Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

profitgw

Member
Witam forumowiczów.Zdecydowałem się na 52W4500 po wielu analizach innych alternatywnych TV.Zamówienie złożyłem w Video-Top.Bardzo miła i fachowa obsługa.Bardzo dobra cena.Firma to autoryzowany przedstawiciel Sony.Po dostawie napiszę coś więcej.
 

sirius98

New member
Dzisiaj odwiedziłem kilka marketów AGD-RTV chcąc sprawdzić co u konkurencji bo jakoś tak od początku nastawiłem się na SONY. W jednym z nich natknąłem się na wystawę dość szerokiej palety TV podpiętych ku mojej radości do zwykłej kablówki. Do takigo rodzaju źródła będzie podpięty mój ...W4500 (oprocz kompa/mediacenter). Wszyscy mówią że obecne TV LCD nie nadają się do tego typu źródła. Ale jak mam w domu w X pokojach wybrać jeden z X kanałów HD korzystając z jednej n'ki czy innego źródła?
Powiem tak SONY V4000 i W4000 grało najgorzej. Nie wiem w jakim trybie pracowały. Chodzi mi o tryb film czy jakiś inny. Inne marki rozmyły obraz na tyle że był on jak dla mnie do strawienia. SONY natomiast miało jakiś dość niepokojący szum na ekranie. Rozumiem iż jeżeli kupie coraz większy TV to "jakość" kablówki będzie coraz gorsza? Jaki polecacie rozmiar TV przy 3,5m i pokoju 20m2? Dość duże nadzieje w obsłudze sieci pokłądam w DLNA. Może ktoś podzielić się wrażeniami?
Jeszcze jedna sprawa port WISELINK jest normalnym portem USB? Widziałem dziś na jakimś demo w markecie jak podłączany jest chyba do tego portu moduł WIFI/USB i przez to się komunikuje z siecią?. Czyżby była to jakaś inna furtka do obsługi sieci w przypadku kiedy nie ma DLNA? Z drugiej strony sprawdzę czy maxymalny transfer do 3MB/s po wifi 802.11g wystarczy do obsługi strumienia 1920x....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wątek dotyczy serii W 4500. Sprawdziłeś W 4000 i mówisz że ma więcej dropów . Oczywiscie ża ma . Ale w 4500 właśnie gra zarówno w SD lepiej jaki w HD genialnie.
Co do Twoich preferencji za mało danych - ale rozmowa do innego działu.
 

marcho

New member
sirius98 napisał:
... Powiem tak SONY V4000 i W4000 grało najgorzej. Nie wiem w jakim trybie pracowały. Chodzi mi o tryb film czy jakiś inny. Inne marki rozmyły obraz na tyle że był on jak dla mnie do strawienia. SONY natomiast miało jakiś dość niepokojący szum na ekranie. Rozumiem iż jeżeli kupie coraz większy TV to "jakość" kablówki będzie coraz gorsza? Jaki polecacie rozmiar TV przy 3,5m i pokoju 20m2? Dość duże nadzieje w obsłudze sieci pokłądam w DLNA. Może ktoś podzielić się wrażeniami?
Jeszcze jedna sprawa port WISELINK jest normalnym portem USB? Widziałem dziś na jakimś demo w markecie jak podłączany jest chyba do tego portu moduł WIFI/USB i przez to się komunikuje z siecią?. Czyżby była to jakaś inna furtka do obsługi sieci w przypadku kiedy nie ma DLNA? Z drugiej strony sprawdzę czy maxymalny transfer do 3MB/s po wifi 802.11g wystarczy do obsługi strumienia 1920x....
  • Szum na ekranie może być powodowany przez włączenie redukcji zakłóceń MPEG, smużenie natomiast przez włączenie redukcji zakłóceń.
  • Ja mam 46" i najlepiej kablówka wygląda z około 4m, ale na to nie patrz, jak masz kasę na 52" bierz 52" - do obrazu szybko się przyzwyczaisz, a zawsze lepiej mieć większy blat niż mniejszy.
  • Co do DLNA to chyba Cię rozczaruję. W modelu W4500 obsługiwane są jedynie zdjęcia i muzyka, więc filmu w ten sposób nie obejrzysz. Nawet jeżeli można podłączyć Wi-Fi przez WISELINK to i tak to nic nie zmieni
  • U mnie po Wi-Fi mam jakieś 2.5MB/s (włączone WPA-PSK) i oglądając przez sieć (z wykorzystaniem PS3) filmy z kamery 1080i jest prawie dobrze, to znaczy że od czasu do czasu coś się przycina, ale generalnie jest to akceptowalne, czyli przy 3MB/s powinno być idealnie.
  • Rozmycie obrazu możesz zmienić w ustawieniach, dla kablówki np. ostrość najlepiej ustawić na minimum, choć ja mam ustawione na 5 i nie jest źle.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

MMrozo

New member
Dlna

Na kablu z PS3 działa genialnie 1080p płynnie, na wifi z laptopa tylko 720p (54mb/s) takie łącza przetestowałem. Generalnie wg. mnie PS3 o wiele lepiej sobie radzi niż komputer jednak nie jest pozbawione wad (temat do innego działu). Też myślałem o oglądaniu bezpośrednio przez tv ale jak na razie nie ma takiego, który spełniał by wszystkie wymagania (pewnie szybko się nie pojawi). Jeśli Sony ma PS3 to raczej pewne, że nie będą oferować tv z obsługą filmów, może inni producenci np. Samsung (reklamują się z avi).
 
Ostatnia edycja:

marcho

New member
MMrozo napisał:
Na kablu z PS3 działa genialnie 1080p płynnie, na wifi z laptopa tylko 720p (54mb/s) takie łącza przetestowałem. Generalnie wg. mnie PS3 o wiele lepiej sobie radzi niż komputer jednak nie jest pozbawione wad (temat do innego działu). Też myślałem o oglądaniu bezpośrednio przez tv ale jak na razie nie ma takiego, który spełniał by wszystkie wymagania (pewnie szybko się nie pojawi). Jeśli Sony ma PS3 to raczej pewne, że nie będą oferować tv z obsługą filmów, może inni producenci np. Samsung (reklamują się z avi).

O ile się orientuję to ZX1 umożliwia bezprzewodowe przesyłanie 1080i
 

s1600

New member
:)

nie moge znaleśc na forum problemu z energetyka czyli ich pochlastanym mruganiem prądem więc, jest coś takiego jak ups dla lcd żeby stabilizowało napięcie bo kilka chwil temu o mało mi kompa nie spaliło a pomysleć jak by to sonówka odczuł gdy by juz była ehh...
 

motobartcompany

New member
Wyszukiwarka się kłania.

40W4500

Default ([Picture Mode] “Standard“) 172 watts Calibrated ([Picture Mode] “Cinema“) 90 watts Standby 14 watts with [Quick Start] engaged; <1 watt otherwise

40w4000 bierze minimalnie mniej
 

max22

New member
dzieki za szybka odpowiec ,ale na stronie sony pisza ze,
40w4000---173w
40w4500---243w
to chyba troche duzo,a moze to na caly dzien te waty
 

piekarz35

New member
witam, dzisiaj kupiłem Sony W4500 46' i chciałbym sie dowiedziec jak wykalibrowac ekran. czy moglibyscie mi to wytłumaczyc badz podesłac jakis link, gdzie jest to dokladnie opisane krok po kroku.
byłbym bardzo wdzięczny.
ps: telewizor super, podłączyłem ps3 i far cry 2, wrażenia niesamowite.
co do claudingu to chyba go nie mam. są lekkie rozjasnienia w rogach, ale przy ustawieniach podświetlenie na maksa nic złego sie nie działo, wydaje mi sie ze chyba go nie mam.
jecze jutro popatrze, bo dzisiaj byłem zbyt podekscytowany kupnego nowej zabawki ;-)
 

DZ_R

New member
To co podaje producent w dokumentacji to jest maksymalne zużycie prądu. Ja mam 46W4500 i u mnie on zwykle zużywa około 90 Wat - było to wcześniej opisywane w tym wątku. Zużycie prądu najbardziej zależy od poziomu podświetlenia i jasności. Jak ja mam usiebie podświetlenie ustawione na 0 i jasność w okolicach 50, to zużycie prądu wynosi właśnie 90 Wat, ale jak sobie podkręcisz podświetlenie na maksa i jasność też, to spokojnie zużycie prądu przekroczy ci 200 Wat. A jak ustawisz podświelenie na 0 i jeszcze włączysz tryb oszczędzania energii to może spaść nawet do 70 Wat.

Dla porównania mój komputer razem z monitorem ciagnie około 170 Wat - jeśli procesor nie jest obciążony. A jak mocno obciąży się procesor, to 'spala' prawie 300 Wat.

Co do zużycia prądu przez 46W4500, to właśnie pozytywnie mnie zaskoczyło, że on tak mało zużywa - myślałem, żo on cały czas będzie ciągnał tyle co podali w dokumentacji - prawie 300 Wat - ale nie.

Ale u siebie zauważyłem też 'MINUSA' - w dokumentacji podają, że w trybie spoczynku powinien zużywać 0,2 Wata, a ja u siebie zmierzyłem 9 Wat, i to nie tylko w trybie spoczynku, ale jak w ogóle go wyłączę. Ciekawe czy to coś z moim egzemplarzem jest nie tak, czy wszystkie tak mają? Na logikę biorąc, to jak TV jest zupełnie wyłączony, to po co on zużywa prąd?

Do 'piekarza': przejrzyj dokładnie ten wątek - kolega ortax360 kilka razy podawał przykładowe ustawienia - chyba wystarczy cofnąć się o kilka stron i powinieneś to znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

marcho

New member
max22 napisał:
dzieki za szybka odpowiec ,ale na stronie sony pisza ze,
40w4000---173w
40w4500---243w
to chyba troche duzo,a moze to na caly dzien te waty

Na stronie sony podawane są maksymalne zużycia, przy założeniu że wszystko włączymy i ustawimy wszystko na maxa.
W moim 46" zużycie waha się mniej więcej od 110W do 150W (podświetlenie mam ustawione na 2) w zależności od oświetlenia pokoju. Przy włączeniu opcji oszczędzania energii zużycie będzie około 30W - 40W mniejsze. Biorąc pod uwagę te katalogowe dane 40" powinien pobierać około 30W mniej od 46", czyli pełna ekologia :grin:

Pozdrawiam
 

marcho

New member
DZ_R napisał:
Co do zużycia prądu przez 46W4500, to właśnie pozytywnie mnie zaskoczyło, że on tak mało zużywa - myślałem, żo on cały czas będzie ciągnał tyle co podali w dokumentacji - prawie 300 Wat - ale nie.

Też byłem przed zakupem przerażony ;)

DZ_R napisał:
Ale u siebie zauważyłem też 'MINUSA' - w dokumentacji podają, że w trybie spoczynku powinien zużywać 0,2 Wata, a ja u siebie zmierzyłem 9 Wat, i to nie tylko w trybie spoczynku ...

Pogrzeb w ustawieniach, może masz włączony szybki start lub sterowanie urządzeniami przez HDMI. Mój TV pobiera zaraz po wyłączeniu (z pilota) 14W, a po jakimś czasie przełącza się w jakiś oszczędniejszy tryb (słychać kliknięcie przekaźnika) i pobiera wtedy 1W, będąc cały czas w stanie czuwania.
 
Do góry