Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

ortax360

New member
W4000 nie jest lepszym lcd od z5500 jest znacznie gorszym w jakosci obrazu .

Ma mniejszy input lag . ( tylko dla online w offline bez znaczenia )


Pozdarwiam
 

RushHD

New member
ortax360 napisał:
W4000 nie jest lepszym lcd od z5500 jest znacznie gorszym w jakosci obrazu .

Ma mniejszy input lag . ( tylko dla online w offline bez znaczenia )


Pozdarwiam

juz sie gubie

czy oznacza to ze lepiej bedzie mi sie gralo on line w fife na 32w4000 niz na 46z5500 ??

piszesz ze input lag nie przeszkadza w rozgrywce offline a przeszkadza w online

czy sony planuje jakas poprawke ??
 

jurislawek

New member
ostatnio zauważyłem takie zaciemnienia na rogach na matrycy najbardziej widoczne jak używam tv jako monitora, ale tez widoczne przy normalnym oglądaniu i włączony trybie oszczędności na maksa i włączony czujniku, przy włączeniu tego widoczne ale dużo mniej , to jest wada czy normalne ze takie cos jest na matrycy czy użytkownicy tegoż lcd też macie takie zjawisko


pisze drugi raz tego posta bo jestem bardzo ciekaw czy ktos ma jeszcze takie zjawisko czy to normalne czy wada
 

RushHD

New member
ortax360 napisał:
Wiele zalezy od łącza ,ale w gry z pierwszej osoby np: cold 4 lepiej bedzie sie grało na w4000 . Ustrzelisz wiecej głów :D .

Pozdrawiam

eee to jakas lipa
w strzelanki nie gram, glownie sportowe , ale mam nadzieje ze az tak mnie bedzie to przeszkadzac, albo wydadza jakas poprawke , bo to obciach ,

to moze brac 46W5500 ??
 

ortax360

New member
Az tak zle to nie jest :D . Smiało biez z5500 bardzoooooooo dobry lcd jeden z najlepszych .

Majac kaske na z5500 nie mysl nawet o w5500 .

Bardzo ładnie działa Dolby Digital z tv przez wyjscie optyczne do amplitunera. Ps3 i N-ka podpiete do tv przez HDMI .


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Graco_32

New member
Sorry panowie ale już w nazwie Z 5500 to TELEWIZOR i jak ktoś ma problem z input lagiem to albo przewody albo słaba siec w gierkach dla dzieci. To urządzenie zostało zaprojektowane do oglądania tv,dvd, bd i swoją główna role spelnia idealnie!!! Więc może sobie kupić większy monitor a najlepiej nie podbierać zabawek dzieciom? Jako tv Z 5500 jest znakomity!!!
 

toms83qwe19

New member
Ale co się pienisz kolego. Ten TV jest bardzo dobry ale do idelanego to mu brakuje. A Input Lag spowodowany jest dziesiątkami systemów poprawiającyh obraz.
 

RushHD

New member
Graco_32 napisał:
Sorry panowie ale już w nazwie Z 5500 to TELEWIZOR i jak ktoś ma problem z input lagiem to albo przewody albo słaba siec w gierkach dla dzieci. To urządzenie zostało zaprojektowane do oglądania tv,dvd, bd i swoją główna role spelnia idealnie!!! Więc może sobie kupić większy monitor a najlepiej nie podbierać zabawek dzieciom? Jako tv Z 5500 jest znakomity!!!

a klonsole z definicji podpina sie do TV , a nie do monitorow , po to chce kupic 46" zeby sobie pograc na duzym ekranie :)
 

ortax360

New member
I pograsz na z5500 z niesamowitą ostroscią , głebią obrazu , kolorem i płynnoscią .

Co więcej napisac - to co zawsze najlepiej samemu zobaczyc , zagrac i podjąc decyzje o zak.

Ja juz nie bede pisał o input lag - bez sęsu . Dlaczego ? znajomy kupił 40z5500 gra namiętnie w sieci , zadowolony itd. Jak wsponmiałem czy odcz. input lag to zapytał co to jest ? Wyjasniłem mu na czym polega i teraz ciagle gada ,ze ma i co z tym zrobic . Dodam ,ze wczesniej grał prawie miesiac i było OK - Niebo itd . Teraz kazdą swoją porazke zwala na input lag . Przegra w Soul Calibur wina Input lag itd .
Smieszne jest ,ze grając w Cold 4 gra bardzo OK , wygrywa , strzela główki ,ale w pozostałe gry Soul Calibur ,Fifa teraz dostaje bęcki i winny to INPUT LAG . :D .



Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

myty

New member
Ortax360 ma w zupełności rację. Ja wcześniej nawet nie słyszałem o czyms takim jak IL. Jak się naczytałem to wziąłem aparat foto i zacząłem "fisiować". Teraz widzę że niepotrzebnie. Mam ten TV już ponad miesiąc i cieszę się świetnym obrazem. Ale prawdą jest że TV za 7tys. to powinna być igła

pozdrawiam myty
 

Ares78

New member
Graco_32 napisał:
Sorry panowie ale już w nazwie Z 5500 to TELEWIZOR i jak ktoś ma problem z input lagiem to albo przewody albo słaba siec w gierkach dla dzieci. To urządzenie zostało zaprojektowane do oglądania tv,dvd, bd i swoją główna role spelnia idealnie!!! Więc może sobie kupić większy monitor a najlepiej nie podbierać zabawek dzieciom? Jako tv Z 5500 jest znakomity!!!

Ale o co tu się kłócić, konsole z natury są tworzone do współpracy z telewizorem, taki był zamysł od początku... IL może i jest wyższy niż w modelach wyposażonych w BE3, ale nie są to jakieś duże różnice, jeśli ktoś uważa, że istotne to pozostaje sprawdzić samemu innego wyjścia nie ma.
 

irsch

New member
Zdecydowałem się na 52Z5500

Witam,

Chciałbym szanownych forumowiczów spytać czy cena 8600 PLN to dobra cena za ten LCD.

Pozdrawiam,
Irsch
 

Ares78

New member
Chodzi Ci o stosunek ceny do możliwości/przekątnej? Czy generalnie ile mniej więcej kosztują? Jeśli to drugie to cena stosunkowo niska na porównywarkach ciężko znaleźć coś nawet minimalnie taniej, także jak sklep zaufany to jak najbardziej warto.
 

irsch

New member
Ares78 napisał:
Chodzi Ci o stosunek ceny do możliwości/przekątnej? Czy generalnie ile mniej więcej kosztują? Jeśli to drugie to cena stosunkowo niska na porównywarkach ciężko znaleźć coś nawet minimalnie taniej, także jak sklep zaufany to jak najbardziej warto.

Chodziło mi o to czy 52Z5500 jest warty tej ceny. Ale po Twoim pytaniu zdałem sobie sprawę, że źle postawiłem pytanie. Powinienem zapytać:
Czy warto dać 8600 za 52Z5500 biorąc pod uwagę stosunek tej ceny do przekątnej/jego możliwości/ jego jakości?
 

jwivo

New member
Właśnie odebrałem 52", na tle mojego 32" CTR wydaje sie b.duży. Wieczorem zaczne zabawe z podłączeniem i ustawieniami.
Co do ustawień czy ktoś mógłby podzielić się wiedzą co i jak aby grał optymalnie ?
 
Do góry