Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

suchy530

New member
Witajcie,

od kilku dni posiadam tv kd-65xd9305 i zauważyłem, iż występują w nim problemy związane z nierównomiernym podświetleniem. Załączam zdjęcia zrobione na szybko w celu podglądowym. Jeszcze gorzej to wygląda, np podczas uruchamiania tv, gdy na czarnym tle wyświetla się na środku napis "sony", czy podczas wyświetlania innych napisów na czarnym- wtedy takie jasne smugi są bardzo liczne i występują w wielu miejscach ekranu, które powinny, wg. mnie, pozostać czarne. Czy ten tv tak podświetla, czy to wada fabrycznam i należałoby złożyć reklamacje? Miał ktoś może takie problemy? Bardzo proszę o pomoc, co z tym robić...
 

Attachments

  • IMG_6090.JPG
    IMG_6090.JPG
    818,5 KB · Wyś: 58
  • IMG_6089.JPG
    IMG_6089.JPG
    949,8 KB · Wyś: 79

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ciekawie to nie wygląda , ale spróbuj sobie może wyświetlić na ekranie telewizora ten filmik kilkuminutowy . Na początku masz
kolorowe ruchome jednolite plansze , które można zatrzymać , a następnie migające , które też można
w dowolnym momencie zatrzymać . Filmik pozwoli również zobaczyć przy okazji , czy matryca nie ma przypadkiem uszkodzonych pikseli . :-|

https://www.youtube.com/watch?v=tGTrUQhpApg

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Suchy przez internet kupowałeś tv ? Jeżeli to jest wyłącznie wina podświetlenia to Sony jak zechce to wymieni jak nie to nie.. firmy wychodzą z założenia że wina podświetlenia występuje w wyniku technologii LCD.. rozumiem że nawet jak przez net kupiłeś to już minął termin na oddanie.. więc pewnie pozostaje tylko zgłosić do sklepu i powołać się na Ustawę konsumencką.. Dlatego piszemy tutaj że tv warto jest obejrzeć przed zakupem w sklepie stacjonarnym, bo w innym wypadku można troszkę potem się przejechać..
 

accu

New member
Bez reklam
Suchy przez internet kupowałeś tv ? Jeżeli to jest wyłącznie wina podświetlenia to Sony jak zechce to wymieni jak nie to nie.. firmy wychodzą z założenia że wina podświetlenia występuje w wyniku technologii LCD.. rozumiem że nawet jak przez net kupiłeś to już minął termin na oddanie.. więc pewnie pozostaje tylko zgłosić do sklepu i powołać się na Ustawę konsumencką.. Dlatego piszemy tutaj że tv warto jest obejrzeć przed zakupem w sklepie stacjonarnym, bo w innym wypadku można troszkę potem się przejechać..

Witam uprzejmie,

No trochę się zagalopowałeś . :-| Przecież napisał , że użytkuje(posiada) przez kilka dni .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

suchy530

New member
dziękuje za pochylenie się nad moim problemem. Co do filmiku wrzuconego przez accu to smugi są zauważalne, uszkodzonych pikseli nie znalazłem. Tv zakupiony w sklepie internetowym rtv euro agd na firmę, więc ustawa konsumencka i tak nie wchodzi w grę. A co do oglądania w sklepie to wydaje mi się, ze nie ma możliwości wyłapania takich wad. Przecież nigdzie nie podłączysz tv i dodatkowo nie zgasisz w sklepie światła, by się przypatrzyć podświetleniu. Jest to de facto możliwe dopiero w warunkach domowych. W moim przypadku tylko reklamacja wchodzi w grę. Stąd moje wahania, czy go reklamować..... :sad:

Pozdrawiam serdecznie
 

sihborx

New member
Tak na szybko to jeśli chodzi o pierwszą fotę to myślę, że nie ma co panikować. na necie jest sporo fotek z testów gdzie takie smugi widać.

Przed chwilą też porobiłem trochę takich szybkich testów i może w nie najlepszych warunkach bo jest dzień i zauważyłem tak mniej więcej na środku ekranu / trochę na lewo ciemniejszą jakby plamę, którą widać najlepiej serfując bo menu TV lub odpalając youtube zanim się wczytają filmy.
Natomiast na innych fotkach czy filmach testowych (włączając ten od accu) gdzie na początku pojawiają się kolorowe plansze nic takiego nie zauważyłem i tam dla mnie podświetlenie jest satysfakcjonujące.
Właśnie ładuje fotki i filmiki na google dysk. Jak się załadują to wrzucę linka.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Co do wstępnych ustawień obrazu proponuję , abyś wybrał tryb obrazu : Kino Pro . Na pilocie naciskasz
przycisk Action Menu , a następnie trzeba wejść w [Obraz] i wybrać ustawienie (Tryb obrazu):Kino Pro.
Aby ustawić odpowiednią jasność dla danych warunków trzeba użyć suwaka : jasność w tym samym menu . Służy on do rozjaśniania i ściemniania . Motionflow można ustawić w opcji :standardowy lub wyraźny . Funkcja odpowiedzialna za wygaszanie strefowe nosi nazwę : Automatyczne lokalne przyciemnienie . Wygaszanie strefowe trzeba ustawić :włączone , w opcji : maksymalne . Znajduje się ono w menu zaawansowane . Aby wyświetlać treść Ultra HD trzeba w ustawieniach włączyć : ulepszony format . Znajduje się ono w menu wejść zewnętrznych . Wybrać jakość filmu : 2160p . Tryb kliszy można ustawić na : domyślny . Może coś się polepszy z obrazem . Trzeba próbować . Do "poszukiwaczy" świat należy .

BTW , trochę martwi , że smugi są zauważalne na filmiku . Nie powinno ich być , ale bywają przy lewej i prawej krawędzi ekranu i to raczej trudno jest reklamować . No , ale jeżeli widać jest plamy po całym ekranie to
już inna sprawa i trzeba składać reklamację . Sklep co prawda gdzie kupowałeś niestety często niechętnie się odnosi się do klienta , który składa reklamację , ale nie należy się tym zrażać i złożyć ją pisemnie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
@UP.
dokładnie trzeba trochę pobawić się ustawieniami a jest ich sporo.;)

=====================================

a propo wyświetlania obraz w UHD i wspomnianej opcji. Co się stanie z obrazie w 1080p w tych ustawieniach? Polepszy obraz czy co? Czy używać tego tylko jak ma się źródło UHD?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Zostawiamy ustawienie : standardowy format dla danego zewnętrznego wejścia HDMI , jak nie korzysta się z treści
Ultra HD .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

TOMGDY

New member
Mam do Was pytanie z trochę innej dziedziny. Czy te xd93 55" i 65" można też powiesić na ścianie nie korzystając z wieszaka zaprojektowanego przez producenta bazując o standard VESA ?
Jaki jest rozstaw śrub ? Instrukcja montażu w tym zakresie nie dała mi odpowiedzi.

Z góry dzięki za info

TOMGDY
 

sihborx

New member
@Accu
Dzięki
To jeszcze inaczej. Mam Film Bluray 1080p i ampli z możliwością upscalingu do 4 k. To co wtedy? Nic nie robię
Zostawiam ustawienia Standardowe?

@TOMGDY.
W instrukcji jest opisana opcja montażu innego wieszaka.
 

TOMGDY

New member
sihborks
ze strony sony.pl nie można pobrać pełnej instrukcji - jest tylko instrukcja montażu a w niej nie ma wzmianki o montażu w systemie VESA. Podają w instrukcji rozstaw śrub ?

TOMGDY
 

m2w2

New member
Można wieszać na innym niż załączony do TV. Są przejściówki, które się wkręca do TV i do nich bezpośrednio `inny` wieszak.
 

azuko

Member
Dziwne zjawisko nastąpiło, po obniżkach wszędzie teraz podwyżki TV Sony. Chyba warto było zrobić zakupy po 6500 za KD-55DX9305 teraz np. w Saturnie 7789, a w Matrix Media nawet 7990. Ciekawe co jest grane?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trzeba przemyśleć czy dany moment to już jest ten odpowiedni ... cały czas liczyć że będzie taniej - można się przeliczyć...
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dziwne zjawisko nastąpiło, po obniżkach wszędzie teraz podwyżki TV Sony. Chyba warto było zrobić zakupy po 6500 za KD-55DX9305 teraz np. w Saturnie 7789, a w Matrix Media nawet 7990. Ciekawe co jest grane?

Jak to co jest grane??? Podwyższają ceny po to, żeby mieli z czego opuszczać w promocjach grudniowych. Przy obecnych cenach tego Soniaka jak piszesz zakup jest zupełnie nieopłacalny, chyba, że dla kogoś 1000 zł w tą czy w drugą stronę nie ma znaczenia. Promocje grudniowe na pewno nie będą gorsze od tych ostatnich Saturnowych, bo byłoby to pozbawione jakiejkolwiek logiki spadku cen wraz z upływem czasu od momentu premiery. Takie spadki były w ubiegłym roku i promocje grudniowe były wyraźnie lepsze od tych z poprzednich miesięcy. Problem może mieć ewentualnie jedynie osoba, która nastawiona jest wyłącznie na jeden konkretny model. Ja będę wybierał spośród marek Sony, Panasonic i Samsung. Kupię model, który będzie miał - w czasie promocji - najlepszy układ ceny do jakości.
 
Do góry