Sony 32/37/40/46/52 W5500

mateuszgreloch

New member
Wracając do sony - czy po podłączeniu PS3 ma jakieś znaczenie czy włącze tryb gry czy też zostanę na kinowym? Tzn czy w trybie gry input lag będzie mniejszy i ogólnie będzie się lepiej grało? No i jak się ma sprawa motionflow w grach? Lepiej wyłączyć? Opinie są podzielone..
 

pimak

New member
Dig Dug napisał:
pimak - no tak, ale piszesz o W5500 czy o V5500 ?? W Samsungu są różnice wiec się pytam o Sony.

sorry, pisałem o W5500

1. co do grania z PS3 na tym TV, ja ustawiam na tryb Gra - ściągnąłem sobie demo ZEN PInball'a i na tej gierce opóźnienie między wciśnięciem przycisku a zadziałaniem 'flipper'a' w tym trybie jest najmniejszy. Podobno , jak sie kupi wersję pełną to w menu gry można sobie skonfigurować te opóźnienia ale na razie demo najlepiej działa na trybie Gry (nie kombinowałem ze zmianą ustawień w innych trybach - pewnie też by było OK, ale jak tu mam dobrze to mi wystarczy)

2. wracając do plastiku ramki - czym to czyścicie, żeby nie powstawały ryski ?
 
Ostatnia edycja:

kiloan

New member
Ja ten plastik czyściłem ściereczką do sprzętu optycznego (rysek po przetarciu nie zauważyłem);) A jak juz powstaną ryski to mozesz to wypolerować stosując jakiś środek do samochodu (ja stosowałem sonax nano pro2) lub pastę do zębów na bardzo miękką ściereczkę ( uwaga na mikrofibrę ona zostawia rysy).
A wracając do tego plastkiu z którego jest wykonana obudowa to jakaś porażka:(
 

darekguma

New member
Bez reklam
icon1.gif

Witam.Mam pytanie związane z zakupem w sklepie internetowym,kupował ktoś z Was jakiś sprzęt rtv i go puźniej odsyłał z różnych względów, czy nie ma zadnych problemów z oddaniem sprzętu i zwrotem gotówki.
 

toms83qwe19

New member
Ehh, panowie, wy mi lepiej doradźcie, czym przecierać matrycę, bo jak raz przetarłem mikrofirbą, to więcej kurzu sie pojawiło niż było na początku. Strasznie przyciaga kurz, żadna szmatka nie dała rady. Ratujcie! :(
 

jarql

Member
To niewiem co za szmatke masz,ja kupiłem rok temu w MM mikrofibre Hama 50x60cm ,razem z jakimś żelem do czyszczenia którego raczej żadko używywam,ale szmatka jest niezła,swietnie sie nią ściera kurz, po wytarciu wydaje sie być sie ok,raczej nie przyciąga kurzu:)
 

toms83qwe19

New member
Pewnie jakieś chińskie badziewie, zamiast czyścić to brudzi. :p
Nie no, monitorki i wszystko inne czyści elegancko, ale do matrycy w Soniaczu coś się nie nadaje. Obadam tą Twoją, dzięki za info. ;)
 

dune2

New member
Bez reklam
Zastanawiam sie nad kupnem Sony W5710/5720 bo mozna dostac go ponizej 4 tys za 40 cali.Widzialem go w akcji bo niedawno rodzinka sobie kupila i zrobil na mnie dobre wrazenie ale zastanawiam sie czy sa jakies testy lub czy moze ktos wyrazic opinie na jego temat ?Moze warto dolozyc troche wiecej za jakis lepszy model ?
 

jarmk

New member
darekguma napisał:
icon1.gif

Witam.Mam pytanie związane z zakupem w sklepie internetowym,kupował ktoś z Was jakiś sprzęt rtv i go puźniej odsyłał z różnych względów, czy nie ma zadnych problemów z oddaniem sprzętu i zwrotem gotówki.
Dwa tygodnie temu kupiłem córce Samsunga LE32B450. Po podłaczeniu okazało się, że tv ma problem z ponownym włączeniem. Po prostu był wadliwy. Zadzwoniłem do sklepu "Ole ole", wypełniłem na ich stronie arkusz reklamacyjny i na drugi dzień był u mnie kurier zabrać ten wadliwy telewizor. Natomiast za 2 dni dostarczono mi nowy. Wszystko na koszt sklepu internetowego.
Poczytaj &4 np. z regulaminu tego sklepu: http://www.oleole.pl/informacje_regulamin.xml

Zgodnie z ustawą jeśli chcesz to możesz zwrócić zakupiony towar w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny.

A trzy dni temu kupiłem Sony 40W550 też z internetu i jest to mój 3 tv ze sklepu internetowego...
 

Dig Dug

New member
Dzieki za info, kolega darekguma przytoczył dręczący mnie problem. Z tym, że ja jeszcze nie kupiłem telewizora. Czyli Sony to półmat. W takim razie jestem zmuszony zakupić jak już Samsunga serii B550, bo on jest matowy. Chyba, że sprawdze w domu fizycznie ten półmat Sony i zdecyduje się na niego. Jeszcze raz dzieki za info :) pozdrawiam
 

dune2

New member
Bez reklam
kiki napisał:
ale napisz proszę jaki masz potrzeby , jakie warunki i jaka max klasa cenowa?
Potrzeby mam takie by w moim niewiele ponad 10m pokoiku miec efekt kina tak wiec chce TV wiekszy niz ogolnie podawane zasady odnosnie odleglosci od TV.Bede ogladal z ok 2m i absolutne minimum ktore biore pod uwage to 40 cali.Myslalem poczatkowo o 46 calach ale widze ze dobry TV tej wielkosci to duzy wydatek.Pomijajac jednak jego wielkosc chcialbym wybrac w miare najlepszy w stosunku cena jakosc czyli zapewne jak wiekszosc nie przeplacac za zbedne bajery lub marginalne roznice ale zarazem miec taki ktory bedzie prezentowal dobry lub bardzo dobry poziom odbioru bo jego jakosc to dla mnie podstawa.Rownie wazne sa tez katy o ile moze byc mowa o dobrych katach w lcd to chcialbym by byly dobre bo siedze czasem nieco bokiem od odbiornika.Bralem kiedys pod uwage philipsy ale niskie modele maja dosyc srednia jakosc a te wysokie sa bardzo drogie pozniej bylem juz niemal przekonany do Samsunga b650 ale widzac podobne ceny Sony chyba zdecyduje sie na ktorys z jego modeli zarowno z uwagi na wieksze zaufanie do firmy jak i 5 letnia gwarancje co jest ogromnym atutem.
Tak jak pisalem rodzina zakupila 40 calowego W5720 za niecale 4 tys i przy tak nieduzej w sumie kwocie mocno in plus zaskoczyla mnie jego jakosc odbioru.Kolory "plazmowe" ostrosc dobra lepsza moim zdaniem niz w samsungu i dzwiek takze uwazam za niezly.
Jednak modeli Sony w podobnej cenie jest wiecej dlatego tez nie wiem czy ten TV to optimum stosunku cena/jakosc czy mozna kupic cos wyraznie lepszego za niewiele wieksza kwote lub wyraznie wieksza ale poparta znacznie lepsza jakoscia.
Zakladajac ze wzialbym W5720 46 calowy to wydatek ok 5500 tys a to juz cena 42 calowego Philipsa 9664H ktory podobno jest klasa sama w sobie w tym przedziale cenowym.
W okolicy cen W5710/5720 sa takze podobne parametrami W5500, E5500, E5510/5520 i tysiac drozszy WE5W,Z4500.Wyzsze modele wykluczam bo mysle ze 5 tys za 40 cali to maksimum.
Sam juz nie wiem co wybrac ktory z wymienionych lub nie wymienionych to najlepszy wybor a moze wydac prawie 6 tys na philipsa czy to faktycznie klasa wyzej ?
 

jarmk

New member
dune2, powiedz skąd masz sygnał do oglądania tv, kablówka, czy satelita ?
Bo z 2 m oglądać 46 calowy telewizor...nie wyobrażam sobie tego...
 

dune2

New member
Bez reklam
slawek.u napisał:
dune2, powiedz skąd masz sygnał do oglądania tv, kablówka, czy satelita ?
Bo z 2 m oglądać 46 calowy telewizor...nie wyobrażam sobie tego...
Kablowke UPC cyfrowa oraz cyfre plus.Ja w sklepach stawalem ok 2m od 46 calowych i bylo ok ale mozliwe ze skonczy sie na 40-42 calach.
Wszak chce miec efekt kina a przeciez w kinie odpowiednie proporcje nie sa zachowane zwlaszcza jak sie siedzi blisko ekranu.
 

jarmk

New member
Ja nie tak dawno, gdy szukałem sobie TV i jeździłem po sklepach, to też zachwycałem się obrazem z odległości ok. 1 m pewnym Lg-kiem, ale jak się okazałem obraz leciał z Blu-raya.
Wg mnie jak na Twój pokój max. TV to 42 cale.
Ja mam 40 cali i ogladam z jakieś 3,5 m. Sygnał z n-ki obraz "żyleta", natomiast z kablówki (Multimedia) prawie wszystko "pływa".
 

dune2

New member
Bez reklam
ę
slawek.u napisał:
Ja nie tak dawno, gdy szukałem sobie TV i jeździłem po sklepach, to też zachwycałem się obrazem z odległości ok. 1 m pewnym Lg-kiem, ale jak się okazałem obraz leciał z Blu-raya.
Wg mnie jak na Twój pokój max. TV to 42 cale.
Ja mam 40 cali i ogladam z jakieś 3,5 m. Sygnał z n-ki obraz "żyleta", natomiast z kablówki (Multimedia) prawie wszystko "pływa".
Ok mysle ze odnosnie wielkosci problemu nie bedzie bo zweryfikuje to cena poprostu nie dam kasy na 46.Ale skupiajac sie na modelu ktory TV wziac tak by stosunek cena/jakosc byl najlepszy ?

Jeszcze odnosnie rozmiaru Sony na swojej stronie pisze tak:

Poziom szczegółów i niewiarygodna wyrazistość obrazu wyświetlanego przez telewizor Full HD 1080p oznacza, że można wybrać większy ekran, bez konieczności siadania w dalszej odległości. W przypadku telewizorów Full HD optymalna odległość oglądania jest mniejsza. Doskonały obraz na 52-calowym (132 cm) telewizorze BRAVIA Full HD można podziwiać z odległości 2,1 metra ( 2,9 metra w przypadku 52-calowego telewizora HD Ready). Jeżeli chcesz wymienić swój stary, 29-calowy (72 cm) telewizor kineskopowy, możesz oglądać obraz na ekranie 52-calowego płaskoekranowego telewizora Full HD z dokładnie tej samej odległości.

No to skoro moge z 2 metrow ogladac 52 cale to 46 tymbardziej...... //
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
Te rozmiarówki to trzeba traktować jako lekkie nakierowanie na wielkość a nie wyrocznię. Trzeba samemu sprawdzić co i jak pasuje, jaki sygnał itp. Ale dla Ciebie, jak chcesz mieć obraz jak w kinie i z tej odległości to 42" wydają sie najbardziej optymalne.
 

Ares78

New member
dune2 napisał:
ę
No to skoro moge z 2 metrow ogladac 52 cale to 46 tymbardziej...... //

Z takiej odległości byłem wstanie oglądać jedynie filmy na blu ray... ale wiadomo każdy ma prawo do własnej opinii i oceny. Osobiście jak oglądam sygnał SD to przy 46 calach dla mnie najlepsza odległość to 3m, do HD podsuwam sobie fotel i tyle...
 
Do góry