Sony 32/37/40/46/52 W5500

Sych

New member
@colin23

W tym przypadku najlepiej jest połączyć tym pinowym (d-sub). Gniazdko obok to jest minijack, służy do podłączenia dźwięku.

@toms83qwe19
osobiście mając kasę wziąłbym Z5500. Sporo porównywałem, dla mnie jest lepszy obraz.
tu masz porównanie tych modeli:
http://www.sony.pl/comparison/kdl46z5500aep/kdl46w5500k

@Ares78
Clauding i inne pierdółki zdarzały się w poprzednich modelach. Osobiście w W5500 nie miałem, żaden z moich znajomych również nie miał. Na szczęście nowych modelach ten problem wydaje się rozwiązany.
 

Sych

New member
Ciekawe na ile to jest prawda z tymi divixami. Ja póki nie zobacze, to nie uwierze. Skąd nagle takie podejście....

@rasm
PS3 media server jest chyba najlepszy do bravi. Łatwa konfiguracja i prosta obsługa. Sporo programów testowałem i żaden tak bardzo nei spodobał mi się.
 

kkasperc

New member
lmodel napisał:
pare dni temu bylem Sony center w wola parku w wawie i gosc powiewdzial mi ze do konca roku dla seri W5500 5700 itp. bedzie dostepna aktualizacja dzieki ktorej bedzi mozliwosc odtwarzania divix z (USB), mowil ze dostali taka informacje z jakies centrali w celu namawianie klientow na zakup tych TV, mam nadzieje ze sie to sprawdzi :)pozdro
Jak by dali support mkv z hdd to bym się cieszył
 

jarmk

New member
Kupiłem wczoraj ten tv na Ceneo za ok. 3400 zł. (aż wierzyć się nie chce, że pół roku temu kosztował 7 tys.) ,tzn. 40W5500 i wprawdzie jeszcze go nie mam, ale czytam z ciekawości wszystko o nim co możliwe i nie bardzo romumiem funkcję DLNA zapewniającą dostęp do filmów, nagrań i zdjęć. Przeleciałem ten temat i ze dwa razy jest tylko o tym wspomniane, ale co jak itd. to już nie ma.
Czy mógłby ktoś tak dla mniej kumatych wytłumaczyć jak to się odbywa w praktyce to udostępnianie...?...jakie typy plików odtwarza ten tv ?
 

mastema

New member
@slawek.u
Nie będę linkował testów- ale jak się trochę postarasz to znajdziesz w sieci, nawet polskojęzycznej, testy tego modelu z opisanym DLNA.
Niestety SONY twardo broni praw autorskich, lub innych wartości, o których tylko prezesi sony wiedzą. W tym TV za wiele tzw. treści dodatkowych nie wyświetlisz (czy to po kablu sieciowym czy przez złącze USB). W skrócie- możesz pooglądać zdjęcia, posłuchać mp3 i zobaczyć filmy, ale tylko w formacie AVCHD.. ale plotka sieciowa mówi ze do końca roku Sony chce udostępnić do tego modelu nowy firmware umożliwiający oglądanie tzw. Divixów z wykorzystaniem DLNA. Zobaczymy..
 

jarmk

New member
Tak, znalazłem, również na stronie Sony, mnóstwo tego jest, ale same różnego typu prezentacje, a mi chodzi konkretnie jak to jest...tzn. czy "pójdzie to" z mojego laptopa, za pomocą jakiego programu itp.
Ale poczekam na TV i wtedy będę z tym walczył...
 

nales99

New member
o co chodzi ?

Witam.

Co się dzieje z cenami modelu 5500/5710. W rtv euro agd 40w5710 kosztuje 3999, kolega na forum wspomniał że za 40w5500 dał 3400, czyzby jakas wielka obnizka cen ?? A może cos z tym modelem jest nie tak (cos ala clouding w w4500) ??

Pozdrawiam
 

Ares78

New member
W rtv euro agd zależy od promocji, jedne się kończą inne się zaczynają tak samo jest chociażby w Avans i pojawiające się od czasy do czasu weekendowe rabaty w wysokości podatku VAT... Póki co na clouding w w5500 nikt się nie skarżył, pojawiał się jedynie w w4000 i w5500...
 

jarmk

New member
nales99 napisał:
Co się dzieje z cenami modelu 5500/5710. W rtv euro agd 40w5710 kosztuje 3999, kolega na forum wspomniał że za 40w5500 dał 3400, czyzby jakas wielka obnizka cen ?? A może cos z tym modelem jest coś nie tak...
Coś nie tak...to z wszystkimi modelami w takim razie jest coś nie tak, bo na wszystkie spadają ceny...
W mieście którym mieszkam ten TV w kilku sklepach jest po ok. 4250 zł., natomiast na Ceneo dzisiaj np. 3 444-5 843 zł. http://www.ceneo.pl/2213070 , dlatego też w dzisiejszych czasach, żeby coś kupić, to trzeba najpierw przeanalizować wszystkie oferty, bo można nieźle przepłacić....
Trzy lata temu kupowałem Samsunga LE37S71B i było to samo, tzn. na Ceneo był o ok. 800 zł. tańszy niż w normalnych sklepach...

Zastanawia mnie tylko jak to jest ze sklepami firmowymi Sony, tam cena tego modelu sztywno trzyma się 6000 zł. i stoi w miejscu...

user_online.gif

 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
Moze mi ktos powie, czy W5500 lub V5500 maja matowe matryce jak np. Samsung B550, czy sa to lustrzanki jak Samsung B650 lub Plazmy Panasonica ???

Dzwonilem do Sony na infolinie, ale tam matol nic nie wiedzial. :|
 

pimak

New member
Dig Dug napisał:
Moze mi ktos powie, czy W5500 lub V5500 maja matowe matryce jak np. Samsung B550, czy sa to lustrzanki jak Samsung B650 lub Plazmy Panasonica ???
|

Mój ma matową.
za to ramka dookoła - Fortepian! po przetarciu _miękką_ ściereczką już są ryski !
Z czego oni to robią ?
 

Dig Dug

New member
pimak - no tak, ale piszesz o W5500 czy o V5500 ?? W Samsungu są różnice wiec się pytam o Sony.

Wogole ta infolinia Sony to porazka, a wlasciciwie wszystkie infolinie z jakimi mialem kontakt to porazka. Goscie siedza przed netem i czytaja to co sam czlowiek moze przeczytac, a jak spytasz o cos konkretnego to nie ma info.:x
 

kkasperc

New member
Dig Dug napisał:
Wogole ta infolinia Sony to porazka, a wlasciciwie wszystkie infolinie z jakimi mialem kontakt to porazka. Goscie siedza przed netem i czytaja to co sam czlowiek moze przeczytac, a jak spytasz o cos konkretnego to nie ma info.:x
Statystyki, taka rola infolinii, ponad 80% informacji jest napisana i dostępna, ale ludzie wolą 0-80xxxxxxx. Kiedy przychodzi szczegółowe pytanie od klienta, konsultant infolinii może prosić o wsparcie (-1 do premii) albo udzielić powalającej odpowiedzi :blagam:
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.Mam wielką prośbę,stoję przed zkupem tv.Aktualnie mam w domu plazmę Panasonika 42s10e (tymczasowo) jest z nią prodlem gdy oglądam programy w dzień(duże odbicia swiatła które wpada przez okno na przeciw tv),duży dyskonfort w oglądaniu.Jak wygląda ta sprawa w tym Soniaczku,jak radzi sodie powłoka antyrefleksyjna,maże ktoś z forumowiczów miał okazję porównać te modele.Dziękuje za odp.Pozdrawiam Darek.
 

toms83qwe19

New member
W tej chwili mam 46W5500, gdzie matryca jest półmat. Jest nieźle, ale troszkę odbija. Do pełni szczęścia pełen mat wymagany.

Miałem na prezentacji Sharpa LE700 gdzie jest szkło i powiem że masakra. Do ciemnego pokoju będzie fajnie, ale jak tylko gdzieś jest światełko, to bedzie problem.

Jak masz dużo światła, to raczej musiałbyś szukać całkowitej matówki lub jakieś rolety skołować. ;)
 

darekguma

New member
Bez reklam
toms83qwe19 napisał:
W tej chwili mam 46W5500, gdzie matryca jest półmat. Jest nieźle, ale troszkę odbija. Do pełni szczęścia pełen mat wymagany.

Miałem na prezentacji Sharpa LE700 gdzie jest szkło i powiem że masakra. Do ciemnego pokoju będzie fajnie, ale jak tylko gdzieś jest światełko, to bedzie problem.

Jak masz dużo światła, to raczej musiałbyś szukać całkowitej matówki lub jakieś rolety skołować. ;)
Może się orientujesz jakie tv mają takie matowe matryce no i żeby jakość była przyzwoita
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Wracając do tematu matowych matryc,to z tego co wiem najbardziej matowe matryce mają ekrany LCD IPS Alpha,a takie matryce mają wyłącznie niektóre LCD firm Panasonic i Hitachi właśnie te matryce najlepiej sobie radzą w słonecznych pokojach,ale LCD firmy Sony też są matowe i też sobie dobrze radzą w nasłonecznionym pomieszczeniu nie można na nie narzekać,a z tego co się orientuję LCD Sony nie mają powłoki przeciwodblaskowej,taką powłokę ma natomiast Philips.
 
Do góry