Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

myty

New member
Witam Mój 46z5500 ma dalej stare oprogramownie 4.406EA, a widzę że jest już 1.471. Warto wgrywać nowe? Są jakieś zauważalne zmiany, czy pozostać przy oryginale? Z tv wszystko OK.
pozdrawiam myty
 

SDman

Banned
Lekko odkopuje temat.
Mianowicie po mniej wiecej 3 latach od kupna odkrylem ze moj 46 z5500 ciagnie podczas normalnej pracy az 220W.
Jestem w lekkim szoku bo ustawienia mam raczej normalne.
On powinien tyle ciagnac czy cos z nim nie tak ?

Witam,
widzę, że kolega do "znafcuf" raczej nie należy, a od razu atakuje
jakby rozumy świata pozjadał.
Prawidłowo skalibrowany, powinien się mieścić jak pisałem w innym wątku.
No ale co dla jednego dobre dla drugiego ledwo wystarczalne.

Miłego dnia.
 

Zimny_

New member
Trochę z innej beczki. Jak oceniacie swoje Z5500 z perspektywy czasu? To są ostatnie modele z tak wysokiej półki i w tej technologii. Mam jednego znajomego z Z4500 - ocenia go w superlatywach. U rodziców mam W5500 (dokładnie W5810) i działa bardzo dobrze. Obraz o innej charakterystyce niż dzisiejsze telewizory, ale bardzo ładny.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Odkopuję temat z zapytaniem: czy komuś się nie ostały ustawienia kalibracyjne obrazu SONY Z5500? Głównie chodzi mi o balans bieli no i inne do kompletu. Wklepałem kiedyś podawane tu na podlinkowanej stronie ustawienia, obraz był super ale stronka już od dawna nie działa.
Nie wiem, czy to nie były przypadkiem ustawienia z modelu W5500.
To chyba była ta strona: https://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W5500/Settings.htm

Przywróciłem niedawno swojego do ustawień fabrycznych i dopiero po ponownym uruchomieniu, jak zobaczyłem blady mocno pastelowy obraz, to przypomniałem sobie, że nie zapisałem ustawień.
Może ktoś z Was używa jeszcze tego TV i ma ww. ustawienia wpisane u siebie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry