Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

RHJG

New member
Bez reklam
Masz jakieś info jakie matryce są w serii HX, czy te same co w EX?
Witam;Zalezy od wielkosci panelu i od danego kraju(roznie to jest)

60" Sharp Module(EX/NX>>5/7/9)
55" Samy Module(EX/HX>>5/7/8
52" ???????????? (EX/NX>>7/8
46" Samy Module(EX/HX/NX>>7/8/9

W 2009r w Sony bylo 50-60% matryc samsunga,(30-40%matryce AUO)
W 2010r samsung ok.50%, AUO do 5% reszta zamiana na Sharpa.
Sony sie nie chwali i jest duzo spekulacji na ten temat.pozdr.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Cholera, myslalem, ze jednak w HX700 bedzie nowa matryca Sharpa. No nic, czekamy na potwierdzenie, takze tego nieszczesnego WCG-CCFL, ktorego pewnie nie ma. Sorry za lekki offtop.
 

RHJG

New member
Bez reklam
korekta

Firma AUO nie produkuje takiej matrycy tylko:

T370HW02 37 Full HD (1920 x 1080)
T370HW02Vx 37 Full HD (1920 x 1080) Nowość

Więc w dalszym ciągu nie wiadomo czy w 37ex500 jest ta starsza czy nowsza matryca.

Witam,SORRY zle mi sie klikneło;8)

T370XW02-37 WXGA(1366x768- 8bit
T370HW02-37 Full HD(1920x1080)-8bit
T370HW02Vx-37 Full HD(1920x1080)-10bit
W tej ostatniej spotkalem juz sie,ze za X po V jest jakis numer np..V9.pozdr.
 
Ostatnia edycja:

marcinmg1

New member
Wczoraj zadzwonił do mnie facet z serwisu Sony i powiedział, że w modelu 37 calowym jest wysokiej klasy matryca 10 bitowa Samsunga, więc chyba jest to wiarygodne źródło bo jakieś tydzień temu nie mógł mi odpowiedzieć na to pytanie i powiedział, że to sprawdzi. W specyfikacji na stronie Sony.pl jest mase nieścisłości np. czujnik obecności.
 

MAdam

New member
Przecież Samsung nie robi 37 calowych matryc, tylko bierze je do swoich tv od AUO, więc kolesiowi z Sony chodziło raczej o matryce, które montuje także Samsung w niektórych modelach 37, ale nie produkuje. Reasumując są to matryce AUO :)
 

hornet2004

New member
Wczoraj zadzwonił do mnie facet z serwisu Sony i powiedział, że w modelu 37 calowym jest wysokiej klasy matryca 10 bitowa Samsunga, więc chyba jest to wiarygodne źródło bo jakieś tydzień temu nie mógł mi odpowiedzieć na to pytanie i powiedział, że to sprawdzi. W specyfikacji na stronie Sony.pl jest mase nieścisłości np. czujnik obecności.

Akurat czujnik obecności w 37EX500 działa znakomicie.
 

marcinmg1

New member
Hornet2004 gdzie ty widziałeś w tym modelu czujnik obecności. Ten model nigdy go nie posiadał i nie będzie posiadał bo brakuje w nim fizycznie takiego czujnika.
 

marcinmg1

New member
Przecież Samsung nie robi 37 calowych matryc, tylko bierze je do swoich tv od AUO, więc kolesiowi z Sony chodziło raczej o matryce, które montuje także Samsung w niektórych modelach 37, ale nie produkuje. Reasumując są to matryce AUO :)
Też mnie to zastanawiało, więc wychodzi na to, że jednak jest to najnowsza matryca AUO 10 bitowa.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Matryca

Przecież Samsung nie robi 37 calowych matryc, tylko bierze je do swoich tv od AUO, więc kolesiowi z Sony chodziło raczej o matryce, które montuje także Samsung w niektórych modelach 37, ale nie produkuje. Reasumując są to matryce AUO :)

Witam,masz RACJE kolego,Samsung nie produkuje matryc 37'',do swoich TV 37'' montuje przynajmniej 4 innych producentow,losowo,zalezy od partii.Mysle,ze kolesiowi z Sony nie chcialo sie sprawdzac i zbyl kolege byle czym.Na konkurencyjnym forum i nie tylko na nim bylo juz sporo nieciekawych opinii o matrycach AUO.Moja rada zamiast 37'' brac 40'' i po klopocie.pozdr.
 

mako

New member
Panowie czy KIKI wrzuciła jakis test i przeoczyłem czy zaniechał...
Co Wy z tymi matrycami, to jest takie ważne???????????????????
 

szymon247

New member
Co Wy z tymi matrycami, to jest takie ważne???????????????????

Generalnie tak bo np w przypadku niektórych modeli Samsunga mogliśmy otrzymać dużo gorszy telewizor w wyższej cenie przez to, że siedziała w nim matryca "C". Wiec matryca mowi nieraz wiecej niz model - Jak wiadomo matryca to najważniejszy element telewizora.

Rowniez czekam na test :) Jest już u konkurencji ale nie ma pomiaru input laga.
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
Zgadza się W Samsungu najgorzej prezentowała się matryca CMO, AUO wg mnie nieźle, np. w 37A551 była wyraźnie szybsza od S-LCD(w Sony 46W5500, Sony 46Z4500), jednak czerń i kąty duuużo lepiej w S-LCD. Nie jest wykluczone, że nowa generacja matryc AUO będzie na prawdę niezła. Ale w Sony w 2010 nie ma takiej loterii z matrycami. Jeśli będziemy unikać modeli 37 calowych to trafimy na S-LCD, albo w wyższych modelach na Sharpa. Między 37 a 40 różnica cenowa jest niewielka zazwyczaj, a każdy cal więcej się liczy :) Reasumując spokojnie możemy się tutaj skupiać na jakości obrazu w Sony EX500 niz na rodzaju matrycy w nim zamontowanej :)
 

MAdam

New member
Spokojnie, jak mówi, że ma połowę to wrzuci na pewno :) To nie jest tak hop zrobić taki test. Zauważcie, że Kiki robi o wiele dokładniejsze i bardziej profesjonalne testy od kolegi z konkurencyjnego forum. Przypuszczam, że nie ma czasu, aby usiąść w jeden dzień i noc i to zrobić. Ruch w interesie ma cały czas, często odpisuje na tym forum ludziom, a spać też kiedyś trzeba ;) Ja też czekam na test EX500, choć test HX700 bardziej by mnie ucieszył ;)
 

zpluta

New member
Mi generalnie mój KDL-32EX500 coraz bardziej się podoba. Udało mi się nawet ostatnio na komputerze odpalić PS3 Media Serwer i zassać parę klipów HD na ekran. Czasem troszkę się przycina ale to może wina ustawień PS3 MS - jeszcze nad tym popracuję.

Martwi mnie jedna sprawa a że jestem początkujący w dziedzinie to nie wiem czy moje pytanie nie będzie kompromitujące. Otóż generalnie nie lubię oglądać obrazów zdeformowanych. Przy transmisji TV 4:3 ustawiam 4:3 i OK. Mam czarne pasy po bokach ale kółka są kółkami itd. Czasem trochę się naklikam ale idzie przeżyć. Gorzej jest z tymi klipami HD przez DLNA lub filmami z DVD. Zastanawia mnie czemu w zestawie wybranych formatów obrazu jest 14:9 a nie ma 16:9? W przypadku DVD jeszcze idzie jakoś dopasować ale w przypadku filmu HD przy 720p mam do wyboru tylko Smart, Wide i Zoom (piszę teraz z pamięci ale chyba tak jest) i żaden nie jest dobry - jak się mieści cały obraz to jest lekko rozciągnięty a jak się mieści na wysokość, to boki obcina dość znacznie. Jest jakiś duży problem czy tylko jestem niedokształcony? Nie mam jeszcze TV cyfrowej i kanałów HD i martwię się jak to wtedy będzie ...

Jak się podzieli 1920 na 1080 to wychodzi jak byk 16:9. Czemu więc brakuje takiego ustawienia?

P.S. A czy jak obraz z DVD prześlę nie po Euro (jak dotychczas) a po Component (bo jest taka opcja, HDMI za to brak) to sytuacja się zmieni? Będę po południu eksperymentował, bo dopiero dziś zdałem sobie sprawę, że obraz z DVD mogę przecież puścić po innych kablach niż Scart.
 
Ostatnia edycja:

Spioch1

New member
wide=16:9
filmy 4:3 zawsze oglądam na zoomie, obcina film z góry i z dołu, twarze itd są ok
robisz coś źle z tym 16:9 - MUSI być dobrze
 
Do góry