Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

DZ_R

New member
Do 'marcho': u mnie po wyłączeniu z pilota (dalej świeci się czerowona lampka) najpierw pobiera 24 Wat, a po jakimś czasie po 'kliknięciu' pobiera te 9 Wat.
Ale co dziwniejsze, jak w ogóle wyłaczam TV tym przyciskiem na górze, to dalej pobiera te 9 Wat - przecież on wtedy nie jest nawet w trybe czuwania - jest na amen wyłączony.

Szybki start miałem wyłaczony. Teraz wyłączyłem też sterowanie przez HDMI - nic się nie zmieniło...
 
Ostatnia edycja:

michautoja

New member
Jeżeli kogoś to interesuje we Wrocławiu Sony 46W4500 w Sony Centre jest za 6000zł płatne gotówką, a nie jak ktoś tu sugerował 6500. Poza tym miałem okazje podpiąć mojego laptopa (Asus G1S) z wyjściem HDMI do tego telewizora. Jednym słowem bajka, Tv wyświetla z rozdzielczością 1080p, ogólnie bardzo polecam.. Chyba czas go zakupić!

Do kolegi piekarz35, możesz napisać gdzie kupiłeś, za ile i co najważniejsze czy występuje efekt cloudingu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Clouding wystarczy sprawdzić przed wysłaneim.
Należy ten telewizor jeszcze tylko skalibrować i wówczas gra super.
A cena łącznie z kalibracją jest bardzo atrakcyjna szczególnie dla niebieskich.
 

marcho

New member
DZ_R napisał:
Do 'marcho': u mnie po wyłączeniu z pilota (dalej świeci się czerowona lampka) najpierw pobiera 24 Wat, a po jakimś czasie po 'kliknięciu' pobiera te 9 Wat.
Ale co dziwniejsze, jak w ogóle wyłaczam TV tym przyciskiem na górze, to dalej pobiera te 9 Wat - przecież on wtedy nie jest nawet w trybe czuwania - jest na amen wyłączony.

Szybki start miałem wyłaczony. Teraz wyłączyłem też sterowanie przez HDMI - nic się nie zmieniło...

Jedyne co mi do głowy przychodzi to to, że masz uszkodzony miernik. Spróbuj to sprawdzić na jakimś innym, jeżeli masz taką możliwość. Próbowałem różnych ustawień i zawsze wychodziło w stand-by 14W. Włączenie szybkiego startu lub/i sterowania przez HDMI powoduje tylko to, że po czasie TV nie przełącza się w tryb poboru 1W i cały czas jest 14W. Po wyłączeniu TV z guzika (nie pali się czerwona dioda) pobór prądu jest nadal 1W. Sprawdź ten miernik.

Pozdrawiam
 

marcho

New member
krecha2 napisał:
Ma ktoś z was 46'' w 4500 podpięte pod ps3? napiszcie jak to razem działa (filmy i gry) Pozdrawiam!

Nie wiem co chaciałbyś wiedzieć. Działa jak trzeba, zarówno filmy jak i gry :eek:k: . Napisz konkretnie co chciałbyś wiedzieć.
Pozdrawiam
 

krecha2

New member
marcho napisał:
Nie wiem co chaciałbyś wiedzieć. Działa jak trzeba, zarówno filmy jak i gry :eek:k: . Napisz konkretnie co chciałbyś wiedzieć.
Pozdrawiam

Chodzi mi czy wystepuje smużenie, czy są jakieś lagi, czy wystepuje smearing, paleta barw itp..
 

piekarz35

New member
do michuojta: telewizor kupiłem w sklepie mksmulti-system . cena ta sama co na stronie, dostałem spory upust na kabel HDMI. Odbiór osobisty, zamówiony w środe, w czwartek odebrałem. gorąco polecam sklep, dogadałem sie z właścicielem żeby mi załatwił model z 10.2008, aby zminimalizowac prawdopodobieństwo cloudingu. Co do samego cloudingu to chyba go nie mam. coś tam delikatnie podświetla jak nie ma sygnału i jak wezę podświetlenie na maksa, jednak jak włacze sygnał wszytko robi się czarne. odpaliłem Star Wars i na początkowych napisach, maksymalnym podświetleniu nic złego sie nie działo, jak zmniejszyłem był przyzwoity kolor czarny.

do krecha2 : mam ps3, gre Far Cry 2, moim zdaniem wygląda przezaje*****. Zaprosiłem kolege to powiedział ze momentami wygaląda jakby oglądał NG ;-) nie zauważyłem żadnych przycinek ani tym podobnych rzeczy.
co do BR to nie moge nic powiedziec, pierwszy film będe miał w przyszłym tygododniu. Ps3 radzi sobie jakoś ze skalowaniem zwykłęgo Dvd, oglądam z ogległosci około 2,5-3m i nie ma tragedii.
 

komacom

New member
witam

Jeśli mógłbyś kolego jeszcze podać miesiąc produkcji tego soniacza to byłbym wdzieczny, moze wiesz ile ich jeszcze mieli na stanie poniewaz mam zamiar wybrać sie tam za kilka dni i jesli potwierdzi sie rowniez cena tego tv o której pisaleś to bede prawdopodobnie nastepnym wlascicielem 46w4500
pozdrawiam[/quote]


Jeszcze żebym wiedział gdzie to jest zapisane to było by dobrze. Ewentualnie jak to się spawdza ?

Pozdrawiam
 

andee

New member
40w4710

Co prawda nie jest to W4500, ale należy do tej samej serii i praktycznie w stylistyce różnice pomiędzy 4500 a 4710 są b. małe. Nawet szybka pod ekranem jest przezroczysta. Dzisiaj właśnie taki mi dowieźli. Zakupiłem w EuroAgd, ale w internecie, ponieważ w sklepie był o 400 zł droższy. Już po podpisaniu umowy kredytowej, w necie, ten sam telewizor podrożał o 300zł.(miałem farta). Mieszkam w małym bloku, na terenie W-wy i antenę mam zbiorczą. Kanały analogowe są kiepskie, bo jeszcze nie mamy jakiegoś wzmacniacza, natomiast ten telewizor łapie kanały cyfrowe. Są to Polast, TV4, TVN i WOT i odbiór jest znakomity.
Nie zauważyłem cloudingu oraz smużenia, z tym jednak, że profilaktycznie, na parę godzin przed rozpakowaniem położyłem go na plecach (dlaczego - patrz wcześniejsze posty) . Telewizor jest października.
Jak dla mnie, instrukcja obsługi jest bardzo skomplikowana i narazie mam problem z programowaniem kanałów. Myślę, że za jakiś czas opanuję go i podzielę się z Wami uwagami na temat tego TV.
 

profitgw

Member
Właśnie odebrałem 52W4500.Brawa dla sklepu Video-Top.Zgdonie z umową TV miałem w 48 godzin od zakupu w domu.Po prostu mają je na stanie a nie sprzedają towar w pewnym sensie wirtualny.Odczekałem z niecierpliwością 3 godzinki aż zadomowi się po długiej podróży.Odpaliłem go i przekazuję moje pierwsze wrażenia.Analog-lepiej zapomnieć,że istnieje taka antena.SD z n-ki - na dobrych sygnałach TV daje sobie radę lecz na kiepskich wielkość ekranu daje o sobie znać.To co ten TV potrafi najlepiej to oczywiście HD.Z n-ki jakość naprawdę zaskakuje.To co widzę w domu nie da się porównać z obrazem oglądanym w sklepach.Wynika to chyba z faktu,że sygnał jest bezpośrednio doprowadzony do TV bez jakichkolwiek splitterów.Jutro trochę popracuję nad ustawieniami i wtedy bedę mógł coś więcej napisać.
Gdyby ktoś był ciekawy egzemplarz pochodzi z 11.11.2008.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wydaje mi się że lepsza dla Ciebie byłaby plazma nawet większa.
W SD byłbyś zadowolony bardziej.
Ale powinieneś skorzystać z kalibracji obrazu.
I odsuń się dalej od telewizora, zmień przewody - to się poprawi.
 

piekarz35

New member
do komacom : miesiąc produkcji to 10.2008. data widnieje na bocznej scianie opakowania.
co do tego ile maja jeszcze egzemplarzy to nie mam pojęcia. koles załatwił mi z dnia na dzień. zadzwoń do nich, pogadaj kiedy chcesz odebrac tv i napewno postaraja sie załatwic jakis przyzwoity egzemplarz.

pozdrawiam
 

grasiu82

New member
WItam,
Jestem już zdecydowany kupić KDL-40w4500.

Teraz kwestia gdzie dokonać zakupu.
Rzeszowie (skąd jestem) ceny TV oscylują w granicy 4999 zł (w Sony Centre)- taniej nie znalazłem.

Dlatego patrząc na możliwość zaoszczędzenia pieniędzy (różnicę w cenie można przeznaczyć chociażby na tuner HD) chcę kupić TV przez internet.

Jaki sklep polecicie?
Co sądzicie o takim:
TV w Oskarmedia abd 24 pl - cena 3899 zł.
(linka nie mogę wkleić bo nie udzielałem się jeszcze a forum) ;o)
Cena zdecydowanie najniższa.

Pozdrawiam
 

paczek79

New member
a właśnie, czy sklep videotop sprawdza telewizory przed wysyłką,aby zminimalizować mozliwość otrzymania egzemplarza z cloudingiem?
 

marnowicki

New member
rozdzielczość z PC

Jaka jest maksymalna rozdzielczość po podłączeniu tego telewizora do PC poprzez łącze D-SUB. W ściągniętej instrukcji napisali ze max rozdzielczość to 1280x1024 przy podłączeniu poprzez D-SUB bądź HDMI, co jak dla mnie jest jakąś wielką porażką, szczególnie ze Samsungi np A856 działają na FULL HD w każdej konfiguracji.
 
Ostatnia edycja:

michautoja

New member
marnowicki napisał:
J.. napisali ze max rozdzielczość to 1280x1024 przy podłączeniu poprzez D-SUB bądź HDMI, co jak dla mnie jest jakąś wielką porażką, szczególnie ze Samsungi np A856 działają na FULL HD w każdej konfiguracji.

tak jak już pisałem ostatnio odwiedziłem Mediamarkt z moim lapkiem, posiadającym wyjście HDMI, i jak nic wyświetlał 1920 x 1080, więc bez obaw!?
zarówno divix jak i nowy PES wyglądają na nim imponująco, ja się jedynie obawiam o skalowanie N-ki ale chyba nie potrzebnie : )

do G-L1975 co do cloudingu to czy wraz z użytkowaniem efekt ten nie cofnął się ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry