jedyny jego mankament i zależy jak trafisz co też mnie zawsze zastanawia - dlaczego tv schodząc z tej samej linii produkcyjnej jeden obok drugiego a takie różnice.. Żałować trzeba ze sony nie zrobiło tego modelu z podświetleniem full led i bardziej dopracowal podświetlanie. Myślę ze sprzedawalby sie świetnie nawet jakby byl o tysiaka droższy niz teraz.. no może troszkę więcej :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dlatego przed zakupem TV trzeba dokładnie sprawdzić dany egzemplarz, nie kupować kota w worku. W MM/Saturn jest 30 dni na zwrot, więc w warunkach domowych - wieczornych clouding można dokładnie sprawdzić, bo przy mocnym oświetleniu sklepowym weryfikacja tego problemu nie należy do najłatwiejszych.
 

sihborx

New member
tak owszem ale trzeba pamiętać, że zawsze można trafić jeszcze gorzej a w związku z tym, że to problem i mankament krawędziowego podświetlenie - nie ma człowiek 100% pewności że trafi lepiej. A przecież nie będziesz jeździł w nieskończoność - zwłaszcza, że ten TV nie zmieści się w kieszeni ;);););)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
ja tez myślę o tym tv ma piękny obraz i płynność ale na forach testowych właśnie podświetlenie matrycy - jej nierównomiernosc wymienia jako jedyny jego mankament i zależy jak trafisz co też mnie zawsze zastanawia - dlaczego tv schodząc z tej samej linii produkcyjnej jeden obok drugiego a takie różnice.. Żałować trzeba ze sony nie zrobiło tego modelu z podświetleniem full led i bardziej dopracowal podświetlanie. Myślę ze sprzedawalby sie świetnie nawet jakby byl o tysiaka droższy niz teraz.. no może troszkę więcej :)

Kolego gdyby to był FL to koszt jego byłby znacznie większy niż dodatkowe 1000 zl. Dlatego teraz bardzo mało jest FL bo swojego czasu samsung jak i lg z niskimi cenami na EL zamiotły pod dywan FL. Niestety...... i teraz mamy to co jest...
 

sihborx

New member
a co powiecie nt tej dziwnej lekkiej chmurce/palmce Widoczniej na planszach menu TV lub na youtube?
Najdziwniejsze, że na innych testowych zdjęciach to się nie pokazuje.
w czasie oglądania filmy czy zdjęć też tego nie widać tylko na planszach menu.
Intensywność też jest trochę przekłamana przez aparat oraz zmienia w zależności od kąta.
Nie wiem czy już panikować czy to akceptowalne.

link:
https://drive.google.com/drive/folders/0Bw5y2vymufeRMWc3Y1hBQnZRR3c?usp=sharing


0Bw5y2vymufeRMWc3Y1hBQnZRR3c
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Krótko . Akceptowalne moim subiektywnym zdaniem . Tak jak napisałeś , zdjęcia "przekłamują"
obraz realny . Proszę nie szukać "dziury" w całym i cieszyć dobrym obrazem podczas oglądania
meczów piłkarskich , czy meczów tenisowych . ;) Tam szukać ewentualnie jakiś "błędów" w wyświetlanym obrazie ,
ale nie "na siłę" . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
 

sihborx

New member
ok super Tak zamierzam zrobić :-o:-o:-o ale jeszcze spójrz na te fotki i filmik.

z wczorajszego wieczoru:
link:
https://drive.google.com/drive/folders/0Bw5y2vymufeRdUxHRU5iNXUzc3M?usp=sharing

Tak jak napisałem fotki trochę to przebarwiają z winy aparatu i problemem ze złapaniem ostrości - co fajnie widać na tym filmiku. Jak camera skupia się na tym komunikacie na środku ekranu to duszki są mniej intensywne (bliższe temu co widzę w realu.) a jak kamera nie skupi się na tym komunikacie i napis jest niewyraźny to duszki są większe (w realu tak nie jest)
Pytanie czy to mieści się w granicach błędu i jest dopuszczalne czy nie.
Zdaję sobie sprawę z mankamentów tego typu podświetlenia i mam nadzieję, że jest w granicach dopuszczalności.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ekran trochę ciemniejszy w jego narożnikach i przy krawędzi lewej i prawej ekranu .
Widać to na niebieskiej planszy(4) , czy zielonej planszy(2) . Ale mieści się w normie moim zdaniem .
Edge Led tak ma . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
super accu dzięki. trochę mi ulżyło. Temat zamykam.

Teraz zabieram się za lepsze poznanie TV.
Myślę, że za kilka dni będę mógł ocenic jego najmocniejsze strony bo wreszcie podłączę go to Bluray i Ampli. Filmy już się grzeją.

Wtedy porobię parę fotek i podzielę się wrażeniami.


ps- panowie czy macie jakiś patent albo możliwość regulacji nachylenia TV chciałbym go trochę odchylić trochę od ściany?
Tzn - mam go zawieszonego na tym cienkim wieszaku ale nie wisi na gładkiej ścianie tylko na gipsowym dekorze imitujący kamień. Powierzchnia nierówna i wieszak (a zarazem góra TV) jest ciut głębiej w ścianie niż spód TV
Pytam bo może coś poradzicie zanim będę go ściągał i dawał podkładki. Mowa o jakimś 1,5cm
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Krótko . Akceptowalne moim subiektywnym zdaniem . Tak jak napisałeś , zdjęcia "przekłamują"
obraz realny . Proszę nie szukać "dziury" w całym i cieszyć dobrym obrazem podczas oglądania
meczów piłkarskich , czy meczów tenisowych . ;) Tam szukać ewentualnie jakiś "błędów" w wyświetlanym obrazie ,
ale nie "na siłę" . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu

Lepiej nie można ująć bo przecież ten tv to Koledzy z całym szacunkiem ale to nie jest np Mercedes, BMW itp... a w których można również znaleźć pewne rzeczy do których na upartego można się przyczepić..a zaraz dojdzie do tego że w tym tv będziemy oczekiwać nie wiadomo jakich parametrów, obrazu itp.. Jest to fajny tv za rozsądne pieniądze i na pewno Ci co kupią będą z niego zadowoleni, a że nie jest doskonały to inna bajka, ale co jest doskonałe w dzisiejszym świecie??
 

111kris

New member
a co powiecie nt tej dziwnej lekkiej chmurce/palmce Widoczniej na planszach menu TV lub na youtube?
Najdziwniejsze, że na innych testowych zdjęciach to się nie pokazuje.
w czasie oglądania filmy czy zdjęć też tego nie widać tylko na planszach menu.
Intensywność też jest trochę przekłamana przez aparat oraz zmienia w zależności od kąta.
Nie wiem czy już panikować czy to akceptowalne.

link:
https://drive.google.com/drive/folders/0Bw5y2vymufeRMWc3Y1hBQnZRR3c?usp=sharing


0Bw5y2vymufeRMWc3Y1hBQnZRR3c

A ta chmurka/palemka to nie czasem odbicie w ekranie szanownego użytkownika pstrykającego fotkę :)
 

Felixo

New member
ok super Tak zamierzam zrobić :-o:-o:-o ale jeszcze spójrz na te fotki i filmik.
z wczorajszego wieczoru:
link:
https://drive.google.com/drive/folders/0Bw5y2vymufeRdUxHRU5iNXUzc3M?usp=sharing

W swoim 65xd93 mam podobny efekt. Nawet w tych samych miejscach co na Twoim tv są jaśniejsze plamy. Widzę je TYLKO na statycznych planszach. Przy oglądaniu TV (w tym na nocnych scenach) w żaden sposób nie dostrzegam anomalii, mocniejszego podświetlenia - obraz jest super. Więc w ogóle o tym zapomniałem.
 

Felixo

New member
Kto z Was ma wpięty:
a) dysk twardy
lub/i
b) moduł CAM CI+ do Sony XD93?

Kończy mi się umowa z nc+ i rozważam zamianę dekodera na ten moduł. Jak w praktyce się sprawdza?

1. Czy działa nagrywanie po podłączenie dysku pod usb?
2. Czy działa "time shift" (pauza)?
3. Czy przełączanie kanałów jest dużo wolniejsze niż na dekoderze?
4. Czy można odtwarzać z satelity kanały 4K (podobno można)?
5. Inne zalety/wady modułu CAM w tym modelu tv?
 
Do góry