Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

ArekBinek

New member
witam jestem tu nowy i mam pytanko

zakupiłem w zeszłym tygodniu sony 37 ex 500 i próbuje teraz go podłączyć do laptopa zakupiłem kabel podłączam a tu brak sygnału jak rozwiązać ten problem??
laptop to acer 3960
 

RegisPL

New member
Mam pytanie - rozważam zakup modelu 55EX500, ale zastanawiają mnie dwie rzeczy:
1. Czy taki rozmiar to nie za dużo na ok. 2,7 m od TV? Gdzieś słyszalem, że odległość optymalna to 1,87 przekątnej ekranu, więc niby wychodzi w sam raz, ale nie mam przekonania do takich "wyliczeń" - wolę opinię osób, które mają zdanie wyrobione na podstawie własnych doświadczeń ;)
2. Jak na tym telewizorze wygląda sygnał SD? Niestety będę musiał tak oglądać Ligę Mistrzów (mam Cyfrę+), więc wolę wiedzieć na co się przygotować :p Bo rozumiem, że jakość TV Cyfrowej będzie OK i o to nie muszę się martwić? Wiadomo, to nie to co HD (HD będę miał tylko C+ Film i Sport oraz gry/filmy PS3), ale chyba będzie dobrze? Pytam, bo niestety w sklepach w których byłem nie było możliwości sprawdzenia tego TV na sygnale innym niż HD.
 

Ragno

New member
kolejne próby

Witam :)

Zrobiłem fotki cloudingu na moim tv, nie jest jednak tak źle, zostaje przy nim raczej.

Pytałem w MM, mam prawo wymienić jeżeli nie minęło jeszcze 14 dni od zakupu, ale po wczorajszych testach chyba zostanę przy tym, co już mam egzemplarzu.
Chłopaki z MM powiedzieli że nie ma problemu z wymianą, ale nie będę mógł u niech sprawdzić, bo nie ma ku temu warunków i musiał bym wozić znów do domu. ...a jak się trafi gorszy egzemplarz?! :cry:

Wczoraj oglądałem Piratów z Karaibów na jedynce, no ale sygnał analogowy, akurat na jedynce - kulawy :| Testowałem za to z X-BOX'em :D Bardzo - ładnie :mrgreen: (choć z bliska widać pixele, ale przecież takiej przekątnej z odległości 1m się nie ogląda :D Mam porównanie z projektorem BENQ W500, projektor jednak jest zdecydowanie lepszy do grania, czy filmów oglądania :D zmiękcza przyjemnie obraz, bez specjalnych strat na ostrości. Jedyny minus to warunki do projektora są bardziej wymagające niż do tv (zaciemnione pomieszczenie), 5000H lampy i dłuższe włączanie - innych minusów nie widzę :D Tym bardziej że na projektorze brat ma tylko ...110" :krol:
Wracając, film na DVD ok, ale bez rewelacji, być może BlueRay będzie rządził (jeszcze nie testowałem), ale oglądanie zdjęć, w dalszym ciągu bezkonkurencyjne :D

Internet i pozostałe rzeczy jeszcze przede mną. Jak coś sprawdzę jeszcze to oczywiście opiszę.

Poniżej zdjęcia mojego tv w całkowitym zaciemnieniu (czarny jpg z usb w kolorze R:0, G:0, B:0).
Na drugim zdjęciu rozjaśniłem lekko obszar z chmurami, w którym występuję miejscu bo na zdjęciu wyszło nieco ciemniej. (Zdjęcia robiłem jakieś 10/20 minut po włączeniu tv, potem chodził ze trzy godziny non stop, ale zapomniałem sobie powtórzyć doświadczenie :???: mam nadzieję że długość pracy odbiornika nie przekłada się na obszar chmur)

Witam :)

Zrobiłem fotki cloudingu na moim tv, nie jest jednak tak źle, zostaje przy nim raczej.

Pytałem w MM, mam prawo wymienić jeżeli nie minęło jeszcze 14 dni od zakupu, ale po wczorajszych testach chyba zostanę przy tym, co już mam egzemplarzu.
Chłopaki z MM powiedzieli że nie ma problemu z wymianą, ale nie będę mógł u niech sprawdzić, bo nie ma ku temu warunków i musiał bym wozić znów do domu. ...a jak się trafi gorszy egzemplarz?! :cry:

Wczoraj oglądałem Piratów z Karaibów na jedynce, no ale sygnał analogowy, akurat na jedynce - kulawy :| Testowałem za to z X-BOX'em :D Bardzo - ładnie :mrgreen: (choć z bliska widać pixele, ale przecież takiej przekątnej z odległości 1m się nie ogląda :D Mam porównanie z projektorem BENQ W500, projektor jednak jest zdecydowanie lepszy do grania, czy filmów oglądania :D zmiękcza przyjemnie obraz, bez specjalnych strat na ostrości. Jedyny minus to warunki do projektora są bardziej wymagające niż do tv (zaciemnione pomieszczenie), 5000H lampy i dłuższe włączanie - innych minusów nie widzę :D Tym bardziej że na projektorze brat ma tylko ...110" :krol:
Wracając, film na DVD ok, ale bez rewelacji, być może BlueRay będzie rządził (jeszcze nie testowałem), ale oglądanie zdjęć, w dalszym ciągu bezkonkurencyjne :D

Internet i pozostałe rzeczy jeszcze przede mną. Jak coś sprawdzę jeszcze to oczywiście opiszę.

Poniżej zdjęcia mojego tv w całkowitym zaciemnieniu (czarny jpg z usb w kolorze R:0, G:0, B:0).
Na drugim zdjęciu rozjaśniłem lekko obszar z chmurami, w którym występuję miejscu bo na zdjęciu wyszło nieco ciemniej. (Zdjęcia robiłem jakieś 10/20 minut po włączeniu tv, potem chodził ze trzy godziny non stop, ale zapomniałem sobie powtórzyć doświadczenie :???: mam nadzieję że długość pracy odbiornika nie przekłada się na obszar chmur).

DSC_0293_mini.jpg


DSC_0293_mini_zaznacz.jpg


Natomiast podczas wykonania identycznego testu jak xgrzesx2 chmur nie było widać wcale :|

najtaniej w Vobisie na zamówienie był jak kupowałem niecałe 2 tyg temu

Ja w zeszłym tygodniu w MM 40" za 3031,97 zł
 
Ostatnia edycja:

Ragno

New member
Czy taki rozmiar to nie za dużo na ok. 2,7 m od TV? Gdzieś słyszalem, że odległość optymalna to 1,87 przekątnej ekranu, więc niby wychodzi w sam raz, ale nie mam przekonania do takich "wyliczeń" - wolę opinię osób, które mają zdanie wyrobione na podstawie własnych doświadczeń ;)

Moim zdaniem wyrzucone pieniądze. 2,7 m to zdecydowanie za mało, przy 3 m na 40" już widzę pixeloze a co dopiero przy takiej plamce jaką ma 55". Nie polecam aż takiej przekątnej :???: bo ...nie wielkość, a jakość ma znaczenie ;) Przy takiej odległości jedynie projektor :D on ślicznie zmiękczy krawędzie konturów a przy takiej odległości masz już co najmniej 70".
Albo po prostu zamiast 55" proponuje zakup 40 max! no i sygnał z konsoli, bo nawet na telewizji HD nie będzie może pixeli, ale za to potężne ZIARNO!
 
Ostatnia edycja:

RegisPL

New member
Szczerze mówiąc kiedy oglądałem HD w sklepie na tym TV nie widziałem zbyt dużego ziarna.
A projektor odpada, bo nie mam możliwości odpowiedniego zaciemnienia pomieszczenia. Na TV taki zaciemnienie wystarcza, ale na projektor to za mało.
Dzięki za opinię, czekam na kolejne ;)
 

dawid19833

New member
Z tego co widzę im więcej pojawa się wypowiedzi osób które już mają Sony EX500 tym bardziej da sie zauważyc że rewelacji nie ma zwłaszcza w SD i divx. Czy zatem np Samsung B650 w SD i divx spradza sie lepiej? Szczerze mam już mętlik w głowie. Myślałem że za 3000 zl z hakiem łatwo kupię dobry tv 40" i byłem już właściwie zdecydowany na EX500 ale teraz mam już wątpliwości. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi co w tej cenie będzie najlepsze do SD i divx?
 

Ragno

New member
Moim zdaniem - jedynie sony, mimo tych wszystkich, drobny uchybień to jedyny godny uwagi producent. Jak samsung, to tylko do ...kuchni :D

A divx, to jedynie taki bajer, jak nagrywanie filmów w kom.
to że jest, nie znaczy że wyłącznie o to chodzi. Zdecydowanie lepiej podpiąć odtwarzacz i cieszyć jakością np BR :D
 

dawid19833

New member
Moim zdaniem - jedynie sony, mimo tych wszystkich, drobny uchybień to jedyny godny uwagi producent. Jak samsung, to tylko do ...kuchni :D

A divx, to jedynie taki bajer, jak nagrywanie filmów w kom.
to że jest, nie znaczy że wyłącznie o to chodzi. Zdecydowanie lepiej podpiąć odtwarzacz i cieszyć jakością np BR :D

Dla mnie (i chyba nie tylko) bajerem jest na razie BR. Praktycznie wszystko będę miał na razie w SD i divx, dlatego to jest dla mnie ważne. Możesz powiedziec czemu uważasz, że Samsung "tylko do kuchni"? Dla mnie osobiście nie liczy sie napis "Sony" na obudowie tylko to, który TV naprawdę będzie lepszy. Podobnie jak te wszystkie multimedialne bajery (usb, lan....) - wszystko to jest fajne ale najważniejsza jest jakośc obrazu.
 

Ragno

New member
zgadzam się z Tobą w zupełności "- wszystko to jest fajne ale najważniejsza jest jakośc obrazu." :D
Samsungi są ładne, ale głównie ładne w tv jednak chodzi o obraz. Może tylko te wersje HighEnd'owe Samsunga jedynie.

A tak naprawdę to lcd, obojętne jakiego producenta, w przypadku divix czy SD jeszcze długo będzie zgrzyt. Na chwilę obecną wyłącznie konsole i BR dają szanse w pełni doświadczać tej technologii.

Ok, bo Robert rusza :D
 

dawid19833

New member
Ragno więc Twoim zdaniem, mimo pewnych braków, Sony EX500 i tak jest lepszym wyborem niż Samsung B650? W cenie ok 3000 zł Ex500 to jest najlepszy wybór w tym momencie?
 

Ragno

New member
Odpowiem tak.
Przeglądałem wiele na temat tv w sieci, pytałem zaufanych sprzedawców.
Głównie polecają sony ewentualnie philips.
Ja jestem świeżym posiadaczem tv typu lcd, więc poczekaj jeszcze na opinie ludzi którzy w tym temacie poruszają się już jakiś czas i próbowali różnych rzeczy.
Ja odkąd pamiętam to zawsze miałem sony i NIGDY mnie nie zawiodły tv od tego producenta, więc analizując innych producentów nie ukrywam że sentyment do sony ciągle był obecny i wybrałem tę markę i ciesze się bardzo :)

Trudno mi się było zdecydować na linie designu jaką ma ostatnio sony, te wszystkie plastikowe, półprzeźroczyste, sztucznie aluminiowe elementy w seriach W5500, 5740, i tp, oraz ta aluminiowa listwa ...z dupy, przy EX500. Zupełnie to do mnie nie trafiało (choć przy EX500 wygląda naprawdę fajnie na żywo) ale zobaczyłem wersję z 501 i to jest właśnie to :D
Parametry z 500 + idealny wygląd :D - REWELACJA

Myślę że w przedziałce 3000/3500 (mam na mysli 40") nie ma obecnie nic lepszego
 

ArekBinek

New member
i jak tam pomoże mi ktoś z moim problemem

zakupiłem w zeszłym tygodniu sony 37 ex 500 i próbuje teraz go podłączyć do laptopa zakupiłem kabel podłączam a tu brak sygnału jak rozwiązać ten problem??
laptop to acer 3960
 

moffet

New member
i jak tam pomoże mi ktoś z moim problemem

zakupiłem w zeszłym tygodniu sony 37 ex 500 i próbuje teraz go podłączyć do laptopa zakupiłem kabel podłączam a tu brak sygnału jak rozwiązać ten problem??
laptop to acer 3960

Musisz pogrzebać w ustawieniach karty grafiki w windowsie aby uaktywnić wyświetlanie obrazu na drugim monitorze. Ale zacznij od uruchomienia laptopa z już podłączonym kablem do telewizora. Często karta grafiki przy uruchamianiu wykrywa drugi ekran i podaje sygnał na niego. Przez jaki kabel to podłączasz?
 

ArekBinek

New member
Musisz pogrzebać w ustawieniach karty grafiki w windowsie aby uaktywnić wyświetlanie obrazu na drugim monitorze. Ale zacznij od uruchomienia laptopa z już podłączonym kablem do telewizora. Często karta grafiki przy uruchamianiu wykrywa drugi ekran i podaje sygnał na niego. Przez jaki kabel to podłączasz?

podłączam to przez kabel 15 pin do monitorów firmy hama
po ponownym włączeniu laptopa nic to nie pomaga spróbuje jeszcze w funkcjach karty graficzne pogrzebać a jak to nie da żadnych rezultatów to co wtedy.?
 

ArekBinek

New member
udało sie po długich kombinacjach dojść do odpowiednich funkcji ustawię i przełączyłem żeby obraz podawało na zewnętrzny drugi monitor.
dzięki za pomoc
 

RegisPL

New member
Po zastanowieniu stwierdziłem, że szkoda mi jednak kasy na 55", tym bardziej, że nie mam pewności jak to będzie wyglądać przy SD i TV cyfrowej, i kupiłem 46" :p W różnicy spokojnie zmieszczę się z dekoderem HD, a jeszcze na jakieś Blu-Raye starczy, albo na "kawałek" kina domowego ;) Jak dotrze, to zdam relację, czy nie żałuję ;)
 

ben88666

New member
Sprzedam okazyjnie nowy telewizor 46EX500 (kupiony 12.03.2010 w RTV Euro AGD). Niestety telewizor okazał się zbyt duży do salonu. Preferowany odbiór osobisty w Szczecinie. Pytania na maila art300@wp.pl.
 
Do góry