Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

xgrzesx2

New member
Telewizor mam od paru godzin w domu. Nie potrafię sobie poradzić z jedną (przynajmniej narazie) rzeczą. Podłączyłem po Ethernecie do routera, sieć wykrywa prawidłowo, wszystkie adresy OK, wykrył nawet inny komputer w sieci, natomiast odświeżanie "treści internetowej" kończy się błędem.

Błąd konfiguracji podczas nawiązywania połączenia.
Brak połączenia. Sprawdź kable.

Ktoś ma jakiś pomysł?

P.S. Nie wiem jak i czemu ale zadziałało :)


Mam niestety ten sam problem. Czy kojarzysz co pomogło ? Nie mam już pomysłów co robię nie tak ...
 

xgrzesx2

New member
Czy EX500 umożliwia tylko uruchamianie wideo przez internet (youtube itp) czy może obsługuje też serwisy innego typu takie jak picasa, flickr ... ? Pytam bo jak wybrałem "odświeżanie zawartości internetowej" to operacja "nigdy" się nie kończy i po godzinnym oczekiwaniu anulowałem ale z serwisy internetowe widzę tylko w menu wideo. W Menu z muzyką i zdjęciami nie ma żadnych serwisów internetowych.
 

Ragno

New member
Witam.
Jestem nowy na forum oraz nowym użytkownikiem tv z panelem lcd :)
Posiadam model EX 501 40"
Jest to mój pierwszy tv lcd i od razu na wstępie mam pytanie.
Kupiłem ten tv w MM, dostałem dwa tygodnie na sprawdzenie sprzętu.
Co tu gadać, ...po prostu jest prześliczny :D
Martwi mnie natomiast jedna rzecz - clouding :/
Czy wszystkie egzemplarze tak mają?
Nie jest jakiś ogromny, widoczny przy wyświetlaniu full czarnego i przy zupełnej ciemności, ale moze to normalne przy tego typu tv?
Lekko w rogach i w paru miejscach plamy na środek. Jak mi się uda zrobić fotę to dołączę w najbliższej przyszłości.
Może jestem zbytnio wyczulony? Na co dzień pracuję jako grafik więc widze nieco więcej niż przeciętny użytkownik :]
Np bardzo mnie denerwuje forsowanie rozdzielczości na siłę w paltformach HD, przez chamski efekt filtru ziarna :/
Albo wygładzanie w samsungach :p żenada.
Ale luzik - idźmy dalej.
Mam jeszcze lekko zaciemnione krawędzie na białym (w koło ramka), ale to tez może normalne, poza tym, ten biały nie jest do końca aż tak świetlisty, może to kwestia tego że mam wybrane ustawienia HOME i że było zupełnie ciemno jak to oglądałem?
Czy takie rzeczy przeszkadzają podczas normalnego użytkowania?
Czy może jednak wymienić ten egzemplarz? Ale czy kolejny nei będzie podobny, lub gorszy?
Czy ten efekt cloudingu się może np cofnąć, lub poszerzyć?

Poza tym wszystko lux.
Zdjęcia wyświetla R E W E L A C Y J N I E

Jeżeli chodzi programy, to na razie mam tylko zwykła antenę podpiętą i np na 1-ce występują przebicia, w sensie jakby obraz spod spodu. Czy to normalne? Na dwójce już lepiej, ale kolory jakieś nienaturalne, tvn idealnie jak na sygnał z anteny.
Czy to kwestia że mam na razie na ustawieniach automatycznych, czy sygnału, czy one po prostu tak mają?

Będę w weekend jeszcze testował na X-Boxie.

Divixy ok, ale nei wszystkie mi czyta, nie wiem czego to kwestia. I nie są to jakiejś rewelacyjnej jakości obrazy, ale patrząc z dalsza i po chwili już się oko przyzwyczaja i jest znośnie.

Najbardziej mnie martwią te przejaśnienia,
Czy to normalne w lcd, czy mam jakiś słaby egzemplarz.

Dziękuję za pomoc.

W miarę postępów zapoznania się z nim będę pisał na bieżąco co i jak :)

Czy powinienem na coś jeszcze zwrócić szczegółową uwagę?
 

zpluta

New member
Czy EX500 umożliwia tylko uruchamianie wideo przez internet (youtube itp) czy może obsługuje też serwisy innego typu takie jak picasa, flickr ... ?

YouTube plus paręnaście innych serwisów, których nazwy niewiele mi mówią. W jednym z nich znalazłem serię poradników z różnych dziedzin. Rozwalił mnie jeden filmik, na którym pani uczy jak robić kokardkę na paczce świątecznej.

Ja próbowałem dziś rozwikłać inny problem: przeglądając zdjęcia z komputera poprzez PS3 Media Server i DLNA niektóre z nich pokazują się "na leżąco". Można je obrócić poprzez Options -> Opcje pliku - > Obróć itd. ale jest to nadzwyczaj upierdliwe. Myślałem, że może da się zrobić sprytnie którymś przyciskiem na pilocie ale niestety nie znalazłem takiego :(
 

xgrzesx2

New member
YouTube plus paręnaście innych serwisów, których nazwy niewiele mi mówią. W jednym z nich znalazłem serię poradników z różnych dziedzin. Rozwalił mnie jeden filmik, na którym pani uczy jak robić kokardkę na paczce świątecznej.

Ja próbowałem dziś rozwikłać inny problem: przeglądając zdjęcia z komputera poprzez PS3 Media Server i DLNA niektóre z nich pokazują się "na leżąco". Można je obrócić poprzez Options -> Opcje pliku - > Obróć itd. ale jest to nadzwyczaj upierdliwe. Myślałem, że może da się zrobić sprytnie którymś przyciskiem na pilocie ale niestety nie znalazłem takiego :(

Czyli tylko serwisy z video ?
 

xgrzesx2

New member
Na to wygląda. Wszystkich nie przejrzałem (TV mam dopiero kilka dni) ale wszędzie gdzie wchodziłem, były filmy. Z drugiej strony z położenia w menu wynika, że nie powinno być tam nic innego ...

A w menu telewizora "Wideo" i "Zdjęcia" masz jakieś linki do serwisów internetowych ?
 

xgrzesx2

New member
Witam.
Jestem nowy na forum oraz nowym użytkownikiem tv z panelem lcd :)
Posiadam model EX 501 40"
Jest to mój pierwszy tv lcd i od razu na wstępie mam pytanie.
Kupiłem ten tv w MM, dostałem dwa tygodnie na sprawdzenie sprzętu.
Co tu gadać, ...po prostu jest prześliczny :D
Martwi mnie natomiast jedna rzecz - clouding :/
Czy wszystkie egzemplarze tak mają?
Nie jest jakiś ogromny, widoczny przy wyświetlaniu full czarnego i przy zupełnej ciemności, ale moze to normalne przy tego typu tv?
Lekko w rogach i w paru miejscach plamy na środek. Jak mi się uda zrobić fotę to dołączę w najbliższej przyszłości.
Może jestem zbytnio wyczulony? Na co dzień pracuję jako grafik więc widze nieco więcej niż przeciętny użytkownik :]
Np bardzo mnie denerwuje forsowanie rozdzielczości na siłę w paltformach HD, przez chamski efekt filtru ziarna :/
Albo wygładzanie w samsungach :p żenada.
Ale luzik - idźmy dalej.
Mam jeszcze lekko zaciemnione krawędzie na białym (w koło ramka), ale to tez może normalne, poza tym, ten biały nie jest do końca aż tak świetlisty, może to kwestia tego że mam wybrane ustawienia HOME i że było zupełnie ciemno jak to oglądałem?
Czy takie rzeczy przeszkadzają podczas normalnego użytkowania?
Czy może jednak wymienić ten egzemplarz? Ale czy kolejny nei będzie podobny, lub gorszy?
Czy ten efekt cloudingu się może np cofnąć, lub poszerzyć?

Poza tym wszystko lux.
Zdjęcia wyświetla R E W E L A C Y J N I E

Jeżeli chodzi programy, to na razie mam tylko zwykła antenę podpiętą i np na 1-ce występują przebicia, w sensie jakby obraz spod spodu. Czy to normalne? Na dwójce już lepiej, ale kolory jakieś nienaturalne, tvn idealnie jak na sygnał z anteny.
Czy to kwestia że mam na razie na ustawieniach automatycznych, czy sygnału, czy one po prostu tak mają?

Będę w weekend jeszcze testował na X-Boxie.

Divixy ok, ale nei wszystkie mi czyta, nie wiem czego to kwestia. I nie są to jakiejś rewelacyjnej jakości obrazy, ale patrząc z dalsza i po chwili już się oko przyzwyczaja i jest znośnie.

Najbardziej mnie martwią te przejaśnienia,
Czy to normalne w lcd, czy mam jakiś słaby egzemplarz.

Dziękuję za pomoc.

W miarę postępów zapoznania się z nim będę pisał na bieżąco co i jak :)

Czy powinienem na coś jeszcze zwrócić szczegółową uwagę?

Ja dzisiaj kupiłem 40EX500. Największe obawy miałem właśnie w związku z cloudingiem. Matrycę sprawdzałem ustawiając wejście AV2 do którego nic nie jest podłączone i ostawiając podświetlenie na max a potem jasność na max. Przy takim ustawieniu matryca jest podświetlona idealnie. Chyba, że test powinien wyglądać inaczej (ewentualnie napiszcie jak najlepiej sprawdzić).
 

Ares78

New member
Ja dzisiaj kupiłem 40EX500. Największe obawy miałem właśnie w związku z cloudingiem. Matrycę sprawdzałem ustawiając wejście AV2 do którego nic nie jest podłączone i ostawiając podświetlenie na max a potem jasność na max. Przy takim ustawieniu matryca jest podświetlona idealnie. Chyba, że test powinien wyglądać inaczej (ewentualnie napiszcie jak najlepiej sprawdzić).

Generalnie tak się robi, aczkolwiek przypomnę o podstawowym warunku, czyli pomieszczenie nie może być oświetlone bo inaczej takie sprawdzanie nic nie daje. Najważniejsze, żeby przy oglądaniu było ok, bo na dobrą sprawę czarnej planszy nikt oglądać na pełnym podświetleniu nie będzie :)
 

wienek

New member
A w tym tv 40ex500 jest tzw stare eurozłącze ??? moze ktos ma jakies fotki tego co z tyłu
 
Ostatnia edycja:

mako

New member
KIKI dawaj ten test bo dyskusja się urwała.
Panowie jeszcze takie pytanie gdzie najtaniej można dostać 40EX500 i który sklep polecacie??????
 

edi730

New member
Jestem ciekawy jakie są Wasze opinie odnośnie jakości obrazu na tym tv z kablówki. Czytałem że skalowanie i jakość sygnału SD to padaczka.
 
Do góry