Sony 32/37/40/46/52 W5500

darekguma

New member
Bez reklam
46w4210 vs 46w5500

Witam wszystkich.Prosze o podpowiedz.Jakie różnice sa między tymi modelami,może ktoś z kolegów wymianił ten starszy model na nowszy,jakie ma odczucia co do jakości odrazu,czy warto kupic ten model (46w5500).Dzięki za info.Pozdrawiam.
 

cork

New member
no i kupiłem

no i kupiłem 40w5500

i mam pytanie tv sam wraca mi do ustawien jak mim np.obraz -standart to po jakims czasie przechodzi na zywy i nie kumam dlaczego prosiłbym o pomoc ??

no i jeszcze jak wejsc w menu serwisowe zeby zobaczyc ile tv swiecił godzin

pzdr
cork
 

toms83qwe19

New member
Koledzy pilna sprawa. Mam TV podłączony do kompa kabelkiem DVI-HDMI do HDMI1. Gdzie mam podłączyć dźwięk żeby to grało? I co trzeba ustawić, bo mi nic nie gra!

Podłączałem pod te audio co są przy komponencie, oraz te co są z boku tv i na żadnych nie gra. :(

----------

Dźwięk jest na component, bo tam podłączyłem dwoma kabelkami cinch. Ale obraz mam na HDMI1. Jak to zrobić, żeby obraz był na HDMI a dźwięk był brany z cinchów?
 
Ostatnia edycja:

jarmk

New member
Jako, że na forum blokowane są podawane linki oraz, że jest to tu zabronione, to wpisz lub skopiuj sobie w Google:
"TEST: LCD Sony KDL-40W5500 kontra LCD Samsung B7000 ( LED TV ) - HDTV Centrum Polska"

Bardzo dobry test - polecam.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
darekguma napisał:
Witam wszystkich.Prosze o podpowiedz.Jakie różnice sa między tymi modelami,może ktoś z kolegów wymianił ten starszy model na nowszy,jakie ma odczucia co do jakości odrazu,czy warto kupic ten model (46w5500).Dzięki za info.Pozdrawiam.

Według mojej subiektywnej oceny (wcześniej miałem w4000), lepsza czerń oraz co bardziej istotne, w5500 lepiej radzi sobie z sygnałem SD co przy dość biednej ofercie kanałów HD jest wciąż ważne. Do tego dochodzi 100hz i większe możliwości multimedialne na rzecz nowego modelu, na obronę w4000 warto dopisać chociażby znikomą wartość input lagu. Także pytanie do czego i na czym zależy Tobie w telewizorze, bo pomiędzy w4000 i w5500 jest duża różnica cenowa...
 

dune2

New member
Bez reklam
Zastanawiam sie nad kupnem W5500 ale widzac Z4500 zaczalem miec watpliwosci.Glownie dlatego ze ten drugi mial z tego co widzialem lepsza czern wiec zastanawiam sie czy wynika to z lepszej matrycy czy poprostu ustawien sklepowych ? Staly dokladnie jeden pod drugim.
Jako ze w sklepie gdzie chce brac roznica miedzy Z4500 a Z5500 jest minimalna to biore pod uwage Z5500.
Tak wiec pokrotce moglby mi ktos wypisac realne (widoczne golym okiem nietylko w specyfikacji) roznice miedzy W5500 a Z5500 ?
 

jarmk

New member
dune2 napisał:
Zastanawiam sie nad kupnem W5500 ale widzac Z4500 zaczalem miec watpliwosci.
dune2 napisał:
Zastanawiam sie wlasnie nad kupnem 46 cali b750
dune2 napisał:
zastanawiam sie nad 42 calowym 8404
dune2 napisał:
Zastanawiam sie nad kupnem Sony W5710/5720

dune2 napisał:
Wybieram miedzy 46 calowym Sony 5500W a wlasnie 47 calowym Philipsem 9664
dune2 napisał:
teraz sie waham miedzy W5500 a Z5500

Bez urazy...ale widzę, że od miesięcy średnio co parę dni chcesz kupić inny TV. Rozumiem, to trudna decyzja...Poczekaj jeszcze z pół roku, a znów wyjdą nowe modele...:D
 
Ostatnia edycja:

KaMario

New member
cork napisał:
no i kupiłem 40w5500

i mam pytanie tv sam wraca mi do ustawien jak mim np.obraz -standart to po jakims czasie przechodzi na zywy i nie kumam dlaczego prosiłbym o pomoc ??

no i jeszcze jak wejsc w menu serwisowe zeby zobaczyc ile tv swiecił godzin

pzdr
cork

Witam,
Jeśli chodzi o licznik przepracowanych godzin, to jak już pisałem w wątku o tv Z5500, po wyłączeniu odbiornika trzeba z pilota wciskać kolejno i+; 5; vol -; i zielony włącznik. Po uruchomieniu telewizora pokazuje się plansza menu serwisowego i w ostatnim dolnym wierszu u mnie w obecnym 10-cio dniowym 46Z5500 np. jest tak: 00036-00070-00033. Pierwszy składnik (pierwsze 5 cyfr) to właśnie ilość przepracowanych godzin, drugi składnik to najprawdopodobniej ilość włączeń odbiornika.
Telewizor wraca Tobie automatycznie po pewnym czasie do ustawień obrazu "żywy" najprawdopodobniej dlatego, że tv jest ustawiony w trybie sklepowym. Najlepiej ponownie przeprowadzić automatyczną inicjalizację z poziomu menu "ustawienia". Telewizor wtedy rozpocznie od początku wszystkie ustawienia, no i co najważniejsze w pierwszych krokach trzeba wybrać ustawienia dla domu.
 

KaMario

New member
dune2 napisał:
Zastanawiam sie nad kupnem W5500 ale widzac Z4500 zaczalem miec watpliwosci.Glownie dlatego ze ten drugi mial z tego co widzialem lepsza czern wiec zastanawiam sie czy wynika to z lepszej matrycy czy poprostu ustawien sklepowych ? Staly dokladnie jeden pod drugim.
Jako ze w sklepie gdzie chce brac roznica miedzy Z4500 a Z5500 jest minimalna to biore pod uwage Z5500.
Tak wiec pokrotce moglby mi ktos wypisac realne (widoczne golym okiem nietylko w specyfikacji) roznice miedzy W5500 a Z5500 ?

Co do różnic pomiędzy W5500 a Z5500:
obecnie będąc na świerzo po zmianie telewizora zauważyłem następujące zmiany na korzyść Z5500:
  1. Podświetlenie matrycy w Z5500 jest praktycznie idealne, w W5500 niestety były rozjaśnione górne narożniki.
  2. Nieco lepsza czerń niż w W5500, choć diametralnej różnicy nie widać (oba telewizory i tak jak na czerń w LCD są bardzo dobre).
  3. Matryca 10-bitowa i podświetlenie WCG-CCFL w Z5500 ma wpływ na kolory - i to widać na ekranie, np. przejścia odcieni barw są znacznie bardziej zauważalne - bardziej wygładzone niż w W5500, gdzie niekiedy było widać wyraźne granice pomiędzy odcieniami tego samego koloru. Także widać więcej niuansów i szczegółów w ciemnych partiach obrazu.
  4. System poprawiania płynności obrazu Motionflow 200 Hz działa znacznie lepiej - płynniej niz w 100 Hz W5500.
  5. Obróbka obrazu SD jest znakomita, ale porównywalna do W5500. Co do HD jeszcze nie mogę się wypowiedzieć - zbieram się dopiero do zakupu odtwarzacza blu-ray.
  6. Jakość wykonania obudowy jest lepsza niż w W5500, i tu np. zarzucane niegdyś jak wychodził W5500 słabsze plastiki niż w poprzednich wersjach oraz wytłoczone opisy złączy na tylnych panelach - w Z5500 są nadruki opisów złączy i tworzywo jest widocznie lepszej jakości. Poza tym obudowa w Z5500 jest cieńsza, no i ramka również węższa, głośniki od spodu a nie z przodu jak w W5500, co wpływa na znaczne zmniejszenie ogólnych gabarytów odbiornika.
  7. No i jeszcze jedna sprawa - w W5500 pojawił mi się niestety na matrycy jeden świecący piksel, co zdyskwalifikowało u mnie ten telewizor, a niestety SONY twardo trzyma się normy europejskiej dotyczącej ilości wadliwych pikseli na matrycy. Ma go obecnie moja mama, która zupełnie nie zwraca na to uwagi i bardzo cieszy się z nowego (półrocznego) nabytku, no i super obrazu :) .
Mam nadzieję, że nieco pomogłem w dylematach dotyczących wyboru telewizora :) .
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jakość dźwięku

KaMario napisał:
Co do różnic pomiędzy W5500 a Z5500:
obecnie będąc na świerzo po zmianie telewizora zauważyłem następujące zmiany ...
Boli mnie trochę jakość dźwięku w LCD dlatego z tego powodu zastanawiam się nad zakupem LCD PHILIPSA (np. 46PFL9664h) ale może niepotrzebnie. Czytałem, że w SONY jest gorszy dźwięk ale czy da się go słuchać w filmach? Czy zakup kina domowego jest raczej niezbędny? Czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku między W5500 a Z5500?
Nie planuję zakupu kina domowego bo mam dobry zestaw stereo ale nie mam jak rozstawić kolumn na ścianie gdzie będzie stał TV.
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
kola01 napisał:
Boli mnie trochę jakość dźwięku w LCD dlatego z tego powodu zastanawiam się nad zakupem LCD PHILIPSA (np. 46PFL9664h) ale może niepotrzebnie. Czytałem, że w SONY jest gorszy dźwięk ale czy da się go słuchać w filmach? Czy zakup kina domowego jest raczej niezbędny? Czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku między W5500 a Z5500?
Nie planuję zakupu kina domowego bo mam dobry zestaw stereo ale nie mam jak rozstawić kolumn na ścianie gdzie będzie stał TV.

W Sony W5500 dźwięk jest raczej średni. Do wiadomości i filmów z zwykłej TV obleci, ale jeśli oglądając zależy Ci na dobrych doznaniach to dźwięk musiałby być z oddzielnego zestawu.
 

KaMario

New member
kola01 napisał:
Boli mnie trochę jakość dźwięku w LCD dlatego z tego powodu zastanawiam się nad zakupem LCD PHILIPSA (np. 46PFL9664h) ale może niepotrzebnie. Czytałem, że w SONY jest gorszy dźwięk ale czy da się go słuchać w filmach? Czy zakup kina domowego jest raczej niezbędny? Czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku między W5500 a Z5500?
Nie planuję zakupu kina domowego bo mam dobry zestaw stereo ale nie mam jak rozstawić kolumn na ścianie gdzie będzie stał TV.

W Z5500 dźwięk jest zauważalnie lepszy niż w W5500, ale różnica nie jest jakaś powalająca. Wynika to zapewne z faktu, że głośniki są nieco większe, od spodu obudowy było po prostu więcej miejsca do dyspozycji na ich zamontowanie.
 

KaMario

New member
Seba_Fan napisał:
co do 7 to bzdura, roznie jest rozpatrywana sprawa, jak w kazdej firmie
u mnie juz dwa TV zabrali i nie bylo problemu

Rozmawiałem w tej sprawie z panem na infolinii SONY. Zacytował mi normy odnośnie wadliwych pikseli, no i że dalej to już sprawa indywidualna serwisu w moim miejscu zamieszkania, tj. indywidualnej oceny serwisanta, jak to zakwalifikuje. Jeżeli już, to wymiana matrycy, a nie całego odbiornika. Z doświadczeń znajomych z tym serwisem i innych opisywanych przypadków (wymiana na gorszą matrycę, porysowane elementy obudowy) i podejściem do sprawy jednego wadliwego piksela na matrycy, to wolałem sobie podarować nerwy i pogłębiające się w związku z tym dalsze zdegustowanie całą sprawą.
 

kiloan

New member
KaMario napisał:
Rozmawiałem w tej sprawie z panem na infolinii SONY. Zacytował mi normy odnośnie wadliwych pikseli, no i że dalej to już sprawa indywidualna serwisu w moim miejscu zamieszkania, tj. indywidualnej oceny serwisanta, jak to zakwalifikuje. Jeżeli już, to wymiana matrycy, a nie całego odbiornika. Z doświadczeń znajomych z tym serwisem i innych opisywanych przypadków (wymiana na gorszą matrycę, porysowane elementy obudowy) i podejściem do sprawy jednego wadliwego piksela na matrycy, to wolałem sobie podarować nerwy i pogłębiające się w związku z tym dalsze zdegustowanie całą sprawą.
Ja miałem podobną sytuację w Z5500, serwis Sony uznał, że jeden świecący pixel (z boku ekranu) nie jest wadą czy też podstawą do wymiany matrycy.
Zresztą podobnie jak Ty nie maiałem ochoty walczyć z serwisem, a tego pixela i tak nie widzę jak ogladam TV;)
Ogólnie jestem bardzo zdowolny z nowej zetki, a jedyna wada (ale to moja juz wina), ..... że mogłem kupić większy.
 
Do góry