Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

piekarz35

New member
INFO:
dzisiaj byłem w MM na al. Krokowskiej w Wawie i wystawili oni 46' w4500 za 5999. byłem w szoku ze MM tak zjechało z ceny, może jakąs promocje świąteczna zrobią na SONY......
 

WojtekzGniezna

New member
marnowicki napisał:
bardziej interesuje mnie potwierdzenie ze FULL HD działa na VGA ( bo takie ja mam w laptopie )
Na VGA full hd nie będzie działać .Podłącz przez HDMI albo z DVI przejściówką na HDMI wtedy będzie działać full hd :)Ja mam z karty graficznej sygnał z DVI do TV podłączony do wejścia HDMI i chodzi na full hd :D
 
Ostatnia edycja:

s1600

New member
:)

MM ceny zaczynaja przyciagac moją uwage.

Mam takie małe pytanie w sprawie Clouding, czy jest możliwość sprawdzenia tej przypadłości np. w MM jak jest jasno czy raczej nie, jedynie w ciemnym poieszczeniu (wiadomo w sklepie typu MM penie takiego pomieszczenia nie ma).??


G-L1975 jak znaczny masz clouding??
 

awujotka

New member
Bez reklam
paczek79 napisał:
a właśnie, czy sklep videotop sprawdza telewizory przed wysyłką,aby zminimalizować mozliwość otrzymania egzemplarza z cloudingiem?

Nie sądzę, aby sprawdzali pod tym kątem. Karton był na pewno przez nich rozcięty do podstemplowania karty gwarancyjnej, lecz sam tv wyglądał na niewłączany. Najlepiej zadzwoń i się wypytaj, obsługa sklepu jest kompetentna i nastawiona frontem do klienta... na pewno ci udzielą wszelkich informacji
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
na skapcu itd sa zawsze cenny nizsze, ale to nie znaczy ze po takiej kupisz, cos co jest wirtualne nie znaczy ze jest, a nawet wiecej ze go nie ma.
 

kret020573

New member
witam,
Panowie czy jest możliwość przypisania różnych ustawień np. contrast, kolor do różnych wejść np. inne ustawienia dla HDMI1 a inne dla HDMI2?
Tak na marginesie wczoraj kupiłem XBOX-a i wszystko chodzi rewelacyjnie

pozdrawiam
 

krecha2

New member
a nie lepiej bylo dolozyc i miec ps3 z blu-ray? ale to juz twoja decyzja, ja wlasnie jestem na etapie szukania tego naj..;) i mozliwe ze bedzie to sony.
 

profitgw

Member
awujotka napisał:
Nie sądzę, aby sprawdzali pod tym kątem. Karton był na pewno przez nich rozcięty do podstemplowania karty gwarancyjnej, lecz sam tv wyglądał na niewłączany. Najlepiej zadzwoń i się wypytaj, obsługa sklepu jest kompetentna i nastawiona frontem do klienta... na pewno ci udzielą wszelkich informacji
Mój egzemplarz nie był sprawdzany.Pierwsze włączenie u mnie wdomu.Powiem tak.Co do cloudingu to dziwna sprawa.Potwierdza to obserwacje innych użytkowników.Po pierwszym włączeniu z ciekawości sprawdziłem czy są chmurki.Były ale bardzo nieznaczne.Po 20 godzinach grania są już w zasadzie niezauważalne a na pewno nie widać ich podczas normalnego użytkowania..TV gra rewelacyjnie w HD.Podpiąłem go pod antenę naziemną.Sprawnie wyszukał multipakiet wysyłany z nadajnika w Wichowie.To tylko 20 km od mojego miejsca zamieszkania.Sygnał maksymalny.Cyfrowa TVP 1 i TVP 2 i TVP 3 są lepszej jakości niż z N-ki i Cyfry+.A TVP HD to po prostu bajka.Widać,że z N-ki i Cyfry sygnał jest znacznie skompresowany.Owszem zdarza się,że sygnał się na chwilkę posypie ale to przecież testowe nadawanie.Z opisywanych przypadłości Soniaków mogę potwierdzić,że występuje lekki smearing jednak widoczny tylko z większych kątów i przy słabszych sygnałach.
 

weja

New member
konfiguracja wyjść...

kret020573 napisał:
witam,
Panowie czy jest możliwość przypisania różnych ustawień np. contrast, kolor do różnych wejść np. inne ustawienia dla HDMI1 a inne dla HDMI2?
Tak na marginesie wczoraj kupiłem XBOX-a i wszystko chodzi rewelacyjnie

pozdrawiam

Dokładnie jest tak, jak napisałeś. Każde wejście/wyjście konfigurujesz osobno: TV; AV1; AV2; AV3; HDMI1; HDMI2; HDMI3; COMPONENT; DMPORT; PC.

Oprócz tego osobno ustawiasz parametry urządzenia podłączonego na USB, po jego wpięciu do TV.
 

Kondrus

New member
Może, ktoś wie jakie wymiary ma karton od 40 calowego TV? Musze sprawdzić czy mi do samochodu wejdzie.

P.S.

Czy to prawda, że LCD musi stać w pionie? Nie można na leżąco przewozić?

MK
 

marcho

New member
krecha2 napisał:
Chodzi mi czy wystepuje smużenie, czy są jakieś lagi, czy wystepuje smearing, paleta barw itp..

Witam krecha2, sorry że dopiero teraz odpowiadam, ale nie miałem dostępu do kompa przez kilka dni.
  • Gry - bajka, zwłaszcza te w full HD, jak np. Fifa street - żadnego smearingu czy smużenia (oczywiście przy bardzo szybkich ruchach, nazwijmy to, kamery widać lekkie rozmycie, które absolutnie nie przeszkadza. Z resztą na kompie grając np. w Fifę jest podobnie). Gradacja idealna, żadnych widocznych przejść.
  • Paletę barw możesz sobie ustawić na kilka sposobów - ja polecam Full RGB i podkręcenie jasności w TV do 72 (mimo wszystko przy takim ustawieniu czarny nadal jest czarny, a ciemne sceny w grach są dobrze widoczne)
  • Blu-ray jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, ale sprawdzałem nagrania z kamery AVCHD nagrane na płytce DVD i obraz jest identyczny z tym odgrywanym bezpośrednio z kamery, więc jest idealnie.
  • Do tego jeszcze dochodzi korzystanie z zasobów komputera po Wi-Fi lub kablu, można odtwarzać na PS3 praktycznie wszystko co się ma w komputerze.
Nie miałem do czynienia z Xboxem, więc porównać nie mogę, ale z Playstation jestem bardzo zadowolony i nie żałuję, że nie kupiłem zwykłego odtwarzacza Blu-ray.
 

moruniek

New member
Sony w4500 czy w4710

Mam pytanie, który model wybrać. Chyba jedyna różnica w opisach to że w4710 ma MPG4 a w4500 MPG2.

Pozdrawiam
K.M.
 

pablito81

New member
Kondrus napisał:
Może, ktoś wie jakie wymiary ma karton od 40 calowego TV? Musze sprawdzić czy mi do samochodu wejdzie.

P.S.

Czy to prawda, że LCD musi stać w pionie? Nie można na leżąco przewozić?

MK


Niestety wymiarów pudełka nie pamiętam, ale podczas zakupu natknąłem się na podobny problem. W sklepie sprzedawca potwierdził mi, że tv jest tak pakowany by można go transportować na leżąco (matrycą do góry; nic na pudełku nie stawiać!!!) i telewizorek bez problemu dowiozłem do domu.

pzdr,
PaWeL
 

qido

New member
52w4500

wlasnie kupilem 52w4500, produkcja 11.2008 Slowenia
klasycznych wad nie zauwazylem, ale testowalem go w sklepie...
zobaczymy jak w domu..
 

kret020573

New member
witam,
mam pytanie w temacie podpięcia np. konsoli po HDMI do W4500. Czy ktoś już sprawdzał co wychodzi z TV wyjścia optycznego? Mianowicie jaki dzwięk czy 5.1 czy tylko stereo. Z tego co pamiętam to np. w modelu X3500 tylko stereo (totalna lipa).

pozdrawiam
 
Do góry