Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

marcho

New member
jj3 napisał:
To jest to czego oczekiwalem, czyli wyglada ok. Interesuje mnie jednak czy istnieje jakies ustawienie (nie wiem - podbicie kolorow, inny tryb, itp) w ktorym ta gradacja nie bylaby tak ladna. Pytam bo po podlaczeniu w sklepie laptopa przez HDMI i wyswietleniu zdjecia, ktore na laptopie wygladalo idealnie, na TV bylo widac koszmarna gradacje. Pobnie z demem Sony (tu porownanie do V4000). Cos musialo byc przyczyna i probuje dociec co ... tak dla swietego spokoju :) ...

Są jakieś ustawienia typu [Tryb Gra/Tekst], [Wideo/Zdjęcia], [Przestrzeń barw dla zdjęć] albo [x.v.Color], może któreś z nich w pewnych okolicznościach mogą coś takiego powodować. Nie bawiłem się tymi ustawieniami jeszcze, ale sprawdzę. Następnym razem spróbuj zresetować ustawienia do domyślnych i sprawdź jeszcze raz.
 

marcho

New member
weja napisał:
To jak mam czytać/rozumieć zapis:
"Working Time D7:25" ??
Też się nad tym zastanawiałem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zapis hexadecymalny, gdzie D7 to 215 godzin (niech mnie ktoś poprawi jeżeli źle poiliczyłem), hmmm ciekawe czy aby napewno jest to hexadecymal ... ??? Pytanie co dalej po przekroczeniu 255 godzin.
 

niemen1956

New member
46w4500

komacom napisał:
Dziś nadszedł ten dzień i kupiłem z żonką naszego 46W4500 :)
Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Kupiłem w Centrum Sony w Poznaniu na ul. Powsta:) ńców Warszawy. Kosztował Mnie 6000zł dlatego że brałem na 20 rat. Płacąc gotówką bym miał za 5300. Jest to chyba najlepsza cena jaka można sobie wyobrazić za ten model i to w Centrum Sony. Jeszcze dostanę do tego 5 lat gwarancji i montarz z mieszakiem gratis !!! Telewizor nie posiada żadnego cludingu. Sprawdzałem na różnych ustawieniach.
Ja:) k na razie 1000% pozytyw dla tego telewizorka i XBOX chodzi rewelacyjnie. Szczególnie Call of Duty.

TVPHD odbieram z nadajnika ze Śremu na zwykłej płytce miedzianej z końcówka kabla i idzie super. Widać duża różnicę między HD a zwykłą TVP.


witam

Jeśli mógłbyś kolego jeszcze podać miesiąc produkcji tego soniacza to byłbym wdzieczny, moze wiesz ile ich jeszcze mieli na stanie poniewaz mam zamiar wybrać sie tam za kilka dni i jesli potwierdzi sie rowniez cena tego tv o której pisaleś to bede prawdopodobnie nastepnym wlascicielem 46w4500
pozdrawiam
 

ernet

Active member
Bez reklam
weja napisał:
To jak mam czytać/rozumieć zapis:
"Working Time D7:25" ??

Ja wszedłem do Menu Servisowego po 6 dniu od zakupu ( bo dopiero wtedy dowiedziałem się , jak to zrobić ). Na telewizorze było:

"Working Time 35:42 "

Kiedyś rozmawiałem z jakimś gościem z Sony i on powiedział mi, że po przekroczeniu 99 h pracy TV pokoazują się jakieś dziwne znaki, co mozna róznie interpretować ( może tak być w Twoim przypadku ). Ja w MS nic nie przestawiałem- telewizor jest jeszcze zbyt krótko na rynku aby uzyskać pełne informacje, co i jak przestawić w MS , aby zagrał jeszcze lepiej.

PS. A może po prostu zadzwoń do servisu Sony i zapytaj. Argumentów nie powinno Ci zabraknąć....
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
komacom napisał:
Dziś nadszedł ten dzień i kupiłem z żonką naszego 46W4500 :)
Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Kupiłem w Centrum Sony w Poznaniu na ul. Powsta:) ńców Warszawy. Kosztował Mnie 6000zł dlatego że brałem na 20 rat. Płacąc gotówką bym miał za 5300. Jest to chyba najlepsza cena jaka można sobie wyobrazić za ten model i to w Centrum Sony. Jeszcze dostanę do tego 5 lat gwarancji i montarz z mieszakiem gratis !!! Telewizor nie posiada żadnego cludingu. Sprawdzałem na różnych ustawieniach..

Pozdrawiam

Kryniu

Cena powalająca ! Gratuluję.
 

leoncio

New member
Panowie,

jeżeli można to przykleję się tutaj ze swoim pytaniem. Otóż w grudniu lub na początku stycznia będę chciał wymienić swojego Samsunga 37 cali na coś większego i zdecydowanie lepszego. Rozmiar to chyba 46 cali a wśród moich typów jest Sharp 46XL2, Toshiba 46ZF i Sony 46W4500 i może jeszcze jakiś Samsung ale on chyba odstaje od tych wymienionych... Z tego co czytam na różnych forach to każdy z wymienionych TV ma jakąś wadę (Tośka dość słaby serwis i problemy z paskami na matrycy, Sony clouding a Sharp czasem brzęczy). Na ceneo najtaniej wypada Sharp, Tośka i Sony około 1000 zł drożej. W związku z tym mam pytanko do osób które stały przed takim dylematem jak ja - co wybrać mając na względzie po pierwsze jalość obrazu (oglądam wyłącznie Blu-Ray, DVD i gram na Xboksie 360, nie mam podłączonej TV i nie zamierzam podłączać:) ) a po drugie jakość wykonania i bezawaryjność. Na koniec jeszcze pytanie techniczne odnośnie samego zakupu - lepiej poczekać do stycznia czy kupować tuż przed świętami w grudniu. Na ceneo zauważyłem, że bardzo niskie ceny i dość dużo pozytywnych komentarzy ma sklep electro.pl - macie z nimi jakieś doświadczenia? Cena Sony to ponad 1700 zł niżej niż w Saturnie! Czy w tych sklepach internetowych jest legalny sprzęt z polskiej dystrybucji z polską gwarancją? Upewniam się, bo różnica w cenach pomiędzy nimi a np Saturnem lub MM jest szokująca a to będzie mój pierwszy tak poważny zakup przez sieć.... Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rzeczowe komentarze. Pozdrawiam.
 

bennyhill

New member
40", produkcja 10.2008 - Hiszpania, dystrybucja polska (Sony Poland). Są lekkie chmurki w prawym i lewym górnym rogu. Po kalibracji prawie niewidoczne. To co jeszcze z nich zostało w zupełności nie przeszkadza mi w oglądaniu. Poza tym wszystko jest OK. Obraz przepiękny. N-ka z anteny 80 (siła 100, jakość 92) przez HDMI rewelacyjnie, HD (TVN HD, Discovery HD) bajecznie, programy z satelity Astra - HD super (Arte HD, Anixe HD), większość np. niemieckich z Astry w formacie 16:9 w bardzo dobrej jakości. Obraz z DVD Wiwa 228USB bardzo dobry (połączenie przez Component, skalowanie 720). Oglądam z okolo 3-3.5 metra. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu.
 

Alan83

New member
Kolego leoncio: szczyt lenistwa zeby nie przeczytac poprzednich postow czy skrzystac z wyszukiwarki, bo byla mowa juz o sklepach takze electro jak i telewizorze!!
 

trakerr

New member
Zakupilem wczoraj 40W4500 w euroexpres za 4300zl z 10/2008 wszystko super tylko bez polskiej instrukcji ma ktos jakiegos linka gdzie mozna sciagnac instrukcje po polsku?
a i odrazu po wlaczeniu (programy nie ustawione) grzebalem po menu i co jakis czas zaczynal migotac tak jakby sie właczał i wyłaczał i cos mu tam w srodku pstrykalo teraz juz tego nie zauwazam - czy to moglo byc spowodowane ze byl zmrozony i nie zdazyl sie ogrzac????

I jeszcze jedno jak sprawdzic te godziny przepracowane ?? Bo ten link mi nie chodzi..
 

G-L1975

New member
Mam 46w4500 i występuje u mnie efekt rozmazywania obrazu przy szybkim ruchu kamery np przy koszykówce czy piłce nożnej , czy macie coś podobnego?
 

ernet

Active member
Bez reklam
trakerr napisał:
Zakupilem wczoraj 40W4500 w euroexpres za 4300zl z 10/2008 wszystko super tylko bez polskiej instrukcji ma ktos jakiegos linka gdzie mozna sciagnac instrukcje po polsku?
a i odrazu po wlaczeniu (programy nie ustawione) grzebalem po menu i co jakis czas zaczynal migotac tak jakby sie właczał i wyłaczał i cos mu tam w srodku pstrykalo teraz juz tego nie zauwazam - czy to moglo byc spowodowane ze byl zmrozony i nie zdazyl sie ogrzac????

I jeszcze jedno jak sprawdzic te godziny przepracowane ?? Bo ten link mi nie chodzi..

1) Link działa ! ( jeśli mamy ten sam na mysli; tu, na tym forum )
2) Nie powinno tak być
3) O tym, co widać w Menu Servisowym na temat "przepracowanych godzin TV " też było i to niedawno.
4) Link do instrukcji ( też było ) tu:

http://support.sony-europe.com/tv/l...-46W4500&site=odw_pl_PL&odw_model=KDL-46W4500
 

s1600

New member
:)

Dzwoniłem do centrum sony w Poznaniu mają teraz na zbyciu 46w4710 za 6 tys. z ratami powiedzmy ale nie pójdzie jak sie tam nie pojawie jedynie gotówka wtedy bymnie musiał smigac z krak do poznainia wsumie chyba ta droga nie jest opłacalna. Może ktos za podobną cene ma coś w krak??
 

michautoja

New member
Witam, ja też jestem zainteresowany zakupem Sony 46W4500, czy ktoś się może orientuje jak cena kształtuję się we Wrocławiu, chodzi mi o Sony Center?
Bo raczej nie sądzę żeby polityka firmy była różna w dwóch niedaleko oddalonych od siebie firmowych punktach sprzedaży.
 

timix

New member
michautoja napisał:
Witam, ja też jestem zainteresowany zakupem Sony 46W4500, czy ktoś się może orientuje jak cena kształtuję się we Wrocławiu, chodzi mi o Sony Center?
Bo raczej nie sądzę żeby polityka firmy była różna w dwóch niedaleko oddalonych od siebie firmowych punktach sprzedaży.


dowiadywalem sie, 6500-6600pln.
 

s1600

New member
:)

sony center kraków 6960 dzis po kursie euro, natomiast za gotówe zejdą na 6500, dlamnie troche dużo jak narazie i małe szanse na spadek na 5500:( , co robic los przez neta??
 

sierra

New member
Mroczek55 napisał:
Sierra jak otrzymasz tv napisz z którego jest miesiąca i czy występuje clouding bo też chcę kupić ten sam tv w tym samym sklepie

Witam

W poniedziałek rano zamówiłem 40W4500 w ELECTRO kurierem za pobraniem we wtorek o 13-tej odebrał go kurier a w środę o 12-tej był u mnie :).
TV pochodzi z dystrybucji SONY POLSKA, data produkcji 10.2008 data przyjęcia przez SONY POLSKA 20.11.2008 a dzisiaj mamy 26 :D tak więc świeżynka :).

Claudingu nie stwierdziłem a szukałem jedynie górne rogi delikatnie rozjaśniają na planszach, przy normalnej pracy TV nie zauważalne.
Największym zaskoczeniem jest sygnał SD skalowanie jest super nie ma nic wspólnego z tym co KIKI pokazywał w teście - może coś pozmieniali.
Nie zdążyłem jeszcze wszystkiego posprawdzać ponieważ utknołem na konsoli XBOX360 - nie mogę się oderwać -obraz poraża ostrością i detalami

Pozdrawiam i POLECAM ten model nie zdecydowanym.
 

SwFranciszek

New member
We wtorek kupiłem 40w4500. Sony PL. Produkcja 10-2008. Z każdego narożnika biała, trójkątna poświata - wygląda to tak jakby były tam zamontowane słabe reflektory, wycelowane w środek ekranu :)
W dole ekranu biała, migocąca plama - jak się domyślam - sławetny clouding.
W czwartek odsyłam do sprzedawcy.
 

trakerr

New member
s1600 napisał:
Dzwoniłem do centrum sony w Poznaniu mają teraz na zbyciu 46w4710 za 6 tys. z ratami powiedzmy ale nie pójdzie jak sie tam nie pojawie jedynie gotówka wtedy bymnie musiał smigac z krak do poznainia wsumie chyba ta droga nie jest opłacalna. Może ktos za podobną cene ma coś w krak??

Firma EUROEXPRES zadzwon sobie tel 665949665 super ceny towar mozesz ogladnac przed zakupem
 
Do góry