Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

rafcio76r

New member
Bez reklam
Hehe w tym rzecz ze ja potrzebuję tv tylko do filmów i gier... :p
I nie wiem co będzie lepszym kompromisem.
Boję sie tego cloudingu i ms w sony...
W samsungu boje sie smuzenia przy grach slabego hdra i ogolnie jakości...
Jakoś serce mowi mi "sony to jest cos" a szajsung to szajsung...hmm

Po prostu wybierz ten TV, którego jakość obrazu bardziej do Ciebie przemawia. Obydwa modele to dobre TV. Jeśli już wybierzesz, to poproś obsługę o wypakowanie TV i podłączenie, jak sprawdzisz na własnym materiale i będzie ok., to zakupisz, jak będą problemy z cloudingiem, bad pixelami itp., to poproś o kolejny egz., aż do skutku. Ja osobiście wybrałbym Soniaka, którego obraz mi osobiście bardziej odpowiada niż ten na Samsungu.
 

accu

New member
Bez reklam
Po prostu wybierz ten TV, którego jakość obrazu bardziej do Ciebie przemawia. Obydwa modele to dobre TV. Jeśli już wybierzesz, to poproś obsługę o wypakowanie TV i podłączenie, jak sprawdzisz na własnym materiale i będzie ok., to zakupisz, jak będą problemy z cloudingiem, bad pixelami itp., to poproś o kolejny egz., aż do skutku. Ja osobiście wybrałbym Soniaka, którego obraz mi osobiście bardziej odpowiada niż ten na Samsungu.

Witam uprzejmie,

Dobrze jest tak napisać , ale w praktyce nie we wszystkich sklepach stacjonarnych jest to możliwe . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

danteforum

New member
Materiału swojego nie wezmę bo musiałbym brać pc wielką cegłę... a pendrive raczej podpowie mi jak wygladaja filmy a tu przy sony raczej narzekał nie będę...
Miałem czekać z lepszymi cenami do grudnia ale nie chce mi sie czekać... może coś zejdą z tej ceny... do 7tyś mogliby :D
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dobrze jest tak napisać , ale w praktyce nie we wszystkich sklepach stacjonarnych jest to możliwe . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Wybiera się więc te sklepy, w których jest to możliwe, a resztę omija się szerokim łukiem, bo nikt świadomy możliwych problemów nie będzie kupował kota w worku :)
 

odoja

New member
Jakoś ciagnie mnie do sony... ale ten lag mnie przeraża...

Wczoraj graliśmy w fife ze znajomymi, grało się bardzo dobrze, nikt nie odczuł jakiegoś dyskomfortu związanego z lagiem rzędu 0,03 s czy 0,05 s...który ponoć ma ten soniak. Graliśmy na PS4.

Zresztą czy ktoś testuje te TV na przynajmniej kilku grach , żeby w rzeczywistości sprawdzić jak to jest z tymi grami na takim czy innym lagu?

Plus na Soniaku nic nie smuży, obraz jest perfekt :).
 

odoja

New member
To już coś więcej wiadomo ... jeszcze ze dwie gierki ktoś sprawdzi i będzie pewne co i jak w grach..


Oj , cóż za sarkazm :p to taka moja sugestia, bo przebrnąłem przez te wszystkie recenzje i podają lag w większości z miernika Bodnara, nie podają czy w cokolwiek grają i piszą, że ten ma wysoki input lag i TV jest do bani w tej kategorii. Niech przetestują obojętnie jaką grę czy tam kilka,bez znaczenia i opiszą jak się grało. Kupie inny tv z niskim lagiem a obraz będzie mi smużył...(dla mnie to jest gorsze).
 

odoja

New member
Panowie specjaliści.

Mam tak jakby martwe piksele na ekranie TV (55xd9305). Pojawiają się tylko na czarnym ekranie po wciśnieciu przycisku HOME, poruszają się razem z ekranem jak przewinę do góry albo w dół, i widoczne są bardziej pod kątem. Pomijając to wszędzie indziej jest ekstra. Jest to jakiś większy szkopuł,wada, czym powinienem się martwić bo w sumie mi to nie przeszkadza, ale u moich rodziców na 65xd8505 tego nie ma... zdjęcie poniżej.

http://imageshack.com/a/img922/5726/z850UX.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oj , cóż za sarkazm :p to taka moja sugestia, bo przebrnąłem przez te wszystkie recenzje i podają lag w większości z miernika Bodnara, nie podają czy w cokolwiek grają i piszą, że ten ma wysoki input lag i TV jest do bani w tej kategorii. Niech przetestują obojętnie jaką grę czy tam kilka,bez znaczenia i opiszą jak się grało. Kupie inny tv z niskim lagiem a obraz będzie mi smużył...(dla mnie to jest gorsze).

To nie był sarkazm z mojej strony - tylko miałem na myśli że jak jeszcze ze dwie gierki ktoś zagra i potwierdzi to co Ty to ludzie już będą pewni że ten model w grach jest ok ..
 

odoja

New member
To nie był sarkazm z mojej strony - tylko miałem na myśli że jak jeszcze ze dwie gierki ktoś zagra i potwierdzi to co Ty to ludzie już będą pewni że ten model w grach jest ok ..

Ok, rozumiem, w takim razie przepraszam za niezrozumienie z mojej strony. Fakt, jeśłi ktoś jeszcze napisze, będzie łatwiej się komuś zdecydować. A może Ty lolek się orientujesz odnośnie tego zdjęcia które wstawiłem post wcześniej?
 

accu

New member
Bez reklam
Panowie specjaliści.

Mam tak jakby martwe piksele na ekranie TV (55xd9305). Pojawiają się tylko na czarnym ekranie po wciśnieciu przycisku HOME, poruszają się razem z ekranem jak przewinę do góry albo w dół, i widoczne są bardziej pod kątem. Pomijając to wszędzie indziej jest ekstra. Jest to jakiś większy szkopuł,wada, czym powinienem się martwić bo w sumie mi to nie przeszkadza, ale u moich rodziców na 65xd8505 tego nie ma... zdjęcie poniżej.

http://imageshack.com/a/img922/5726/z850UX.jpg

Witam uprzejmie,

Możesz sprawdzić , czy wszystkie piksele są "zdrowe" ,np. pobierając krótki filmik(5'49") z kolorowymi , jednolitymi ruchomymi planszami (pierwsze 30") , a następnie migające kolorowe plansze . Filmik możesz
w dowolnym momencie zatrzymać . Ten filmik między innymi w tym celu został zrobiony .
https://www.youtube.com/watch?v=tGTrUQhpApg

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

odoja

New member
Witam uprzejmie,

Możesz sprawdzić , czy wszystkie piksele są "zdrowe" ,np. pobierając krótki filmik(5'49") z kolorowymi , jednolitymi ruchomymi planszami (pierwsze 30") , a następnie migające kolorowe plansze . Filmik możesz
w dowolnym momencie zatrzymać . Ten filmik między innymi w tym celu został zrobiony .
https://www.youtube.com/watch?v=tGTrUQhpApg

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Dziękuje.

Nie wiem czy to pomoże, właśnie mi mruga TV, ale jak nie pomoże to jutro dzwonie i niech wymieniają mi go. :)
 
Do góry