Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

jurkas74

New member
Dostałem linka do testa (PierrePL1 - dzięki). Są faktycznie zdjęcia i widać RJ-45. Tylko czy na pewno 32EX500 ma takie same złącza?

P.S. Obejrzałem specyfikację 40EX500 na stronie SONY i na temat RJ-ki jest napisane tyle samo co w przypadku 32EX500. Czyli jest nadzieja :)

To ja się podłączyłem "po LANie" i mam 32EX501 i ma ono na pewno RJ-45:smile:
Natomiast coraz bardziej umacniam się w przekonaniu, że cała ta "multimedialność" jest dodana trochę bez sensu w przypadku polskiego rynku (szkoda że SONY nie podpisała umowy z np TVP albo IPLEX).
 

zpluta

New member
Może ten polski rynek się zmieni jak będzie takie zapotrzebowanie. Pytanie tylko "kiedy?"

Jeśli o mnie chodzi, to KDL-32EX500 zamówiony. Będzie pewnie do odbioru k. poniedziałku. Kabel Ethernet przygotuję - choćby do sprawdzenia, że działa ...
 
Ostatnia edycja:

Spioch1

New member
TV zawieszony, przyjechała ekipa, zamontowała, idealnie prosto, profesjonalnie, miło
tylko szkoda, że nie pochylili go deczko w dół


tak wygląda podświetlenie, szkoda, że tam po prawej u góry, w pewnej odległości od rogu jest takie coś, lekko to widać jak się człowiek przyjrzy, ale nie ma rozjasnionych rogów tak perfidnie jak w niektórych w5500

Telewizor 4306zł..
podłączenie 20min...
widok twarzy montażystów jak xvid otwierałem-bezcenny
 
Ostatnia edycja:

kobik1

New member
Gratulacje,
tak xvid-y wyglądają jak DVD.
Powiedz mi jak zrobiłeś te zdjęcie, co wyświetliłeś na TV, menu?, czy AV? i czy w pokoju było całkowicie ciemno jakie ustawienia.
Zrobię sobie takie samo i sprawdzę.
 

tomeka7

New member
Witam ! Mam pytanie do użytkoników ex500, jak wygląda sprawa dopasowywania formatu (autoformatowania).Niewiem jak z tym jest w sony,bo np.w philipsie u szwagra,przy przelączaniu niektórych kanłów -"N" dopasowuje format po kilku sekundach (wcześniej obcięte logo itp.).Z góry dzięki za odp.
 

Sych

New member
Zmniejsz trochę podświetlenie, nadrób jasnością i będzie ok. Formatowanie jest poprawione w stosunku do w5500. Podobnie jak motionflow. Uruchamiał ktoś bravia internet video? jak wygląda? Sprawdzałem na łączu 512 mb, filmy wolno się ładowały, a nawigacja i odtwarzanie fajne. Filmy słabej jakości wyglądały marnie, ale te lepsze, 480p bardzo fajnie a 720p bardzo ok. Jak to wygląda u was?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,kol.Spioch gratuluje trafil Ci sie bardzo dobry egzemplarz.Widzialem duzo gorsze podswietlenie.Przy ogladaniu dowolnego programu,nie bedzie tego widac(zapomnij)pozdr.
 

Spioch1

New member
1920x1080 czarny jpeg z painta po USB, w pokoju (i sąsiednich) zgaszone światła, lekki poblask na ścianie od latarni 150m od domu
podświetlenie musi byc 8-10 bo widać bardzo okna w dzień, bardzo jasny pokój
wieczorem jak jest czarny ekran, tylko na srodku pare liter np, to widać lekko tą plamę na górze, 15cm od prawej
mam nadzieję, że może lekko zniknie
może matryca w tamtym miejscu za mocno skręcona? gdzieś o tym czytałem
 
Ostatnia edycja:

zpluta

New member
Telewizor mam od paru godzin w domu. Nie potrafię sobie poradzić z jedną (przynajmniej narazie) rzeczą. Podłączyłem po Ethernecie do routera, sieć wykrywa prawidłowo, wszystkie adresy OK, wykrył nawet inny komputer w sieci, natomiast odświeżanie "treści internetowej" kończy się błędem.

Błąd konfiguracji podczas nawiązywania połączenia.
Brak połączenia. Sprawdź kable.

Ktoś ma jakiś pomysł?

P.S. Nie wiem jak i czemu ale zadziałało :)
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,kol. Spioch chcesz popsuc,masz ok.wierz mi,przegladam juz chyba 19 szt.tego modelu,Ty masz ok.Zbyt duze ryzyko! jest naprezenie matrycy,ale odkrecajac sruby w tym rogu nie wiecej jak o pelny obrot,masz 50/50,ze bedzie lepiej.Najwazniejsze skrecenie z powrotem srub w prawo juz nic nie da."chmurki" zostana wieksze.A juz bron Cie Panie Boze jak jakis dowcipny kolega na tym forum radzil?,polozenie w poziomie(notabene Plazm nigdy nie mozna klasc poziomo tylko w pionie nawet w kartonie.) i masowanie matrycy przez 24 godz.Masowac to mozna dziewczyne,kochanke,dobra nawet zone-ALE NIE MATRYCE.pozdr.
 

Ares78

New member
Spioch na podświetlenie nie masz co narzekać jak praktycznie w całości równomierne, a jaśniejszych miejsc nie masz opcji wyłapać podczas oglądania, chyba, że zdjęcie nie oddaje rzeczywistości, generalnie widziałem kilka egzemplarzy i wygląda to sporo lepiej niż w przypadku poprzednika w5500.
 

Spioch1

New member
w sumie dałem podświetlenie na 7, tv działa już 2,5h non stop, nie wiem czy ma to wpływ, zgaszone światło, nie widzę już :>

a powiem, że jak leżałem na kanapie (lekki kąt dolno-prawy) nie widziałem tego wczoraj, tylko jak byłem naprzeciwko TV
ogólnie jest ok, drugi raz bym go kupił

Wiecie jaka matryce ma 46ex500? przeczytałem w jednym miejscu, że 10bit od sharpa - ale dane niepotwierdzone
bo w5500 miały chyba "od samsunga"


RHJG - w kompie bym dłubał-bo wiem, że jestem w stanie zrobić prawie wszystko. Tv wiadomo, że sobie podaruję.
 
Ostatnia edycja:

xgrzesx2

New member
Mam możliwość zakupu EX500 w bardzo dobrej cenie z 5 letnią gwarancją.
W sklepie tym tylko nie ma możliwości ewentualnej wymiany telewizora w przypadku gdyby trafiły się jakieś uszkodzone piksele czy nierówno podświetlona matryca. Czy warto ryzykować i u nich kupić bez możliwości wymiany ? Czy często zdarzają się egzemplarze z nierówno podświetloną matrycą ?
 

mest1987

New member
Witam wszystkich. Ja będąc dzisiaj w media markt zauważyłem super telewizor Sony KDL-55ex5000. Bardzo mi sie spodobał i chyba cos kupie w tym rozmiarze, ale czy Sony?? Hmm, tego właśnie nie wiem. Czekam na testy tego LCD, ale albo nie zauważyłem że jest albo jeszcze nie ma.Od razu pojawił sie następny dylemat czy kupować LCD czy czekać na technologię 3D, za szybko to szybko idzie pogubiłem się juz.
 

opondex

New member
Takie pytanko - czy matryca w tym Ex jest błyszcząca? Mam pokój południowy. Nie jest strasznie nasłoneczniony. Ale zawsze jednak... A telewizor musi stać pod kątem do okna. Myślę o 40EX500 lub sharp 40le700. Różnica w cenie to ok. 1 tys. A "dobrze się pisze" i o jednym i o drugim. Czy warto dopłacić? Dlatego trochę czekam na test Ex Kikiego (ciekawe kiedy?) Nie kumam bardzo w tych wszystkich zawiłościach, a prezentacji w domu nie da rady załatwić. Po zakupie zwrócić też nie. Jakaś rada. :?:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wpisuje się - już połowa jest , cierpliwości .
Ale zobaczysz że warto czekać :smile: .
014_P1090179.JPG


Kłania się szara czerń W Panasonicu.
Z lewej Sony z prawej Panasonic.
I Dożyliśmy czasów Gdzie Sony z LCD bije Panasonica Plazmy w czerni.
016_P1090181.JPG
 

mest1987

New member
To ja wspieram Kikiego myślami, żeby jak najszybciej był ten test bo jestem ciekaw, ależ mnie ten 55 calowy LCD zainspirował. W ogóle nie planowałem zmieniać telewizora, ale chyba sie skusze, i po różnych artykułach nie będę czekał z kupnem na 3d(będzie raczej drogo, poza tym nie wszystkie programy są w HD a co dopiero w 3d). Czekam niecierpliwie :)
 

Spioch1

New member
Takie pytanko - czy matryca w tym Ex jest błyszcząca? Mam pokój południowy. Nie jest strasznie nasłoneczniony. Ale zawsze jednak... A telewizor musi stać pod kątem do okna. Myślę o 40EX500 lub sharp 40le700. Różnica w cenie to ok. 1 tys. A "dobrze się pisze" i o jednym i o drugim. Czy warto dopłacić? Dlatego trochę czekam na test Ex Kikiego (ciekawe kiedy?) Nie kumam bardzo w tych wszystkich zawiłościach, a prezentacji w domu nie da rady załatwić. Po zakupie zwrócić też nie. Jakaś rada. :?:
średnia taka.... nie lustro ale do matu brakuje
ja mam południowo-zachodni salon, 8 okien, dziś świeciło słońce, dało się oglądać, tylko w czarnych miejscach było widać "białe chmurki" (okna)
tam gdzie był kolor tam nie było nic widoczne (znaczy nic poza obrazem :bober:)


KIKI, czyli plazmom już żadne zalety nie zostały? :krol:
 
Ostatnia edycja:
Do góry