Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

RushHD

New member
mrowekg napisał:
Powystawowe to też "nówki", przynajmniej w rozumieniu co niektórych sklepów ;) Nigdy nie można być pewnym, zwłaszcza jak cena jest atrakcyjna.

jak nie bedzie oryginalnie zapakowany i pozaklejany to zona go nie przyjmie :)
 

dune2

New member
Bez reklam
Zamowilem dzis 46 calowy Z5500.Postanowilem wykorzystac promocje w euroagd bo cena to "tylko" 6860 a przy 30 ratach zero da sie to przezyc.
Raty zalatwiam w siedzibie sklepu a dostawe dostane z ich sklepu internetowego zgodnie z zamowieniem do domu.Jak rozumiem nie trace w taim wypadku prawa do zwrotu w ciagu 10 dni ?
Jednak zanim dokonam formalnosci zwiazanych z ratami to mam takie ostateczne pytanie czy ten tv jest lepszym wyjsciem niz Philips 9664 ?
Philips 47 cali w tymze euroagd jest takze w promocji za 6899 a do tego z blu ray firmy philips wiec oferta jest naprawde ciekawa.
Jednak dla mnie na moje oko przemawiaja za Sony lepsze katy, mniejsze o ok 100 W zuzycie pradu oraz 5 letnia gwarancja.
Jednak chcialbym sie upewnic czy Z5500 za taka sama cene to jednak lepszy wybor ?
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
mrowekg napisał:
Powystawowe to też "nówki", przynajmniej w rozumieniu co niektórych sklepów ;) Nigdy nie można być pewnym, zwłaszcza jak cena jest atrakcyjna.

Ano to takich sklepów należy się wystrzegać, ale część jest tylko i wyłącznie internetowa więc na dobrą sprawę nie mają wystaw :> W stacjonarnych to sprawa jest w miarę prosta, zazwyczaj informują,że dany model jest powystawowy i zazwyczaj kosztuje przez to około 30% mniej
 

SLAV7

New member
Bez reklam
dune2 napisał:
Zamowilem dzis 46 calowy Z5500.Postanowilem wykorzystac promocje w euroagd bo cena to "tylko" 6860 a przy 30 ratach zero da sie to przezyc.
Raty zalatwiam w siedzibie sklepu a dostawe dostane z ich sklepu internetowego zgodnie z zamowieniem do domu.Jak rozumiem nie trace w taim wypadku prawa do zwrotu w ciagu 10 dni ?
Jednak zanim dokonam formalnosci zwiazanych z ratami to mam takie ostateczne pytanie czy ten tv jest lepszym wyjsciem niz Philips 9664 ?
Philips 47 cali w tymze euroagd jest takze w promocji za 6899 a do tego z blu ray firmy philips wiec oferta jest naprawde ciekawa.
Jednak dla mnie na moje oko przemawiaja za Sony lepsze katy, mniejsze o ok 100 W zuzycie pradu oraz 5 letnia gwarancja.
Jednak chcialbym sie upewnic czy Z5500 za taka sama cene to jednak lepszy wybor ?


Nie sądzę, ze wybór jest lepszy. Ale to moje zdanie. Śledziłem Twoje spory na innym wątku i dziwię się, ze piszesz o różnicy w poborze prądu 100W. Nie jest to faktyczna prawda. Podajesz dane widniejące na tabliczce znamionowej lub danych, które odposza się do maksymalnego a nie rzeczywistego poboru. Zapewniam Cię, że róznicy nie ma. W PHILIPS-ie większe zużycie może pojawic sie przy właczonej funkcji AMBILIGHT.

Zauważ, ze powyżej jeden z uzytjkowników opisał faktyczne zużycie prądu przez Z5500 i jest to momentami porażka.

Pozdrawiam
 

KaMario

New member
mrowekg napisał:
Powystawowe to też "nówki", przynajmniej w rozumieniu co niektórych sklepów ;) Nigdy nie można być pewnym, zwłaszcza jak cena jest atrakcyjna.

Kolega dune2, który zamówił Z5500 w euroagd może być raczej spokojny. Mój 46Z5500 też u nich zamawiałem. Przyjechał z magazynu z Warszawy fabrycznie zapakowany - nówka nierdzewka, fabrycznie zaklejony karton przezroczystą taśmą z taką jakby plombą w postaci taśmy oklejonej z jednego boku od góry kartonu z napisem do jakiego sklepu euro odbiornik jest kierowany.
Po rozpakowaniu faktycznie wszystko było OK, a po wejściu do menu serwisowego widniało dokładnie tak: 00000-00007-00000 - czyli 0 godzin zużycia i 7 włączeń. I w tym momencie byłem już na 100% pewien, że to nówka :) .
 

olakoma

New member
Zrobiłeś bardzo dobrze Dunde 2

Nie patrz na to co napisali dwaj poprzednicy. Tu nie chodzi tylko o to, który LCD obiektywnie jest lepszy. Na wybór nakłada się też parapsychologia. Tobie po prostu podoba się obraz jaki wyświetla Sony, jesteś nim zarażony Masz to gdzieś w głowie i tego nie zmienisz (to rodzaj virusa). Pocieszę Cię ja mam to samo, chodzę oglądam te Philipsy (bo piszą niektórzy że są lepsze) i porównuję z Sony. I co.......jak patrzę na Philipsa to "robię" wszystko żeby widzieć że jest gorszy. Ale nie wiem czy to nie jest moja wyobraźnia, że widzę że jest gorszy. Zauważyłem, że popadam w obłęd i nie potrafię się zdecydować obecnie na LCD. Boję się nawet oferty Kikiego (3 do porównania)- dlaczego bo i tak wybrałbym Sony. Właśnie SONY Z 5500 bo inaczej bym nie spał, posprzeczał się z żoną i wyrzucił synka z pokoju.
Wnioski: To Twoje indywidualne poczucie piękna decyduje w dużym stopniu o wyborze LCD.
Podobnie jak z kobietami:D Pomyśl co by było jakby wszystkim podobała się ta jedna. Kończę bo Ojcowie mnie zganią, że nie na temat. Chociaż z drugiej strony piszą, że dawno nie zabierałem głosu w dyskusji- no to zabieram.
 

eclipse05

Banned
Z5500

Wczoraj troszkę sobie pograłem i mogę coś jeszcze dopowiedzieć o InputLagu :)
Grając w MetalGearSolid4 tv sprawuje się znakomicie, normalnie bajka :D

Lecz MGS4 nie ma za dużo co do InputLaga. Tak więc po dłuższym czasie odpaliłem GuitarHeroIII - Legends of Rock :D
Przed tym oglądałem film i zapomniałem, że jest w trybie Film i 200Hz... Włączam, tryb expert a tu porażka... Normalnie jeden wielki brzdęk i ani jednej dobrej nuty :D
Oj, przestraszyłem się Panowie :) Po chwili zczaiłem o co chodzi i przełączyłem w trym GRA no i to już była inna bajka :) Spokojnie dało się grać nawet na exercie mniej skomplikowane utwory.
Jak co niektórzy z Was wiedzą w GuitarHero jest opcja skalibrowania InputLaga tak wiec podjąłem się tego i wyszło 29ms opóźnienia obrazu, dźwięk idealnie na 0. No i co, no i można było grać dalej :)

Nie jestem jakiś nienormalny czy coś, żebym wymiatał na 100% na expercie ale nie powiem, że idzie mi źle. Jeśli nie grałeś w GH to raczej nie wiesz o co chodzi, lecz wszystkim tym, którzy grali i grać dalej by chcieli to nie ma co się obawiać :) spokojnie można zakupić ten TV

Pamiętacie utwór "Impulse" z GH3? http://www.youtube.com/watch?v=h5Jn38mfY0g Do pierwszej minuty robię może max 2-3 pomyłki ale to z racji tego, że "dziubania" tam jest naprawdę dużo i czasami się pomylę, lecz nie jest to wina TV. Utwór jest naprawdę spox i jeśli normalny gość jak ja, raczej z normalnym refleksem jest w stanie grać większość utworów na experta na tym tv ze średnią 92-97% (nie licząć DragonForce itp) to jakiekolwiek marudzenie na temat za wysokiego InputLaga w Z5500 to czysty strach do przyznania się do porażki...

Nie powiem, daje się odczuć czasami lekkie płynięcie nawet po skalibrowaniu ale gra się tez na słuch ;)

"Olakoma" - W pełni się z Tobą zgadzam. Może i inne tv są lepsze ale co z tego? Czy jeśli coś jest lepsze, to znaczy że będę to lubił bardziej? Nic bardziej mylnego!
To tak jak z motoryzacją. Mój kumpel jest szczęśliwym posiadaczem BMW E24 635Ci. Nie ważne, że spala 20L/100km, nie ważne że jest stare, nie ważne, że błotnik w ASO kosztuje 4k-5000zł. Wszystko to jest nie ważne. To auto się po prostu kocha, każdy km nim przejechany, każdy zakręt pokonany jest lepszy niż seks. A taki Kowalski wolałby Dacię Sandero...
Gusta i guściki.
Nawet gdyby Samsung mi świecił lepiej to wiem, że za kilka miesięcy bym się rozglądał za czymś innym...
Miłość jest ślepa :p
 

Ares78

New member
olakoma napisał:
Nie patrz na to co napisali dwaj poprzednicy. Tu nie chodzi tylko o to, który LCD obiektywnie jest lepszy. Na wybór nakłada się też parapsychologia. Tobie po prostu podoba się obraz jaki wyświetla Sony, jesteś nim zarażony Masz to gdzieś w głowie i tego nie zmienisz (to rodzaj virusa).

Telewizor ma się podobać użytkownikowi i tyle bo to nie ludzie z forum będą przed nim siedzieli, dlatego wszelkie opinie zawsze traktować z dystansem i weryfikować samemu. To tak jak z pytaniem o najlepsze ustawienia, mogę doradzić, żeby wyłączyć czujnik światła czy inne tego typu historie, ale w kwestii obrazu podchodzi się indywidualnie, ja oglądam na bardzo małym podświetleniu (jakoś po 10h pracy nie mam ochoty dostawać po oczach), a kumpel z kolei najchętniej by siedział na ustawieniach sklepowych... I kto ma racje?
 

RushHD

New member
przyjechal , jest caly , gra slicznie

teraz pytanie o ustawienia obrazu , na jakich ustawieniach ogladacie TV , jakie inne ustawienia ( jasnosc, kontrast itd. ) ustawic zeby obraz byl najlepszy ??
 

ortax360

New member
Witam

Byłem wczoraj w Media M jej jake oni mają ceny 40z5500 7999zł ,46Z5500 za prawie 10.000 zł a 52z5500 ponad 13.000 :shock: .

Jest tez cos fajnego Toshiba 52ZF355DG za 3999zł chyba powystwowy .

Pobawiłem sie nowym Philipsem - czern smoła ,ale tak jak piszą brak szczeg. w ciemnych scenach . Z5500 wypada znacznie lepiej . Podłaczyłem swoje PS3 z Demami HD . Bawiłem sie ustwieniami ( koszmar )ponad godzine i nie mogłem na Philipsie ustwic tak ,zeby obraz w scenach ciemnych był taki detaliczny jak w z5500 . Philips za to ma większy kontrast bez wspomagaczy obrazu . Ruch moim zdaniem jest lepiej odtwarzany na Z5500 .

Fajnie wyglada i gra gigant Samsunga ponad 60 cali ( plazma)- Obraz bardzo dobry , rewelacyjnie wypadły gry : Demons Souls na tym gigancie robi niesamowite wrazenie . Cena 13.000 tys.

Szkoda ,ze w MM jest tak jasno - mogliby zrobic salke dla klienta taką zaciemnioną i w tym kąciku moznaby było przetestowc tv - cos takiego widziałem w Niemczech super sprawa - Bardzo kameralnie i przyjemnie .

Przynosisz swoje graty i jazda .




Pozdarwiam
 
Ostatnia edycja:

pablo.k

New member
46z5500

Witam,

Moge prosic uzytkownikow 46Z5500 o podanie rozmarow opakowania ?
Nie wiem czy zmiesci mi sie do auta a bede jechal po tv 50 km.

Dziekuje i pozdrawiam.
 

toms83qwe19

New member
ortax360 napisał:
Witam
Pobawiłem sie nowym Philipsem - czern smoła ,ale tak jak piszą brak szczeg. w ciemnych scenach . Z5500 wypada znacznie lepiej . Podłaczyłem swoje PS3 z Demami HD . Bawiłem sie ustwieniami ( koszmar )ponad godzine i nie mogłem na Philipsie ustwic tak ,zeby obraz w scenach ciemnych był taki detaliczny jak w z5500 . Philips za to ma większy kontrast bez wspomagaczy obrazu . Ruch moim zdaniem jest lepiej odtwarzany na Z5500 .

Z tego co zauważyłem, trzeba trochę posprawdzać na specjalnych planszach testowych żeby dorwać optymalne ustawienia. Często zdarza się, że drobne detale znikają i są jedną wielką czarną plamą. U mnie w W5500 jak zaczynam zmniejszać regulator "jasność" poniżej 67, to detale zaczynaja uciekać. Na 67 jest super, jestem w stanie rozpoznać wszystkie obrazy na planszach testowych, tak jak na monicie na H-IPS.

Kwestia w tym, że te szczegóły są widoczne przy małym oświetleniu lub jego braku. Teraz pytanko, czy ten Phil aż tak zjada detale, że widziałeś to przy sporym, sklepowym oświetleniu? Raczej nie wróży to dobrze.
 

Ares78

New member
akutoja napisał:
zerknij na sąsiednie forum: "hd tv polska.com" jest test tego tv oraz pokazane ustawienia
Owszem są podane, ale wcale to nie ozonacza, że są najlepsze jest to subiektywna ocena osoby testującej.... lepiej traktować je jako swoistą bazę wyjściową.
ortax360 jeśli chodzi o ceny w MM to ciężko nazwać je konkurencyjnymi... ale plus dla sklepu za dość duże możliwości zabawy prezentowanymi telewizorami.
 

dune2

New member
Bez reklam
Wzgledem W za Z przeplacilem 800 zl co przy ratach 30x0 jest niewielka roznica.
Z drugiej strony wszedzie glosno sie pisze ze Z jest wyraznie lepsze bo lepsza matryca podswietlenie itd a teraz niby W lepsze ?
SDman sam mowiles przy dyskusji o philipsie ze jak juz mam porownywac 9664 to do seri Z a nie W wiec prosze o konsekwencje.

Czy moglby mi ktos opisac jak w menu serwisowym sprawdzic czy tv jest nowy ? bo wertowanie tylu stron i szukanie to masakra z gory dzieki
 

kiloan

New member
dune2 napisał:
Wzgledem W za Z przeplacilem 800 zl co przy ratach 30x0 jest niewielka roznica.
Z drugiej strony wszedzie glosno sie pisze ze Z jest wyraznie lepsze bo lepsza matryca podswietlenie itd a teraz niby W lepsze ?
SDman sam mowiles przy dyskusji o philipsie ze jak juz mam porownywac 9664 to do seri Z a nie W wiec prosze o konsekwencje.

Czy moglby mi ktos opisac jak w menu serwisowym sprawdzic czy tv jest nowy ? bo wertowanie tylu stron i szukanie to masakra z gory dzieki
Wejdz w tryb analogowy i wyłącz pilotem TV. Potem kolejno na pilocie wciskasz I+, 5, vol-, menu. Ostatni wiersz pokazuje liczbę przepracowanych godz, następny ilość włączeń TV.
 

wwottek

New member
52Z5500 czy LED 46x4500 czy Samsung LED55

Witam pisze na tym forum pierwszy raz i mam wielka nadzieje ze mi ktos doradzi. Przeczytalem caly ten watek ponad 40 stron (masakra :) ) i co nieco juz wiem no ale ..... (zawsze to ale). Na TV moge przeznaczyc max do 10 tyś najlepiej bybyło 9 tyś. Oczywiście chciałbym zakupić najlepszy za tą kasę TV przyszłościowo (żebym za rok dwa ogladajac go mogl powiedziec no moj TV nie jest jeszcze taki najgorszy w porownaniu do tych z 2011-2012r.) Pod uwagę biorę 52Z500, Led 46x4500 i Samsunga led 55.
Oglądałem wszystkie te TV i powiem ze różnica między Z a ledowym X nie jest az tak duża aczkolwiek sprzedawca zaznaczał że to najnowszy TV i najlepszy ze wszystkich dotychczasowych sony hm.. W EuroRtv widzialem samsunga led 55, wywarł na mnie fajne wrażenie. Do tego samsunga z tego co sie orientowalem można podpiąc peddriva z filmem divx z napisami i on odtworzy to bez problemu a Z i X chyba nie mają takich opcji - ale to nie najważniejsze.
Czy jeśli kupie 52Z5500 nie będe żałował za jakiś czas ze nie kupiłem ledowego X ?
Doradźcie
P.S.mam jeszcze czas na zakup jakies 2-3 tygodnia
 
Do góry