Sony 32/37/40/46/52 W5500

dune2

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Max 42" przy tych warunkach i to z dobrymi skalerami:
JVC 42 DV1
Toshiba 42 ZV 635
Sharp 42 DH 77

Dzieki ale wymienione firmy odpadaja dla mnie z roznych wzgledow.
Wole pozostac przy wyborze miedzy Sony,Philips ewentualnie chociaz niechetnie Samsungiem.Dlatego jesli moglbys to prosilbym o ustosunkowanie sie do modeli wymienionych w tym dlugim poscie.
Dziekuje.
 

kkasperc

New member
dune2 napisał:
Dzieki ale wymienione firmy odpadaja dla mnie z roznych wzgledow.
Wole pozostac przy wyborze miedzy Sony,Philips ewentualnie chociaz niechetnie Samsungiem.Dlatego jesli moglbys to prosilbym o ustosunkowanie sie do modeli wymienionych w tym dlugim poscie.
Dziekuje.
Moim zdaniem pozostań przy wyborze Sony - Philips. Tak jestem stronniczy bo wybrałem W5500 do tego wybrałem HD WD TV player (choć są lepsze, ale droższe) + HDD 1TB. Wszystko przerabiam na *.mkv z dźwiękiem stereo bo i tak nie mam zestawu kinowego i jestem zadowolony
 

dune2

New member
Bez reklam
Tylko ktory model wybrac ?kilka postow temu opisalem moje watpliwosci odnosnie modeli bo w okolicy 4 tys za 40 cali jest pare firmy Sony a takze takie co podchodza pod 5 tys i moze warto dolozyc?
Lub zaszalec i kupic 42 philipsa 9664h za blisko 6 tys ktory podobno jest klasa sama w sobie w tym przedziale cenowym ale to wszystko podobno i jak to zweryfikowac?
 

kkasperc

New member
dune2 napisał:
Tylko ktory model wybrac ?kilka postow temu opisalem moje watpliwosci odnosnie modeli bo w okolicy 4 tys za 40 cali jest pare firmy Sony a takze takie co podchodza pod 5 tys i moze warto dolozyc?
Lub zaszalec i kupic 42 philipsa 9664h za blisko 6 tys ktory podobno jest klasa sama w sobie w tym przedziale cenowym ale to wszystko podobno i jak to zweryfikowac?
Tę decyzję będziesz musiał podjąć sam. Ja za 40W5500 płaciłem 3,5. i ciesze się tym, że już oglądam TV a nie przebieram oferty, czytam opinie testy, itp.:twisted:
Na chwilę obecną uważam iż dokonałem właściwego wyboru zarówno pod względem ceny jak i jakości. Filmy w 1080p i 720p wyglądają rewelacyjnie. Bardziej żałuję, że wziąłem cyfrową kablówkę MMedia na rok niż N-tv.
 

toms83qwe19

New member
Ja też jestem bardzo zadowolony z wyboru serii W Soniacza. Dla moich zastosowań ( HD i Full HD ) sprawdza się znakomicie. Pewnie że są lepsze sprzęty, ale w tej cenie wydaje mi się że jest to rozsądny wybór w stosunku cena/jakość. Teraz jeszcze czekam na mebelki i będzie można w końcu skupić się na filmach, a nie przeglądać testy i się wkurzać że nie wiadomo co wybrać. :D
 

jarmk

New member
Panowie, może chciało by się komuś i podał by swoje ustawienia obrazu dla n-ki...bo mieszam i mieszam w tym menu...Z góry dzięki.
 

Ares78

New member
dune2 napisał:
Tylko ktory model wybrac ?kilka postow temu opisalem moje watpliwosci odnosnie modeli bo w okolicy 4 tys za 40 cali jest pare firmy Sony a takze takie co podchodza pod 5 tys i moze warto dolozyc?
Lub zaszalec i kupic 42 philipsa 9664h za blisko 6 tys ktory podobno jest klasa sama w sobie w tym przedziale cenowym ale to wszystko podobno i jak to zweryfikowac?

Do 4 tys masz kilka modeli sony, ale taki najbardziej optymalny wybór to właśnie 40 calowy w5500, kompromis między możliwościami, a ceną. Jeśli nie jesteś bardzo wymagający można pomyśleć w tym progu cenowym nad 46 calową Vką tylko nie wiem czy to dobra przekątna jeśli chcesz siedzieć 2m od telewizora (czy masz w razie czego możliwość się odsunąć?)

Seba_Fan możesz zapodać jakieś zdjęcie? Ty normalnie masz jakiegoś pecha...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
postaram sie zrobic
no chyba mam, szczegolnie do tego podswietlania, mialem tylko na rogach teraz w ciemnych scenach mam na srodku
 

dune2

New member
Bez reklam
Dziekuje za odpowiedzi ale zastanawiam sie ciagle jakie sa roznice miedzy modelami W5500 i W5710/20.Wyczytalem na forum ze roznia sie drobiazgami w obudowie ale sam znalazlem roznice w postaci zlacz euro mianowicie W5500 ma jedno a tamte 2.I te W57 chyba sa nowszymi modelami ?
Czy poza tym jest jeszcze jakas istotna roznice?
Kupic chce w sklepie euroagd bo maja raty 30x0% tak wiec jestem nieco ograniczony ich oferta i niestety czesto zawyzonymi cenami no ale system ratalny musi im sie oplacic.W ofercie maja W5500 drozszego od W5720 o 1000 zl odpowiednio 4999 i 3999 za 40 calowki oczywiscie.Mocno zastanawiajace.
Jednak raczej zdecyduje sie na 46 cali i tu W5500 kosztuje 5999 a tamtych modeli w ofercie przy tej wielkosci ekranu nie maja.
A moze oplaca dolozyc do modelu WE5B, E5500, EX1 lub Z4500 ?
 

s1600

New member
Witam:)
Właśnie podpisałem umowe ratalna w euro agd na model 40w5720 wsumie promocja jakas tam powiedzmy ale cena nie najgorsza. Niestety zal że nie moge mieć 46 waluta mam nadzieje że jak spłace raty wtedy się coś takiego pojawi na widoku:)

Myśle że jak masz zamiar kupic tv na długi czas bierz 46 ja się zastanowiłem i narazie biore 40 na testy jak się sprawdzi troche poczeka i stan finansowy się poprawi to 46 przycharatam.

40w5500 dwa dni temu w promocji w euro za 4220 zeta a nawet 2 tygodnie temu za 3999 zeta ale wtedy się wahałem i jest już po promocji i mam 5720.
Różnice to podobno:

Piloty inny od w5500
brak ustawień fabrycznych jak ,GRA, Ogólny itp. znaczy się seria w 5710,5720, ma tylko 3 ustawiania do wyboru a seria w5500 więcej jakieś 5 albo i więcej

to niby napewno jest inne:)
pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to ja bym zażyczył sobie EX1 - mają w promocji ale podświetlenie krawędziowe. Komplecie jednak będzie Cię kosztował ok 8.000 zł
Ale w sferze poszukiwania - to 40Z4500 , ma extra wygląd, matrycę 10 bit,
Rewelacyjnie gra w HD
 

jarmk

New member
s1600 napisał:
40w5500 dwa dni temu w promocji w euro za 4220 zeta a nawet 2 tygodnie temu za 3999 zeta
No to "super" promocja...rzeczywiście...na Ceneo stoją po ok. 3400 zł. i tez na raty jak sobie życzysz, nawet jak zapłacisz odsetki, to i tak kilka stówek jeszcze do przodu...
Ja kupiłem we wtorek 40W5500 za 3467 zł. (wspominałem o tym parę postów wcześniej).
 

dune2

New member
Bez reklam
kiki napisał:
to ja bym zażyczył sobie EX1 - mają w promocji ale podświetlenie krawędziowe. Komplecie jednak będzie Cię kosztował ok 8.000 zł
Ale w sferze poszukiwania - to 40Z4500 , ma extra wygląd, matrycę 10 bit,
Rewelacyjnie gra w HD

Nie wiem czy to odpowiedz do mnie ale ja podjalem decyzje ze jednak biore 46 cali.PRzy 30 rata zero to nie bedzie wielka roznica przy splacaniu.

Tak wiec zastanawiam sie czy brac W5500 za 5990 czy jakis inny model w podobnej cenie.
Jesli sugerujesz EX1 to nie wiem skad cena 8 tys bo w euro maja 46 cali za 5849 ale ma kontrast 80 tys a W5500 100 tys oraz ma BRAVIA ENGINE 2 a model W5500 BRAVIA ENGINE 3.I niezbyt rozumiem jak EX1 ma miec podswietlenie krawedziowe bo myslalem ze to mozliwe tylko w LEDach.
Seria Z natomiast przy 46 calach to juz sanowczo za duze kwoty.

Wiec co tu brac juz sam nie wiem :)


slawek.u napisał:
No to "super" promocja...rzeczywiście...na Ceneo stoją po ok. 3400 zł. i tez na raty jak sobie życzysz, nawet jak zapłacisz odsetki, to i tak kilka stówek jeszcze do przodu...
Ja kupiłem we wtorek 40W5500 za 3467 zł. (wspominałem o tym parę postów wcześniej).

Nie jestem pewien czy biorac na 30 miesiecy przy oprocentowaniu 1 % miesiecznie wyjdzie na plus tak wiec niestety euro poki co nic nie przebija :(
 

chyl1

New member
kdl40w5500

Witam zostalem wlascicielem 40w5500 narazie testuje ten telewizor na telewizji kablowej analogowej upc i musze przyznac ze obraz jest calkiem przyzwoity .Serie telewizorow roznia sie tym ze glownym telewizorem jest w5500 a w5710 w5720 itp sa to telewizory robione do marketow .to tyle o telewizorku
Chcialbym sie dowiedziec jak mozna ogladac film z kompa na tym telewizorze. jest wejscie koputerowe i sieciowe ale ? Pani w serwisie poinformowala mnie ze ma wbudowany media player.Myslalem ze jak podlacze pendriva cos obejze ale lipa nic nie ruszylo. w opisie jest informacja ze z aparatu mozna ogladac i tylko firmy sony. wiec jak jest z tymi podlaczeniami co zrobic zeby film z kompa ruszyl prosze o porady z gory dzieki
 

Ares78

New member
slawek.u napisał:
No to "super" promocja...rzeczywiście...na Ceneo stoją po ok. 3400 zł. i tez na raty jak sobie życzysz, nawet jak zapłacisz odsetki, to i tak kilka stówek jeszcze do przodu...
Ja kupiłem we wtorek 40W5500 za 3467 zł. (wspominałem o tym parę postów wcześniej).

Z ratami trzeba dobrze przekalkulować, jak policzyłem w sklepach internetowych które miały tanio interesujące mnie modele laptopów, to stwierdziłem, albo za gotówkę albo dać sobie spokój...

chyl1 przez usb masz dość ograniczone możliwości (niewielka ilość obsługiwanych formatów). Jeśli chodzi o podłączenie komputera, to jest stacjonarka czy laptop? Jeśli to drugie to najlepiej podać model, najprościej jest przez wyjście HDMI, ale nie każdy ma go na pokładzie...
 

jarmk

New member
Ares78 napisał:
Z ratami trzeba dobrze przekalkulować,
Pewnie, że tak...tym bardziej jeżeli się bierze, tak jak kolega napisał wcześniej aż na 30 rat...rozumiem, nie wszystkich stać za gotówkę, czy na mniejsze raty, ale jeżeli jest to do roku czasu, to w internecie są "kalkulatorki" ratalne i mozna sobie policzyć. Przy kredycie 3400 za TV + 100 za przesyłkę, to wychodzi, że przepłaci się ok. 500 zł, to i tak się opłaca. No ale jeżeli ktoś chce kupić na 30,40, czy 50 rat...to trzeba przekalkulować, bo może wyjść dwa razy tyle co kosztuje TV...
No a za gotówkę, to trzeba być idiotą, żeby kupić np. z Media Markt za ok. 5000 zł...choć w reklamie było "nie dla idiotów"...:grin:


chyl1 napisał:
Myslalem ze jak podlacze pendriva cos obejze ale lipa nic nie ruszylo.
No pewnie, że nie ruszy, bo z pendriva obsługuje tylko pliki filmowe - MPEG1, muzyczne - MP3 i zdjęcia - JPEG, RAW....jest o tym w instrukcji.
Żeby obejrzeć film z pendriva, to można go przekonwertować i wtedy pójdzie, ale to już inny temat.
A co do połączenia sieciowego, to chodz Ci pewnie o funkcję DLNA.
Bądziesz mógł oglądać wszystko z kompa w TV....Było o tym tysiąc razy...bardzo ładnie opisał to paczu w poście nr #237
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40052&page=24
Powodzenia.
 

dune2

New member
Bez reklam
Zasadniczy blad w rozumowaniu i to dosyc czesty.Fakt ze ktos bierze na raty wcale nie musi oznaczac ze go nie stac na kupno gotowka.
Jak mam wydac na tv ok 6000 to sporo gotowki ktora mozna w rozny sposob "obracac" to wole kupic na raty nawet jak moge troche na tym stracic.Inna kwstia to uczucie "wyjecia z kieszeni" tylu banknotow ja bym nie mogl spac spokojnie z taka swiadomoscia:)
Przeciez na 30ratx0% ktore zreszta zawsze mozna szybciej splacic jest to prawie nieodczuwalne i nie boli mnie tak ten zakup.Dlatego niemal zawsze biore na raty zero ale glownie wylapujac promocje takie ktore albo zblizaja sie do tych z internetu albo sa na rowni a i bywa ze taniej sie trafi.
I tak wracajac do tematu jako ze zdecydowalem sie na TV 46 cali mam dylemat miedzy Sony W5500 za 5990zl a 47 cali Philipsem 9664H za 6899zl.
I co ciekawe o ile Sony w necie z przesylka to wydatek ok 5300 to juz Philips dokladnie 6900 czyli tyle co w ofercie euro.Wlasnie o takie promocje mi chodzi i tak lubie kupowac.
Pytanie tylko czy warto dokladac 1000 zl do tego philipsa bo ma coprawda 200hz i sa opinie ze to najlepszy tv w tej grupie cenowej ale Sony ma 5 lat gwarancji a to bardzo ale to bardzo wazne bo ten TV nie jest docelowo kupowany na mniej niz 5 lat.
Tak wiec dylemat i jak tu sprawdzic lub okreslic czy te Tv znaczaco roznia sie jakoscia na korzysc Philipsa ?
Chyba najwazniejsze sa dla mnie katy bo z ukladu mojego pokoju wynika ze nie zawsze bede siedzial calkowicie przed ekranem ale czasem bokiem do niego.A Philipsy z nizszej polki maja wlasnie slabe katy stad poczatkowo zniechecilem sie calkiem do tej firmy.
 
Ostatnia edycja:

misiugogo68

New member
chyl1 napisał:
Witam zostalem wlascicielem 40w5500 narazie testuje ten telewizor na telewizji kablowej analogowej upc i musze przyznac ze obraz jest calkiem przyzwoity .Serie telewizorow roznia sie tym ze glownym telewizorem jest w5500 a w5710 w5720 itp sa to telewizory robione do marketow .to tyle o telewizorku
Chcialbym sie dowiedziec jak mozna ogladac film z kompa na tym telewizorze. jest wejscie koputerowe i sieciowe ale ? Pani w serwisie poinformowala mnie ze ma wbudowany media player.Myslalem ze jak podlacze pendriva cos obejze ale lipa nic nie ruszylo. w opisie jest informacja ze z aparatu mozna ogladac i tylko firmy sony. wiec jak jest z tymi podlaczeniami co zrobic zeby film z kompa ruszyl prosze o porady z gory dzieki

Witam,mam ten telewizor podłaczony do komputera poprzez ruter,i zainstalowaną aplikację serwer ps3 w komputerze.Wszystko śmiga aż miło.Jedynie co to brak polskiej trzcionki na filmach są krzaczki.Ale filmy z lektorem działają elegancko.
 
Do góry